PDA

Pogledaj cijelu verziju : Protok zraka



Haki
20-12-2013, 22:59
Oznacio sam svaki ventilator sa brojem. Ako sam gdje pogriješio samo recite broj i okrenut ću ga.

dugi
20-12-2013, 23:08
Da pogriješio si, pretvorio si kućište u usisivač za prašinu i generator buke. Stavi samo jedan vent otraga da puše prema van i finito. Sve ostalo su gluposti osim ako nisi ugradio neki poluprouzvod od komponente koji se grije na više od 70 stupnjeva.

marijanovic
20-12-2013, 23:29
Hm, dovoljno je jedan prednji za upuh (diskovima), bočni (ako može na kejs da upuhuje grafičkoj) i stražnji za ispuh.
Odgore nisu nužni ventilatori jer se topao zrak prirodno diže gore.

W3DR4N
21-12-2013, 00:29
Potpis na dugog. Koji će ti bog toliko ventilatora lol.

Haki
21-12-2013, 15:03
3 su več ugrađena u kućište 2,4 i 5. Hladnjak ce dovoljno zagraditi dio 4 i 5 pa sam zbog toga kupio dodatna 2 tiha ventilatora. Inace to kučište nema bočni otvor. A da maknem samo 3?

Vedro
21-12-2013, 15:12
Ma nemoj nista micat. Imat ces jebeno hladno kuciste i boli te kiki. Redovno ga cistis od prasine i to je to.
I tako okreni ventove kao na slici and you good to go.

marijanovic
22-12-2013, 00:52
Najgora moguća situacija je više zraka izbacivano nego ubacivano ventilatorima, tada se na svaku moguću rupu u kućište uvlači dodatno prašina (jer se radi o takozvanom "negativnom tlaku" u kućištu).
Znatno je bolje jednak izlaz kao ulaz (koliko zraka uđe toliko izađe) ili blago veći ulaz nego izlaz (tzv "pozitivni tlak" - prašina ne ulazi na sitne rupe jer je u kućištu veći tlak nego izvan njega).
Ako već želiš zadržati 5 ventilatora, onda vent "3" prebaci da bude upuh odolje ispred napajanja (koliko vidim ima mjesto za ventilator).

Čux
22-12-2013, 00:55
Dustmaster case :P

marijanovic
22-12-2013, 01:02
Pretjerujete s tim razglabanjem o prašini. Veća je vjerojatnost da ćete kada otvarate kućište u kojem je samo jedan ventilator zateći komp u puno gorem stanju nego ako se na kućištu nalazi više ventilatora. Korisnici koji imaju više ventilatora u pravilu redovito čiste komp, barem svakin nekoliko mjeseci pa do 2-3 puta godišnje. Oni s jednim ventom u prosjeku ni ne čiste komp.

A što se tiče buke, decibeli se ne zbrajaju. Ako se stave tihi ventilatori, komp neće biti glasan.