PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolje (i najgore) adaptirane igre



The Great Duck
22-06-2013, 22:11
Dakle, u ovoj ćemo temi govoriti o igrama koje su napravljene po nekom predlošku - znači filmskom, književnom, stripovskom i sl.

Ovakve igre znaju ispasti bezvezarije napravljene tek tako da se poberu pare u vrijeme popularnosti svog predloška gdje se puno više pažnje daje imenu nego kvaliteti igre, no ima tu, naravno, i dosta klasika.

Osobno su mi među omiljenima u zadnje vrijeme Traveller's Talesove Lego adaptacije, za koje mislim da se svi slažemo da valjaju.Tu je također i avanturistički klasik Indiana Jones and the Fate of Atlantis, te jedan od omiljenih mi TPS-ova, Punisher iz 2004.

Također sam kao klinjo igrao i dosta LOTR i Harry Potter igara, i sjećam se da su mi tada bile ok, al nisam siguran kakve bi mi danas bile.

Od slabijih koje sam igrao, pada mi na pamet jedino PC verzija Spidermana 2, koja je bila u vrh glave prosječna akcijska igra, ako i to.

Ne, nisam još igrao Witchera, Arkham igre ni Walking Dead; sramota, znam. :(

Sad kad sam naveo svoje favorite, red je na ostalima. :wink:

W3DR4N
22-06-2013, 22:25
Najbolja ikad - Escape from Butcher Bay

Sgt. Bull
22-06-2013, 22:29
LOTR:BFME (jedinica) je meni jedna od najdražih igara ikada. Sjećam se da sam zbog loše grafičke imao umjesto heroja bijele teksture i dalje sam ju furao. Helm's deep sam igrao ~6 sati jer je štopalo no i dalje sam ju igrao. Dvica, sa druge strane, bila je sve osim dobre igre. Nikada mi se nije sviđala.
HP:PS & HP:CoS su mi isto odlične igre. Još se sjećam igranja sa (tada najboljim) frendom i pokušaja da ubijemo Voldemorta. Jedna od (definitvno) najdražih igara. Dvica je isto tako nekako bila dobra. Svi nastavci poslije ova dva su užas. I to tvrdim kao netko tko je veliki fan HP-a.
B:AA je dobar ali B:AC (kao što sam već pisao i ovde i na Steamu) nažalost i nije. Witchera ne "poznajem" izvan tog nekog svijeta igara tako da me zaboli đon da li je vjerna adaptacija ili ne. Znam da su i W1 i W2 poprilično dobre igre. TWD pratim i (i ovo sam pisao na forumu) igra je fenomenalna i must-play.
I slažem se sa Vekijem. EFTBB je genijalna igra.

W3DR4N
22-06-2013, 22:46
Walking Dead je neprobavljivi napoj. I serija i igra. Strip nisam čitao.

Sgt. Bull
22-06-2013, 22:47
Šuti nabe.

Sonic_Moronic
22-06-2013, 23:09
Neke od "najgorih igara ikad" su superherojske adaptacije, s vrha glave Superman 64 i Aquaman.

W3DR4N
22-06-2013, 23:21
+ Hulk 2 i Iron Man 2

The Great Duck
22-06-2013, 23:39
A recite, što mislite o igrama po crtićima?
Svojedobno sam igrao Simpsons Hit & Run, koji mi je bio dosta zabavan. Otprilike u to vrijeme (2003-4-5) sam i pilao roditelje da mi kupe neke Looney Tunes ili Mickey Mouse/Donald Duck igre (ne sjećam se više tko je od ovih bio u pitanju, a kamoli o kojoj je igri riječ),na što oni nisu pristali.Ne znam sad da li je možda i bolje tako. :D

Marvin OCX
22-06-2013, 23:39
Najbolja ikad - Escape from Butcher Bay
Slazem se :shock:

Sgt. Bull
22-06-2013, 23:44
A recite, što mislite o igrama po crtićima?
Svojedobno sam igrao Simpsons Hit & Run, koji mi je bio dosta zabavan. Otprilike u to vrijeme (2003-4-5) sam i pilao roditelje da mi kupe neke Looney Tunes ili Mickey Mouse/Donald Duck igre (ne sjećam se više tko je od ovih bio u pitanju, a kamoli o kojoj je igri riječ),na što oni nisu pristali.Ne znam sad da li je možda i bolje tako. :D
Donald Duck: Quack Attack je poprilično dobra igra za djecu. Looney Tunes (ne sjećam se tačnog naziva) je isto tako ok igra za djecu. Mislim da je najvažnije napraviti razliku između igara koje su jasno napravljene za djecu i one koje nisu, ono nekako je normalno da se nekome od 20+ neće svidjeti igra koja je OČITO napravljena za 12godišnjaka. Moje mišljenje je da po tom pitanju nisi propustio puno no svakako da bi bilo lijepo da si uživao u određenim naslovima u to vrijeme kada su te i privlačili.

The Great Duck
22-06-2013, 23:54
A gle, i danas s 18 godina rado zaigram Traveller's Talesove Lego igre koje su isto tako dosta orijentirane na dječju publiku, pa tko zna, možda i ovima valja dati šansu. :D

W3DR4N
23-06-2013, 00:54
A recite, što mislite o igrama po crtićima?


Sheep, dog n wolf. Amen.

WannabeClone
23-06-2013, 02:57
Armageddon za PS1 (:

Hexfire
23-06-2013, 07:36
A recite, što mislite o igrama po crtićima?


Sheep, dog n wolf. Amen.

Točno to. I Bugs Bunny back in time je bio ok. Puno očekujem od South Parka.

Spiderman zadnji i predzadnji su mi bili jako zabavni, Wolverine je isto solidno ispao.

Ne pada mi na pamet ništa drugo što nije već spomenuto. Riddick je najbolja igra, a najgorih ima hrpa primjera. Praktički uz svaki blockbuster izađe igra koja ga prati.

StormCr0w
23-06-2013, 07:43
Bugs Bunny and Taz - Time Busters je super igra prema crtiću.
Meni je recimo od igara po filmu najbolji Return of the King, najbolja coop zabava ikad. Šteta što nemam s kime ponovno prelazit :(
Heri Poter 1&2 na PCu su isto dobri, kao i jedinica na PSX. Odlične igre za djecu.


Ne sjećam se previše loših igara, ali mislim da je najgora igra prema filmu koju sam igrao ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=bK59cYvs-tY
Odvratno đubre koje sam iz nekog razloga i prešao.

cham3leon
23-06-2013, 08:25
Jel to ona igra koja je na PS2 zapravo bila ful zabavna i razrađena, a na PC je došlo neko smeće sklepano u 10 dana?

StormCr0w
23-06-2013, 08:27
Ne znam kaka je na ps2, ali na pc je bila užas.

Kid A
23-06-2013, 08:34
Jel to ona igra koja je na PS2 zapravo bila ful zabavna i razrađena, a na PC je došlo neko smeće sklepano u 10 dana?
Ne, to je bio Spiderman 2 prema filmu

StormCr0w
23-06-2013, 08:45
Ovaj je prema filmu, barem u početku. Isto Octopus opljačka banku i neke scene iz filma su ubačene.

Sonic_Moronic
23-06-2013, 09:53
Bugs Bunny and Taz - Time Busters je super igra prema crtiću.
Meni je recimo od igara po filmu najbolji Return of the King, najbolja coop zabava ikad. Šteta što nemam s kime ponovno prelazit :(
Heri Poter 1&2 na PCu su isto dobri, kao i jedinica na PSX. Odlične igre za djecu.


Ne sjećam se previše loših igara, ali mislim da je najgora igra prema filmu koju sam igrao ovo:
Odvratno đubre koje sam iz nekog razloga i prešao.

Također sam prešao to, pitaj boga zašto.
Prva dva Pottera su zakon, svakih par godina replay.

Maloki
23-06-2013, 10:16
Star Wars and the Phantom Menace.
Užasna igra.

W3DR4N
23-06-2013, 11:10
Bogovski trash.

Windwalker
23-06-2013, 23:16
Najbolja Spider-Man igra je ona za PS1, koja nema veze s filmovima.

PqChlwaORfU
Brutala!

cham3leon
23-06-2013, 23:30
ajme, sjećam se toga, dobra je bila igra.

Sickmanno1
24-06-2013, 06:26
24 posta bez spominjanja 007 Golden Eyea za N64?

Bravo PCPlay <3

Ili je samo u pitanju mlađa generacija koja nije igrala ovu igretinu?

A kao najgoru ili jednu od najgorih stavio bi Street Fighter: The Movie :(

StormCr0w
24-06-2013, 06:28
Najbolja Spider-Man igra je ona za PS1, koja nema veze s filmovima.

Tru. Prva igra koju sam zaigrao na plejstejšnu. Kad se sjetim kako mi je stari prevodio tutorial, nisam se znao kretat pomoću mreže. Cijeli dan sam skakao sa zgrade u smrt :D

Sonic_Moronic
24-06-2013, 08:46
24 posta bez spominjanja 007 Golden Eyea za N64?

Bravo PCPlay <3

Ili je samo u pitanju mlađa generacija koja nije igrala ovu igretinu?

Ne, u pitanju je generacija koja je igrala PC šutere pa može vidjeti da je Goldeneye potpuno neigriv, lol.

Maloki
24-06-2013, 09:57
Nemam pojma kaj sonik brije.

Uglavnom nisam nikad imao N64, nit su ga moji frendovi imali.

Windwalker
24-06-2013, 11:42
Igrao sam Golen Eye nekih 10 min u jednoj igraoni kad sam bio klinac.
Bilo je to doba kad nisam znao igrat FPS-e, niti s mišem, niti s kontrolerom.
Nikad kasnije nisam imao N64, pa normalno da mi ta igra ne padne na pamet, iako je sigurno klasik.

System
24-06-2013, 12:21
Igra je cirkus kad igraju cetiri lika.

I samo samaranje.

StormCr0w
24-06-2013, 12:24
Ja sam igrao neki James Bond TPS na plejstejšnu i bio je težak. Mislim da je Bond bio kockasti Pierce Brosnan, nešto po snijegu. Uglavnom bezveze igra.

Sgt. Bull
24-06-2013, 12:28
Jeste, to je Brosnan. Voljem ju

W3DR4N
24-06-2013, 12:39
Meni je rulala. Čak i Mission Impossible je rulao.

Duke of Earl
24-06-2013, 12:46
Da, prvi Mission Impossible i 007: Tomorrow Never Dies sa PSXa su mi ostali u jako lijepom sjećanju. Al to sam igrao prije 10-12 godina tak ne mogu baš procijenit jel su stvarno bile kvalitetne ili me nostalgija vara :D

Arbiter of Change
24-06-2013, 12:59
MI je imao bolesno raznovrsne misije. Ona zabava kad trebaš postaviti nekakve generatore dima i ušuljati se na drugi kat mi je ostala u sjećanju.

Sonic_Moronic
24-06-2013, 13:05
Igrati FPS na N64 sa onim najgorim kontrolerom ikad je užas. Baš najgora konzola, jedino je Nintendo imao par dobrih naslova, te Conker i Banjo Kazooie od Rare, drugi ništa. I onda je Saturn bio neuspjeh, baš sjebano.

SharpDressedChevap
24-06-2013, 14:49
Meni je bio dobar onaj James Bond na Plejki jedan gdje je ona scena sa razbijanjem prozora aktovkom.

Vedro
24-06-2013, 14:58
Sad sam se sjetio i Syphon Filtera.

StormCr0w
24-06-2013, 15:03
Sifon :pray:

cham3leon
24-06-2013, 15:47
Meni je bio dobar onaj James Bond na Plejki jedan gdje je ona scena sa razbijanjem prozora aktovkom.

World is not enough? Dobra igra, fora je bila, iako su FPS-ovi na plejki 1 bili loši.

SharpDressedChevap
24-06-2013, 15:52
Evo gledam video za prvu misiju, koji flešbekovi :)
Sjećam se da mi je igra bila abnormalno teška za to vrijeme. Zapeo sam valjda negdje na nekom levelu gdje se igra poker i sl.

cham3leon
24-06-2013, 16:28
Blackjack :)

Sjećam se toga, trebalo je osvojit određenu svotu para da bi se radnja nastavila.

Gothmog
25-06-2013, 09:15
Samo da nadodam još koji pozitivan primjer...

Dune (1992)
Indiana Jones avanture
Alien vs. Predator (1999) ?

Arbiter of Change
25-06-2013, 10:08
Postoji li išta kao prva Dune igra? Taj nekakav spoj avanture i strategije?

cham3leon
25-06-2013, 10:14
Ne vjerujem. Ta igra je prastara, ali ima nešto nevjerojatno jedinstveno u sebi radi čega je iz neke perspektive kao nova i dan danas. Baš sam se sjetio nedavno da je još uvijek imam negdje na iPodu, mogao bih je ponovo zaigrati.

Sonic_Moronic
25-06-2013, 10:22
Yep, zapravo nezasluženo zaboravljena igra zbog dvojke, koja je ironično danas puno više zastarjela pa makar je započela moderni RTS.

Sickmanno1
25-06-2013, 21:07
Igrati FPS na N64 sa onim najgorim kontrolerom ikad je užas. Baš najgora konzola, jedino je Nintendo imao par dobrih naslova, te Conker i Banjo Kazooie od Rare, drugi ništa. I onda je Saturn bio neuspjeh, baš sjebano.

N64 je daleko od najgore konzole. Doduše ti si imao koliko? 3-4 godine kad je N64 izašao pa si baš ravnomjeran : )))

Par dobrih naslova?

Goldeneye 007S- glavni krivac zašto su u današnje vrijeme FPSovi čist normala na konzolama. Do Goldeneyea svi su samo srali kak je na PCu Doom najbolji (što je i bila istina). PS1 alternativa? HoM? Mnogo dobra igra, ali 2 godine kasnije izašla i nije morala pratiti jebeni film.
Super Mario 64S- najbolje prebacivanje iz 2D u 3D još do dan danas. Zapravo Super Mario 64 je napravio za platformere u 3Du isto što je napravio za platformere u 2Du. Postavio neke hebene standarde kojih se i danas drže svi osim developeri sugavog Bubsy 3D-a. 1996. godine ova igra je bila ispred svog vremena. PS1 Alternativa? Crash? Please....
Mario Kart 64S- Još jedna igra koja je zadržala sve što je bilo dobru u prvom djelu (Super Mario Kart (SNES)), te je digla na totalno drugi nivo. Nešto slično kak je CoD: Black Ops 2 puno bolji od Black Ops (facepalm). PS1 alternativa CTR koji je izašao 3-4 godine kasnije i pokrao sve živo i realno nije ni blizu MK64, kao ni Diddy Kong Racingu.
The Legend of Zelda: Ocarina of TimeS- Ziher si igrao jelda? Svakom pravom gameru nemam šta pričati šta je Zelda u gaming industriji. PS1 alternativa? Nema je, osim stotine JRPGova na isti kalup sa drugačijom pričom. Majora's Mask isto rula bogove.
Super Smash Bros.S- Kao i većina N64 igara ova je isto zanimljiva ako imaš prijatelje. Pošto si vjerovatno većinu djetinjstva proveo igrajući piratske PS1 igre vjerujem da ovo nisi nikad ni igrao. Al hej, N64 je smeće bez dobrih igara osim Conker i Banjo....PS1 alternativa? Nema je. Tek PS3 ima lame kopiju.

Još ću nabrojati par ovako koje mi padaju na pamet: Yoshi's Story, Bomberman 64, Star Wars: Shadows of the Empire, Star Fox 64, Mario Party, Kirby 64, Star Wars: Rogue Squadron, Donkey Kong 64, Paper Mario, Perfect Dark, Pokemon Stadium (iako nisam Pokemon fanboj), Mario Golf (jedini zanimljiv golf), Mario Tennis (dok nije došao Top Spin ovo je jedino bilo zanimljivo, poslje Top Spina 1352, ovo je i dalje zanimljivo, naravno ako imaš prijatelje), Resident Evil 2 (bolja verzija je na N64), itd, itd...

Nintendo 64 je i danas igrana konzola prepuna kretivnih ideja i riješenja, pa čak i u vidu gamepada kojem je Sony morao odgovoriti sa dualshockom.

Tko kaže drugačije nema pojma. Jer činjenice nemaju nikakve veze sa ukusom.

Sonic_Moronic
25-06-2013, 21:18
Igrati FPS na N64 sa onim najgorim kontrolerom ikad je užas. Baš najgora konzola, jedino je Nintendo imao par dobrih naslova, te Conker i Banjo Kazooie od Rare, drugi ništa. I onda je Saturn bio neuspjeh, baš sjebano.

N64 je daleko od najgore konzole. Doduše ti si imao koliko? 3-4 godine kad je N64 izašao pa si baš ravnomjeran : )))

Ne čitam dalje, dosta mi je.

Sickmanno1
25-06-2013, 21:27
Ponekad je to i najpametnije ;)

Sonic_Moronic
25-06-2013, 21:30
Inače, gotovo svaka igra koju si nabrojao je od Nintenda, što samo potvrđuje ono što sam rekao. Third party support je bio užasan.

Sickmanno1
25-06-2013, 21:40
Kakve to veze ako first and second party rasturaju? Nintendova politika prema izdavačima je poznata još od NES-a, gdje su third party developeri smjeli izdati par igara godišnje u vidu držanja neke kvalitete. Naravno to baš i nije uspijelo jer onaj LJN je uspio svaku igru valjda uništiti, ali je zato recimo Rare od samih početaka radio upravo kvalitetne igre na SNES-u, zbog čega ih je naposljetku Nintendo i upeco...

Nekažem da N64 nema užasno glupih igri, ali reći da je konzola fail i najgora ikad je malo glupo jer ima zasigurno pedesetak naslova vrijednih igranja i za svakog gamera po nešto...

Maloki
25-06-2013, 21:56
Meni je retardirano kako nintendo muze tih svojih par franšiza. Mislim Zelda ima kaj, 15 nastavaka?

Sickmanno1
25-06-2013, 22:01
Samo jedna bitna razlika je što je svaka Zelda drugačija dok recimo svaki CoD u globali je jebeno isti...

W3DR4N
25-06-2013, 22:02
Nintendov problem nisu igre na N64. Problem je u tome što su iza toga izdali još dvadesetak nastavaka svake od tih igara na potpuno isti kalup.

Windwalker
25-06-2013, 22:26
Crash Bandicoot (1,2,3) ili Spyro the Dragon (1,2,3) >>>>>>>>>>> Super Mario 64

Samo da se zna.

A CTR je kopija Mario Karta, ali daleko bolja i izglađenija.

SharpDressedChevap
25-06-2013, 22:34
Ma Spyro je najbolji.

cham3leon
25-06-2013, 22:36
Ma Sajo je najbolji.

Xero
25-06-2013, 23:04
I9qYt9FS6qM
Best game.

StormCr0w
26-06-2013, 07:00
Klonoa 2 naj.
I kakve su ovo loše tabačine? Pravi prijatelji igrali su Fighting Force.
I Battletoadse.

Windwalker
26-06-2013, 11:34
Kakve veze sve to ima s adaptacijama?

StormCr0w
26-06-2013, 11:35
Ima veze koliko i CB i Spyro.

The Great Duck
06-07-2013, 01:35
Nego, može se tko sjetiti kakvih igara napravljenih po stripu, a da isti prethodno nije doživio neku ekranizaciju?

Znam da su Dylan Dog i Martin Mystere zaživjeli u igrama, jel igrao tko? :D
Volio bih da jednog dana vidimo i Zagor igru (ako je već nema), dala bi se tu napraviti nekakva fina open-world akcijska avantura s rpg elementima.

StormCr0w
06-07-2013, 05:54
Alan Ford bi uništio svemir. Commandos-like strategija, ufff :)

Hexfire
06-07-2013, 07:35
Zagor bi mogao biti nešto slično AssCreedu 3, ali manje smećast.

SharpDressedChevap
06-07-2013, 09:46
Uuuuuuu, da je Zagora igrat... samo, bi li radije igrali "realniji" sa indijancima, kaubojima i sl., ili onaj sa fantastičnim elementima (vampiri, druge dimenzije itd.)?

Gothmog
06-07-2013, 09:49
Jeb'o Zagora...Čiko za playable charactera!

StormCr0w
06-07-2013, 09:50
Čiko u spin-off igri.

Hexfire
06-07-2013, 10:00
Čiko u Co-opu

Sonic_Moronic
06-07-2013, 10:02
Sad sam zainteresiran, imaju neke DD DOS igre.

Windwalker
06-07-2013, 10:51
Zagor bi mogao biti nešto slično AssCreedu 3, ali manje smećast.
Točno.
To sam pomislio kad sam vidio onu šumu u nekom traileru za Ass Creed 3.

Dakle open world igra s velikom šumom kroz koju se penje, trči i skače u inFamous stilu (manje smećast Ass Creed stil penjanja), s nekoliko western gradova oko te šume.
Dobro odrađena melee borba + bacanje sjekire (prateće i obnavljajuće, naravno, jer je to ipak Zagor) + pucačina tipa RDR, bez onog Dead-Eyea ili bilo kakvog oblika bullet timea.
Tu bi bilo i raznih mini igara, možda i pokoja s Chicom.
RPG elemenata ne treba puno, eventualno kupovanje i nadogradnja pušaka i slično, nešto kao u RDR-u.
A priča? Ne znam, ja bi radije sa fantasy/SF/horror elementima.

Ali o tome možemo samo sanjati, jer takvu igru nikad nitko neće napraviti.

Magnus
06-07-2013, 11:02
I nemas health bar od Zagora, nego health bar od njegovog ramena, jer jedino tu ga mogu pogodit. Koliko je samo metaka popio u to rame kroz strip, dobro mu je čitavo :D

SharpDressedChevap
06-07-2013, 11:03
I nemas health bar od Zagora, nego health bar od njegovog ramena, jer jedino tu ga mogu pogodit. Koliko je samo metaka popio u to rame kroz strip, dobro mu je čitavo :D

A ne. I ono, sjekira kraj glave prošiša pa ga samo okrzne i slične gluposti :D

Obavezni AHJAAAAAAAK na critical hit.

Izgubljeni
06-07-2013, 16:59
Najbolje adaptirana je definitvno Spider-Man 2 za ps2 i najbolja spidey igra općenito.
Prva koja je napokon uspila dat taj feel da si spidey, swinganje je savršeno napravljeno, čak je i combat bio zabavan, jedna od najdražih stvari isprebijat nekoga i onda ga ostavit da visi na lampi :D. Čak je i dosta vjerno pratila film, uz naravno još side story. Čak je i puna sadržaja bila. Definitivno jedna od najboljih igara napravljenih prema filmu.

StormCr0w
06-07-2013, 17:05
Kriste.

Kid A
06-07-2013, 17:12
Najbolje adaptirana je definitvno Spider-Man 2 za ps2 i najbolja spidey igra općenito.
Prva koja je napokon uspila dat taj feel da si spidey, swinganje je savršeno napravljeno, čak je i combat bio zabavan, jedna od najdražih stvari isprebijat nekoga i onda ga ostavit da visi na lampi :D. Čak je i dosta vjerno pratila film, uz naravno još side story. Čak je i puna sadržaja bila. Definitivno jedna od najboljih igara napravljenih prema filmu.

Yup, svi to kazu. Al interesantno kako je PC verzzija te igre jedna od najgorih ikad, bas razlika nebo i zemlja. Volio bih bas probati PS2 verziju jednom

Windwalker
06-07-2013, 17:20
Nisam ni znao da je na PS2 bolja verzija. Igrao sam na PC-u i bilo je čisto smeće.

Ponavljam, najbolji Spidey je onaj sa PS1.

Duke of Earl
06-07-2013, 17:24
To kažeš samo zato jer nisi igrao ovoga na PS2, vjeruj mi :D Nema veze uopće s ovim smećem na PCu, samo isto ime nose.

Sgt. Bull
06-07-2013, 17:25
najbolji Spidey je onaj sa PS1.

^ Dis.

Izgubljeni
06-07-2013, 17:27
Najbolje adaptirana je definitvno Spider-Man 2 za ps2 i najbolja spidey igra općenito.
Prva koja je napokon uspila dat taj feel da si spidey, swinganje je savršeno napravljeno, čak je i combat bio zabavan, jedna od najdražih stvari isprebijat nekoga i onda ga ostavit da visi na lampi :D. Čak je i dosta vjerno pratila film, uz naravno još side story. Čak je i puna sadržaja bila. Definitivno jedna od najboljih igara napravljenih prema filmu.

Yup, svi to kazu. Al interesantno kako je PC verzzija te igre jedna od najgorih ikad, bas razlika nebo i zemlja. Volio bih bas probati PS2 verziju jednom
Da PC verzija je nešto sklepano za djecu od 10 godina (dobro aj i ps2 verzija je dječja, al bar je zabavna :D). Sad je možda već malo zastarjela al u to vrijeme je bila odlična. PS2 verzija je bila nebo i zemlja, imala je mnoštva odličnih combo poteza, sjećam se baš jednog gdje moš nabit jadnička u zrak i onda ga u zrak gazit ko da na stepenice šetaš ili ga mrežom objesit za stup i onda ga šaketat dok visi. itd. I moga si određivat jačinu skoka i hrpa još gluposti, A mehanika swinganja je savršena bila. Usporedi s tim smećem za PC u kojem gađaš neke sličice u zraku da swingaš i 1click button combat.

Duke of Earl
06-07-2013, 17:32
Swinganje je najbolje bilo izvedeno, baš se mreža ljepila na zgrade, imao si vrhunski osjećaj brzine i mehanika je bila zabavna i lagana za naučit.

StormCr0w
06-07-2013, 18:08
Na PC-u se mreža ljepila za simbole u zraku :|

Izgubljeni
06-07-2013, 18:24
Da taj na PC-u je poprilično užasan, stvarno neznam zašto sam to zapravo i prešao.
Njega sam prvo odigrao i godinu dana nakon ovog na PS2, iskreno nije mi nikako jasno zašto jednostavno nisu mogli portat PS2 verziju.

Osim tog Spideya, Riddicka i LOTR:BFME neznam jel postoji još itijedna baš dobra igra napravljena prema predlošku.

StormCr0w
06-07-2013, 18:27
Da taj na PC-u je poprilično užasan, stvarno neznam zašto sam to zapravo i prešao.


Već nas je troje prešlo igru a ne znamo zašto :D

Nisam znao da je takva razlika, baš idem pogledat nekakav gameplay il neš.

Sonic_Moronic
06-07-2013, 18:32
Ja sam je isto prešao u tom nekom konstantnom osjećaju dosade. To je neka umjetnost brijem, napraviti lošu igru ali i dalje te vuče da završiš.

StormCr0w
06-07-2013, 18:36
Pogledo neki gameplay.
Kako su uspjeli onako usrat igru ja jednostavno ne shvaćam :pray:

Sonic_Moronic
06-07-2013, 18:39
Najgore je što je tako bolesno lagana. Nemoguće je umrijeti.

Izgubljeni
06-07-2013, 18:39
Još dok sam je igrao cijelo vrijeme sam mislio majko moja koji užas i tako do kraja. Možda jedostavno ima tog nekog trash šarma.
Upravo sam se sjetio da si mogao izbjegavat metke ko u Matrixu u slow motionu. I skočit u zrak i u zraku se koprčat i izbjegavat ih. Čak su i animacije poprilično fludine za jednu igru iz 2004.
I bile su neke arene u kojem si imao challenge. Kao trebaš u određenom vremenskom roku preći po dizajniranim platformama. Baš sam se sjetio kad te Magneto stavi u neku prostoriju i onda pošalje nekih 10 uvrnutih verzija tebe da te napadaju. Igra je baš bila raznovrsna i krcata sadržajem.

StormCr0w
06-07-2013, 21:06
SBaš sam se sjetio kad te Magneto stavi u neku prostoriju i onda pošalje nekih 10 uvrnutih verzija tebe da te napadaju. Igra je baš bila raznovrsna i krcata sadržajem.

U pitanju je Mysterio, ako se ne varam. Jedan od najdražih negativaca.

Izgubljeni
06-07-2013, 21:59
SBaš sam se sjetio kad te Magneto stavi u neku prostoriju i onda pošalje nekih 10 uvrnutih verzija tebe da te napadaju. Igra je baš bila raznovrsna i krcata sadržajem.

U pitanju je Mysterio, ako se ne varam. Jedan od najdražih negativaca.
Uh pardon, na njega sam mislio. Ugl ako si spidey fan i imaš PS2 ovo ti je obavezno štivo. Baš su se pošteno potrudili i napravili odličnu igru. Napravili su dosta veliku mapu i ubacili stvarno masu sadržaja sa odličnim gameplayom. Zbog nekog razloga su u sljedećim SM igrama tog koncepta odlučili izbacit više od pola toga i sve pojednostavnili na loš način. Meni poslije Arkham serijala najdraža superhero igra.

W3DR4N
06-07-2013, 22:22
Sad si me podsjetio. Enter the Matrix je bila jebena igra s filmskim predloškom, ali vlastitom radnjom.

Sonic_Moronic
06-07-2013, 22:24
Combat je rulao u tome, šamaranje na sve strane.

Windwalker
06-07-2013, 22:52
To je loša igra.

W3DR4N
06-07-2013, 22:56
Deadly Premonition je loša igra.

Windwalker
06-07-2013, 23:01
Ali najbolja loša igra s vrhunskom pričom, vrijedna igranja.

Enter the Matrix je samo obična loša igra.

Falus
06-07-2013, 23:03
Ja sam uživao u Enter the Matrix, mislim da sam ga 5 puta prešao. Što ne znači da valja jel :D

StormCr0w
07-07-2013, 06:55
Zabavno je bilo mlatit policajce. Nikad nisam prešao onaj level s beskonačnim hodnikom :(

Sonic_Moronic
07-07-2013, 11:12
Završio sam maraton svih filmova i sad, naravno, moram ovo opet igrati (Hexfire je za sve kriv).

http://img.gamespot.com/gamespot/images/2001/pc/act/harrypotter/harrypotter_screen009.jpg

Jedinica još nije dovoljno ispolirana i kontrole lagano živciraju, ali jedna od meni najdražih adaptacija. Istraživanje i čarobna glazba.

Maloki
07-07-2013, 11:14
Nisam ubio Voldemorta.

StormCr0w
07-07-2013, 11:16
Voldemort na plejki najteži ikad.

SharpDressedChevap
07-07-2013, 11:18
Ajme igrao sam HP. Ono kad moraš crtat čarolije u zraku?

Sgt. Bull
07-07-2013, 11:19
Nisam ubio Voldemorta.
Samo si morao ogledalo okrenuti prema njemu kada te gađa spellom.

Sonic_Moronic
07-07-2013, 11:20
15 points to Gryffindor!
Super mi je to skupljanje karata i raznobojnih grahova.

Voldemort je bio dosta naporan jer igra nema način da skippaš cutscene.

The Great Duck
07-07-2013, 11:52
Zagor bi mogao biti nešto slično AssCreedu 3, ali manje smećast.
Točno.
To sam pomislio kad sam vidio onu šumu u nekom traileru za Ass Creed 3.

Dakle open world igra s velikom šumom kroz koju se penje, trči i skače u inFamous stilu (manje smećast Ass Creed stil penjanja), s nekoliko western gradova oko te šume.
Dobro odrađena melee borba + bacanje sjekire (prateće i obnavljajuće, naravno, jer je to ipak Zagor) + pucačina tipa RDR, bez onog Dead-Eyea ili bilo kakvog oblika bullet timea.
Tu bi bilo i raznih mini igara, možda i pokoja s Chicom.
RPG elemenata ne treba puno, eventualno kupovanje i nadogradnja pušaka i slično, nešto kao u RDR-u.
A priča? Ne znam, ja bi radije sa fantasy/SF/horror elementima.

Ali o tome možemo samo sanjati, jer takvu igru nikad nitko neće napraviti.

Nikad ne reci nikad. :D Dalo bi se izvest bar kao mod za Oblivion ili Skyrim.
Ja bih rađe stavio da je fantasy/SF/horor glavni quest (koji se ne bi nazirao u početku), a ovo ostalo su sporedni questovi s Indijancima, vojskom i sl., s tim da bi još bilo i par većih sporednih questova gdje se ispostavi da je za probleme u gradu kriv vampir, čarobnjak ili neki demon.

Par godina kasnije, nakon što Zagor postane popularan u svijetu, dobivamo i Lego Zagora od Traveller's Talesa. :D

Windwalker
07-07-2013, 12:14
Meni su najdraže Zagorove priče Kraken, Vampir, Nestali istraživač, i skoro sve s Hellingenom koje sam čitao (a nisam još čitao onu najbolju).
Indijanci i vojska nek budu za Texa.
Zagor nek bude fantasy/SF/horror avantura.

The Great Duck
08-12-2013, 12:50
Nego, jel igrao tko Shannaru? Knjige bi mi uskoro trebale doći na red za čitanje, pa me zanima jel igra što valja?
I ima li još koja igra koja je napravljena po knjizi/stripu/board gameu bez da je prethodno snimljen kakav veći film (pada mi na pamet Warhammer, Blizzardov LOTR, Sierrin Hobbit i eventualno Witcher, mada jest snimljena poljska serija oko 2000. ako se ne varam; i znam da postoji pun kurac starih Batman/Superman/Spiderman i sl. arkada, al ono :D)

StormCr0w
08-12-2013, 12:55
Ja znam za Martin Mystere igru.
I ona Discworld Noir bazirana na Pratchettovim knjigama. Vidio sam još jednu Discworld igru samo se ne mogu sjetit imena, neka pnc avanturica.

The Great Duck
08-12-2013, 13:03
Sad si me sjetio, i ja znam za to. A Discworld Noir, čini mi se, ima i neki kultan status. :D
E da, i Dylan Dog ima par igara, al čujem da su sranje.