PDA

Pogledaj cijelu verziju : [DPSGR] 4. tjedan: Sinky James - Last Slow Walk to the Door



Azer
10-11-2013, 23:40
http://f0.bcbits.com/img/a2438625705_10.jpg

Sinclair James (Sinky James) je nezavisni škotski glazbenik. Razlog zbog kojeg vjerojatno nitko nije čuo za njega je taj što ne želi potpisivati ugovore, rokove i sl. * Sva su mu djela isključivo instrumentalna, a spajaju nekoliko žanrova, od rocka do orkestarske glazbe. Ja sam ga nekako pronašao prije par godina kad je tek ima jednu ili dvije stvari, i sad kad sam vidio da je na meni red sjetio sam ga se ponovno. Meni se sviđa, a i smatram da zaslužuje puno više pregleda nego što ima, pa evo dragi moji slušatelji - prestavljam vam Sinky Jamesov EP "Last Slow Walk to the Door".

Radi se o EPu od 6 pjesama koji traje samo oko 25 minuta, nažalost. Inače, preporučam i slušanje ostalih njegovih stvari koje možete naći na njegovom YouTube kanalu, pogotovo Strive, Go To Sleep, Aegir Morning i Chanticleer. Nažalost nisam mogao naći nikakav torrent ili nešto, ali album je u cjelosti na YouTubeu i u 720p ne zvuči loše. Može se preuzeti za 3.20$ sa bandcampa.

https://www.youtube.com/watch?v=auIf3C_GMFA


1.Dusk 05:16
2.The Hotel 04:46
3.Shadow of the Mountain 04:04
4.Last Slow Walk to the Door 02:48
5.I Can't Get to You 05:16
6.___ 01:37

I like to upload full records to youtube, since that's what the internet is about these days: Full access to content.

I appreciate that people can listen to this- and all my other work- for free on youtube and I'm glad it's this way. The only reason I put a price on the downloads is because in all honesty I am a man of very little means. I'm certainly not making a fortune from this, but it's nice to have a monitor cable or a new book paid for every so often.

People often ask me why I'm not more well-known and I think the simplest reason is that I'm not a salesman. I don't like to "sell" myself or my music because I hate advertising and everyone involved in it.

Everyone wants you to "Subscribe" and "Follow" and "Like" because maybe if you get accustomed to their persona you'll buy more from them. They want you to Kickstart their project by paying them for something they might never finish: after all, everyone is hopping on board this notch indie train where you can buy access to unfinished work as it develops.
While it's undoubtedly good to rid ourselves of DRM, the practice of e-begging in return for mediocre artistic endeavours, beloved anyway because INDIE CHARM, is bullshit and I won't be a part of it.

I've made mild attempts to keep people engaged: I set up a facebook page, I try to update youtube as often as I can and for the first year I gave everything away for free.
I like especially to take time for and be nice to folks who have taken time for and been nice to me. The smallest sentiments conveyed on the right day can greatly help me along. It's just a shame that social-network-based advertising has- in my opinion- cheapened niceties by becoming standard business practice in the 2012 arts industries.

What I mean is I think it's a shame that genuinely trying to be nice and show your appreciation to those who have helped you is now indistinguishable from the fake "open, honest and awesome" trend where everyone is just a click away from being your constanly-updating best buddy on twitter.
Remember when "being green" was the programme that everyone was desperate to be seen as having got with? The order of the day is now presenting yourself as a super-normal, everyday down-to-earth type who has time for everyone.

It's the reason McDonalds-sized companies have SO INDIE acoustic guitar soundtracks to their adverts. It's why supermarkets employ spokespeople with regional accents and conglomerates poke fun at each other with "reality check" moments where they dispense with the usual salespitch and break it down for you in a language you'll be comfortable with. Of course I'm joking. They're actually your friends.

My disgust could be jet fuel.


Being Open, Honest and Awesome to sell your product is like being good for fear of what will happen if you are bad.

Enough of my cynicism. Please do enjoy the album and don't forget to subscribe and like and repost and retweet so perhaps I'll use trite, meaningless niceties to socially engineer you into helping my worthless digital content go viral.

In all seriousness, thanks so much for listening. Really. x

beba nema zvečku
11-11-2013, 00:43
Računalno generirana replika glazbe izumrle u 2009. godini nove ere.

ocijena: Singers are egotistical wastes of space and I can't work with them :)

Paran0a
11-11-2013, 08:55
Ne, ovo mi nikako ne pase. Poslusao sam dva puta.

Cak mi se u prvih minutu dvije cinilo da ce mi fino pasat sad. Jednostavno ovakve stvari su mi samo bucne i to je to.

Svaka melodijica kao da se pretvori u white noise i upropasti sve. Uz sve to mi je presporo.

ocjena

2/10

SharpDressedChevap
11-11-2013, 10:18
Azer jebemu, od tebe sam se nadao nešta divlje :(

Album nema ni glave ni repa. Nema ni kostur općenito, kao neka juha koja se prelila iz jedne posude u drugu i sada tako leži, povremeno pokušavajući stvoriti melodiju.
Počinje čak vrlo dosadno. Mislim da bi glazbenici trebali prestati forsirati te mistične, lagane "intro" pjesme, jel - to više ne gradi nikakav suspens, pogotovo ako je pjesma prosječni filler (općenito govoreći) - jer čekanje da prava stvar počne nije smisao glazbe. Kao koncept albuma, to generalno dobro radi kod većine jer pravi "hitovi" po nekoj logici idu pri sredini albuma (možda ja i lažem, ne znam), poslušaju se i ove manje bitne pjesme i svi sretni. Zašto ljudi vole jazz, brazilske plesove i ine "sinkopirane stvari" - zato što pjesma sama od sebe odskače od ritma, nema obične 4/4 mjere, ti ne znaš kada se taj "moment" događa, uhu je to nepoznato i tjera te na ples, pokret, nešto treće.


Kakve to veze ima s ovim albumom? Vrlo jednostavna veza. Gdje bi kod "običnih" glazbenika primjetili jednu-dvije-tri laganije pjesme koje su tu, eto tako da malo smire atmosferu... ovdje to traje svih bolnih 25 minuta. Kao neki ogromni uvod u ništa. Melodija? Jedva primjetljiva. Ritam spor, uspavljujući. Shadow of the mountain me je kratko zavarao da će se nešto i dogoditi, ali kiks.


Na kraju, moram još dodati da i ove izjave "Pjevači su egoisti njanjanja" su totalno uništile dojam i o glazbeniku i o njegovom uratku, tako da mi ovo zvuči još pretencioznije i besmislenije :(


2/10, i to baš ono školski, ništa više ni manje.

Dania
11-11-2013, 10:39
Sasvim sam sad iznenadila samu sebe, ali sviđa mi se. Kad sam vidjela post prvi put, upalila sam samo na brzinu da čujem kak' zvuči, koji žanr i tako to. I ugasila nakon 3 sekunde, s :? ovakvom facom. I sad sam ga baš uključila, pustila cijelog i baš mi se sviđa. Cijeli aranžman mi djeluje kao jedna duža skladba i ne znam da li je to bila namjera, ali ja ću se praviti da je. Da li je ovo soundtrack nekog filma? Ako je, postoji objašnjenje zašto mi se na drugu svidjelo. Puno dijelova me jako asocira i tjera na vizualiziranje nekih psiho/triler scena, što mi je jako zanimljivo. Prva stvar, Dusk, mi je najbolja i ono nešto oko 12, 13 minuta. Izgubila sam se u nazivima i vremenima. Ono što mi odgovara kod ovog albuma je to na koji način budi neke vizualne stvari/neki mini inspiration boost kod mene, iako je možda sve u sve previše smiksano i čobanac-like. Par stvari su me iznenadile svojim progresom i to cijenim. Ono što mi se ne sviđa su svi oni dijelovi s nekom fejk distorzijom na gitari. Glupo zvuči, prazno, nepotrebno. Nekako, kao da slušam Akiru Yamaoku i znam da bi pasala gitara...i on usere nekim šit zvukom i ubaci 10 pijetlova kak vrište i onda sam tužna. Ne znam kako da drukčije opišem. Ne znam zašto uopće spominjem Yamaoku sad, haha. I da, njegov komentar o pjevačima je skroz smug. Smeeeeeg-head.
Ocjena,
would write movie script along it/10

Maloki
11-11-2013, 12:13
Nije toliko loše kako se dalo prosudit po prvim reakcijama, ali bome nije ni nešto dobro. Nit smrdi, nit miriše.
Svako malo dobiješ osjećaj kao da će se dogodit nešto zanimljivo, ali nikad ne dođe do toga. Uspjeva stvorit kolki-tolki suspense ali nažalost nikako ga opravdati.
Sve je poludovršeno uz očiti nedostatak neke kvalitetnije produkcije. Na trenutke djeluje kao da je previše toga nabacano, pogotovo za ovakvu laganu glazbu.
Moglo bi ovo čist dobro funkcionirat da se radi o nekakvom čistom droneu, bez svih tih silnih violina, klavijatura i čega sve ne kojima se pokušava stvorit dosadnjikava melodija.
Također nekog posebnog glazbenog umjeća nema, barem ne dovoljno da bi se opravdala ta nevjerojatna pretencioznost.

Sinky James - prepotentni hipster.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/376954_221587471247659_1758210449_n.jpg

Čux
11-11-2013, 12:19
Upalio sinoć baš da vidim o čem se radi i nekak mi se svidjelo, uspio sam se zavljat u stolac i ne radit ništa tih 20 i kusur minuta i lijepo se opustit nakon žešće pucnjave koja je prethodila tome :D. Uspio mi je Max Payne past na pamet tokom prvog tracka iz nekog razloga, malo nerviraju oni neidentificirani pozadinski zvukovi, neznam ni kaj bi trebali bit opće. Prva 2 tracka su mi previše slična, nekak se pretope jedan u drugog samo, pogotovo kad sam pokušo rewindat i napipat nešto u tom području, nisam pojma imo di sam opće. Iako je sve generelno presporo za moj ukus, prva polovica mi je bolja, ovo dalje mi počne malo dosadno bit i pogubim se.

Pustio sam ovo u pravo doba dana (zapravo noći :D) tako da je dojam bio neloš, al bojim se da je bio one night stand. 6/10

System
11-11-2013, 13:50
Zanimljivo mi je kako ovaj žanr na volšeban način opstaje već godinama posle svoje "smrti". Uvjek ima novih likova koji slušaju po prvi put i održavaju ga u limbu. U suštini ovaj žanr je jedan od najboljih primjera "it got old" fazona. To se valjda dešava kada ga čitavog zasnivaš na dva gitarska efekta.

Nešto mi je baš teško da skontam šta mislim o albumu. Nije da mi se svidio ali nije mi ni totalno loš. Ali pošto je zanimljivije pljuvati evo negativnih stvari.
Već viđeno. Album ništa novo ne donosi, ostali bendovi su odradili isto ako ne i bolje prije njega.
Produkcija. To je valjda fora, ako je indie onda mora da "zvuči" indie. Ovo nije nikakav izgovor niti razlog za lošu produkciju. Posebno u ovom žanru kojem loša produkcija nije glavna karakteristika. Svako ima komp i može da odradi odličnu produkciju sam sebi samo ako se potrudi. U ovom slučaju je ili ljenjost ili nekompetentnost upakovan u "kul indie fazon koji će samo hip ljudi skontati" i "Low fi je stejtment protiv INDUSTRIJE".
Na kraju ipak mislim da se neću vraćati albumu nikad više. Čuo sam previše sličnih i boljih stvari od njega. Možda je opravdano zašto lik nije popularan..
Ali opet... nekako je više krivica samog žanra nego samog albuma što mi je mišljenje o njemu takvo. Or is it... ne znam.

Ono u spojleru nisam hitio komentarisati ali posle poslušanog albuma moram. Lik je maksimalni pretenciozni dušbeg. Ok svi kontamo muzičku industriju i ta sranja o čemu priča, ali niko to ne servira kao ultra deep fuck the system sranje. Ima milion bendova i izvođača koji su u istoj situaciji kao on ali oni ne gledaju na to kao na "hip thing to do".




E sad kad smo to završili htio bih da kometarišem vaše recenzije i komentare u njima.

Iskreno ne znam kakvi su muzički ukusi ali da ne možete poslušati jedan album koju nema totalnog mljekanja u sebi, nije mi jasno. Poenta i jeste da se ništa ne dešava. Poenta je da se napravi atmosfera.

Paran0a je pitao u drugoj temi šta ljudi vide u droneu. Ja upravo vidim atmosferu, ono ležiš u krevetu i osjećaš se kao da se milion tona spušta na tebe. Ne moraju spore stvari da budu samo za neki chill i opuštanje, niti muzika mora da te učini da se osjećaš dobro. Ovdje se sad dotičemo onog pitanja zašto slušamo muziku i šta očekujemo od nje. Ja vam svakako ne mogu opisati emocije koje osjećam dok slušam različitu muziku ali svakako je drugačiji osjećaj dok slušam drone i dok slušam neki happy hardcore. I drago mi je zbog toga. I i dalje ću slušati čak i muziku koja budi i pozitivne i negativne emocije u meni. Eto, dosta sranja od mene.



E da, prvi put sam ovo pročitao kao STinky James i očekivao sam neki county album. lol

Maloki
11-11-2013, 15:45
Iskreno ne znam kakvi su muzički ukusi ali da ne možete poslušati jedan album koju nema totalnog mljekanja u sebi, nije mi jasno. Poenta i jeste da se ništa ne dešava. Poenta je da se napravi atmosfera.
Pa kad netko kaže da se ništa ne događa ne znači da se očekuje neki masni bass drop ili tak neš nego da izazove reakciju u tebi.
Kad kažem "ništa se ne događa" hoću reć da ne osjećam ništa i dosadno je.

System
11-11-2013, 16:14
Ja tu frazu koristim kada mi je nešto monotono i smorno. Kao intro pjesme za koji se ispostavi da je cjela pjesma.
Mada, to što kažeš ima smisla u svakom slučaju.

Maloki
11-11-2013, 16:21
Recimo ovo
0FcDXL5Aw0o

Isto je sve relativno monotono, ne možeš reć da se puno toga "događa", ali opet ima fin ugođaj, izaziva neki osjećaj nelagode i jednostavno mi je fino za slušat.

System
11-11-2013, 16:48
Poenta je da stvari u kojima se "ništa ne dešava" ne moraju automatski da budu loše.
Iz postova gore zaključio sam da im se ne sviđa jer nema brzih pjesama, ludih ritmova i tih stvari. Pa zato...

Sonic_Moronic
11-11-2013, 18:28
Valja ovo. Ti disonantni, emocionalni riffovi mi baš odgovaraju i nije mi album dosadan uopće. Dosta mi baca na neke post-rock melodije, kao i riffove određenih black metal bendova u trenucima kad su manje metal, recimo Horn, ne znam s čim drugim usporediti. Dužina je ovdje plus jer bi se ipak izmorio nakon 40 minuta slične glazbe, ovako mi je svaka pjesma ostavila neki dojam.

Ocjena - ljubić
Ono kad gledaš neki cmizdravi film koji te uspije privući i na kraju bude scena kad se par pomiri i izjave si beskonačnu ljubav i krene svirati neka piano melodija kojoj je cilj da ti manipulira osjećaje, ali na trenutak zanemariš sve mačo primjedbe i uživaš u trenutku. Takav mi je album.


Nisam baš pratio pravila ovdje pa neznam, ali molio bih da me se ne stavlja u "bubanj", nisam dosad sudjelovao pa mi je bezveze, a i ovo nije neka recenzija.

SharpDressedChevap
11-11-2013, 19:17
Poenta je da stvari u kojima se "ništa ne dešava" ne moraju automatski da budu loše.
Iz postova gore zaključio sam da im se ne sviđa jer nema brzih pjesama, ludih ritmova i tih stvari. Pa zato...


Pa nije po defaultu loše, hvala bogu. Minimalizam je super kad ga se dobro iskoristi. Hank Marvin mi je super gitarist npr., zato jer je jednostavan a genijalan. Drugi mogu tehnicirati do besvijesti i nazad. ali on je sve izrekao.

S druge strane, ovaj lik ide u teške ekstreme letargije. Mogu shvatit da se ciljalo na neki ugođaj, pa je zato sve tako "sumorno", ali nije to dobro leglo. Tamo gdje bi trebao biti "feelsi gitara" je vrlo slab, iskreno. Melodije se svode uvijek na isto, ne mogu se oteti tom dojmu. A tamo gdje je pak "chill mode" se ne događa ništa. Pozitivniji primjer bi bio Shadow of the Mountain ili kakoveć, donekle se osjeti flow same pjesme i nije ubibože dosadna. Malo izraženiji bas i to sve već ide.
Kod većine tih "stvari u kojima se ništa ne događa" ima neka caka, ili "hook", neka progresija/riff/glazbenipojam. Ovdje on pokušava nešto od toga, ali ne uspijeva baš ni u jednom, jel, i onda ispada mlako.

Azer
11-11-2013, 20:38
Ja bi se složio sa Sonicom. Nije mi to za slušati svaki dan, ali da mi nekad baš paše, paše. I ova gitara mi uopće nije toliko loša koliko vi govorite, čak mi se i sviđa.

Outmind
13-11-2013, 22:49
Last slow walk to the door definitivno ima prikladan naziv - kroz cijeli se album proteže nekakav otegnuti osjećaj okončanja nečega. Čak mi i prva pjesma djeluje više kao početak nekog kraja nego kao intro u album. Sve to skupa nije nužno loš, pod uvjetom da vam se sviđa feel albuma. Ako vam se ne svidi početak vjerojatno vam niti ostatak stvari neće biti zanimljivije. S druge strane, osobno mi je album dobro započeo da bi pred kraj postao pre repetitivan i nekako neinspiririan. No, glazba je relativno dobra i atmosferična, prikladnaa za trenutke opuštenosti i razmišljanja.

Iako album najvjerojatnije neću dalje slušati, dojam je blago pozitivan.
6.5/10

Frky
14-11-2013, 14:07
Hmm..

Ovo me podsjeća podosta na neku glazbenu podlogu neke igre ili nešto tako... neznam stvarno!

Osobno mi se sviđa ovaj mix rock glazbe i orkestralnog zvuka, no moram priznati da mi zvuči pomalo amaterski!
Nekako imam filing ko da je lik sve sam odsvirao i prilijepio zvukove instrumenata i dobio skladbu!
Nemam mi tu nekog šušta/toća/šuga ...
Bubnjevi su kaotični, nepašu mi nikako i nemaju svoju punoću!
Dionice s distorzijom su također mali svojstveni kaos! Kužim, tip je htio naglasiti (ili napraviti) vrhunac skladbe ali je po meni dobio masu buke koja malo nervira nakon solidih laganijih melodija, i tako skoro u svakoj skladbi!

Tempo je sporiji ali meni sasvim paše!

Neznam, ocjena 5/10 jer mi se sviđaju ove dionice skladbi gdje ne praši distorzija! Ima neki chilling vibe s prstohvatom patetike, tuge ili tako nečega! Dobro, možda malo više od prstohvati!

Carp
15-11-2013, 17:23
Nisam bas ljubitelj ovoga. Presporo za moj ukus i cini mi se dosta repetitivno. Ne znam, imam osjecaj da sam 22 minute slusao jednu pjesmu, a ne album. Ne znam vise sto bih napisao, ali ono, mozda bi nekakav vokal ucinio ovo zeru boljim i meni ugodnijim za slusat.


3/10

p0ky12
15-11-2013, 21:58
Kada sam vidio da ovaj album traje samo dvadesetak minuta, zapravo sam se i razveselio, pošto ionako ne uživam previše u ovom stilu muzike, dobio sam osjećaj da u 20 minuta zapravo postoji vrlo dobra šansa da čujem i nešto dobro, prije nego što mi to neka kasnija skladba pokvari.
I moram priznati, ono što sam čuo je bilo poprilično solidno.
Ništa specijalno, ništa što bih ponovno slušao, ali nije niti bilo loše.
Pošto je sam album dosta i kratak, baš i nemam nešto puno za reći o njemu, osim već rečenoga iznad.

U svakom slučaju, nije loše, nije niti posebno dobro, ali solidno definitivno jest.
Ocjena: 5/10

Kid A
16-11-2013, 13:36
Joj nisam trebao kliknut na spoiler prije nego sto sam poceo slusat album, ne znam sta mu treba onakva prepotentnost i besmisleni rant i onda krene povlacit neke paralele s McDonaldsom, koga briga lol

Posto nema tracklist direct linkanja u youtube video opisu (ono da kliknes na 5:18 i prebaci te na drugu stvar) pretpostavicu da je sve onako po redu kao je i Azer linkao dole. Svidja mi se prva polovina iako mi se cini da pati od Stephen King sindroma kroz cijeli album di pocne sve odlicno i onda zakopa razocaravajucim krajem. Negdje od "Shadow of the Mountain" kao da je pokupio b strane Mogwai albuma koje ni oni nisu zeljeli pustit u javnost


I don't like to "sell" myself or my music because I hate advertising and everyone involved in it

Zato ce ti i ovakvi topici na random forumima biti vrhunac promocije

Ocjena
http://static.guim.co.uk/sys-images/Technology/Pix/pictures/2008/04/29/petermolyneux1.jpgS/10

StormCr0w
16-11-2013, 14:44
Sinky James...
Za ovog glazbenika sam saznao prvi put prije godinu-dvije, i to preko onog Triumphant Mudcrab youtube videa u kojem je svirao Aegir Morning koji mi se svidio. Nakon toga sam poklikao par related videa, među kojima je bio i Strive, i svidjelo mi se. Imalo je smisla, neke pjesme nosile su lepršave melodijice, neke su pokušavale stvorit atmosferu.
Do postanja ovog albuma ja sam na lika skroz zaboravio, a kad sam pročitao naslov ponadao sam se da će biti nešto slično gore navedenim pjesmama. Nažalost, nije.
Album ima nekakvu sposobnost da zaokupi pažnju, uvjeri te da će se krenut razvijat ali to ubrzo splasne, ne znam zbog čega. Početak mi je okej, kao i početak druge polovice albuma, ali nikad ne ode u onom pravcu u kojem očekuješ. Krene pa stane :(
Osobno mi se ne sviđa takav stil, kao i žanrovska neopredijeljenost. SMARA!
Mislim da je najveći problem ovdje što sam očekivao nešto drugo, a dobio teške melodije neujednačene dinamike što mi se ne sviđa. Poslušao sam album dva puta, a treći put sam samo skipao kroz sve da dođem do "zanimljivih" dijelova. Po meni jednostavno fali dionica koje bi zaokružile doživljaj i učinile album zanimljivijim, ovako ispada mlako i nedorečeno.

vukopas
16-11-2013, 16:39
Čitajući nešto malo tuđe recenzije i dojmove bio sam siguran da ću ovo mrziti, pa sam odgađao slušanje kolko sam mogao. No dok sa jedne strane dosta toga rečenoga od strane drugih stoji ipak mi ovaj ep podosta paše. Da, sve je to jako fejk zvukovno ali i mome uhu ugodno. Zvuk je kao što je netko već rekao lagano post rokast a tu atonalnost koju neki spominju ne primječujem baš. Ima nekakva atmosfera u svemu ovome.

Stvarno nekih zamjerki na ovo i nemam. Kratko trajanje ide u korist pošto bi da traje duže bi ipak postalo dosadnjikavo prije ili poslije. Sad mogao bih prigovarati na one glupe Sinkijeve izjave o pjevačima i ostalome al to nije baš vezano uz samu muziku, jel.

Sve u svemu, ništa posebno, za par ugodnih slušanja i to je to. Uz hoverphonic najbolji do sada.

GDra
16-11-2013, 16:59
Ovaj album mi je bolji od prošlog.
Ipak, malo mi je prespor. Najbolje pjesme su mi bile one s distorzijom, pogotovo 2. i 3.
Pozadinski zvukovi su mi se većinu vremena sviđali, i iako mi je ovo također bilo malo jednolično ponekad, bilo mi je zanimljivo.
Svidjele su mi se izmjene sporijih djelova i ovih više rock s distorzijom. Ugođaj mi je uglavnom bio dobro pogođen.
Ovakvu glazbu ne slušam baš, ali mi se od svih prijašnjih albuma ovaj najviše svidio, iako nije nešto predobro.
Ocjena: 7.5