PDA

Pogledaj cijelu verziju : Procjena: Konfica



MoD
27-08-2013, 18:45
Da puno ne duljim...
Moja konfiguracija je sljedeća, izuzeo sam SSD i HDD:

MBO: Gigabyte X58A-UD7 (rev. 2.0)
CPU: Intel Core i7 950 (hladi ga Corsair H50)
RAM: Corsair XMS3-1600 DDR3 12GB (6x2GB)
GPU: 2X (SLi)SMSI N460GTX Cyclone 1GD5/OC
ODD: Samsung SH-S223C
PSU: Corsair AX850
CASE: Antec Twelve Hundred

Računajte bez garancije za sve komponente jer sam dotične papire negdje izgubio, stoga dok ih ne nađem najbolje da gledam u okvirima bez tih papira. No, budimo realni, sve komponente na listi su izdržale tih skoro pa tri godine, mogu baremSjoš tolko'... osim eventualno grafulja...

Niko Bellic
27-08-2013, 19:32
Teško da će ti to otići u komadu. Moj savjet ti je da prodaješ ovako...


CPU + MBO = 1200 kuna (1500 kuna ako i H50 ide u kompletu)

RAM = 100 kuna (za komad ili 500 kuna za sve)

GPU = 600 kuna (za komad ili 1100 kuna za obje)

ODD = 60 kuna (to bi ja na tvom mjestu poklonio uz kućište)

PSU = 600 kuna (750 kuna ako ti nije bed čekati)

FTC = 600 kuna (full tower chassis)


P.S. Zašto prodaješ komp? Prelaziš na laptop ili je cura trudna?

MoD
27-08-2013, 21:22
Ukratko, počeo sam osjećat starost u tim komponentama; matična pokazuje sve više svoje nedostatke (kontroler je sjeb**, a zbog socketa ne mogu niti razmišljat o zamjeni samo matične), grafičke se vuku laganini... i tako dalje...
Na svu sreću razlog nije ovo drugo... :D Ali da, imam laptop u pričuvi za krizne slučajeve u koji stavljam SSD, a hardić ću spremit u neki USB 3.0 case (budući da ću to prvi put raditi, molio bih te da mi linkaš neko dobro rješenje). No, svakako se u ne-tako-dalekoj budućnosti planiram vratiti na desktop, nije mi sada žurba jer sam malo pritisnut faksom i drugim obavezama, a kada uštedim vremena i para za puno dobre "muzike" svratit ću ovdje da se s tobom ponovo konzultiram. :wink:

Hvala na pomoći!

Niko Bellic
27-08-2013, 21:32
Meni je ovo dole super, ali trenutno nije raspoloživo (jer ono što valja se uvijek brzo rasproda) pa radije pričekaj malo jer je stvarno očajan izbor.

http://www.raidsonic.de/de/products/ext ... ectID=6815 (http://www.raidsonic.de/de/products/external-cases.php?we_objectID=6815)
http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=051600007

Karlo_from_Bjelovar
28-08-2013, 19:09
za sve te ladice odi na amazon i tamo pogledaj user reviewove.

Niko Bellic
28-08-2013, 19:38
Ma kurac. To ti samo daje lažan osjećaj sigurnosti dok ne ubodeš prstom u govno. Možda baš ona jedna od milijun ladica koja kurca ne valja dopadne upravo tebe te i onda si možeš popušit ili slomit kičmu dok to pokušavaš. Ostvarivat garanciju se ne isplati i samo se možeš pomirit sa činjenicom da si popušio pare. Ili ako imaš sreće kupiš bilo šta i boli te dupe. Nema pravila.

MoD
29-08-2013, 10:07
Update teme, sve u prvom postu navedeno od sad prodajem!

Cijena cijele navedene konfiguracije je 4500 kuna.
Neka se uzme u obzir da sam sve komponente mazio i pazio od kad ih imam (fakat jesam!), nikad nisam OC-ao niti jednu od komponenti.
Ako potencijalni kupac želi, dajem i svu originalnu opremu uz komponentu(e)/računalo uključujući i pakiranje.

Sve najbitnije je u prijašnjim postovima, ako ste zainteresirani ili vas još nešto zanima; javite mi se u inbox ili ovdje.
P.S.: U inbox šaljem broj svoj. :P

Sickmanno1
29-08-2013, 10:14
Znači, 600kn za grafulju?

MoD
29-08-2013, 15:27
Da, takva je cijena, samo ću malo vremena još ostaviti u slučaju da se netko javi za cijelu konfiguraciju.

Izgubljeni
29-08-2013, 20:17
Moja preporuka ti je prodaji to sicku dok je još zainteresiran, teško ćeš to u komadu prodat, pogotovo s tom cijenom. To možda toliko i vrijedi al to nećeš nikad za toliko prodat, barem ne kao konfu cijelu. Eventualno probaj na njuški nekom uvalit i stavi neke bombastične nsalove tipa ULTRA GAMER da privučeš balavce itd. Sad sam uzimao polovne stvari pa sam pratio dosta oglase zadnjih mjesec dva i ono ekipa koja god je prodavala cijelu konfu u komadu niju je prodala, nego na kraju nego ide u djelovima, a to ti je i moja topla preporuka, osim ako nedaš neku bombu od cijene za cijelu konfu. Nisam zainteresiran za ništa jer sam obavio već shooping, samo dajem savjet :D

Vedro
29-08-2013, 20:26
+1 na post iznad.

hansi
29-08-2013, 20:34
yep, vrlo tesko ces to prodat u komadu, jos pogotovo s obzirom da nemas garanciju, prodaji po djelovima

MoD
29-08-2013, 20:49
Nema frke.
Samo je cijena malo porasla, potaknut nedavnim rezultatima mojeg oglasa na njuškalu, kojeg sam sad također obnovio.
700 kuna za jednu.

Sickmanno1
29-08-2013, 23:18
Tako se to neradi inaće, al sretno u prodaji...

MoD
29-08-2013, 23:47
Inače...
My shit; my call.
Imam priliku za više, napravio aukciju my way. Dobra komponenta, ako ti ne paše - nemoj.
<-

Niko Bellic
29-08-2013, 23:52
Koliko vrijedi moja GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC 1GB (pod garancijom do svibnja)?

dugi
30-08-2013, 09:16
Pa ako njegova vrijedi 700 kn onda tvoja vrijedi barem soma :D .

Ono, ljudi niste normalni. Takve kartice ako se žele prodati idu po 550 kn a one sa lošijim hlađenjem po 450-500. Ima svatko pravo staviti cijenu kakvu želi ali pitanje je želi li stvarno i prodati ili se nada naivcu. Ostale komponente su također precijenjene IMO.

Izgubljeni
30-08-2013, 10:19
E dobar ti je oglas na njuški (http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/stroj-oglas-9001641), svaka ti čast ako ovo nekome uvališ, uostalom ti bi htio 700kn za svaku, tako da dobiješ 1400kn za njih, i to bez garancije a za 50kn više dobiješ grafu identičnih/boljih perfomansi friško iz dućana (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_228&products_id=12445), a i bolje je uvijek imat jednu grafu nego sli/crossfire, manje problema.

Btw. evo ti jedna moja situacija samo da si za primjer uzmeš i razmisliš malo o svom pristupu: Javim se frajeru na oglas za Sapphire Flex 7770, i on je prodaje za 750kn, ja mu kažem da mu nemogu dat više od 650 kn skupa s poštarinom. On odgovori: e al ja sam to platio 1300kn prije xx vremena. Ja kažem da se ne pokušavam cjenkat nego da jednostavno mu nemogu dat više i ako se predomisli nek mi se javi. On opet odgovori e to je FLEX verzija kako je to skuplje bolje i trubi svoje (Jer kao masivna je razlika tih verzija 7770 međusobno :roll: , razlika je u nijansama ako i ikakva). Ja naravno ništa ne odgovorim odem na njušku nađem MSI 7770 za 700kn, kažem frajeru bi li prihvatio 650kn, on pristane. Ja uredno platim dođe full bundle preuerdno upakirano i još debelo pod garancijom. O ovaj drugi je još tjedan dana držao 750, pa onda spustio na 700, pa nakon još tjedan na 650kn i tek je onda valjda prodao. Ugl nije bitna cijena kakvu si ti zamislio u glavi nego za kakvu ćeš cijenu to realno prodat. A i ovo dizanje cijene ti nije nimalo korektno.

MoD
30-08-2013, 18:54
Njuško si da pronađeš moj oglas... Polaskan sam... :oops:
Razlog zašto mi ne ide prodaja toga u komadu je jednostavan... Nema puno zainteresiranih za takav komp takve cifre trenutno, daleko od toga da je ta cijena nepoštena - to je i dalje stvarno dobra konfiguracija sa fer cijenom. Osim toga, prije 3 godine kada sam prodavao stari komp koji je realno vrijedio (ako) nekih 2500-3000 kuna; prodao sam za 4500. Uvijek se nađe kupac...
Malo posloži činjenice prije zaključivanja, ovo znam sam i bez surfanja - jedna 660 je slabija od dvije 460, za 10-ak % minimalno. 660 Ti je već druga priča.
Te tvoje lovačke priče ništa ne dokazuju...
Tolko' pišeš po ovoj temi da bi čovjek reko da si zainteresiran.
:D

Izgubljeni
30-08-2013, 19:43
Pa zanimalo me kako si to oglasio na njuški, i oglas ti je idealan ako hoćeš uvalit nekom :D, iako na tvom mjestu bi se i tu pripazio jer onda moraš i očekivat kakav će ti se profil ljudi odazvat na takav oglas.

Ugl. raspisao sam se jer sam nedavno i sam puno trgovao, kako prodavao tako i kupovao. I naletio sam na svakakvih ljudi, ti se činiš ok tip samo bi bilo dobro da malo smanjiš očekivanja, kao što je i dugi rekao neke su ti komponente možda i malo precijenjene. Neznam jer jedino intezivno pratim i promatram grafe i procove, za ostatak se slabije razumijem. E sad ako ti smatraš da možeš to uvalit kao prošlu kantu, go for it. Tako da ono da ne misliš da ti tu rušim prodaju, hoću ti samo dat savjete. Onaj primjer sam naveo jer eto vidiš i on je bio uvjeren da to toliko vrijedi ( možda i je jer sam gledao te flex verzije i stvarno jesu malo skuplje od ostataka) al zašto bi to mene kao kupca zanimalo ako ja mogu za 100kn manje kupit skoro identičnu stvar. Kao što sam vidio i on se kasnije prizemljio i smanjio cijenu. Što se tiče grafičkih ne pričam lovačke i malo si ga pretjerao sa 700kn jerbo ona 660 što sam naveo nije ništa znatno lošija od te dvi, a nova je s garancijom. Evo ti kako sam ja prodavao: AMD Althon X2 4000+ za 110kn s poštarinom, Kingmax 2GB DDR2 120 kn s poštarinom sam prodavao, rame sam oglasio u 10 navečer, sutradan ih već slao pouzećem i novac dobio nakon par dana. Proc je neki na bugu tražio AM2 socket ja mu ponudio s fer cijenom, on se složio i eto deala. Možda sam mogao i malo više izvuć da sam bio strpljiv al tu su male cifre u igri pa me nije bilo briga. Trenutno i sam prodajem XFX 9600GT za 190kn, jer mi nije žurba, ako bude smanjim cijenu na nešto više fer.

Evo ti moj savjet kako prodaš te komponente po dobroj cijeni i brzo: Makni onaj oglas, lijepo sve izvadi detaljno očisti, zasebno svaku poslikaj uz kutiju papire i sve. Napravi za svaku komponentu zasebno oglas i stavi 2-3 slike i cijenu koju ti smatraš ok. Ako ne ide smanjiš cijenu. Onda u oglasu navedi i ostale komponente da prodaješ pa ako su zaintersirani kažeš da smanjiš malo cijenu ako uzmu 3 dijela odjednom i slično. Isto napraviš i na BUG oglasniku, tamo isto imaš dosta potencijalnih kupaca. Eto, toliko od mene da ti više ne spamam, sretno u prodaji! :thumbs2:

W3DR4N
30-08-2013, 20:03
Jebiga, vidi se da si prije dvije godine spizdio masu love za tu kantu, ali ne budeš vratio uloženo.

PC komponente masovno gube na vrijednosti i nikad ne znaš kad im je rok trajanja gotov, a novo je ipak novo. Tu su i promjene generacija i standarda, pa je upitna i mogućnost nadogradnje. Te komponente jesu bile odlične, ali ja bi danas radije upiknuo slabiji komp, ali s boljom budućnosti ulaganja.

Vedro
30-08-2013, 21:13
Dobro kazes veki.
Star je, polovan i preskup taj komp.

MoD
08-09-2013, 17:57
Hej ljudi!
Nisam baš bio preaktivan sa tom prodajom. Bez žurbe, nisam niti obnavljao oglase. No, sve sam komponente do sad iznenađujuće dobro prodao. Kasnije su mi se čak i javljali ljudi koliko su zadovoljni očuvanošću. :D

Eto, neočekivano, na kraju sam ostao sa jednom grafičkom i procesorom.
Pa da potencijalnim kupcima javim i ovdje kako stvari stoje...

CPU: Intel Core i7 950 (http://ark.intel.com/products/37150)S- 800 kunića
GPU: MSI N460GTX Cyclone 1GD5/OC (http://www.msi.com/product/vga/N460GTX-Cyclone-1GD5-OC.html)S- 600 kunića (da mi više ne bitchate kako sam vam skup :P )

Komponente su stvarno očuvane, pažene i mažene; nikad OC-ano.
Dajem ih u origigi pakiranjima i sa svim dodacima.

Niko Bellic
08-09-2013, 20:15
Jel imaš Intel naljepnicu od proca? Ako imaš ja bi je kupio.

Izgubljeni
08-09-2013, 21:06
Ako ti nema on imaš toga na ebayu za nekih 15-tak kuna kupit.

Niko Bellic
08-09-2013, 21:10
Ali ja hoću od prvog vlasnika da nije masna.

Izgubljeni
08-09-2013, 21:26
Pusti priče dobre su i te s ebaya :D.

Niko Bellic
08-09-2013, 21:48
Ma jok. To samo ja malo serem mirišljava govna, jer sam danas za ručak imao batake od mladoga ovna u umaku od sisa.

http://zaslike.com/files/k8s8wln2xplc3gmehxj.jpg

P.S. Ovo sve što mi tu sada pišemo je nebitno, jer će sva aktivnost na forumu između 6. i 16. rujna nestati u magli zbog prelaska na neue engine.

MoD
09-09-2013, 09:49
Niko, nađi mi kupca za procesor i dajem te je odmah! :D

Karlo_from_Bjelovar
11-09-2013, 01:13
Ma kurac. To ti samo daje lažan osjećaj sigurnosti dok ne ubodeš prstom u govno. Možda baš ona jedna od milijun ladica koja kurca ne valja dopadne upravo tebe te i onda si možeš popušit ili slomit kičmu dok to pokušavaš. Ostvarivat garanciju se ne isplati i samo se možeš pomirit sa činjenicom da si popušio pare. Ili ako imaš sreće kupiš bilo šta i boli te dupe. Nema pravila.
not rly. xd