PDA

Pogledaj cijelu verziju : Molim vas za savjet u odabiru novog kompa



Outmind
10-08-2013, 19:31
Za sada mi ne treba konkretna konfiguracija, već savjet o tome kakav pc uzeti.

Naime, brat i ja imamo svaki svoj komp. On svoj koristi isključivo za internet, filmove i sl, no pošto je to prastari (11 godina star :shock: ) stroj, najjednostavnije operacuje poput surfanja netom mu postaju tlaka jer je pc preopterećen i jednostavnim operacijama. Svoj pc koristim za gaming, eventualno tu i tamo nešto radim u ps-u, konverziju videa i glazbe, internet itd. I on je već djedica (5 godina star), no nemam nikakvih problema ni sa čim.

E sad, nakon što to znate, nameću se dvije opcije - prvo je da njemu kupimo nekakav najosnovniji build za 1.5k kuna da može na net ko čovjek, a sebi kad stignem. Druga opcija bi bila da sebi kupim novi pc, a njemu dam ovaj stari. U slučaju 2. opcije, budžet bi bio nekih 3500 kn.

Brine me to koliko bi PC sa takvim budžetom (u pitanju bi bilo samo kućište, bez periferije monitora i os-a) trenutno bio isplativ. Pogotovo jer će taj famozni next gen uskoro, pa pretpostavljam da će hardware krajem godine biti jeftiniji. Znam da je tako stalno, no kad već kupujem novi komp u svrhu gaminga želim da mi isti potraje dulje vrijeme.

Sadašnji PC je core 2 duo @ 2.66ghz, radeon hd 3870, 4gb rama. Velim, otkad sam kupio taj komp prestao sam pratiti hardware, pa ne znam koliko bi investicija od 3500 kn bila napredak u odnou na sadašnji komp, i koliko bi realno takav pc bio "konkurentan"

Eto, ja se raspisao. Molim savjet vas iskusnijih.

marijanovic
10-08-2013, 19:42
Da, za 3500 Kn možeš dobiti znatno jači komp od trenutnog.

Moj prijedlog - navedi sve komponente koje imaš u svom kompu i koje su u bratovom pa da sklepamo nekog frankenštajna od to dvoje, višak komponenti da prodaš i onda da taj iznos dodaš na novce koje imaš i sebi uzmeš komp.

W3DR4N
10-08-2013, 19:44
Burazov komp je za otpis. Bojim se da tu nema ništa kompatibilno.

Moj je savjet da pretražuješ oglasnike pc komponenta. Za parsto kuna budeš složio pristojan komp za buraza, a ti se još strpi. Doslovno možeš naći pristojne komponente za 100-200 kuna, cijeli kostur za 500-600.

Outmind
10-08-2013, 19:46
Uff, sumnjam da je išta iz starog kompa kompatibilno sa ovim novijim. Matična je p4s533e, proc je pentium 4 @2 ghz, 512mb sdram-a i radeon 9550 128mb.

cham3leon
11-08-2013, 10:50
Može isto buraz probati staviti na svojeg eniaca puppy linux ili nešto slično. Puppy je upravo namijenjen da leti na prastarim računalima. Browser ima, media player nekakav isto sigurno ima.