PDA

Pogledaj cijelu verziju : "Gaming" laptop do 3.5k kuna



Markecgrad
03-07-2013, 20:35
Znači, treba mi pomoć oko izbora laptopa jer se ja u to kužim puno manje nešto što ljudi koji me poznaju misle :)
Laptop je za klinca ispod 14 godina tako da će najvjerojatnije biti korišten za gejmanje i multimediju, a i bilo bi poželjno da je malo kvalitetnije izrađen. Cjenovni rang je oko 3,5k kuna, no mislim da može ići i do 4k kn.

Gledam izbore po raznim shopovima i već imam neke favorite, no bilo bi mi ipak draže da imam par preporuka od nekog iskusnijeg.

Hvala unaprijed.

Edit:
Ovaj (http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=10116)Smodel mi se čini sasvim solidan za te novce, no naravno zanima me da li može bolje :)

Niko Bellic
03-07-2013, 21:35
Djeluje dobro. Ako ne nađeš bolji sigurno ni s njim nećeš fulati.

marijanovic
03-07-2013, 22:14
Slažem se s Nikom.

Niko Bellic
03-07-2013, 22:29
I ja također.

Carp
03-07-2013, 23:14
Rekao je wedran vec u nekoj od tema, pricekaj Haswella.

W3DR4N
04-07-2013, 06:26
Koji će bog djetetu ispod 14 godina laptop? Za poslovne sastanke i službene puteve?

Hexfire
04-07-2013, 07:36
Isključivo za gejmanje možda bi bilo isplativije desktop ili konzolu.

Ak baš mora biti laptop, taj izgleda sasvim ok. Samo imaj na umu da nije baš lagan za prenašanje, pogotovo za klinca od 14 godina.

Niko Bellic
04-07-2013, 08:37
Samo imaj na umu da nije baš lagan za prenašanje, pogotovo za klinca od 14 godina.
Molim? Pa ja sam s 14 godina dizao na benču 50 kila bez beda. Znaš, nisu ti svi klinci kržljavci od jedva 60 kila, neki od njih se do kraja osnovne skoro potpuno razviju i mnogi bi te vrlo lako složili na pod jednim udarcem.

@ Vedran

Moja sestra koristi laptope već 5 godina i iako je prvo kao klinka visila kod mene na kompu, nema šanse da bi se vratila na njega. Ova današnja Facebook generacija totalno preferira laptope i nemaju onu privrženost klasičnim kompovima kao mi koji smo na njima odrasli.

mravojed20
04-07-2013, 09:07
Otkad mi tretiramo nekog od 14 godina kao da su skroz dječica i oduzeti lol? :D

Pa koliko nas je samo počelo gejmati i ranije?

Inače, dečko taj se neće baš naigrati na laptopu od 3.5k, ako misli igrati, nek ide na desktop, čini se puno logičnija opcija.

marijanovic
04-07-2013, 10:50
Komp za 3500 kn s monitorom i svom periferijom slabiji je od tog laptopa ali se da nadograditi -dakle bolji je za učenje o računalima.

Samo da ispravim nešto drugo - klinac od 14 godina na računalu se može igrati ali ne bih baš rekao da se može baviti gamingom - za to treba biti zreliji iako i tu ima iznimki.

Carp
04-07-2013, 11:06
Samo da ispravim nešto drugo - klinac od 14 godina na računalu se može igrati ali ne bih baš rekao da se može baviti gamingom - za to treba biti zreliji iako i tu ima iznimki.

Srsly marijanovic? Srsly?

cham3leon
04-07-2013, 11:20
Ajme, ovo će bit zabavno. Daj nam pojasni što znači baviti se gamingom u kontrastu od igranja igara.


Koji će bog djetetu ispod 14 godina laptop? Za poslovne sastanke i službene puteve?

+pecto

Niko Bellic
04-07-2013, 11:27
Koliko generalizacije u ovoj temi. Nije uvijek u životu sve po uhodanoj šemi. Neka radije ukrade gumeni čamac, prevesla Unu, kupi debeo zlatni lanac i deklarira se kao Bosanac.

P.S. Markec nam se slabo javlja i nema baš smisla da se bez neg' ova raspravlja nastavlja.

Death By Sexy
04-07-2013, 11:31
Ja sam za te pare kupio samsung 350eNEŠTO i prezadovoljan sam.

Hexfire
04-07-2013, 11:37
Baš me zanima da li će Marijanović pisati takve gluposti i na tipkovnici od 1000 kuna.

Death By Sexy
04-07-2013, 11:42
E ne berem taj hejt prema marijanovicu jer nikad nisam čitao njegove postove, al dajte mu normalno pišite. Kaj misliš ak ima 14.

Niko Bellic
04-07-2013, 11:53
Ja sam za te pare kupio samsung 350eNEŠTO i prezadovoljan sam.
Daj linkaj lijepo. Ovako samo napola pomažeš.

P.S. Marijanović ti je Don Kihot, a ova ekipa ostala su vjetrenjače. Match made in heaven! Borba je neminovna.

Death By Sexy
04-07-2013, 12:12
Dobro, sad kužim hejt, malo sam pogledao postove. Nemam link, na mobu sam. Kupio sam isto u arhitehu.

marijanovic
04-07-2013, 12:16
Ne, Don Kihot je otišao s foruma. Ja sam više Sancho Panza.

Može li 14-o-godišnjak koji vjerojatno tek ulazi u svijet igranja igara biti smatran gamerom? Ja bih rekao ne, za to ipak treba neka doza ozbiljnosti.
Mnogo je onih koji uđu u taj svijet pa onda nakon koju godinu isti i napuste (jer kažu da su odrasli, ma šta god to značilo, i da im se više ne igra igrice), to nisu gameri.
Pravi gamer je jednom gamer, zauvijek gamer. A to se ne može znati dok se osoba ne oformi, odraste, bude čvrst karakter.
Željezo se kuje dok je vruče, al motika je tek oštra kad je iskovana.

Death By Sexy
04-07-2013, 12:19
Pa ja ne znam, r u 4 real :(((

Vruće, e.

StormCr0w
04-07-2013, 12:37
Ne, Don Kihot je otišao s foruma. Ja sam više Sancho Panza.

Može li 14-o-godišnjak koji vjerojatno tek ulazi u svijet igranja igara biti smatran gamerom? Ja bih rekao ne, za to ipak treba neka doza ozbiljnosti.
Mnogo je onih koji uđu u taj svijet pa onda nakon koju godinu isti i napuste (jer kažu da su odrasli, ma šta god to značilo, i da im se više ne igra igrice), to nisu gameri.
Pravi gamer je jednom gamer, zauvijek gamer. A to se ne može znati dok se osoba ne oformi, odraste, bude čvrst karakter.
Željezo se kuje dok je vruče, al motika je tek oštra kad je iskovana.


isus te jebo

System
04-07-2013, 13:04
E al prejaka mi je ta marijanoviceva furka da je on hardcore gamer i kako je to stvar od boga data samo odabranim pojedincima kao što je on. Jebote bog mrtvi čime se ti ponosis jebote. Ajde da si reko da si slikar, muzičar, moler ili bilo šta drugo što je kreativno i korisno. Ne znam, meni bi bilo sramotno da mi dio identiteta bude da sam hardcore gamer. Baš se ponosim time što provodim sate ne radeći ništa produktivno. Igranje igara je instant gratifikacija, minimalan trud uložen da bi se osjećao dobro. Nemojte me pogrešno shvatiti, igram igre i igraću ih do daljnjeg, ali da se ja ponosim time sto sam hardcore gamer, molim te (Ista je stvar i sa muzikom, filmovima i odredjenim knjigama)e. Presmješno mi je to suviše ozbiljno poimanje igranja igara. Čitam mu komentare na onim njegovim jadnim unboxing videima, haha, lik se brije da svaki hardcore skillz0r mora da ima slušalice i opremu koja košta milione. Užas.



Može li 14-o-godišnjak koji vjerojatno tek ulazi u svijet igranja igara biti smatran gamerom? Ja bih rekao ne, za to ipak treba neka doza ozbiljnosti.
Mnogo je onih koji uđu u taj svijet pa onda nakon koju godinu isti i napuste (jer kažu da su odrasli, ma šta god to značilo, i da im se više ne igra igrice), to nisu gameri.
Pravi gamer je jednom gamer, zauvijek gamer. A to se ne može znati dok se osoba ne oformi, odraste, bude čvrst karakter.
Željezo se kuje dok je vruče, al motika je tek oštra kad je iskovana.


Koji si ti jebeni svetac bokte. :pray:

Markecgrad
04-07-2013, 13:07
Jebo vas ja mutave :(

Laptop bi bio uglavnom za Minecraft, lego betmene i star warse, a ne za igranje najnovijih igara na najvišim postavkama. Tražio sam savjet oko laptopa, a ne raspravu o tome da li se klinac od 14 godina sa laptopom može zvati gejmerom. Vi svi kao niste počeli gejmati sa desetak godina lel

Molim lock.

Edit: System ninja, napisao sve što se meni nije dalo.
+1

Death By Sexy
04-07-2013, 13:11
Pa onda si kupi neki još jeftiniji lap i ušparaj soma kuna. :/
Ili još bolje neki desktop slabiji i bok-.

Markecgrad
04-07-2013, 13:17
Nije za mene laptop. Zatražili su me da pronađem što bolji laptop do 4k kuna, i ja ću to napraviti lol.

StormCr0w
04-07-2013, 13:36
Jebote bog mrtvi čime se ti ponosis jebote. Ajde da si reko da si slikar, muzičar, molerSili bilo šta drugo što je kreativno i korisno.

Riječima ne mogu opisati koliko sam se odvalio na ovo :rotfl:

marijanovic
04-07-2013, 13:56
Ako ga baš zanimaju moja zanimanja neka si popije dvije-ti čaše rakije od delivara (da oslobodi malo moždanog kapaciteta, mjesta jel) pa nek pročita:
- Magistar inženjer računarstva (mag. ing. comp.), smjer procesno računarstvo
- Voditelj programa i projekata regionalnog i lokalnog razvoja
I da, ne spominjem nigdje da sam hardcore gamer jer nisam, ali gamer jesam i ne vidim razloga zašto se time ne bih ponosio. To je dio mene, definicije mojeg "ja".

A sad dosta spamanja teme s glupostima nevezanima uz temu.

Da ne bude sve spam i trollanje, evo par konkretnih modela laptopa:
LENOVO G580M http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620035
TOSHIBA SATELLITE C855-2CJ http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014630063
TOSHIBA SATELLITE C870-17W http://www.portio.hr/index.php?page=art ... 9000087043 (http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=999000087043)
HP 4545S http://www.portio.hr/index.php?page=art ... 0000082496 (http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100000082496)
LENOVO Z500 http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620049
Svi su dobri, mislim čak i bolji od onog iz prvog posta.

StormCr0w
04-07-2013, 13:58
Ako ga baš zanimaju moja zanimanja neka si popije dvije-ti čaše rakije od delivara (da oslobodi malo moždanog kapaciteta, mjesta jel) pa nek pročita:
- Magistar inženjer računarstva (mag. ing. com.), smjer procesno računarstvo
- Voditelj programa i projekata regionalnog i lokalnog razvoja

Koja jebena snobovština. Onda mi dođe tu pričat o odgoju lol

cham3leon
04-07-2013, 14:25
Ako ga baš zanimaju moja zanimanja neka si popije dvije-ti čaše rakije od delivara (da oslobodi malo moždanog kapaciteta, mjesta jel) pa nek pročita:
- Magistar inženjer računarstva (mag. ing. com.), smjer procesno računarstvo


Oh, man, now dem niggaz got TOLD!

OT: Nisam baš siguran koliko valja ta Lenovo G serija. Ne pratim baš laptope iz tog segmenta već jako dugo, ali jedan kolega ga je kupio prije pola godine pa nije baš zadovoljan.

W3DR4N
04-07-2013, 19:38
Ja već osmu godinu zaredom nemam blage veze što radim na poslu. Mislim da ni drugi ne znaju, pa me uopće ne doživljavaju.

Karlo_from_Bjelovar
09-07-2013, 07:28
Samo da ispravim nešto drugo - klinac od 14 godina na računalu se može igrati ali ne bih baš rekao da se može baviti gamingom - za to treba biti zreliji iako i tu ima iznimki.
ja ne mogu vjerovat da si ti ovakav manijak. :rotfl: :pray:
ponekad mi se stvarno činiš ko da imaš neki socijalni poremečaj. ili si jednostavno takav manijak.
bilo kako bilo:

:rotfl: :pray:

marijanovic
09-07-2013, 07:42
Samo da ispravim nešto drugo - klinac od 14 godina na računalu se može igrati ali ne bih baš rekao da se može baviti gamingom - za to treba biti zreliji iako i tu ima iznimki.
ja ne mogu vjerovat da si ti ovakav manijak. :rotfl: :pray:
ponekad mi se stvarno činiš ko da imaš neki socijalni poremečaj. ili si jednostavno takav manijak.
bilo kako bilo:

:rotfl: :pray:
To mi kaže netko kome krađa ne predstavlja problem. Toliko o tvojoj relevantnosti.

Hexfire
09-07-2013, 07:57
Nije ukrao, uzeo si je suvenir.

marijanovic
09-07-2013, 07:59
Da, poslužio se čovjek. Samo je zaboravio uzeti sve što treba za funkcionalnost "suvenira".

Niko Bellic
09-07-2013, 08:28
Samo da ispravim nešto drugo - klinac od 14 godina na računalu se može igrati ali ne bih baš rekao da se može baviti gamingom - za to treba biti zreliji iako i tu ima iznimki.
ja ne mogu vjerovat da si ti ovakav manijak. :rotfl: :pray:
ponekad mi se stvarno činiš ko da imaš neki socijalni poremečaj. ili si jednostavno takav manijak.
bilo kako bilo:

:rotfl: :pray:
To mi kaže netko kome krađa ne predstavlja problem. Toliko o tvojoj relevantnosti.
Krađa je normalna stvar ako si vjernik i živiš u Hrvatskoj. Dok sam bio maloljetan, sigurno sam na taj način napravio barem 500€ štete (još sam malo i rekao), a o sitnicama iz birceva (pepeljare, krigle, podmetači, žličice, šalice za cappuccino, coctail čaše, sponzorska mini ogledala i mini slike) da i ne govorim. S tim naravno treba prestati kad napuniš 18 godina iz svima dobro poznatih razloga.

P.S. Čak i mene čudi to što ti nešto (GAMING) što bi na prvom mjestu trebalo biti fun time (.)(.) razonode shvataš toliko serijozno bre bolan.

Xero
09-07-2013, 08:37
Molim da se banaju svi koji ne shvaćaju gaming kao posao. Vi ste svi djeca za nas harkor gejmere. 1v1 irl no scope fgt.

Carp
10-07-2013, 15:12
360 no scope*

marijanovic
10-07-2013, 15:26
1v1 irl no scope fgt.
Te svoje fore prodaji klincima koji igraju CoD, a ne ozbiljnim gamerima. XD

Hexfire
10-07-2013, 15:29
Zeznuo si se, klinci su svi prešli na BF 3.

marijanovic
10-07-2013, 15:41
Pa jesu, al noscope 1-on-1 je CoD fora. Nisam se ja zeznuo, on se zeznuo.

StormCr0w
10-07-2013, 15:42
Kaj nije to fora iz kantera?

marijanovic
10-07-2013, 15:44
Bila dok ju nisu preuzeli u CoD. Pošto CS-ovci ne priznaju CoD-aše kao gamere CS-ovci su se toga odrekli.
Povijest gaminga dečki, povijest.

StormCr0w
10-07-2013, 15:47
:pray:

Azer
10-07-2013, 16:47
Aukurac.

Niko Bellic
10-07-2013, 16:58
Kakve veze ovo sve ima s tim što pliva patka preko Save sa kačketom navrh glave?

Markec nas ne doživljava ni pol' posto, stari jarac živoderac.

cham3leon
10-07-2013, 17:55
Marijanovića za precjednika.

Xero
10-07-2013, 18:07
Ne može bit precjednik kad je harkor gejmer. Nema se dosta vremena za dva posla u životu.

StormCr0w
10-07-2013, 18:33
- Magistar inženjer računarstva (mag. ing. com.), smjer procesno računarstvo
- Voditelj programa i projekata regionalnog i lokalnog razvoja


Ali on već radi dva posla.

marijanovic
10-07-2013, 18:33
Tri. Hebote led diš mi gaming zaboravit...

Azer
10-07-2013, 18:49
Da je bilo tko drugi napisao to, reagirao bi sa "hehe".
Ovako sam reagirao sa "uopće nije smiješno".

Toliko zrači tvoja anti-humor aura. :D

Kid A
10-07-2013, 19:00
Tema mjeseca ako se mene pita

StormCr0w
10-07-2013, 19:29
Da mi je sad kupit novi PCP i okrenut "Forum report" :D

marijanovic
10-07-2013, 19:37
Svi bi mi voljeli da PCP-a još ima. Barem bih ja vidio svoje novce ako ništa drugo...

cham3leon
10-07-2013, 19:39
Bome ga ne bih kupovao da je onako loš kao u zadnjih par godina svoga postojanja.

Karlo_from_Bjelovar
13-07-2013, 13:38
Samo da ispravim nešto drugo - klinac od 14 godina na računalu se može igrati ali ne bih baš rekao da se može baviti gamingom - za to treba biti zreliji iako i tu ima iznimki.
ja ne mogu vjerovat da si ti ovakav manijak. :rotfl: :pray:
ponekad mi se stvarno činiš ko da imaš neki socijalni poremečaj. ili si jednostavno takav manijak.
bilo kako bilo:

:rotfl: :pray:
To mi kaže netko kome krađa ne predstavlja problem. Toliko o tvojoj relevantnosti.
pazi se marijanovicu, vrebam tvoj novčanik po javnom prijevozu samo da znaš!