PDA

Pogledaj cijelu verziju : Filmovi u 2013



Izgubljeni
03-01-2014, 09:30
Imamo GOTY temu za igre, pa zašto nebi imali za filmove.

Film godine

Man of Steel


Glediljivo

The Great Gatsby
Spring Breakers
Prisoners


Smeća

Wolverine
The Internship
World War Z
Now You See Me
Iron Man 3
Pacific Rim

dugi
03-01-2014, 09:36
Apsolutni film godine ako ne i nešto više je Rush. Jedan od najboljih filmova uopće. Savršenstvo pričanja priče, građenja napetosti, prenošanja atmosfere tih godina čak i kroz filmski kolorit koji simulira tadašnju TV tehnologiju, atmosfera samih utrka, fenomenalna gluma te fizička sličnost svih glavnih glumaca sa stvarnim osobama. Tek jedna mala scena kvari kompletni dojam i izdvaja ovaj fim od apsolutnog savršenstva.

Prebijanje novinara

Film je izvan svake konkurencije ikao je bilo puno jako dobrih.

http://imgur.com/8M7VtxE

Izgubljeni
03-01-2014, 09:54
Skroz sam zaboravio na to, izgleda obečavajuće, budem gledao.

StormCr0w
03-01-2014, 09:58
Nisam pogledao ni jedan jedini film izišao ove godine :D

Hexfire
03-01-2014, 10:47
Ne mogu reći da sam zasad pogledao nešto što će mi duže ostati u sjećanju. Rush mi je na hardu i izgleda mi jako zanimljivo iako nisam baš upoznat sa tim razdobljem F1 i ovaj Wolf from Wall Street mi izgleda zabavno iz trailera.

Dobro
Man of Steel
Side Effects
2 Guns
Bullet to the Head
Last Stand


Prosjek
Prisoners
Hobbit 2
Worlds End
Pacific Rim
Star Trek Into Darkness
Oblivion


Smeća
Elysium
The Heat
White House Down
Lone Ranger
World War Z
Now You See Me
Hangover III
Iron Man 3
Burt Wonderstone

Falus
03-01-2014, 11:31
GOTY film

Captain Phillips

GOTY iznenađenje godine

The Hunger Games: Catching Fire / Thor: The Dark World

GOTY razočaranje godine

Man of Steel

GOTY smeće godine

Grown Ups 2

Ponosan sam što sam svaki od ovih gledao u kinu :) Osim grown ups 2, za njih me jebeno sram. Znao sam da će bit najlošiji film ikad, ali ovoliko loš...

Xero
03-01-2014, 12:22
Trebalo bi bit FOTY.

loo
03-01-2014, 12:29
Pogledo Hobita, zadovoljan.
Pogledo The Wolf of Wall Street, po meni definitivno film godine. Leonardo jebeno savršen, svaki put me iznova iznenadi svojom glumom. Ak sad ne dobije oskara neće nikad :) Jeben film, preporuka svima da pogledaju.

Maloki
03-01-2014, 12:39
Man of Steel izgleda kao utjelovljenje patetike.
Iron Man 3 je s druge strane jako zabavan superhero film, zabavniji i od Avengersa.

Markecgrad
03-01-2014, 12:43
Stvarno ne kužim to hejtanje novog Iron Mana, film je bio barem duplo bolji od prethodna dva.

Maloki
03-01-2014, 12:59
Frend je ljut zbog Mandarina, valjda su svi ljuti zbog toga.

MILF hunter
03-01-2014, 13:19
Film godine mi je Star Trek Into Darkness, a najveće smeće This Is the End.
Najviše me je razočarao The World's End, a najugodnije iznenađenje mi je The Way Way Back.

S tim da još uvijek nisam pogledao Gravity, Hobbita i Rush.

Dreamer Deceiver
03-01-2014, 13:35
meni je kod iron mana 3 najviše mučio glavni negativac koji je bezvezan, al ajde, nisu ni u prijašnjim nastavcima bili puno bolji.

Hexfire
03-01-2014, 13:45
Prvi Iron Man je jedini koji je stvarno zabavan. Trebali su stati na njemu.

Deadwalker
03-01-2014, 13:50
Prvi sam (srećom) jedini i gledao.

Izgubljeni
03-01-2014, 14:03
Ja neznam kako taj Iron Man 3 može biti zabavan. Onaj dio s onim klincem je užasno nepotreban i iritantan. Oni njegovi "ispadi" su bili smjeh. I onda ono dođeš gledat makljažu i 3/4 film gledaš loše pokušaje humora, pušketanje Iron Man-a, a i onda kad se pojavi 1/4 tog filma Iron Man zapravo se ne pojavi nego njegova odjelca koja se raspadnu ako valjda malo jače puhneš u njih. Jebeno. Glavni negativac je užasan. Jedini dio koji je baš rulao je Ben Kingsley.

hacker
03-01-2014, 14:43
+1

Previše su forsali taj neki umjetni humor u filmu u skoro svakoj situaciji.

Dreamer Deceiver
03-01-2014, 14:53
Ja neznam kako taj Iron Man 3 može biti zabavan. Onaj dio s onim klincem je užasno nepotreban i iritantan. Oni njegovi "ispadi" su bili smjeh. I onda ono dođeš gledat makljažu i 3/4 film gledaš loše pokušaje humora, pušketanje Iron Man-a, a i onda kad se pojavi 1/4 tog filma Iron Man zapravo se ne pojavi nego njegova odjelca koja se raspadnu ako valjda malo jače puhneš u njih. Jebeno. Glavni negativac je užasan. Jedini dio koji je baš rulao je Ben Kingsley.


a ja neznam kako Man of Steel može bit film godine :P

Sonic_Moronic
03-01-2014, 14:58
Zaboravio sam pogledat tog Iron Mana 3, dvojka mi je bila odlična i sveukupno možda bolja od jedinice koja žestoko pati od origin sindroma. Vjerojatno ću lajkat.

SharpDressedChevap
03-01-2014, 14:59
Nisam niti jedan novi film pogledao niti žalim. Uvijek iste gluposti.

p0ky12
03-01-2014, 15:15
Filmovi poput Mud, Fruitvale Station, 12 Years a Slave..

Ovo su fenomalni filmovi, veliki podvizi ne samo protekle godine, već i godina ispred nas.

Izgubljeni
03-01-2014, 15:16
Ja neznam kako taj Iron Man 3 može biti zabavan. Onaj dio s onim klincem je užasno nepotreban i iritantan. Oni njegovi "ispadi" su bili smjeh. I onda ono dođeš gledat makljažu i 3/4 film gledaš loše pokušaje humora, pušketanje Iron Man-a, a i onda kad se pojavi 1/4 tog filma Iron Man zapravo se ne pojavi nego njegova odjelca koja se raspadnu ako valjda malo jače puhneš u njih. Jebeno. Glavni negativac je užasan. Jedini dio koji je baš rulao je Ben Kingsley.


a ja neznam kako Man of Steel može bit film godine :P
Veoma jednostavno. Jer je naspram ovih pršti kvalitetom.

Film odredi tempo koji prati od početka, stalno se nešto dešava i drži te prikovanog uz ekran. Doslovno nema praznog hoda, čak kada i nema akcije. A ima dosta i akcije i radnje, i omjer je odlično raspoređen. Također oni dijelovi iz njegovog djetinjstva su odlično ukomponirani u film. Likovi su jedni od boljih u superhero filmovima, ne sjećam se kad sam toliko guštao gledati i pozitivca i negativca na ekranu, Zod mi je postao jedan od najdražih negativaca. Zato jer nije bezveze neki bezlični negativac, nego vjeruje da i on radi dobro za svoj narod i nema ni tog forsanja kao kod jednog Jokera u Dark Nightu. Frajer koji ga je glumio je odradio odličan posao kao i Costner, Crowe i frajer koji glumi Supermana, jedina mrlja u filmu je Lois Lane. Također mi je ton filma savršeno pogođen, ne shvaća se preozbiljno kao Batman, a ni preneozbiljno kao Iron Man, nego točno zlatna sredina. Akcija i fajtovi kad ih ima su odlični i čisti gušt za gledat. Nije tu prisutna ona popularna treskava kamera, nego se sve fino vidi što se dešava. I ima odličan kraj, jedva čekam nastavak. Nakon prva dva X-Mena najbolji superhero film.

Al koliko vidim film je bio meganahajpan pa je ekipa pogledala film preko trailera i onda ponovno u kinu, pa se razočarala, e jbg sad.

vukopas
03-01-2014, 15:44
Sad skužio kolko sam malo toga iz ove godine pogledao.

Niti jedan odličan mi ne pada na pamet. Međutim nisam još pogledao Before Midnight, Only Lovers Left Alive i Wolf of the Wall Street od kojih očekujem da će svi spadati u tu kategoriju, al o tom potom.

Gravity je bio dobar al ništa posebno. Now you see me je bezveze a Only God Forgives je užasan. Od domaćih sam samo svećenikovu djecu pogledao koji je ok.

Ničeg drugog se nemrem sjetit lel.

Dreamer Deceiver
03-01-2014, 15:52
Ja neznam kako taj Iron Man 3 može biti zabavan. Onaj dio s onim klincem je užasno nepotreban i iritantan. Oni njegovi "ispadi" su bili smjeh. I onda ono dođeš gledat makljažu i 3/4 film gledaš loše pokušaje humora, pušketanje Iron Man-a, a i onda kad se pojavi 1/4 tog filma Iron Man zapravo se ne pojavi nego njegova odjelca koja se raspadnu ako valjda malo jače puhneš u njih. Jebeno. Glavni negativac je užasan. Jedini dio koji je baš rulao je Ben Kingsley.


a ja neznam kako Man of Steel može bit film godine :P
Veoma jednostavno. Jer je naspram ovih pršti kvalitetom.

Film odredi tempo koji prati od početka, stalno se nešto dešava i drži te prikovanog uz ekran. Doslovno nema praznog hoda, čak kada i nema akcije. A ima dosta i akcije i radnje, i omjer je odlično raspoređen. Također oni dijelovi iz njegovog djetinjstva su odlično ukomponirani u film. Likovi su jedni od boljih u superhero filmovima, ne sjećam se kad sam toliko guštao gledati i pozitivca i negativca na ekranu, Zod mi je postao jedan od najdražih negativaca. Zato jer nije bezveze neki bezlični negativac, nego vjeruje da i on radi dobro za svoj narod i nema ni tog forsanja kao kod jednog Jokera u Dark Nightu. Frajer koji ga je glumio je odradio odličan posao kao i Costner, Crowe i frajer koji glumi Supermana, jedina mrlja u filmu je Lois Lane. Također mi je ton filma savršeno pogođen, ne shvaća se preozbiljno kao Batman, a ni preneozbiljno kao Iron Man, nego točno zlatna sredina. Akcija i fajtovi kad ih ima su odlični i čisti gušt za gledat. Nije tu prisutna ona popularna treskava kamera, nego se sve fino vidi što se dešava. I ima odličan kraj, jedva čekam nastavak. Nakon prva dva X-Mena najbolji superhero film.

Al koliko vidim film je bio meganahajpan pa je ekipa pogledala film preko trailera i onda ponovno u kinu, pa se razočarala, e jbg sad.

od glumačke ekipe koja je bila u filmu, nitijedna nije iskoristila svoj glumački potencijal koji ima. Zod mi je u nekim trenutcima bio smiješan svojim govorom. Akcije je puno, to stoji, ali akcija postane dosadna. Pola sata uništavanja smallvillea i onda pola sata uništavanja onog grada (metropolis ili kako već) i to postane zbilja zamorno. Rađe bi da su tih sat vremena utrošili na njegovo djetinjstvo i odrastanja pošto je to stvarno bio najači adut filma. Scena u kojoj Jonathan umre je sve samo ne emotivna. I naravno, klišejna i viđena miljardu puta. Glazbu također u filmu nisam ni primjetio. + još jedna glupost mi je onaj svemirski brod kriptonaca koji je na zemlji pun k a naši ga nisu skužili. Ful nije loš, ali je daleko od najboljeg filma godine.

Electromaster
03-01-2014, 16:05
Lol, Man od Steel.
http://www.deviantpics.com/images/2014/01/03/131223.jpg
Also generalno svi Superman filmovi su po deafultu retardirani. Zato kaje Superman retardiran.

Enivej ove godine me nije bilo puno u kinu pa nemam previše komentara. Ako se ne varam, sve što pogledah je:
- Star Drek Into Darkness
- Iron Man 3
- Pacific Rim
- Elysium

Realno sve je glupo u tri kurca kad malo staneš i promisliš, ali jedino je ST imao dovoljno plotholesa da još usred filma rejđam. Ostali su prilično zabavni, dok god ne uključiš mozak previše.
Elizijum je brijem najmanje brainless, s time da je Iron Manu glavni minus to što Isus Kriste koji kurac je čekao cijeli film da pokrene sva ona odijela. Logic. ;(((

hansi
03-01-2014, 16:10
betmen>>>>>>>>>>>>supermen
filmovi, igre, lik.

StormCr0w
03-01-2014, 16:17
Kad je supermen generičan do bola. Mogu letit i imam nadljudsku snagu. Wow

Izgubljeni
03-01-2014, 16:18
Nema vam spasa.

Electromaster
03-01-2014, 16:19
Nije stvar u tome da je generičan, nego da je OP, plus moraš bit jebeni retard da ne skužiš kak je Clark Kent Superman.

Windwalker
03-01-2014, 16:21
Film(ovi) godine:
-The Hobbit: The Desolation of Smaug
-Star Trek Into Darkness

Odlični:
-Prisoners
-Kick-Ass 2

Vrlo dobri:
-Europa Report
-Iron Man 3
-Oblivion
-Lone Ranger
-Insidious Chapter 2

Gledljivi:
-The Last Stand
-Evil Dead
-Man of Steel
-World War Z
-Pacific Rim
-Mama

Smeća
-The Wolverine
-The Conjuring
-Only God Forgives (jedva pogledao pola sata)
-Machette Kills

To je ono čega se sjećam da sam pogledao iz 2013.
Još namjeravam gledat: World's End, Gravity, Elysium, Carrie, Last Days on Mars i možda još nešt čega se ne mogu sjetit.
Pretpostavljam u koje će kategorije ići. No, možda iznenade (ugodno ili neugodno).

EDIT
Stalno nešto dodajem.

Dreamer Deceiver
03-01-2014, 16:23
star trek je isto bio malo razačaravajuć, ali za to krivim marketing koji nas je šopao kako je super kul novi negativac a kad ono na kraju dobili rimejk Wrath of Khana.

Electromaster
03-01-2014, 16:28
Star Trek je smeće; forsanje referenci, forsanje Nimoya i nelogičnosti svakih pet minuta.

Ja fakat ne vidim što može uopće pokušat iskupiti taj film osim drkanja na specijalne efekte i neznamtešto.

Dania
03-01-2014, 16:28
Pogledo The Wolf of Wall Street, po meni definitivno film godine. Leonardo jebeno savršen, svaki put me iznova iznenadi svojom glumom. Ak sad ne dobije oskara neće nikad :) Jeben film, preporuka svima da pogledaju.

E tooo, znači stigao je, jedva čekam :D Nisam ni Gatsbija gledala, nekako si mislim da ću si zeznut koncepciju koju imam od knjige, but on the other hand...DiCaprio.

Ove godine sam propustila sve blokbastere, man of stil, thor, željeznog čovjeka...a nije da imam osjećaj da valjaju.
Film koji se sjećam da sam pogledala ove godine, a da je glup je Mama, a kao onako dobar bi rekla Prisoners, ali samo zato jer ga se sjećam najsvježije.

Nemam pojma za MOTY jerbo stvarno nisam gledala ništ' dobro ni pamtljivo.
Čekam Aeriala da kaže šta sam propustila.

Falus
03-01-2014, 16:50
Što stvarno nitko nije gledao Cpt. Phillips? Ili ste ga brže bolje zaboravili? :D

Meni masu napet film sa Hanksom koji mi je užasno drag i smatram da je odlično odglumio (jerbo se kao razumijem u to).

Dreamer Deceiver
03-01-2014, 16:55
nisam gledao, ali namjeravam pogledati. Mislim da taj film zaslužuje da ga se ne gleda preko kurca i prije spavanja samo da gledam nešto :D

Dania
03-01-2014, 17:15
I ja ću pogledati :)

loo
04-01-2014, 00:12
Pogledo The Wolf of Wall Street, po meni definitivno film godine. Leonardo jebeno savršen, svaki put me iznova iznenadi svojom glumom. Ak sad ne dobije oskara neće nikad :) Jeben film, preporuka svima da pogledaju.

E tooo, znači stigao je, jedva čekam :D Nisam ni Gatsbija gledala, nekako si mislim da ću si zeznut koncepciju koju imam od knjige, but on the other hand...DiCaprio.

Da, još 25. mislim.
Gatsby me se nije neš pretjerano dojmio. Može se pogledat, al' mislim da se previše oslanja na specijalne efekte i općenito vizualni dojam. Priča je poprilično klišejasta i ne možeš se baš povezat s likovima.

Dreamer Deceiver
04-01-2014, 01:28
i tobey je totalno miscastan lik

Carp
04-01-2014, 01:41
Pogledo The Wolf of Wall Street, po meni definitivno film godine. Leonardo jebeno savršen, svaki put me iznova iznenadi svojom glumom. Ak sad ne dobije oskara neće nikad :) Jeben film, preporuka svima da pogledaju.


Poslje pauze sam skoro zaspo... :/

The Boz
04-01-2014, 02:42
Umm hmm umm hmm umm hmm *chest thump* umm hmm umm hmm *nod* *chest thump* umm hmm umm hmm umm hmm *chest thump*

Izgubljeni
05-01-2014, 10:41
Dodajem Rush na listu gledljivih.

Sonic_Moronic
09-01-2014, 00:19
Clark je deset puta bolji lik od Brusa, samo što su sad svi prekul za Supermena i treba im tragični realni mračni lik da se užive u film. Muka mi je tog više, šta fali besmrtnom junaku za malo promjene? Ko što je već dokazano u mnogim stripovima, to samo mijenja način na koji ćeš ispričati priču i pruža zanimljive tematike, pogotovo naglašavanje Supesove uloge ko nekakvog mesije/poluboga.

hansi
09-01-2014, 00:41
the wolf of wall street najbolji film ikad, dicaprio najbolji ikad