PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kompjutor se ne pali



Filip_k
01-08-2013, 18:41
Dobar dan.

Dakle ovako, isao sam ocistiti kompjutor od prasine star jedno 6,7 godina, povadio graficku, CPU cooler, odspojio sve kablove, izvadio bateriju... Dok sam sve to spojio kompjutor se nije upalio. Sve sam provjerio beskonacno mnogo puta. Nakon toga isao sam testirati napajanje u koje sam se uvjerio da radi. Jedinu gresku (mada je i to vjerojatno OK) koju bih mogao krivo spojiti su oni pinovi od LED SYS nesto nesto koji bi trebali biti samo za ona svijetla koja se pojavljuju, dakle po mom misljenju nema veza dal je to OK spojeno ili nije (cak sam ih i odstekao i probao upaliti komp, medutim bezuspjesno).

Ima li neko ideju kako bih mogao ponovo upaliti komp (ono sto je u kompu nije ni bitno posto je "standardno" opremljen, a i nemam njegovu specifikaciju posto nije moj komp)? Napominjen da je sve radilo i nakon ciscenja. Isprava mi se nije vrtio ventilator na CPU-u pa sam ga odspojio i nazad spojio i jos sam sve kablove tada odspojio i ponovo spojio i od tada nastaje ovaj problem. Ne vjerujem da je neki dio otisao, tipa maticna il tak nest, vec mislim da ima neka "caka" koja bi mogla biti uspjesna.

Zahvaljujem unaprijed!

Vedro
01-08-2013, 19:46
Provjeri jesi li dobro spojio "power switch" kucista na maticnu plocu.Moras paziti kako ih spajas jer jedan pin ti je "ground",te ih ne mozes spojiti bilo kako da bi radilo.

Filip_k
02-08-2013, 20:26
Provjeri jesi li dobro spojio "power switch" kucista na maticnu plocu.Moras paziti kako ih spajas jer jedan pin ti je "ground",te ih ne mozes spojiti bilo kako da bi radilo.
Bio si u pravu, krivo sam + i - spojio bas na POWER SW-u

Medutim sad imam novi problem... ne pokrece mi se iz nekog razloga bios... probao sam izvadit bateriju (isto tako sam probao i sa jumperom restartat bios), mijenjao slotove RAM-a, izvadio grafu i ponovo stavio... neznam kaj sve nisam probao, medutim nista. Nije mi vise nista palo na pamet sto bi se moglo...

Imas ovdje neke ideje?

cham3leon
02-08-2013, 22:06
Ištekaj sve usb stickove ako su unutra, meni jednom radi toga nije htjelo dignut bios.

btw ako proradi, nastoj ne koristiti naziv kompjutor. Previše vuče na 90-e i grdo zvuči.

Windwalker
02-08-2013, 23:09
Da. Kaže se kompjuter.

Filip_k
03-08-2013, 10:35
Ištekaj sve usb stickove ako su unutra, meni jednom radi toga nije htjelo dignut bios.

btw ako proradi, nastoj ne koristiti naziv kompjutor. Previše vuče na 90-e i grdo zvuči.

I to sam cak probao, ali nista. Mozda se neki kondezator nije ispraznio do kraja il tak nest, druge ideje nemam. Nosit cu na servis pa cu vidjeti dal mi oni mogu pomoci.

Ma kompjutor sam napisao valjd 3 puta u zivotu i to upravo ovdje... Nije mi se dalo pisati desktop racunalo, jer sam pretpostavio da cete ovako skuziti da se ne radi o laptopu

Lord Ragnarok
03-08-2013, 15:22
desktop racunalo
isuse
pc. PC

Filip_k
03-08-2013, 16:48
...

Sonic_Moronic
03-08-2013, 18:22
Šta, vi govorite "Pisi" u društvu? Kažeš kompjuter ko normalan čovjek.

marijanovic
03-08-2013, 19:20
Ja kažem komp, više-manje svi skuže. I jednake je duljine kao reći pisi.

Filip_k
04-08-2013, 12:08
Al ja stvarno ne kuzim cemu sad ova rasprava nastala? neko ocito zeli ispasti pametan, a vjerojatno najpametniji je ispao lord ragnarog...

PC moze bit svasta. Od desktop racunala, tableta, mobitela, laptopa itd.
kompjuter i komp kazu vecina, desktop racunalo kazu ljudi koji zele specificirati o kojoj vrsti PC-a se radi...

Od jednog obicnog pitanja nastane rasprava kak se kaze kompjutOr. Svasta

Vedro
04-08-2013, 12:26
Welcome to Pcplay forum.

Lord Ragnarok
05-08-2013, 16:52
Al ja stvarno ne kuzim cemu sad ova rasprava nastala? neko ocito zeli ispasti pametan, a vjerojatno najpametniji je ispao lord ragnarog...

PC moze bit svasta. Od desktop racunala, tableta, mobitela, laptopa itd.
kompjuter i komp kazu vecina, desktop racunalo kazu ljudi koji zele specificirati o kojoj vrsti PC-a se radi...

Od jednog obicnog pitanja nastane rasprava kak se kaze kompjutOr. Svasta

ako ti je "Personal Computer" isto sto i kazes za mobitel/smartphone/tablet, svaka cast

cham3leon
07-08-2013, 08:37
Od jednog obicnog pitanja nastane rasprava kak se kaze računalo. Svasta

Evo, popravljeno. Može lock.