PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hoće li mi bolji cooler povećati framerate



M14Ok
17-11-2013, 17:15
Ugl, da skratim: Mortal Kombat mi se pomiče u slow motionu, u nekim novijim igrama mi zvuk užasno šteka (samo zvuk). Namjeravam si kupit Injustice kad dođe, al pretpostavljam da će mi biti ista priča kao MK. Gledao po forumima, kažu da je problem u tome što mi kompjuter ne može održavati konstantno 60 fps-a i više.

Konfa:
Intel core i5 760 2.8ghz quad
Ati radeon SAPPHIRE TOXIC HD 6850 1GB GDDR5 PCIE
8gb ram

Cooler na procesoru mi je onaj kojeg sam dobio s procesorom (koliko znam, užasan), i namjeravam si kupiti Cooler ARCTIC COOLING Freezer 13 CO.
Dal će mi to povećati framerate ili mi je problem u grafičkoj ili nečem drugom?
Trenutno otprilike mi fps-ovi variraju između 30 i 45.

Kistra
17-11-2013, 21:00
Cooler ti svakako ne moze povecati framerate,a u ostalom to nije njegova namjena,nego on samo snizava temperature procesora kako ti se procesor ne bi pregrijavao itd.
Meni je na kompjuteru zvuk stekao kada mi je crkavao hard disk,tako da moguce je da ti je u njemu problem. Jesi updejtovao drivere za graficku?
Jer ne vidim razlog zasto bi ti MK sporo radio na toj konfiguraciji,kada je konfiguracija dobra.Provjeri i da nemas mozda neki virus,za svaki slucaj...

Xero
17-11-2013, 21:23
MK je neoptimizirano govno nije tvoj komp kriv. Možda Injustice bolje radi.

M14Ok
17-11-2013, 22:41
Svi driveri su updateani, za viruse redovito radim scanove. Za hard disk ne znam, al provjeriti ću nekako. Koji bi bio način da si eventualno ubrzam fps-ove?

I jednako tako, čisto da budem siguran... Zanima me koje su posljedice pregrijavanja procesora. Boi bih jako zahvalan na odgovoru. :)


MK je neoptimizirano govno nije tvoj komp kriv. Možda Injustice bolje radi.SČudno mi je jer ljudi koji imaju slabije konfiguracije od moje tvrde da igraju bez problema...

Xero
17-11-2013, 22:43
Pa igram i ja singleplayer normlano, ali multi je totalno u kurcu. Ako ti i single laga imaš fix na netu koji provjerno radi, ali ne možeš ga online koristit jer te izbaci iz meča.

M14Ok
17-11-2013, 22:48
Pa igram i ja singleplayer normlano, ali multi je totalno u kurcu. Ako ti i single laga imaš fix na netu koji provjerno radi, ali

Da stvar je u tome da su mi i single i multi oboje usporeni, a imam jači komp od većine koja se izjasnila.
Čitao sam o tom fixu, navodno je igra onda ubrzanija od normale. Znam da nitpickingom ispadam mala pizda, al ipak sam kupio igru za 30 eura pa nekako osjećam da bi trebalo bit.. erm... prirodno rješenje. Pokušao sam na Catalyst control centeru sve settingse tweakati, al jedva da sam malo ubrzao..

Xero
18-11-2013, 00:17
Ja sam platio 7(dobro Bartuc je platio) eura pa se opet osjećam pokradeno. Valjda će radit na novom kompu. Probaj 45fps fix onaj od 60 ipak malo previše ubrzava.

Izgubljeni
18-11-2013, 11:00
Cooler nemoj uzimat jer ti to nema veze s tvojim problemima. Taj stock ti je dobar. Imao sam tri proca i na sva tri sam uvijek držao stock cooler, igrao svakakvih zahtjevnih igara i nikad problema s pregrijavanjem. Ako hoćeš pratit temperature skini si Speecy ili takav nekakav program. Cooler se mijenja ako misliš clockat proc, pa ti treba kvalitetniji hladnjak ili ti je taj stock jednostavno prebučan pod opterećenjem i hoćeš neki tiši. Sindromi većih tempratura su gašenje računala bez upozorenja ili smrzavanje računala. Vjerovatno je kao što Xero kaže igra optimizirana zakurac pa ti se vuče. Ako ti sve ostale rade normalno onda je sigurno do igre. A za zvuk probaj reinstalirat audio drivere, očisti malo komp s CCleanerom i probaj napravit full reinstall grafičkih drivera. U potpunosti ih očisti s Driver Swepperom (Driver Fusion se sada zove ja msilim). Pa nanovo instaliraj i vidi.

Čux
18-11-2013, 13:50
Eventualno prati malo temperature, počet će ti trokat igre samo ako ti proc zakuha, al to je već 70+ stupnjeva u igri ak se to dogodi.

M14Ok
18-11-2013, 19:25
Cooler nemoj uzimat jer ti to nema veze s tvojim problemima. Taj stock ti je dobar. Imao sam tri proca i na sva tri sam uvijek držao stock cooler, igrao svakakvih zahtjevnih igara i nikad problema s pregrijavanjem. Ako hoćeš pratit temperature skini si Speecy ili takav nekakav program. Cooler se mijenja ako misliš clockat proc, pa ti treba kvalitetniji hladnjak ili ti je taj stock jednostavno prebučan pod opterećenjem i hoćeš neki tiši. Sindromi većih tempratura su gašenje računala bez upozorenja ili smrzavanje računala. Vjerovatno je kao što Xero kaže igra optimizirana zakurac pa ti se vuče. Ako ti sve ostale rade normalno onda je sigurno do igre. A za zvuk probaj reinstalirat audio drivere, očisti malo komp s CCleanerom i probaj napravit full reinstall grafičkih drivera. U potpunosti ih očisti s Driver Swepperom (Driver Fusion se sada zove ja msilim). Pa nanovo instaliraj i vidi.

Puno ti hvala. To ću i probati. Javim kako prođe. :D

Temperature su mi, mislim, normalne al ću još provjerit.

StormCr0w
18-11-2013, 19:38
Defragmentiraj disk!

M14Ok
19-11-2013, 01:25
Okay UPDATE:
Znači defragmentirao sam disk, ccleaner obavio, provjerio za viruse, sa driver fusionom obrisao drivere i kasnije ih reinstalirao- i USPJELO je- djelomično doduše.

Vidno je ubrzano i jako sam zadovoljan s napretkom. U ostalim igrama u kojima je bio audio lag, poboljšalo se stanje, iako nije potpuno nestalo.

Puno se zahvaljujem svima na pomoći! :D

marijanovic
19-11-2013, 02:33
Čime si provjerio viruse?

Ajd provjeri gamad sa HitmanPro, AdwCleaner, RogueKiller i Malwarebytes Anti-malware.
Počisti sve što pronađu.

Nakon toga se poigraj alatom Glary Utilities.

I šlag na kraju... odi na Start, upiši cmd.exe - desni klik na to što nađe i pokreni kao administrator.
Tu upiši "sfc /scannow" bez navodnika i lupi Enter. Pusti da odradi svoje. AKo nađe grešaka, restartaj komp i ponovi proceduru.

M14Ok
20-11-2013, 01:20
Okay drek, dogodilo se nešto jaaako neočekivano.

Napravio sam apsolutno sve navedeno i preporučeno, no:

Igra mi se pomiče u 20fps-a u prosjeku, i 3 puta mi se crashao cijeli sustav dok sam bio u igri, što mi se nije dogodilo dosad. I onda kad se upalio mi je bilo par onih beepova te "keyboard not found". Sva 3 puta. A igram s gamepadom.

Nemam blage.

Xero
20-11-2013, 01:29
Pa ti slušaj ljude sa PC Play foruma.

M14Ok
21-11-2013, 01:36
Općenito mi se ruši, bilo u skypeu ili nekoj drugoj igri. WTF?! Danas jedno 4 puta.

M14Ok
21-11-2013, 18:47
Niš onda, ispada da mi se crasha u svakoj igri. Reinstalirat ću windowse. Valjda će to pomoć.

StormCr0w
21-11-2013, 20:47
Kad slušaš marijanovica.

M14Ok
21-11-2013, 22:50
Kad slušaš marijanovica.
Mi to sad pomaže nekako?

Izgubljeni
22-11-2013, 19:16
Ako ti ne pomogne ni firška instalacija Winsa vjerovatno je hardver u pitanju, a to je već gore za testirat.

M14Ok
22-11-2013, 20:01
Večeras ću reinstallat pa ću vidjet šta ispadne.