PDA

Pogledaj cijelu verziju : Boot problem



Izgubljeni
12-06-2013, 20:14
Dakle imam veliki problem s bootom kompa. Komp se upali i izbaci samo logo matičine ploče i dalje ne ide, dakle oni ekran press f12 for boot menu, press ... for bios menu itd. Ugl tu se zamrzne i dalje od toga ne ide.. tj nakon možda nakon nekih 30 pokušaja dođe do ekrana di izbaci veryfing dmi pool data... i onda tu stane. U svakom slučaju zamrzne se i dalje ne ide... do sad sam probao manualni reset cmos-a jer u biose nemogu uć, dobro sve očistio od prašine, odspojio i spojio sve kabele, boot bez rama... ništa nije pomoglo, odnio sam na servis gdje bi uvijek nosio nakon hardver problema i tamo su rekli da su probali bootat sa drugim hardovima, i zamjenili bateriju na matičnoj, i ništa (barem nisu naplatili :D).. i rekli da su 99% uvjereni da je matična crkla, lol.. mogli su barem probat stavit neku drugu matičnu i potvrdit to al ništa... jel vrijeme za matičnu ploču? Evo konfa ako to išta znači (koju su mi btw dobri ljudi s ovog foruma složili prije nekih 5 godina :D)

AMD Athlon Dual Core Processor 4000+
2 GB RAM Kingmax
Gigabyte S- series Ga- M52S-S3P
Geforce 9600gt XFX
Fortron 400W

Vaša mišljenja? Bilo kakav odgovor dobrodošao. :)

marijanovic
12-06-2013, 20:49
Vjerojatno matična (točnije disk kontroler na njoj). Nema napuhanih kondenzatora? U bios isto ne možeš ući? Bootati neki bootabilni linux livecd?

Izgubljeni
12-06-2013, 21:52
Hmm, ne kužim se baš u hardver, ako je taj disk kontroler otiša jel to znači da je popravljivo i uopće isplativo, što se kondezaora tiće neznam nisam primjetio ništa čudno na matičnoj a i valjda bi i iz servisa primjetili to, i da u biose nemogu uopće uć jer se zamrzne na logou matične, pa ni nikakv boot nije opcija, imam inače bootabilni win7 cd, al je beskoristan jer ne ide do tog djela da izaberem da se boota iz cd-a.

marijanovic
12-06-2013, 22:01
Ako je otišao kontroler - nije popravljivo.

Probao si s drugom memorijom? Probao grafičku u drugom kompu?

A i komp ti je već odavno za mijenjanje...

Izgubljeni
12-06-2013, 22:12
Nisam probavao s drugom memorijom, al kako je svaki stick po 1GB izvadio sam jedan pa bootao, pa drugi pa bootao i nije palilo. Grafulju nisam probavao al ne vjerujem da je do nje, mislim mogu probat bootat bez nje sutra, trenutno nemogu. A do prije nekih godinu dana mi je ovo čist dovoljno bilo, samo da je palilo sve na low bez nekakvog slideshow i ja zadovoljan bio nesto cak i na medium bi high bi vrtio tipa spec ops line itd. al eto sad vecina igara šteka iti na low tako da cu ga vjerovatno mjenjat na kraj godine tek jer trenutno nemam za konfu. Jedino ako ima sad neka matična za nekih 200-400kn max jer više nemam za uzest samo da se pokrene to. Samo prije toga bih htio utvrdit da je 100% problem u matičnoj.

marijanovic
12-06-2013, 22:20
Jedino kako ćeš to utvrditi je da sve druge komponente probaš u drugom računalu i onda tu matičnu s drugim komponentama.

Izgubljeni
12-06-2013, 22:29
I tu je problem jer ovi "rezevni" pc s kojeg sad pišem je stvarno star ajme, grafička je AGP, tako da ulazi za ostale komponente nisu baš kompatibilni jedino mogu ic probat cjepit rođaka ili nekog da testiram to u njihovom kompu, nista javim se kroz 2-3 dana kada probam to, btw ako nije problem ostavit par linkova za jefitnjara matičnih do nekih oko nekih 200 kn, 400 max, al preferira bi oko 200 cijenu, može i polovne, fala na odgovrima ;)

marijanovic
12-06-2013, 22:45
DDR2 & socket AM2?

Novo:
http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=050303646

Polovno ti potražim sutra, sada ssam na knap s vremenom.

Izgubljeni
18-06-2013, 07:56
Evo samo da javim nakon dosta prčkanja (grafička testirana u drugom kompu, ispravno radi), jedino što nisam baš vadia i testira je napajanje, al sumnjam da je u tome stvar, čini se da je matična ciknila, al odvratno mi je ulagat u tako stari komp, sad cu koristit ovaj rezervni nekih po godine, godinu, dok ne skupim nekih para za pošteni komp