PDA

Pogledaj cijelu verziju : Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.



Aerial
12-09-2013, 11:27
http://webcafe.net.hr/2013/09/12/0388007.63.jpg

cham3leon
12-09-2013, 11:35
S

80D7RRquPww

MILF hunter
12-09-2013, 11:43
Lik radi za 2500, jedva spaja kraj s krajem, usput si natovari dečurliju na grbaču i sad bi vlada trebala biti odgovorna za to čime će on hraniti svoju djecu, iako je bio svjestan toga kako stoji s financijama. Cool story :thumbs2: Doslovno prezirem takve ljude.

Dania
12-09-2013, 11:50
A brate, valjda se nadao da će mu žena s fakultetom naći posao. :D Koliko god ja se slagala s tim da ne treba imat djecu dok' si ne središ financije.
Nego, -doslovno prezireš-? Baš ono, prezireš? :D lol, odakle vam tol'ka mržnja prema nepoznatim ljudima

MILF hunter
12-09-2013, 12:01
Poznajem pun racku takvih pa se pretvaram da poznajem i ovog iz hipotetske situacije. Baš mi smrdi mi na takav tip osobe. Vrijedi i za one kobile koje se razmnožavaju kao da sutra ne postoji i onda kasnije dobijem letak u sandučiću s brojem na koji bih mogao/trebao uplatiti novac za tih petero ili šestero djece. Jer, kakvo je to društvo koje se ne brine za svoju djecu? :gitara: Fuj. I općenito me smeta to uvjerenje kod nekih da djeci dok odrastaju ne treba ništa osim hrane, a neki im očito ni to ne mogu garantirati... Ma, bolje da ne počinjem. Priznajem da je mržnja možda prejaka riječ, ali neopisivo me iritiraju takvi ljudi i to je to.

Dania
12-09-2013, 12:02
Kužim :)

The Boz
12-09-2013, 12:14
Dude has a point.

cham3leon
12-09-2013, 12:36
Meni su mnogo žalosniji ljudi koji gomilaju dugove i bez vlastite obitelji živeći mnogo raskošnije nego što si doista mogu priuštiti.

Sonic_Moronic
12-09-2013, 12:42
Lik radi za 2500, jedva spaja kraj s krajem, usput si natovari dečurliju na grbaču i sad bi vlada trebala biti odgovorna za to čime će on hraniti svoju djecu, iako je bio svjestan toga kako stoji s financijama. Cool story :thumbs2: Doslovno prezirem takve ljude.

Yep, i meni se gadi to. Ispada da većina ljudi uopće ne razmišlja što će sa djecom izvan toga da će biti slatki prvih par godina.

StormCr0w
12-09-2013, 14:39
Pa prvih par godina baš i nisu slatki. Samo se useru i vrište.

Umro sam na ovaj tokk er yer clip gore.

Aerial
12-09-2013, 15:21
Moj ćaća je mene napravija kad je ima 23 i radija je u firmi već.

Wolfwrath
12-09-2013, 16:02
Moj ćaća je mene napravija kad je ima 23 i radija je u firmi već.

Likewise, samo sa 27. A i stara je imala čvrst posao, i oboje završili fakultete. Samo što je onda bio rat, pa uvijek ima nekog sranja.

Koji smo mi balkanci gamad, želimo super-socijalnu državu a bez da platimo kinte poreza i bez da išta radimo. Ali čim nekome to prigovoriš, odmah si izdajica nacije i pokvarenjak zato što su to pošteni ljudi, samo što su nezaposleni i ne mogu naći posao, bez obzira na to što većinu dana provode ili u birtiji ili u kladionici trošeći socijalnu pomoć na klađenje u 6. uzbekistansku ligu. Fuj, odvratnog li naroda.

Windwalker
12-09-2013, 16:09
Nemam ja ništa protiv mladih ljudi s nesigurnim poslom koji žele dijete ili dva.
Ali 3 ili više, e to već ne.

W3DR4N
12-09-2013, 16:18
Nije sve toliko crno-bijelo, ali dalo bi se diskutirati.

dugi
12-09-2013, 16:57
Kako ja vidim propast ili otrežnjenje se mora dogoditi, prije ili kasnije. Ili će mo biti kapitalističko društvo u kome svatko zaradi koliko je sposoban i plaća sve svoje račune uključujući i kompletno školovanje vlastite djece, liječenje i sve ostalo, ili će mo biti socijalističko/komunističko društvo gdje se dijeli na sve koliko ima. Mi smo nekakv miks, kvazi kapitalizam uz kvazi socijalnu komponetu. Ne funkcionira ama baš ništa. Oni koji nešto zarađuju guše se u porezima i ne mogu zapošljavati nove ljude koji opet ne želi ni raditi za crkavicu. S druge strane hrpa je onih koji zijevaju prema državi pozivajući se na socijalno društvo + prekobrojni državni aparat koji iznosi valjda pola milijuna onih koji "rade" za društvo u kome opet ništa ne funkcionira.

Pola milijuna njih radi a imamo preko pola milijuna nelegalno izgrađenih objekata, liste čekanja po bolnicama od po godinu dana, profesori koji rade 3-4 sata dnevno i ne naprave ništa, murja koja hvata klince po parku a idioti ubijaju po cesti svakoga dana pa sve do onih mafijaša na vrhu države koji su stanju potrošiti milijardu kuna svake godine, na sve moguće beneficije i troškove kakve nema ni Bill Gates.

Eto, sad mi je malo lakše. U biti nije :( .

cham3leon
12-09-2013, 17:38
Više su mi antipatični oni koji čak i ako nemaju djecu imaju gomile dugova jer se ne mogu odučiti od raskalašenog života i uopće ih ne jebe to što su u bankrotu. Ovi koji imaju dvoje djece i jedva krpaju kraj s krajem često imaju pravu računicu po kojoj je to moglo i ići. Ipak je BDP bio u porastu negdje 2006. i 2007., pa bi se malo naivniji čovjek prevario i pomislio kako će ova država jednom ličiti na nešto.


Kako ja vidim propast ili otrežnjenje se mora dogoditi, prije ili kasnije. Ili će mo biti kapitalističko društvo u kome svatko zaradi koliko je sposoban i plaća sve svoje račune uključujući i kompletno školovanje vlastite djece, liječenje i sve ostalo, ili će mo biti socijalističko/komunističko društvo gdje se dijeli na sve koliko ima. Mi smo nekakv miks, kvazi kapitalizam uz kvazi socijalnu komponetu. Ne funkcionira ama baš ništa. Oni koji nešto zarađuju guše se u porezima i ne mogu zapošljavati nove ljude koji opet ne želi ni raditi za crkavicu. S druge strane hrpa je onih koji zijevaju prema državi pozivajući se na socijalno društvo + prekobrojni državni aparat koji iznosi valjda pola milijuna onih koji "rade" za društvo u kome opet ništa ne funkcionira.

Pola milijuna njih radi a imamo preko pola milijuna nelegalno izgrađenih objekata, liste čekanja po bolnicama od po godinu dana, profesori koji rade 3-4 sata dnevno i ne naprave ništa, murja koja hvata klince po parku a idioti ubijaju po cesti svakoga dana pa sve do onih mafijaša na vrhu države koji su stanju potrošiti milijardu kuna svake godine, na sve moguće beneficije i troškove kakve nema ni Bill Gates.

Eto, sad mi je malo lakše. U biti nije :( .

Ja mislim nešto slično - da kod nas nema strategije. Za socijalizam/komunizam se ne možemo opredijeliti jer je to uređenje kakvo je propalo gdjegod se pojavilo. Jasno je da ćemo kao i većina europskih zemalja ići na kapitalizam uz nekakvu odmjerenu socijalnu politiku, što je kako bi ti rekao, negdje između, ali nije ni to loše.
Problem je naći strategiju razvoja koja kod nas nikad nije postojala. Najbliže strategiji što imamo je forsiranje turizma, i čini se da svaka vlada koju smo imali orijentira sve ka turizmu, ali Hrvatska ne može biti turistička zemlja. Turizmom se mogu baviti samo priobalni dijelovi, i to samo po ljeti. Da nam je turizam doista strategija, imali bismo nekako riješen problem kratke sezone.

Problem je to što kako bismo imali strategiju, nešto moramo žrtvovati, ali nema boga da uspiješ kod nas nekome nešto uskratiti. Uzeti braniteljima razne beneficije bi vjerojatno izazvalo državni udar, skinuti mirovine još malo znači da se ovi penzići sa slabim penzijama ne bi mogli više namiriti ni kopajući po smeću (mislim da su njima toliko jadni uvjeti zbog toga što se njima može skinuti s penzije koliko god treba, a neće stvarati prosvjede), ne dati poticaje poljoprivrednicima znači blokade cesta, rezanje u javnim firmama i privatizacija se doživljava ili kao borba protiv "malog čovjeka" ili kao rasprodaja domovine, a studenti se zgražaju nad pojmom školarina jerbo se smatraju socijalno najugroženijom skupinom iako žderu za džabe i mogu lakše ugrabiti kakav sitni poslić sa strane.
I svima se jebe živo za sve ostale. Na izborima se eventualno glasuje za onoga koji će tebi donijeti ono što želiš bez obzira na to tko će ispaštat radi toga. Zato se i svaka imalo uspješna stranka orijentira na svakoga pomalo i ne može donijeti strategiju. Studentima se npr. jebe za to što koštaju državu papreno. Oni su sami sebi najbitniji, a kad završe faks, onda će bitchat po državi zato jer nemaju posla.

Wolfwrath
12-09-2013, 18:23
Studentima se npr. jebe za to što koštaju državu papreno. Oni su sami sebi najbitniji, a kad završe faks, onda će bitchat po državi zato jer nemaju posla.

To je samo dio problema. Poanta je u tome da studenti dobivaju sve plaćeno, zato što se država vodi politikom da treba imati visoko-obrazovanog kadra u pripremi za budućnost.
Problem je što se to plaća, ali se ne regulira. Ne samo da imamo hrpetinu nezaposlenih ekonomista i pravnika, a manjak liječnika, nego se i odlazi u inozemstvo. Takav sustav treba iz temelja promijeniti.
Prvo, ako ti država plaća studij, trebala bi ti i ponuditi posao nakon toga. No ti ne bi smio otići iz države dok ima posla ako ti je sve bilo plaćeno. MORH je dobro organizirao projekt Kadeta hrv. vojske. Dobivaš pare, studiraš šta hoćeš, ali se obvezuješ raditi za njih određeni broj godina.
Drugo, treba direktna regulacija fakseva od strane nekakvog ureda ili povjerenstva. Kao što sam spomenuo, vrši se hiper-produkcija kadrova koji su već dobrano popunjeni, dok doktorski lobi namjerno minimizira broj osposobljenih na tom području kako bi održali svoj elitni status, a s time i masne pare.
Kombiniranje te dvije točke dobili bismo lijep i uredan sustav. Hoćeš da ti država plaća faks? Može, evo ti lista onog što državi treba i ugovor kojim se slažeš da ćeš raditi za državu dok se to ne otplati. Sam ćeš plaćati faks? Samo izvoli, studiraj šta hoćeš i idi gdje hoćeš.
Također i dodatno pojačati "kazne" vječnim ponavljačima. Dobro, ajd, opadne se jednom, desi se, platiš i ideš dalje. Padneš drugi ili treći put? Izvoli ti lijepo kopati kanale i još platiti ako želiš nastaviti studirati.

cham3leon
12-09-2013, 18:28
E to, potpis. Slažem se na svaku riječ.

croat1gamer
12-09-2013, 18:41
Cisto da se nadovezem.

projekt Kadeta hrv. vojske. Dobivaš pare, studiraš šta hoćeš, ali se obvezuješ raditi za njih određeni broj godina.
Prvo moras poloziti sve potrebne preduvjete (zdravstevne i psihicke, 100% zdrav), te nakon dodatnog kampa provjere potpisujes ugovor te dobivas pare za dzeparac, osiguran smjestaj + prehrana (u vojarni), potrebna oprema, studirati moras na odredenim fakultetima u zg/st (uglavnom tehnicke stvari), moras pohadati dodatne kurseve i kampove tokom zime i ljeta, samo dva placena/dozvoljena puta doma tokom semestra (ili godine), sve mora biti predano u roku, moras nakon zavrsetka studija odraditi duplo od tog vremena na ponudenom radnom mjestu unutar rh (6 godina vecina, 10 za pilote, medicinare i par posebnih studija) te ako ne uspijes/padnes/zelis izaci moras platiti sve natrag, sto je otprilike 10000€ po godini stipendije. Ili odradit, kako kaze bozoje.


Nego, slike.
http://oi41.tinypic.com/21j4xgx.jpg

The Boz
12-09-2013, 18:45
Potpis, ali...
To bi značilo da država ima konkretan plan za 3 do 7 godina u budućnost. I da će taj plan poštivati i drugi režim. Ako će se ograničiti zapošljavanje na samo državne firme, onda se ograničava i broj stipendija na vrlo mali postotak studenata, možda 3%. Drugi tip državne stipendije, "ostani radit bilo gdje u zemlji" tip, je jako težak za kontrolirati. Prvo bi država morala neke ugovore sa svim tvrtkama u RH uspostaviti, tako da se planiranje studenata može sinkronizirati sa planovima zaposlenja tvrtke... I tu sve puca od količine problema, dinamike, birokracije, komplikacije, itd.
croati, ne moraš vratiti sve, nego samo "ostatak", jer svaki mjesec rada se broji kao otplata pola mjeseca "duga". I nisi obvezan ići ikamo kamo te vojska šalje, nego se samo zaposliti u njoj, na jednom od radnih mjesta koje ti ponude. Nije da te šalju u Afganistan popit metak jer si naivac potpisao ugovor prije deset godina.
Izvor: Imao sam stipendiju HZMOa, frend je imao stipendiju MORHa.

Neven <R>
12-09-2013, 18:45
Trošak studija je pičkin dim u odnosu na mnoge druge stvari u ovoj državi. Uostalom, zašto onda ne naplaćivati i srednjoškolsko obrazovanje?

Ja sam rezanje kvota na brojnim faksevima gdje je ionako previše ljudi za neko zanimanje, s tim da bi onda idealno bilo i dizanje kvalitete za one koji upadnu. Naravno faksevima je nešto potpuno drugo interesu - radije će primit velik broj ljudi bez obzira na kvalitetu studija i uvjete studiranja, jer dobiju više para za svakog upisanog.


SHoćeš da ti država plaća faks? Može, evo ti lista onog što državi treba i ugovor kojim se slažeš da ćeš raditi za državu dok se to ne otplati.
Ovo nema nikakvog smisla, većina ljudi koji završe faks neće raditi za državu niti bi takav sustav ikako mogao funkcionirati osim da se vratimo u socijalizam gdje bi svi radili za državu.

dugi
12-09-2013, 18:52
Studentima se npr. jebe za to što koštaju državu papreno. Oni su sami sebi najbitniji, a kad završe faks, onda će bitchat po državi zato jer nemaju posla.

To je samo dio problema. Poanta je u tome da studenti dobivaju sve plaćeno, zato što se država vodi politikom da treba imati visoko-obrazovanog kadra u pripremi za budućnost.
Problem je što se to plaća, ali se ne regulira. Ne samo da imamo hrpetinu nezaposlenih ekonomista i pravnika, a manjak liječnika, nego se i odlazi u inozemstvo. Takav sustav treba iz temelja promijeniti.
Prvo, ako ti država plaća studij, trebala bi ti i ponuditi posao nakon toga. No ti ne bi smio otići iz države dok ima posla ako ti je sve bilo plaćeno. MORH je dobro organizirao projekt Kadeta hrv. vojske. Dobivaš pare, studiraš šta hoćeš, ali se obvezuješ raditi za njih određeni broj godina.
Drugo, treba direktna regulacija fakseva od strane nekakvog ureda ili povjerenstva. Kao što sam spomenuo, vrši se hiper-produkcija kadrova koji su već dobrano popunjeni, dok doktorski lobi namjerno minimizira broj osposobljenih na tom području kako bi održali svoj elitni status, a s time i masne pare.
Kombiniranje te dvije točke dobili bismo lijep i uredan sustav. Hoćeš da ti država plaća faks? Može, evo ti lista onog što državi treba i ugovor kojim se slažeš da ćeš raditi za državu dok se to ne otplati. Sam ćeš plaćati faks? Samo izvoli, studiraj šta hoćeš i idi gdje hoćeš.
Također i dodatno pojačati "kazne" vječnim ponavljačima. Dobro, ajd, opadne se jednom, desi se, platiš i ideš dalje. Padneš drugi ili treći put? Izvoli ti lijepo kopati kanale i još platiti ako želiš nastaviti studirati.

Ne vodi država nikavu politiku nego su to interesi školskog lobija koji je samom sebi svrha. Ako ima učenika ima i za njih "posla". Ako nema učenika i oni su višak. Korist je na kraju kraja i tako nikava za onoga tko to sve plaća.
Znači nema tu nikave politke.
Ovo oko plaćenog faksa i obveznog rada za državu kao bi se to vratilo podržavam, pod uvjetom da to bude npr. pet godina minimalno ili nikao plaćeno. Da bi se taj dug vratio pet godina bi se trebalo volontirati.
Eto to bi bila neka društvena pravednost. Plati faks i radi gdje želiš. Dobiješ faks, radi za društvo besplatno onoliko dugo koliko si studirao. Ako se pokažeš vrijednim, dobiješ preporuku ili zadržiš posao. Ako si ljenčina, upiše ti se to u radnu knjižicu i ideš na crnu listu.

Što se tiče nedogovornih roditelja koji štancaju djecu i ne brinu se za nju, i to se može riješiti uz malo dobre volje i kapitalističke represije.

cham3leon
12-09-2013, 18:53
Slažem se, tu bi imalo više smisla da pod ugovorom moraš radit u Hrvatskoj, ali ne nužno za državnu firmu, mada bi to bilo teško za kontrolirati.

Ne naplaćivati srednjoškolsko obrazovanje zato jer je obavezno. Kontraargument na to je da je praktički i faks danas obavezan, inače nećeš naći pošten posao. Tu bi trebalo prepraviti cijeli školski sustav da i od srednje škole ima neke koristi. Primjerice, ove današnje strukovne su zakurac jer su pune nesposobnih idiota koje moraju nemilice puštati i gledati im kroz prste jer inače ne bi ni završili školu.

Death By Sexy
12-09-2013, 18:58
To je samo dio problema. Poanta je u tome da studenti dobivaju sve plaćeno, zato što se država vodi politikom da treba imati visoko-obrazovanog kadra u pripremi za budućnost.

Što to sve studenti dobivaju plaćeno? Ja i moj buraz nismo iz Zga, a kako su naj faksevi u Zgu trebali smo doći tu; ja sam studirao uz potporu MZOŠ-a, a i moj brat također - jer smo dobri studenti. No, svejedno, moji starci su krvavo te naše studije platili. I kad malo zbrajam te brojke to je strašno, da je ijedan morao plaćati za faks ne znam bi li nastavili oba studirati tu. Fakat nije fer reći da nam je sve plaćeno.


Problem je što se to plaća, ali se ne regulira. Ne samo da imamo hrpetinu nezaposlenih ekonomista i pravnika, a manjak liječnika, nego se i odlazi u inozemstvo. Takav sustav treba iz temelja promijeniti.
Prvo, ako ti država plaća studij, trebala bi ti i ponuditi posao nakon toga.SNo ti ne bi smio otići iz države dok ima posla ako ti je sve bilo plaćeno. MORH je dobro organizirao projekt Kadeta hrv. vojske. Dobivaš pare, studiraš šta hoćeš, ali se obvezuješ raditi za njih određeni broj godina.

Potpis na boldano. + Trebale bi se smanjiti upisne kvote na fakultetima koji gomilaju nezaposlene stručnjake. I davati poticaje u deficitarne sektore.
Ali ne vidim problem u odlasku van države ako tu ne možeš dobiti posao (kakav želiš)... Mislim zašto ja ne bih studirao ekonomiju ako mi je to san i ako bih se time želio baviti?


Kombiniranje te dvije točke dobili bismo lijep i uredan sustav. Hoćeš da ti država plaća faks? Može, evo ti lista onog što državi treba i ugovor kojim se slažeš da ćeš raditi za državu dok se to ne otplati. Sam ćeš plaćati faks? Samo izvoli, studiraj šta hoćeš i idi gdje hoćeš.

Slažem se, ali opet, s druge strane to umanjuje šanse onima koji nemaju pare za faks, a takvih ima fakat puno. Jednakost šansi i te spike.


Također i dodatno pojačati "kazne" vječnim ponavljačima. Dobro, ajd, opadne se jednom, desi se, platiš i ideš dalje. Padneš drugi ili treći put? Izvoli ti lijepo kopati kanale i još platiti ako želiš nastaviti studirati.

Da, al to je već regulirano sad s tom famoznom bolonjom.


EDIT: konačno je dobra ova tema :D

croat1gamer
12-09-2013, 19:06
Izvor: Imao sam stipendiju HZMOa
Zavoda za mirovinsko? :)

Inace da, skuzio sam, lose izrazeno.
Also, izvor: Dobio odbijenicu nedavno zbog kratkovidnosti, tako da znam.

Wolfwrath
12-09-2013, 19:10
To je samo dio problema. Poanta je u tome da studenti dobivaju sve plaćeno, zato što se država vodi politikom da treba imati visoko-obrazovanog kadra u pripremi za budućnost.

Što to sve studenti dobivaju plaćeno? Ja i moj buraz nismo iz Zga, a kako su naj faksevi u Zgu trebali smo doći tu; ja sam studirao uz potporu MZOŠ-a, a i moj brat također - jer smo dobri studenti. No, svejedno, moji starci su krvavo te naše studije platili. I kad malo zbrajam te brojke to je strašno, da je ijedan morao plaćati za faks ne znam bi li nastavili oba studirati tu. Fakat nije fer reći da nam je sve plaćeno.



Pa usporedi to s, npr., SAD-om, kolike oni bolesne iznose izvaljuju za studiranje. Kod nas možeš studirati 5 godina skoro besplatno, jedini troškovi su minimalni administrativni troškovi, i naravno troškovi života. Dodaj na to i plaćenu prehranu preko x-ica, i tu se dosta novaca nakupi.

Pod onim radom za državu sam mislio, treba optimizirati sustav biroa za zaposlenje. Ako ti je plaćeno školovanje preko tog ugovora, država bi trebala funkcionirati kao posrednik da ti se nađe posao unutar zemlje, bilo za državu bilo za privatnika. Ukoliko država to ne može izvršiti unutar nekog razumnog vremenskog razdoblja, recimo 3 mjeseca, dobivaš dopuštenje da ideš raditi u inozemstvo.
Je, malo je rigorozan sustav, i zahtjeva planiranja ogromnih razmjera, no ja osobno ne vidim smisla trošenja tolikih novaca na obrazovanje ako se to uopće ne isplati.
I ja sam student, i kad vidim određene skupine kojekakvih ljenčina koji troše pare poreznih obveznika i apsolutno odvratnu efikasnost određenih fakseva, dođe mi da povratim.

The Boz
12-09-2013, 19:12
Tri mjeseca nije razuman rok, to je birokratskih pet minuta.

The Great Duck
12-09-2013, 19:13
Hmm, možda bi bilo dobro da se zadnje dvije stranice prebace u posebnu temu. Ko što reče Death By Sexy, dobra je tema, a šteta da ostane zatrpana slikama nakon par postova ili stranica. ;)

Death By Sexy
12-09-2013, 19:17
@Wolfwrath: Ae, slažem se. Samo to sve pretpostavlja sređenu državu i jako si teško mogu zamisliti nešto takvo u Hrvatskoj budućnosti. ;(

EDIT: E, nezz zakaj hejtate te ljude koji su u kurcu jer ne rade, imaju dugove, djecu, itd., jer kao nisu si sredili život. Poznajem takve ljude. To su ljudi koji su su slabo ili nikako odgajani i školovani; oni jednostavno ne gledaju jednako na odgovornost i posljedice kao većina... Meni to nije jasno, al sam ubrao taj uzorak kod takvih ljudi.
Mislim jednom frajeru prijeti banka da će mu uzet kuću, grca u dugovima, firma mu propada, ima masu djece i frajer kupio prošli tjedan motor neki nabrijani. On kaže da će se sve to srediti... Ja ne znam kako reagirati na to. To su ljudi koji dignu kredit i onda kažu za vraćanje istog: Hej, zašto bi ja njima to plaćao?! wat

E, poanta - čemu hejtanje? Ne znaju drugačije. Retardirano je, da.

The Boz
12-09-2013, 19:21
Hmm, možda bi bilo dobro da se zadnje dvije stranice prebace u posebnu temu. Ko što reče Death By Sexy, dobra je tema, a šteta da ostane zatrpana slikama nakon par postova ili stranica. ;)
Done.

Death By Sexy
12-09-2013, 19:35
TAK JE SVEJEDNO INAČE SVE E LOOOOL :pray: :twisted: :fof:
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3060498_700b.jpg


Edit: sad će zamrijet tema, a? :boohoo:

Bara
12-09-2013, 20:40
Jedna prigodna za temu
5WsCXgqt9jA

Ja ne znam šta da vam kažem, nakon prve godine studija kao da sam progledao, vidio kakvo je svijet sranje... Volio bih sada napisati nešto racionalno i osvrnuti se na sveopću situaciju, ali ne znam ima li smisla... Imam gaming, klavir, gitare, knjige, brata, prirodu, Makarsku i more, fora faks, prijatelje, filmove, uvijek mi je bilo draže gledati na stvari s te strane, iako sada shvaćam da svakom danom postaju sve više ugrožene. Mislim da sam se u srednjoj dovoljno angažirao i da sam upisao dobar faks, i ono, možda jedanput uspijem otvoriti svoju privatnu praksu (logopedija je deficitarno zanimanje) i biti svoj šef, usrećavati ljude, imati radno vrijeme koje ja odredim i imati novca za život i za eventualno sljedeći naraštaj ako bude u planu. Ali ono, djetinjasto je razmišljati toliko u budućnost to sada shvaćam, jer može se dogoditi bezbroj sranja do tada a i može bit bolje.

Aerial
12-09-2013, 21:00
wow ok, suzdržati ću se od postanja "smiješnih" slika ubuduće :D

W3DR4N
12-09-2013, 21:21
Suzdržavaš se već sedam godina.

cham3leon
12-09-2013, 21:29
Opekline 3. stupnja stari moj.

Wolfwrath
12-09-2013, 22:21
E, poanta - čemu hejtanje? Ne znaju drugačije. Retardirano je, da.

Slažem se u potpunosti. No problem je što su ti ljudi birači i državljani, i prema njihovim prigovaranjima (kad sami sebe zaseru, pa krive sve druge) se kroji politika i uređenje države. I to je problem demokracije. Pa nema šanse da se mi i kao država i kao narod mrdnemo igdje dok god imamo hrpetine takvih ljudi.
Ponekad smatram da je aristokracija u nekim slučajevima i bolja opcija.

dugi
12-09-2013, 22:42
Gle, i ja sam ljut na naše ljude. Vidim nerad i želju za potkradanjem na svakom koraku. Ali nije sve tako crno. Na muci se poznaju junaci. Samo kada se sjetim da se svojevremeno išlo gloruko na tenkove za državu. Evo pogle Sloveniju. Pred bankrotom su, nisu puno bolji od nas a nisu imali rat i razaranja, obnovu i neprocjenjive štete. Jebiga, dužni smo jako a sada slijedi otrežnjenje ali "nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu".

Wolfwrath
12-09-2013, 23:08
Ma znam, ali evo, ovaj citat najbolje objašnjava moje mišljenje o tome:

http://quotes-lover.com/wp-content/uploads/The-problem-is-not-the-problem.-The-problem-is-your-attitude-about-the-problem.-Do-you-understand-Captain-Jack-Sparrow-quote.jpg

Doduše, Linić mi daje ponešto nade da se ima volje riješiti te probleme.

Nodakim
12-09-2013, 23:21
Mislim da Slovenija ipak stoji puno bolje od nas. Ignorirajući financijsku situaciju koja će se eventualno promjeniti, Slovenija po većini list spada u Top 20 država po standardu života. Nemojmo se zavaravati medijskim fintama, oni stoje puno bolje od nas.
Osnovni problem je po meni populistička politika i građani koji ne znaju što je populizam. Svi mrze socijalizam i komunizam i Tita, ali čim počne propadati neka tvrtka sa kojom država nema veze odmah svi žele da ih se spasi - makar te tvrtke nisu od države važnosti, jedine takve tvrtke bi bile Agrokor i INA. Time država gubi novac, postavlja presedan za ostale takve tvrtke i uništava tržišnu konkurenciju. Opstaju i nekonkuretne i konkurentne tvrtke, sa time da su nekonkurentne čak i u prednosti.


I najštetnija stvar u vezi rata je bila odlazak 400 000 ljuda u druge države. Razaranje i tenkovi su trivijalnost nasprem ovome.

Aerial
12-09-2013, 23:27
Suzdržavaš se već sedam godina.

:D :D

cham3leon
13-09-2013, 06:52
E, poanta - čemu hejtanje? Ne znaju drugačije. Retardirano je, da.

Slažem se u potpunosti. No problem je što su ti ljudi birači i državljani, i prema njihovim prigovaranjima (kad sami sebe zaseru, pa krive sve druge) se kroji politika i uređenje države. I to je problem demokracije. Pa nema šanse da se mi i kao država i kao narod mrdnemo igdje dok god imamo hrpetine takvih ljudi.
Ponekad smatram da je aristokracija u nekim slučajevima i bolja opcija.

Ovo me je baš podsjetilo na razgovor koji sam načuo u busu neki dan. Ne sjećam se kako je točno išao, ali kad bih ga napisao, mislili biste da se zajebavam i pretjerujem. Uglavnom, zaključak je pao kako ljudi nemaju izbora, političari su tu da ih pljačkaju, a običan čovjek je potpuno pošten, bezgrešan, radišan i moralan. Skoro sam se puko smijat.

Kad smo već kod toga, čisto da se dobije slika o našem malom čovjeku, išao sam provjeriti neke brojke oko HDZ-ovih crnih fondova i nekih drugih afera koje su iskrsle u novinama ali su ubrzo nestale, vjerojatno zbog toga što su se ticale upravo poštenih proletera, a ne političara koji su lopovi, hurr durr.
Ako su podaci iz Večernjeg točni, u HŽ-u se u istom vremenskom periodu kroz organiziranu krađu dizela počinila otprilike jednaka ako ne i veća šteta nego što je HDZ izvukao para kroz te crne fondove. Uračunajmo onda da je ta krađa dizela trajala možda i 10 godina prije nego što se našla politička volja pozvati inspektore, te da postoji još gro takvih izrabljivača u HŽ-u koji su oštetili firmu prodajući vlastite namirnice u restoran-vagonima, posudbom i krađom razne opreme, a to je tek HŽ. Što je još sa HAC-om i HEP-om?

Linićevu inicijativu fiskalizacije u potpunosti podržavam. Ljudi su se vadili na razne stvari ne bi li je izbjegli, a i meni se činila prilično glupo kad se pričalo o tome da nijedna druga država nije uvodila ništa takvo, ali onda se treba sjetiti da ni mi nismo bilo koja država. I rezultati to potvrđuju. Promet je u prvom kvartalu nakon uvođenja magično porastao za 6 mil. ako se ne varam, a one peripetije sa tržnicama nisu uopće bile toliko kontroverzne.

Niko Bellic
13-09-2013, 08:42
DBS, koliko te uz subvencije na kraju izašlo studiranje. Zaokruži slobodno. Sestra ide za par godina na faks, pa da znam koliko će nam familija osiromašiti?

Wolfwrath
13-09-2013, 09:58
Da se ubacim, Niko, ja sam ti trenutačno druga godina na FOI-u, prvu godinu sam živio u domu koji sam plaćao 500 kuna mjesečno, a to uključuje i internet u Studentskom domu Varaždin. Uz X-ice, računaj da ćeš hranu plaćati između 250 i 500 kuna mjesečno. Na faksu jedino moraš platiti administrativne troškove upisa na svakoj godini (dakle, jednom po dva semestra), što iznosi 250 kuna. Uračunaj još nekih 200-300 kuna po semestru za knjige, i minimalno 700 kuna džeparca mjesečno.
Ove godine idem u stan s kolegom, i starci i ja gađamo da ukupni mjesečni troškovi (dakle, stanarina, režije, džeparac) bude oko 3000-3200 kuna.
U Zg-u je drukčija situacija. Tamo ti je sve skuplje, domovi su doduše jeftiniji (mislim da su oko 200 kuna mjesečno najčešće), ali i dosta lošiji od ovog mog, a o stanovima da ne pričam koliko su skuplji.

Niko Bellic
13-09-2013, 10:31
Jebote Isus i Marija. Znači oko 25000€ treba dati za jebeni komad papira. Nikad neću imati djecu. Idem sutra napravit jebenu vazektomiju ili možda bolje seppuku.

Aerial
13-09-2013, 11:23
Završiš strukovnu srednju, nađeš agenciju za razmjenu s Kanadom, odeš s 18 i ne vratiš se. True story.

Wolfwrath
13-09-2013, 11:43
Završiš strukovnu srednju, nađeš agenciju za razmjenu s Kanadom, odeš s 18 i ne vratiš se. True story.
Lakše reći nego napraviti. Rizik ti je ići u strukovnu i očekivati posao. Dok god studiraš deficitarno zanimanje, možeš očekivati posao po završetku studiranja.

Oh, btw, niko, ono su ti moje procjene ako ne studiraš od kuće. Ako si već kod kuće, onda su troškovi minimalni.

Čux
13-09-2013, 11:50
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc3/1234886_10202001044769307_1300911615_n.jpg

Wolfwrath
13-09-2013, 12:21
Donekle se slažem da je sustav priglup u određenim situacijama, baš me zanima gdje sada ti koji se žestoko zalažu da je diploma samo komad papira?
Šta mislite šta je s inžinjerima ili doktorima? Da je to nauka koju sami možete preko noći naučiti? Smijurija.

cham3leon
13-09-2013, 12:32
Moja diploma jeste samo komad papira. Ne zato što su znanja koja sam dobio beskorisna ili sam ih mogao naučiti kod kuće, nego zato što već sada postoji sva sila majmuna koji imaju identičnu diplomu kao i ja, papir na kojem piše da su završili to i to, da su bacc. ing., i da imaju te i te ocjene.

Ne samo da na tom papiru ne piše to da sam za istu ocjenu ja projekte i završni uzimao iz robotike, a neki drugi su jednaku ocjenu zaradili pisanjem nekakvih dokumentacijica i nisu ni vidjeli programskog koda ili ikakve matematike, nego tu istu ocjenu i tu istu titulu imaju neki panjevi koji doslovce nisu sposobni sami napisati program ni u kojem jeziku. Bogu hvala, nije ih puno, ali ima ih.

Wolfwrath
13-09-2013, 14:02
To definitivno.
Ali ponekad se u tim "anti-diploma" stavovima pretjeruje.

Niko Bellic
13-09-2013, 14:32
Fora je u tom da je papir gotovo uvijek prva stepenica koju treba prijeći i onda hrpa ljudi koji znaju neki posao kvalitetno odraditi ni ne bude u konkurenciji, a posao dobije gušter s papirom koji u praksi zna duplo manje i koji se prvih godinu dana uči raditi, jer znanja s fakulteta baš i nisu aktualna kada s njim završiš, a ako nisi jedan od rijetkih hiperambicioznih asocijalnih mazohista koji uz faks u slobodno vrijeme uče ono što tržište traži jebao si ježa kad krene traženje posla.