PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bsod problem



Cookie monsta
28-06-2013, 07:03
Problem je star skoro godinu dana (malo se pojavljuje pa nestane pa se vrati itd.). Komp mi se zna gasiti iz nepoznatog razloga, bio pod opterećenjem ili ne. Prvo se zacrni ekran ili zašteka komp cijeli, ugasi se i kada se ponovo pali normalno se upali i onda mi piše poruka da je komp oporavljen od neočekivanog gašenja i objašnjenje je kao BSOD. Windowsi su friško instalirani, grafička je bila na servisu i nije do nje, rame sam bio zamjenio i nije bilo problema, ostale komponente nebi trebale praviti problema, osim hard diska ili matične na koje sumnjam. Temperature su normalne kod svih komponenti grafička na 30°-40° u idle, 62° pod opterećenjem, procesor 36° pod idle, 46° pod opterećenjem, hard disk 33° .Danas mi se opet počeo pojavljivati problem. Ali ovog puta sam došao do zaključka da je problem u hard disku ili kablu i matičnoj (konektori SATA). Došao sam do tog zaključka putem programa za provjeravanje HDD-a (HD Tune Pro), nema nikakvih errora HDD prošao je test, ali mi piše error da je moguće da je do kabla, zamjenio sam i SATA kabal i za napajanje HDD-a i dalje se isto pojavljuje, probao sam i druge konektore na matičnoj i dalje isti problem. Evo slike problema što mi je windows izbacio ( error (http://postimg.org/image/sbet56kgr/)) i evo tekst iz toga
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1050

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA80079BA8F8
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\062713-33571-01.dmp
C:\Users\Borna\AppData\Local\Temp\WER-43352-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt


i također evo i slika što mi je program dao (program slika (http://postimg.org/image/wby9paydd/)). Uglavnom treba mi pomoć oko toga šta da napravim, jer ne želim potrošiti novce na novi hard i onda da problem ostane. Imate kakve ideje ?

I evo za kraj komponente:
Matična: Asus m4a88t-m
Procesor: AMD Phenom II x4 965 BE,3.4 GHZ
RAM: 2x4GB DDR3 1333MHZ Kingstone
Grafička kartica : NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
Napajanje: LC Power 650 W
Hard Disc: Western Digital 500 GBD
OS: Windows 7 x64

Uspio sam otvoriti dump filove pa evo:


On Thu 27.6.2013. 6:18:23 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\062713-33571-01.dmp
uptime: 00:00:15
This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x6C)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80079BA8F8, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Tue 25.6.2013. 13:14:33 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\062513-21216-01.dmp
uptime: 00:00:07
This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x6C)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80079A58F8, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Tue 25.6.2013. 13:12:51 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\062513-18922-01.dmp
uptime: 00:00:06
This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x6C)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80079B68F8, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Hexfire
28-06-2013, 07:07
Isprobaj disk u drugom kompu.

marijanovic
28-06-2013, 12:15
Stavi si program imena Hard Disk Sentinel i vidi što ti on kaže za disk.

U S.M.A.R.T.-u CRC Errori uglavnom nastaju zbog neispravnog kabela (broj raste), no kada kabel zamijeniš broj koji je bio ostaje (i ne bi trebao rasti).
Ako si zamijenio kabel to te ne bi trebalo brinuti jer se broj grešaka ne bi trebao povečavati.

Na matičnoj je najnoviji dostupan bios?

Odi na start, upiši "cmd.exe" te desni klik na CMD što ti pronađe i "Run as administrator". U CMD-u što otvori upiši "sfc /scannow" i udari enter.
Moguće je da ti se prilikom instalacije ili korištenja zbog neispravnog kabela oštetio koji ključan windows fajl pa ti sada pravi probleme.

Pretpostavljam da service pack 1 imaš instalirano kao i sve naknadne patcheve?

Cookie monsta
28-06-2013, 14:53
Stavio sam program i testirao sam hard sa extended self test i ništa nije pokazao, sve je u redu. Na matičnoj je novi bios stavljen da i da imam sve novo na windowsima, a ovaj sfc /scannow je isto prošao normalno

marijanovic
28-06-2013, 16:12
Nisi trebao ništ detaljno testirati hard, samo pročitati što Sentinel kaže kao opis (za zdravlje i performanse).
Uglavnom, hard ti je uredu, nemaš brige - nije on uzrok problema. Kabel je bio defektan - to si riješio. Treba tražiti dalje.

Jesi probao vrtjeti Memtes86+? Testiraj 1 po 1 memorijski modul, barem par sati svaki. Bootano u Memtes86+ naravno, ne iz Windowsa.

Cookie monsta
28-06-2013, 18:04
Probao sam prije, probat ću opet, javim kako je prošlo i da hard je zdrav barem tako program kaže

marijanovic
28-06-2013, 18:42
Vidi s memtest ima li štogod, pa ako nije do memorije onda ćemo dalje.

Cookie monsta
29-06-2013, 13:32
Upravo završio sam memtestom i sve štima sa ramima, i počeo mi se pojavljivat novi problem, nestaju mi ovako ikonice za novo instalirane programe, tipa fraps, core temp, HD Tune Pro, jedno vrijeme mi je i GOM imao problema s time, nije mi jasno, evo slike: http://postimg.org/image/lawf422lt/

marijanovic
29-06-2013, 14:54
To je već čudan problem.

Malware?
Stavi si Malwarebytes Anti-Malware, ažuriraj ga i prođi puni scan. Očisti sve što pronađe.
Isto to napravi i s SuperAntiSpyware ili s HitmanPro programima.

Što se stabilnosti tiče, možeš testirati procesor nekim programom tipa OCCT (u njemu CPU:Linpack test) ili Prime95 (Blend) barem par sati.
Svakako nadzirati i temperature u međuvremenu. To bi ti trebalo pokazati pravi li procesor probleme (ako pravi nešto vrlo očito).
Inače se ako procesor prolazi 12+ sati testiranja može reći da je vrlo vjerojatno stabilan, a pozdano se može tvrditi tek nakon 24+ sati testa (ponajbolje 48+).
Za većinu korisnika je i dovoljno stabilno ako prolazi par sati testa + ne ruši se u igrama i programima + nema BSOD-a i blokiranja.

Cookie monsta
29-06-2013, 23:19
Evo stavio sam malware i skenira maknit ću šta god nađe, kolika šansa uopće postoji da je do procesora?

marijanovic
29-06-2013, 23:49
Procesori se ne kvare, ne bi smjelo biti do procesora (ako nije pretjerano clockan, ali ako se ne varam nisi ga overclockao).

Cookie monsta
30-06-2013, 01:53
Na stocku je nisam ništa dirao, i sad mi se upravo opet ugasio komp isti problem i dalje, piše sve isto kao i u prijašnjim dump fileovima. Da kupim novi hard disk ili da odnesem negdje na servis komp jer sam totalno bez ideja ?

marijanovic
30-06-2013, 02:17
Reklamaciju diska s takvim statusom nijedan servis ti neće priznati. I kažem ti da nije disk. Držiš se njega ko pijan plota, a nije u njemu problem.

Daj si pregledaj kondenzatore na matičnoj, da nema koji napuhan. Ili nešt.

Informacije o BSOD-u pogledaj npr s http://www.majorgeeks.com/files/details ... nview.html (http://www.majorgeeks.com/files/details/bluescreenview.html)
I pogledaj si Event viewer.

Hexfire
30-06-2013, 08:47
Ako sumnjaš na virus onda ti je najbolja solucija: Safe mode with networking - skineš ESET online scanner - instaliraš - updateaš i skeniraš komp. Može se dogoditi da malwerbytes propusti nešto ako skeniraš iz Windowsa.

Ako možeš taj disk provjeriti u drugom kompu i obrnuto, nikako ne može škoditi. Barem ćeš biti 100% siguran da je sa diskom sve u redu.

Cookie monsta
30-06-2013, 11:56
Nisam ni mislio odnijet komponente na reklamaciju nego sam mislio da odnesem cijeli komp da ga pregledaju tj. da probaju to riješiti. Sve na matičnoj izgleda uredu, pregledo sam komp od virusa i bio je našao trojanca jednog i riješio sam to. Probat ću još jedom sada windowse nanovo podići u slučaju da se problem bio riješio.

marijanovic
30-06-2013, 14:23
Javi je li ti reinstall riješio problem.

Cookie monsta
01-07-2013, 01:17
Instaliro sam bio danas windowse ali na totalno drugi hard disk, i idem sad sa kompa da ga ugasim i opet isti problem isti BSOD se dogodio. Znači rami, grafa, hard, napajanje nisu problem, ostaje CPU i matična. Jel možeš predložit neki program za testiranje oboje ?

marijanovic
01-07-2013, 01:23
Jesam, predložio sam još u svom četvrtom postu u temi.

U biti nijednim programom ne možeš testirati matičnu, takvog programa nema.
Možeš nadzirati napone, temprature i testirati procesor ili procesor&memoriju.

Cookie monsta
01-07-2013, 01:53
Aha, vidio jesam ali sam zaboravio moj bed. Šta da sad napravim uopće ? Da kupujem novu matičnu ili šta da napravim?

marijanovic
01-07-2013, 06:10
Pa crash li ti se u testovima stabilnosti? Koliko si testirao i čime?

Cookie monsta
01-07-2013, 14:03
Evo sad sam završio sa testom u OCCT na 3 sata sam stavio nije bilo errora ni ništa, stabilno je radio komp. Evo da ne objašnjavam temperature i to sve evo slika OCCT-a na kraju http://postimg.org/image/5b012yzip/S

I danas ću poslijepodne ostavit isto nekih 4-5 sati, ali bi ja rekao da je to do matične problem ili krivo mislim!?

marijanovic
01-07-2013, 14:12
Ništa, Prime95 Stress Test Blend preko noći 12+ sati pa ćeš znati je li do procesora/ploče/memorije.

Da je neka velika nestabilnost procesora, crashao bi OCCT već nakon par minuta do sat ALi nema sigurnosti dok se test ne odvrti barem 12+ sati.

Matična ne bi bila, da je nešto s njom krivo nema šanse da bi OCCT izgurao par sati bez rušenja.

Da te pitam, postoji li neka radnja koja rezultira pojavom tog BSOD-a, jesi li uočio kakvu pravilnost (da ti se BSOD-a ako radiš to-i-to ili pokreneš to-i-to i slično)?
Koristiš li možda što od periferije da je jako staro ili upitne ispravnosti?

Cookie monsta
01-07-2013, 15:30
Ostavit ću onda preko noći taj test, ne postoji ništa sigurno da mogu osigurati da se dogodi blue screen, jučer mi se dogodio kad sam išao ugasiti komp, već sam bio stisnio turn off i komp zašteko restarto se i ponovo pokrenio. Nema nikakav način da ga izazovem to i je problem i svaki puta je bila drukčija radnja, recimo prvi puta sam igrao team fortress 2, drugi puta sam gledao na youtubu videe itd. Ne koristim ništa staro, prošle godine sam sastavio ovaj komp jedino što je od starog kompa je dvd čitač koji koristim samo kad instaliram windowse. Što se tiče upitne ispravnosti to čisto sumnjam jer je sve "novo" staro godinu dvije, osim tog dvd čitača on je star već nekih 5-6 godina.

marijanovic
01-07-2013, 15:36
Hm, probaj koristiti računalo bez tog DVD čitaća (ištekaš ga) pa vidi ponavlja li se problem.
Koji je točno model, imaš li najnoviji firmware za njega? Ako je star 5-6 godina, možda ne podržava Windows 7 bez flashanja firmwarea pa pravi probleme.

Cookie monsta
01-07-2013, 22:10
Evo išteko sam ga, radi se o OVOME (http://www.sony-optiarc.us/endoflifeproducts/dvddrives/desktop/ad5170asandawq170a.html)Sčitaču, nisam ništa stavljo za njega, iskreno ni ne koristim ga pa onda ne pazim na njega

marijanovic
01-07-2013, 22:21
Ovdje imaš firmware za te čitaće, pronađi točan model koji imaš te skini najnoviju verziju za njega i flashaj.
http://www.sony-optiarc.us/support/down ... eries.html (http://www.sony-optiarc.us/support/downloads/dvdrwseries.html)
U device manageru možeš vidjeti je li AD-5170A (P-ATA), AD-5170S (S-ATA) ili je AW-Q170A.
Nemoj pokušati flashati za krivi i pazi da je DVD prazan dok flashaš.
Naravno, ne možeš flashati ako je čitać odspjen.

Sad kako znam da imaš Optiarc DVD još više vjerujem da ti on pravi probleme.
Naime, i moj bratić i jedan kolega imali su takve slične probleme i to baš poradi Optiarc (Sony) optike.

Javlja li se problem i otkako je uređaj odspojen?

Cookie monsta
02-07-2013, 00:13
Napraviti ću taj flash sutra, ali nije bilo za sada nikakvih problema. Problem je što taj BSOD ne pojavi kad nešta posebno radim nego je random

marijanovic
02-07-2013, 00:30
Ništa te ne košta ne koristiti pržilicu (tj držati ju isključenu) dovoljno dugo da primjetiš javlja li se problem ili ne.
Vjerojatno ti je sa javljao od više puta dnevno do 1-2 puta tjedno, ne znam koliko često, ali mislim da ćeš moći primijetiti jel opet prisutan.

Cookie monsta
02-07-2013, 18:15
Hvala na pomoći svakako, ako se bude javljao problem vratim se ja :D

marijanovic
02-07-2013, 18:46
Dakle za sada problema nema?

Cookie monsta
02-07-2013, 19:00
Nema problema iskopčo sam čitač jer mi uopće ne treba, čisto sumnjam da će mi uopće trebat.

Cookie monsta
08-07-2013, 00:43
Problem se vratio, ali ne isti. Slušao sam pjesme i surfo netom i odjednom komp cijeli zašteka i tako stoji, na slušalicama nekakvi čudni zvukovi, kao da mi je komp transformer. Tako je stajao jednom minutu i onda sam ga restartirao. Nije mi dao nikakv dump file već me samo na početku pitao dali želim pokrenit komp normalno ili safe mod. Dvd čitač je još uvijek van funkcije nisam ga spajao uopće.

marijanovic
08-07-2013, 15:09
Disk i dalje uredu?

Da nije nešto do codeca/playera? Koje koristiš?

Cookie monsta
08-07-2013, 21:13
Slušo sam na youtubu, a disk je valjda ok, sve je bilo ok do sada, možda je na random zašteko komp ko će ga znat

marijanovic
08-07-2013, 22:39
Vjerojatno flash player. Ako nemaš najnoviji, probaj ga ažurirati.

Cookie monsta
08-07-2013, 23:24
Ok vratio se BSOD i to isti kao i prije, čitao sam strip na kompu osim toga ništa nije upaljeno, nema razloga da se srušio jer sam igrao nešta ili nešta posebno radio, sad stvarno više neznam šta da napravim :?

marijanovic
09-07-2013, 06:25
Onaj test (prime95) preko noći si prošao bez problema?

Je li broj CRC Errora na disku porastao naspram zadnji put?

Cookie monsta
09-07-2013, 10:01
Nije porastao i dalje je 5. Prošao je normalno da, da ga stavim još jednom danas ?

marijanovic
09-07-2013, 10:37
Nema potrebe, nije nestabilnost procesora/memorije/matične/overclocka.

Probaj ovo http://www.bug.hr/forum/topic/graficke- ... 01572.aspx (http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/testiranje-stabilnosti-ispravnosti-graficke/101572.aspx)

Cookie monsta
10-07-2013, 10:43
Ok evo završio sam sa testiranjem nije bilo nikakvih problema, ošla je na 82 stupnja grafa i tamo se držala normalno 2 sata.

marijanovic
10-07-2013, 12:53
Gledao si, nema artefakata? Ako nema, sve je uredu što se grafičke kartice tiče.

Pokušaj punu provjeru diska putem HDTune, puni Error Scan, pa da vidimo šta kaže.
Ponestaje mi ideja više...

Cookie monsta
10-07-2013, 23:51
Grafa je uredu, ostavit ću onda još jednom hard disk da radi, jel moguće da je matična otišla ako nije ni do hard diska, tj. da samo zeza matična ?

marijanovic
11-07-2013, 05:24
Da, moguće je. No velika nestabilnost matične bi rušila Prime95...

Cookie monsta
11-07-2013, 15:05
Evo završio je nema nikakvih errora, sve je zeleno. Nije izbacio ni jedan error

marijanovic
11-07-2013, 15:14
Onda smo definitivno konstantirali i konstantivno definirali da je disk vrlo vjarojatno ispravan.

Procesor smo rekli nije, disk smo rekli nije, memorija smo rekli da nije, softver nije (jer si reinstalirao i sređivao), a i napajanje vjerojatno nije.

Probaj kombinaciju Prime95 i FurMark, ako ne bude to dvoje radilo skupa znat ćemo da je do napajanja.

Cookie monsta
12-07-2013, 12:58
Upalio sam oboje prime95 i furmark i držalo je sasvim normalno cijelo vrijeme, neznam šta više napravit

marijanovic
12-07-2013, 16:01
Možeš probati sitnice:
- Promijeniti produžni na koji je spojen komp. Preporučam neku prenaponsku zaštitu ili UPS.
- Ako možeš, uz promjenu produžnog promijeniti i utičnicu (spojiti na drugu).
- Provjeriti kontakte u kućištu, pogotovo za front panell (audio, USB - jel sve dobro spojeno i sjedi).
- Provjeriti je li sve čvrtso spojeno, kako u kompu tako i spojeno na komp.
- Promijeniti antivirus.
- Očistiti cache i history browsera.
- Staviti nešto starije grafičke drivere.
- Ako se problem nastavi, provjeriri jel se javlja i kada je konfiguracija izvan kućišta (npr na stolu spojena).

Procesor, ploča, memorija, grafička, napajanje - to ti je ispravno.

Da ne instaliraš možda Windowse s nekog žnj instalacijskog medija?

Cookie monsta
13-07-2013, 02:00
Probat ću sve što si naveo, danas mi se dva puta komp restarto sa BSOD-om dok nisam radio ništa, javim kak će ovo sve proći

marijanovic
16-07-2013, 06:59
Ima li kakvih novosti?

Cookie monsta
20-07-2013, 21:30
Nema ništa novo, podigao sam ponovo winse, pospajao komp nanovo, vidit ćemo šta se događa