PDA

Pogledaj cijelu verziju : Net problem



Frky
18-07-2013, 17:29
Ok, donio mi frend komp da mu riješim internet jer kao neradi! I uistinu, neradi! Ali me buni problem! Windows kaže da nema driver instaliran za mrežnu karticu i da ga reinstaliram, ali kad dođem u device menager tamo uopće nije izlistana kartica! i naravno piše da su svi driveri instaliran, tj. nema niti jedna stavka da je pod onim žutim uskličnikom!

Btw. komp ima i na matičnoj i zasebu karticu za upiknuti kabel ovaj žuti internetov! Dovraga, poludio sam više neznam ni kako se to zove!

Također, driveri s web stranica matične i ove mrežne kartice nisu pomogli!

golfw12
18-07-2013, 19:32
probaj disable-at ovu integriranu na ploči u biosu

Čux
18-07-2013, 19:47
Kolko je to staro sve skupa, moguće da je prdnula mrežna jednostavno.

Frky
18-07-2013, 20:01
Neznam diseblati!! Pa nije toliko staro... mislim da nije više od 3 godine, a i nikad nije računalo bilo podvrgavano nasilnim udarcima!

Nego, moram priznati da kad sam ga upalio iskočilo mi je odmah 3 - 4 neka cleaner, par onih retardiranih softonic programčića i raznorazne pizdarije, odnosno, jako je natrpan comp pizdarijama i moguće da je neki virusić unutra, a i nema antivirusa! Pa sam mislio da je neki zloćudni program to sve ujebao ali nisam siguran! Format bih mogao napraviti no problem je u tom što je jedna particija na njemu i ako je kvar na kartici odnosno matičnoj onda bi pobrisa dosta podataka!

Također, reče mi tip da je imao net preko stick-a i odjedno mu je prestao raditi (neznam kako) dok kod drugih radi bez problema! Usb utori su u redu jer sam pikao usb i miša i sve radi!

Stoga, moje pitanje, da li postoji mogućnost da je svemu kriv neki zloćudni programčić? Da li je sigurno odraditi format (negine format vako i onako za par dana)???



EDIT: neznam disejblati jer tip na računalu nema ovo
http://i.imgur.com/svoS9US.png



Nema uopće stavku "network adapters" niti ništa slično networku!

golfw12
18-07-2013, 20:15
restartaj komp i lupaj del ili f2 ili koje več tipke, onaj plavi ekran trebaš

http://www.bcot1.com/bios1.html

pod 'Integrated Peripherals' bi trebao biti

Čux
18-07-2013, 20:21
ja bi to formatiro prvo, a onda postavljo pitanja :P

Frky
19-07-2013, 17:12
Formatirao! Problem i dalje tu!

Inače, matična je BIOSTAR MCP6P-M2

a lan kartica je Planet ENW-9504

Naravno, niti jedan driver ne pomaže koji god skinio! Ili ja nešto krivo radim, ali nevjerujem, nisam toliki blebak!

Čux
19-07-2013, 17:52
prdnuo adapter, stavi drugi.

Frky
19-07-2013, 17:56
Koji adapter, di je to?? Ajme, trenutno neznam ni kako se zovem tako reći! Cijeli dan sam za ovim sranjem!