PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows 7 - sam svoj gazda



MTF*
04-12-2013, 21:47
Znaci ovakav je problem, svjezi HDD, rami, maticna, proc, napajanje i svjezi win7 gore... svi driver stavljeni (jedino bios nije flashan u zadnju verziju), sve ok proslo, ali vec me par dana zezaju windowsi na sljedece nacine:

1. random se zamrzne pc na par sekundi
2. pointer se blesira, mijenja oblike kako ga volja
3. nekad ako stisnem restart, winsi se ugase, ali pc se i dalje vrti i ne zeli se restartati
4. ista je situacija kada ga pozelim ugasiti ponekad, samo zuji, ali nece krepat do kraja
5. freezanje se ne dogadja in game, igrati mogu koliko zelim, to nista ne zeza, samo po netu i radu u winsima...

e sad, reko prvo da tu pitam za rjesenje, jer bi stvarno zelio usparati nesto vremena da ne moram opet clean install i sve gore vracat?
i koliko god me zna zabavljati taj pointer, nakon nekoliko puta pocinje biti naporan :D

ps temperatura svega je vise nego dobra, svjeze paste stavljene na cpu i gpu, registry pociscen, nema virusa nikakvih...

marijanovic
05-12-2013, 01:56
1. Najnoviji bios.
2. AdwCleaner, RogueKiller, HitmanPro
3. Glary Utilities
4. HDTune Error Scan i Hard Disk Sentinel
5. sfc /scannow

MTF*
05-12-2013, 09:26
Ne bi vjerovao kaj je bilo... Nakon dugo guglanja netko je spomenuo firefox i stvarno, maknuo sam firefox, stavio chrome i sve radi ko urica... Jer sad kad pogledam, stekalo je samo kad je ff bio upaljen i tek bi stekanje pocelo od kad upalim ff, do tad nista...
Za svaki slucaj cu napraviti sve kaj si rekao, ali nadam se da je ovo kraj muke, makar pojma nemam kak bi ff to smrdo sve

Ps prije sam koristio tune up utilities, reg clean pro, malware bytes i ccleaner, sad cu ovo tvoje probat

flander
05-12-2013, 12:39
1. Najnoviji bios.
2. AdwCleaner, RogueKiller, HitmanPro
3. Glary Utilities
4. HDTune Error Scan i Hard Disk Sentinel
5. sfc /scannow

:rotfl:


:D :P

MTF*
05-12-2013, 15:45
nisam siguran da kuzim razlog smijanja?

StormCr0w
05-12-2013, 15:55
Marijanovic će ti sjebat komp.

Aral
05-12-2013, 18:04
Lud sam kad vidim njegove savjete.

marijanovic
05-12-2013, 18:42
1. Najnoviji bios.
2. AdwCleaner, RogueKiller, HitmanPro
3. Glary Utilities
4. HDTune Error Scan i Hard Disk Sentinel
5. sfc /scannow

1. Ispravlja probleme s matičnom, poboljšava kompatibilnost itd (proizvođač jasno navede što novi bios donosi i popravlja).
2. Trenutno najbolji alati za uklanjanje spywarea, čišćenje infekcija i pomoć antivirusu.
3. Besplatan a vrlo kvalitetan i provjereno učinkovit alat za održavanje računala.
4. Alati za provjeru stanja i zdravlja diskova.
5. Microsoftova cmd naredba za provjeru integriteta i popravak Windows sistemskih datoteka.

Navedeno samo retardima i debilima može naškoditi, a takvima je bolje da se okane računala i pređu na konzole ili odu buljiti u sunce.

StormCr0w
05-12-2013, 18:44
Navedeno samo retardima i debilima može naškoditi, a takvima je bolje da se okane računala i pređu na konzole ili odu buljiti u sunce.

:shock:

flander
05-12-2013, 18:45
nisam siguran da kuzim razlog smijanja?


to da je naveo neke bjesne razloge zašto ti winzi luduju kad ono bezveze rješenje "ugasi ff"

marijanovic
05-12-2013, 18:55
Nisam ja naveo nikakve razloge, naveo sam korake koje je trebao poduzeti. Problemi koje je imao nisu tipični za Firefox već za računalo zaraženo malwareom i/ili računalo s oštećenim Windowsima.

W3DR4N
05-12-2013, 19:22
To kaj si predložio je malware.

marijanovic
05-12-2013, 19:24
To kaj si predložio je malware.
Nađi si neki chatbot za takvo dopisivanje. I to neki stariji jer čak i modernije chatbotove ne možeš loviti na takve fore.

MTF*
05-12-2013, 21:27
ff koristim oduvijek, tako da nisam ni ja ocekivao takvo nesto, sumnjam da bi itko to predlozio, ovo sam igrom slucaja dosao do tog rjesenja...
vecinu stvari kaj sam nasao po netu je bilo slicno marijanovicevim prijedlozima, tako da stvarno sve stoji i svaki mi je savjet dobrodosao... ak nista drugo, bar sam ispitao hdd i pocistio registry detaljnije, nikad ne skodi :D
a usput mi se i chrome vise svidio od ff-a, tak da je trajno uklonjen ff :D

WannabeClone
05-12-2013, 21:58
FIREFOX JE GOVNJIVO SMEĆE SVI SMO IZNENAĐENI TAKVIM RAZVOJEM SITUACIJE

Xero
05-12-2013, 22:01
Firefox je najbolji browser.

WannabeClone
05-12-2013, 22:08
:thumbs2:

Neven <R>
05-12-2013, 22:14
pređi na chrome

Niko Bellic
07-12-2013, 12:37
Firefox je najbolji browser.
Potpis na ovo. Veoma je preodlično genijalan. Mnogo lajkam.

MTF*
10-12-2013, 11:19
Evo nakon tjedana dana je opet poceo zezati... razlika je kaj je onda stekao 10x na dan, a sada je 2x u tjedan dana i kad se zamrzne je puno krace i bezbolnije...
btw HDD provjeren, nije nasao nikakva ostecenja u HDDu, niti ista od malware i slicnih gluposti, registry i te stvari isto pociscene, ocito je u winsima problem i ne gine reinstall... (koristeno kaj je marijanovic naveo + ccleaner, tune up utilities, reg clean pro, avast i kaj ja znam kaj sve ne)

zanimljiva je stvar da sam htio ss postati ovdje, no kada napravim ss (fast stone editor), pointer na slici izgleda normalan, ko da nema problema haha, a zapravo izgleda kao da je artefakt pointer :D

marijanovic
10-12-2013, 13:35
Sfc /scannow ne pronalazi grešaka? Jesi pogledao što piše u Event Vieweru, koji su problemi?

Hexfire
10-12-2013, 16:10
Kupi si PS4

MTF*
10-12-2013, 17:36
nop, kaze da nije nasao nikakav integrity violation... sva sreca na eksternom hardu pa nije toliki bed, al ocito cu morat ovih dana to rjesiti... cak me ne smeta tolko, ali sama cinjenica da je problem neki prisutan je iritantna

dugi
10-12-2013, 20:08
Sve mi smrdi na neispravnu matičnu.

MTF*
10-12-2013, 23:05
jel mogu to kak provjerit? maticna je stara 3 tjedna, a od pocetka (clean install je bio) mi se to desava...

dugi
11-12-2013, 07:52
Možeš, tako da komponente preseliš na novu pa provjeriš...drugim riječima ako ništa ne pomogne nosi ili šalji to na servis. Takve nestabilnosti bi meni ubile volju za kompom.