PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trebam savjet veterinara - mačići stari 10d sad bez majke



marijanovic
30-06-2013, 21:19
Pozdrav,

Ako ima ovdje kakav veterinar, trebao bih nekih savjeta, što i kako činiti.
Naime, 20.06. omacila mi se mačka. 3 zdrava mačeta. I dobro ih je njegovala/hranila.
No od jučer ujutro (subota 29.06.) mačke nema (bojim se da je nastradala).
Čekali smo ju jučer da se vrati, no morali smo danas nešto poduzeti kako bismo mačiće održali na životu.
Kao privremeno rješenje koristimo bočicu od kapi Benil i kravlje mlijeko, pa ih time pokušavamo nahraniti.
No to je vrlo mukotrpno, a i kravlje mlijeko nažalost nije dobra opcija.
Zanimalo bi me koje bi bilo najpovoljnije i najjednostavnije rješenje za odhranjivanje tih mačića?

Nekakvo mlijeko, nekakve dudice da sisaju? Možda mlijeko u prahu (npr za kavu, puno je jeftinije od mačjeg) i još nešta?
Kako održavati te mačiće da ne uginu već da prihvatljivo narastu? Mislim na hranjenje (kako, čime) i čišćenje (umivanje).

Nismo u mogućnosti kupovati im najskuplje mačje mlijeko, skupe hranilice, grijalicu i slično - a mačka nam je bila vrlo draga i voljeli bismo da njena dječica prežive.
Srećom pa nisu hladnoće, još bi gore bilo da se smrzavaju.

Susjedov mačak, koji je vjerojatno čaća, uvijek je blizu tih mačića i često ih pogleda te tuguje za mačkom (tako djeluje), no on na žalost nije u mogućnosti ništa više činiti doli tjerati druge mačore iz dvorišta.

Dakle što, kako, čime? Svaki savjet je dobrodošao (osim onoga da ih se pobije, baci, zavrne vratom - ljudi smo, nismo zvjeri).
Hvala.

flander
30-06-2013, 21:22
kaj nemate nikakvog veterinara ? ti si bar iz ZGa ?

nazovi veterinarsku stanicu....

marijanovic
30-06-2013, 21:33
Nisam iz ZG, iz Gradine sam kod Virovitice. Piše Lokacija: Virovitica ispod mog avatara.

Zvao bih veterinara, no ako se ne varam nedjeljom ne rade, eventualno možda dežurni.
Sutra ću do grada (pokušati nabaviti što više informacija te hranu i dudice za mačiće), pa ću vjerojatno navratiti i do veterinara.
U subotu nismo kontaktirali veterinara jer smo očekivali povratak mačke.

Sonic_Moronic
30-06-2013, 21:37
Utopi ih u posudi vode ko pravi čovjek.

marijanovic
30-06-2013, 21:46
Utopi ih u posudi vode ko pravi čovjek.
Žao mi je, nisam sociopat.

System
30-06-2013, 22:16
Kupi im po mehanicku tipkovnicu.

McPingvin_v2.0
30-06-2013, 22:25
Baci ih u rijeku, bit ćeš slavan na internetu.

Azer
30-06-2013, 22:31
Na obojicu :)))))

Dania
30-06-2013, 23:05
Nisam veterinar, ali frend mi je i uz to imam mačke/mačiće cijeli život. Kao prvo, moraš ih držati na toplom. Mali mačići ne mogu regulirati temperaturu tijela i to čini majka umjesto njih, tak' da ih stavi u dekicu ili ih smjesti pored nekog izvora topline.
Ne bi smjeli pit kravlje mlijeko, ali možeš ovo u prahu. Trebali bi jest (pit) svakih sat-dva.
Čak im možeš pomješati mlijeko u prahu s žumanjkom iz jajeta.

edit: ostalo će ti reći veterinar, gud lak, nadam se da će im se mama vratit :)
edit2: budući da su tako mali, podložni su raznim infekcijama pa ih probaj ne dirati ako ti ruke nisu oprane itd.

marijanovic
30-06-2013, 23:21
Hvala Dania.

Tokom noći odnosno od sada do jutra neće dobiti ništa od hrane, nećemo se mi buditi da bi ih hranili (to su životinje, ni ljudsku bebu se ne hrani svakih par sati).
Utoplili smo ih (nisu na otvorenom već u ljetnoj kuhinji odnosno kotlarnici i dobro su ušuškani starom odjećom u korpi), neka miruju do jutra.
Ako su mogli jučer cijeli dan i noć bez hrane, izdržati će i sad do jutra. Šta im ja mogu, bad luck.
Kravlje mlijeko morati će im poslužiti i za doručak, drugo nešto nemamo (eventualno ako smiju možda tekući jogurt?).

U gradu ću onda vidjeti što se može poduzeti.

Ne znam kako bih natjerao mačka da spava s njima pa da se uz njega griju, vjerojatno nikako.
Još se nadam da će se Preda nekim čudom vratiti, no vjerojatnost je vrlo mala.

Dania
30-06-2013, 23:24
Ako baš moraš kravlje mlijeko, onda ga razrijedi vodom.

Azer
30-06-2013, 23:26
Nisi sociopat, ali tek rođeni mačići nisu ništa jeli cijeli dan, noć i opet neće još jednu noć jesti.
Mhm.

marijanovic
30-06-2013, 23:37
Nisi sociopat, ali tek rođeni mačići nisu ništa jeli cijeli dan, noć i opet neće još jednu noć jesti.
Mhm.
Jeli su danas nekoliko puta. Ne mogu ih hraniti dok spavam. Bitno je da ne uginu.
Kada im osiguram adekvatan izvor hrane, onda će opet jesti redovito/pravilno i to je to.
Ne želim ih kljukati kravljim mlijekom (koje im škodi) više nego što je neophodan minimum za preživljavanje.
Gledam na to čisto logički. Osim toga, ni ne vole to mlijeko.
A i taj peh, da mačka tako nestane, šta nije čekala još barem 2-3 tjedna ak je već morala u vječna lovišta...

W3DR4N
30-06-2013, 23:40
Možeš im kupiti dječije mlijeko ili mlijeko u prahu, ali oboje košta oko 50 kuna. Ako im već daješ kravlje mlijeko, kupi razvodnjeno s 0.5 mlječne masti.

marijanovic
30-06-2013, 23:58
Hvala W3DR4Ne.

Može li mlijeko u prahu, ono za kavu? Mislim da je ono ipak nešto jeftinije, pa ako može onda bih im to.

Vidjet ću sutra što drže pet shopovi u gradu i kakve su cijene. I što kaže veterinar.

Dania
01-07-2013, 01:13
Možeš, da, u prahu, ak' već ne možeš mačje.

Nodakim
01-07-2013, 06:05
Baci ih u rijeku, bit ćeš slavan na internetu.
Ako se referiraš na njega,kako se zvao onaj frajer sa HCLa/PCPa kaj je bacao psiće u neku rijeku u Bosni sa sisterkom?
Umirao sam od smjeha kada je tražio pomoć po forumima.

Azer
01-07-2013, 09:51
http://www.hcl.hr/forum/lajaonica/nemoj ... -u-rijeku/ (http://www.hcl.hr/forum/lajaonica/nemojmo-bacati-male-psice-u-rijeku/)

marijanovic
01-07-2013, 11:34
Nabavio mlijeko u prahu za mačiće/zečiće/psiće.
Nabavio bočicu s dudom za sitne kućne ljubimce.
Potražio i dobio savjet veterinara.

Mačići su živi i sad će prvi pravi obrok u zadnjih par dana dobiti.

Moram ih dobro othraniti, da mogu fino biti veliki i dobro pod auto podtrčati.

Sgt. Bull
01-07-2013, 13:13
Koji si ti imbecil... sveCkih razmera.

marijanovic
01-07-2013, 13:15
Zašto?

Sonic_Moronic
01-07-2013, 13:28
http://www.hcl.hr/forum/lajaonica/nemojmo-bacati-male-psice-u-rijeku/

Sad sam čitao ovo pola sata :pray:

StormCr0w
01-07-2013, 13:28
Zašto?
Jer projekcija.

Bartuc
01-07-2013, 13:38
Tokom noći odnosno od sada do jutra neće dobiti ništa od hrane, nećemo se mi buditi da bi ih hranili (to su životinje, ni ljudsku bebu se ne hrani svakih par sati).
Utoplili smo ih (nisu na otvorenom već u ljetnoj kuhinji odnosno kotlarnici i dobro su ušuškani starom odjećom u korpi), neka miruju do jutra.

Sam ja jedini 4x za redom pročitao "utopili smo ih... u ljetnoj kuhinji odnosno kotlarnici..." :D

Azer
01-07-2013, 14:02
I ja sam :D

marijanovic
01-07-2013, 14:13
Da bude ironija veća - i ja sam. XD

Čux
01-07-2013, 16:23
I ja sam :D
:D

Niko Bellic
01-07-2013, 17:35
Pošalji ih njemu...

http://www.youtube.com/FoodForLouis

Vedro
01-07-2013, 17:53
sad sam pogledao " Drinking 10 Blended Mice " 8)

Razzarach
01-07-2013, 19:21
Ja sam moju macu othranio sa defaltnim mljekom i bočicom za bebe.
Isto nije imala preko 10 dana.

Niko Bellic
01-07-2013, 20:02
Ja sam svom pokojnom mačku davao raw beef (extra salted) da vježba zube. Kasnije je susjedu pojeo kravu i pola bika.

marijanovic
01-07-2013, 20:15
Ja sam svom pokojnom mačku davao raw beef (extra salted) da vježba zube. Kasnije je susjedu pojeo kravu i pola bika.
To onda nije bio mačak, to je bio mačić. Pravi mačak pojede i kravu i bika i konja susjedu - sve je to beef.

marijanovic
05-07-2013, 12:02
Jednog mačića više nema. Previše je oslabio, ni jesti više nije mogao, muhe su ga počele izjedati i oporavka mu više nije bilo.
Sad se tako grozno osjećam. Bar se više ne mući. R.I.P.

StormCr0w
05-07-2013, 12:13
Da si ga utopio nebi se tolko mučio lol

marijanovic
07-07-2013, 22:00
Mali update i može lock teme.

Mačića više nema, uginuli su. Predzadnje je uginulo preksinoć, zadnje većeras.
Ne znam zašto, samo od sinoć više nije htjelo jesti i jako je oslabilo.
Ni kupovnu hranu (mlijeko u prahu za mačiće s vodom), ni tekući jogurt niti kravlje mlijeko nije htjelo.
Žao mi ih je. Dali smo sve od sebe, no nije bilo dovoljno da prežive.

Sonic_Moronic
07-07-2013, 22:22
Da si ga utopio nebi se tolko mučio lol

Electromaster
07-07-2013, 22:26
:(

... Hoće li bit mačići u novom Weky stripu?