PDA

Pogledaj cijelu verziju : GTA 3 problem(i)



Azer
31-08-2013, 15:45
S obzirom da imam smeće od laptopa, a igra mi se nešto, prolistao sam Steam Library i odlučio se za GTA 3.
Prvo, kadgod pokušam pokrenuti shortcut u Steam folderu pojavi se "Application load error 5:000065436" ili tako nešto. Ali sreća, Steam je napravio nekakav internet shortcut na Desktopu pa mogu pokrenut, iako mi je ono gore još uvijek sumnjivo.

Uglavnom, prvo mi je pri pokretanju igre davao nekakve retardirane pixele preko ekrana, a to sam izgooglao i skuzio da treba uskladiti rezolucije laptopa i igre, pa sam to i napravio.

I onda novi problem, nakon što počne intro screen, igra se freeza nakon 5-10 sekundi, zvuk nastavi, ali slika ne. Ako stisnem nešta pojavi se onaj klasični "gta3.exe has encountered and error and blabla". Ako pokušam prekinuti cutscenu prije toga, pojavi se slika iz igre i zablokira. Ponovno, ako nešta stisnem baca gta3.exe error.

Opet googlam, nađem patch 1.1 (official od R*). Naravno da ni to nije htjelo, pretpostavljam da ima veze sa Steamom.
Pokušao sam skinuti i save nakon prve misije, ali kad ga pokušam učitati, loada se i onda ostane na loading screenu sa 100% i čeka da nešto stisnem, da se može crashat.

Pokušao sam i u Windows 2000 i Windows98/ME modovima, kao i smanjiti Hardware acceleration u Control Panel - Display - Settings - Advanced - Troubleshoot, jer sam i to pronašao kao moguća rješenja.

Ne znam, ništa mi više ne pada na pamet, skinuo sam i DirectX9 i drivere (koje sam uspio naći, jer na official Toshiba stranici piše da su za ovaj laptop discontinued).

Uglavnom, laptop koji koristim je Toshiba Satellite M70-356 i pičim na njemu XP Pro.

Ukoliko netko ima savjet kupi normalnu konfu, baci to smeće ili nešto slično; rado, ali ne mogu.

Jedina stvar koja mi pada na pamet su možda driveri, ako nisam nešta dobro pronašao, ali stvarno ne mogu naći na netu više ništa. Halp pls!