PDA

Pogledaj cijelu verziju : HDD od laptopa usporio



Ogg The Dogg
11-07-2013, 16:12
eo ovak imam laptop comapq cq 71. u njemu je seagate momentus 5400.6 320gb ST9329325AS. HDD radi ali jako sporo. kad kazem sporo mislim da testovi brzine pokazuju brzinu citanja od oko 8 mb kad je dobre volje. windows 7 se dize oko 5-7 minuta, zvukovi u igrama ponekad "preskaču" kao zaglavljene trake. HDD je defragmentiran, na njega je instaliran svježi operativni sustav, nema bad sectora. googlao sam, nitko nema takvih problema s tim hardom, jel ima netko nekakvu ideju kako bi mogao rjesit ovaj problem. btw, laptop se rijetko gasi, sluzi kao desktop replacement, eventualno restart svakih par dana. jel moguce da je tu problem?

marijanovic
11-07-2013, 16:15
Staviti Hard Disk Sentinel i pročitati što kaže za disk.

Ogg The Dogg
11-07-2013, 18:40
kaze slijedece :
There are 59 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
Based on the number of remapping operations, the health of the disk was decreased in different steps.
190 errors occured during data transfer. This may indicate problem of the device or with data/power cables. It is recommended to examine and replace the cables if possible.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

It is recommended to backup often to prevent data loss.

marijanovic
11-07-2013, 20:53
Vidiš, disk je spor zato što nije ispravan. Ako znaš engleski vjerojatno si to uvidio čitajući taj opis.
Na koliko % ti pokazuje zdravlje tog diska? Uglavnom, disk je u banani.
Ako je pod jamstvom, trebali bi ga prihvatiti na reklamaciju, a ako nije - mijenjaj disk. Preporuka neki SSD, bilo koji.

Ogg The Dogg
11-07-2013, 22:05
ok, hvala lijepa, ovo je samo potvrdilo moje strahove. ali nakon,po sentinelu, vise od 1000 radnih dana(!) mislim da je zaslužio mirovinu

marijanovic
11-07-2013, 22:50
Da, jeste. Odradio je svoje.