PDA

Pogledaj cijelu verziju : PES 2014



flander
12-06-2013, 11:51
iako nema puno informacija za sada evo novi trailer

https://www.youtube.com/watch?v=foGfXQ73jHw

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1008982_10151479073714327_1062515785_o.jpg

izgleda poprilično dobro

nadam se da je trava isto detaljana kao i u traileru, jer sjećam se FIFE 2012 (?) koja je imala tako detaljnu travu samo u replayu

Hexfire
12-06-2013, 12:05
QSK9F4Cxcxo

Evo i gameplaya. Meni izgleda odlično i nabavljam ga sigurno ove godine.

flander
12-06-2013, 12:19
MANĐUKIĆ GOOOOL :D

Carp
12-06-2013, 12:21
Kretnje su mi i dalje, nemam drugaciju rijec, retardirane. I graficki je i dalje ispod FIFA-e.

Hexfire
12-06-2013, 12:44
Meni sad izgleda puno bolje nego na FIFI. Igrači su tromiji i baš se vidi razlika u kretanju između Robbena i sporijih igrača. Grafički je PES uvijek bio jači, ne znam od kud ti sad to.

MasaKrisT
12-06-2013, 14:02
Kretnje su mi i dalje, nemam drugaciju rijec, retardirane. I graficki je i dalje ispod FIFA-e.

Word.
Probat će se ali opet ne očekujem ništa.

Sonic_Moronic
12-06-2013, 14:07
Ove face su prekomične.

Windwalker
12-06-2013, 15:48
http://www.bwmag.in/wp-content/uploads/2011/10/This-is-Sparta.jpg

Izgubljeni
18-06-2013, 08:14
šutevi i dalje izgledaju ko da se napucava balun za napuhavanje a ne nogometni balun

cham3leon
18-06-2013, 09:18
Konačno PES na razini. Nadam se. Budući da je FIFA posustala u posljednjem izdanju, možda se PES vrati u konkurenciju. Ako bude AI na razini onoga iz FIFE i općenito ako bude gameplay zadovoljavajuć, mislim da ću ga igrati umjesto fife. Kad se sjetim kako je bilo lako i ugodno namještati formacije i taktike na meniju od PES-a.

Izgubljeni
18-06-2013, 13:44
samo da vrate normalnu master ligu bez onih čarobnih patika, naprava i gluposti, i u ovom pesu 2013 bi mi nakon 2 sezone messi zavšrio u tottenhama, a ronaldo u juventusa lol, a osim te njihvoe verzije "impact engina" i animacija, npr u jednom videu neznam jel ovom gore jer ima još jedan di je bayern vs bayern demo, ugl ovaj mu pošalje balun u for, a ovaj potrči stane i nastavi trčat kad bude prekasno, što se dešavalo i u pesu 2013, a ako se vade na foru da je igra na 70% lol, svi znaju da su ove prezentacije gotov prozivod, barem što se gamepalya tice, mozda ce jos obavit najnovije trasfere i updateat face al to je to

Izgubljeni
28-07-2013, 13:03
Malo informacija, objavljen je release date. Source (http://www.ign.com/articles/2013/07/25/pro-evolution-soccer-2014-release-date-announced)

"Konami has announced that Pro Evolution Soccer 2014 will hit Xbox 360 and PlayStation 3 on September 24, 2013 in North, Central and South America."

I datum za demo bi trebao biti ubrzo objavljen pa ćemo iz prve ruke vidjet na što će izgledat ovogodišnji PES.

flander
28-07-2013, 13:45
demo ce kroz tjedn dva

la50
28-07-2013, 21:01
U gameplayevima mi prejadno izgleda.Kao da su je poFIFAli,fiziku,grafiku pa čak mi se ni meni ne sviđa :(.Ništ čekam demo pa da vidim na šta to stvarno liči.

Btw nekužim kako vama nekim ljudima može grafika iz FIFAe bit bolja od PESa,pa valjda PES 6 ima bolju grafiku od fife 13 :P.

StormCr0w
28-07-2013, 21:04
Ko je ovaj lik skroz desno na slici iz OP-a? Izgleda kao Kaćunko.

W3DR4N
28-07-2013, 21:05
U gameplayevima mi prejadno izgleda.Kao da su je poFIFAli,fiziku,grafiku pa čak mi se ni meni ne sviđa :(.Ništ čekam demo pa da vidim na šta to stvarno liči.

Btw nekužim kako vama nekim ljudima može grafika iz FIFAe bit bolja od PESa,pa valjda PES 6 ima bolju grafiku od fife 13 :P.

Pa PES je nakon PES-a 3 izgubio svaki kredibilitet među simulacijama nogometa. Jedan nastavak lošiji od drugog i sad su otprilike na razini opanka.

la50
28-07-2013, 21:38
ma no comment
u win

MasaKrisT
28-07-2013, 23:07
Nije baš nakon trojke, ali zadnje tri godine bananko

ProzoЯ
28-07-2013, 23:25
zadnji pes koji sam igrao je 2006, dok su izlazili za ps2

la50
28-07-2013, 23:30
A fak mi,zadnja FIFA koja je valjala je 2004 :(.
PES je bar zabavan.

MasaKrisT
29-07-2013, 01:33
Užasno zabavan - golmani koji se bacaju 20cm u stranu i padaju kao kamen, šutevi iz nemogućih pozicija, šutevi punom dok smo okrenuti leđima golu, suci koji kasne 15sekundi sa reakcijama, komentatori koji imaju 8 lineova u cijeloj igri,bolesno skriptirana pucanja obrane kod lopti u prostor, Wallcot,Messi i Giovinco su jednako brzi kao Chiellini itd itd. Jedina stvar koju PES i dan danas ima bolje rješenu je sustav taktike, sve drugo se nisu pomakli sa mrtve točke.

Probaj si barem zadnju fifu ako nisi, ja sam pes igrao svaki od trojke i do fife 2012 mi je bio perjanica( pes probam i svaki novi koji izađe, nakon 30ak tekmi slijedi uninstal), ali više niti blizu. EA je napravio dva ogromna koraka, dok Konami puže već par godina.

Sjećam se da sam cijelu 2011 igrao protiv frenda pes, na kraju nam nakon par mjeseci nije bilo zabavno već smo samo pizdili zbog grešaka u igri, exploitali bugove i pizdili dok nismo uninstalirali.

Hexfire
29-07-2013, 07:25
FIFA 12 je vrh nogometa nakon PES 2006. FIFA 13 je već puno lošija igra, a 14 ide istim putem. Šansa za Konami ako će znati iskoristiti.

Izgubljeni
29-07-2013, 08:02
Meni je FIFA 11 bila bolja, valjda zato što sam je puno više igrao, a 13 mi je isti bog ko i 12 tako da ne vidim zašto bi bila lošija. Jednostavno nisu apsolutno ništa novog donijeli. A što se tiče FIFA 14, ionako mi za PC dobivamo PS3/X360 verziju koju očito neće više ništa updateat osim transfera a PS4/XOne će dobivat verzije na kojima će zapravo i radit.

cham3leon
29-07-2013, 09:00
Igram redovito FIFU zadnjih nekoliko godina umjesto PES-a jer je sve u svemu gameplay bolji, pogotovo radi umjetne inteligencije i fizike. A bogami i sadržaja. Wedran laže kao i obično, jer od PES-a 3 pa sve do šestice FIFA nije imala što za tražiti jer je bila teško skriptirano smeće koje ne bi ni pasu dao da igra i nikad nisu ništa mijenjali. Nakon toga je EA počeo malo investirati pare jer su vidjeli da tako to ne ide pa su se FIFE na konzolama postupno poboljšavale, ali tek je 11-ica na PC-u bila na razini konzolaških. S druge strane, PES 2008 je bio užasno loš, 2009 je bio dobar, 2010 meh, 2011 poprilično dobar. Odonda ne igram uopće PES jer vidim da nema nikakvih noviteta, a FIFA će uskoro postati više manje ista svake godine. Ova trinaestica je isti kurac ko 12, samo što su ubacili par novih sitnica i novu kolekciju idiotskih bugova. Iskreno, nadam se da će PES ove godine ličiti na nešto tako da imam kakvog takvog izbora.

Carp
06-08-2013, 00:57
FIFA 12 je vrh nogometa nakon PES 2006. FIFA 13 je već puno lošija igra, a 14 ide istim putem. Šansa za Konami ako će znati iskoristiti.

Po cemu je FIFA14 losa? I po cemu je FIFA 13 losija od dvanaestice?

Hexfire
06-08-2013, 08:28
13 nije donijela ama baš ništa posebno. Impact engine je bio bugovitiji, serveri još katastrofalniji, pace još jače izražen - posebno u FUT-u, first touch control je često bio preuočljiv čisto da pokažu da je to nešto novo.

14 zasad izgleda identično 13 ponovno bez ikakvih pomaka. 200tinjak kuna bome ne dam ponovo.

DelPiero
06-08-2013, 13:34
Dobro je da su licencirali cijelu AFA ligu.

Izgubljeni
07-08-2013, 06:06
Ma te licence u obje igre me uopće ne zanimaju, ionako i u FIFI i u PES-u veoma brzo izađu patchevi koji to srede, samo nek se oni potrude dobar gameplay napravit, ovo vizualno ostalo sve lako, hvale se sa screenshotovima faca i tim heart systemom publike, nek oni prvo srede na terenu problem pa onda ostatak. Ove face, licence, ta publika i sve to je bonus meni. Nek naprave na terenu sve kako spada i da više naprave normalne transfere, nebi da je to toliko teško. Btw. Hexfire lurkam na Bugovim forumima i ono neznam zašto se uopće trudiš raspravljat s onim movieom.

Hexfire
07-08-2013, 07:56
:D. A eto, iz dosade tu i tamo.

Trebati će vidjeti što će biti s patchevima. Prije par mjeseci je bilo govora da za PES 2014 neće biti tako jednostavno raditi sadržaj u početku. A FIFA ionak to ne treba kad imaju sve bitne licence.

Izgubljeni
08-08-2013, 10:47
Frajer je baš naporan, ono od svih trolera skupa na pcpu, ovdje bi se dobro uklopio. Ma ne vjerujem da će Konami otežavat situaciju s moddingom, znaju i oni da im je velik modding community jedna od glavnih prednosti nad fifom (iako je i njihov sad porastao). Vjerovatno će bit drugačija struktura skroz nego prije, al vjerujem da će oni napravit to modding friendly.

Hexfire
08-08-2013, 11:55
Iskreno, nisam sasvim upućen kako stvar funkcionira jer PES ne igram već par godina. Uglavnom sjećam se da je netko postao na forumu kako je lik koji radi Kitserver za PES rekao da će sve morati raditi drugačije u 2014., učiti sve ispočetka da napravi nešto slično Kitserveru i pitanje je dal će mu se dati s tim zezati.

Ali, Konami koliko god imao loših odluka, mora biti svjestan da velik broj ljudi igra PES prvenstveno jer ima hrpa modova i patcheva koje radi community. Da baš namjerno idu otežavati modanje je klasičan pucanj u nogu, pa vjerujem da će ipak biti sve više manje po starom. Možda neće biti situacija ko sa PES 13, gdje su za demo već došli patchevi lol, ali s vremenom će valjda biti sadržaja.

Izgubljeni
10-08-2013, 14:47
Pa to i kažem ne vjerujem da će sad komplicirat puno, al bit će sigurno drugačije nego prošle godine. Meni je iskreno PES neprobavljiv bez patcheva, al samo onih koji licenciraju, najviše mi je mrsko kad neko pečira licence i onda taj netko je fan Messia, pa ovom digne ocjenu u nebesa, a Ronaldu stavi na minimum i promjeni još 50% igrača ocjene. A i neznam zašto većina ljudi stane na jednu stran ili PES ili FIFU, meni je najdraža bila 2011 šta se fudbala tiče. FIFA 11 je po prvi put bila na PC-u barem normalna PS3/X360 verzija, a i PES mi je te godine dobro sjeo, pa bih malo igrao FIFU, kad bi se zasitio prešaltao na PES i obrnuto.

Izgubljeni
31-08-2013, 19:02
A u najmanju ruku za reć... zanimljivo. (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TWz1ldwRwxk#t=22)

Kostolomac
31-08-2013, 20:52
PES 2014 je na novome engineu, zato će moderima trebati neko vrijeme prilagodbe. I faliti će neke pizdarije tipa snijeg i kiša, jer nisu uspjeli sve dodati u godini dana.

Hexfire
31-08-2013, 21:35
Ima dosta negativnih stvari, nekome više nekome manje. Neće biti španjolskih stadiona ni Stadium Editora, promjene vremenskih uvjeta na terenu, demo za PC izlazi tek nakon full igre, heart sustav ne radi online nego samo u offlineu.

I nije na novom engineu nego kombinaciji novog i starog. PES 15 bi trebao biti skroz na FOX-u, ali bog te pitaj šta će napraviti.

Kostolomac
31-08-2013, 22:55
Sry, na HCL-u sam pročitao da je na novome engineu. Nisam znao da je kombinacija. Ali mislim da ću ipak ostati na Fifi još barem ovu sezonu.

cham3leon
01-09-2013, 18:27
Nekako lako golovi padaju. A opet s druge strane, na FIFi su golmani ipak ponekad malo prejaki. Ipak, animacije su nekako puno realističnije od fife što me iznenađuje.

Hexfire
01-09-2013, 18:41
U FIFI je problem što su golovi premali, pa često golmani ispadnu supermeni. Čekaju do zadnjeg mogućeg trenutka na reakciju i onda obrane.

MasaKrisT
01-09-2013, 19:16
A u najmanju ruku za reć... zanimljivo. (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TWz1ldwRwxk#t=22)


Ugasio na 2:04 kad sam vidio da 6 obrambenih igrača zgusnuto stoji i bleji u šut sa 16m. Prije toga očajna reakcija golmana na gol Montilla. Fokusirali se na proslave golova, vau, kasne za fifom. Opet ništa novo :(

Izgubljeni
01-09-2013, 20:18
Da i animacije izgledaju fantastično ovako preko ovih videa, al to je Konami tako da ne sumnjam da su nešto sjebali. Al eto budemo vidili kad izađe. FIFA-u 14 znam sigurno da ću igrat, a ovaj PES će se barem probat.

Carp
01-09-2013, 22:51
A u najmanju ruku za reć... zanimljivo. (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TWz1ldwRwxk#t=22)


Ugasio na 2:04 kad sam vidio da 6 obrambenih igrača zgusnuto stoji i bleji u šut sa 16m. Prije toga očajna reakcija golmana na gol Montilla. Fokusirali se na proslave golova, vau, kasne za fifom. Opet ništa novo :(

Mene je golman recimo fascinirao. Na 1:06, doslovno mu lopta ide u noge, i kao baci se nesto sa strane 12 sekundi nakon suta. 1:56 da ne govorim

crnisokol
12-09-2013, 12:18
isprobao demo i nove FIFA-e i PES-a...FIFA mi je nešto bolja, mada ni PES nije loš...FIFA nešto ljepše izgleda, te je igra malo brža od PES-a, jedino animacije proslave su mogli bar složiti da izgledaju kak spada, a ne da igrači prolaze kroz mrežu, korner zastavice i izgledaju ''drveno''...kod PES-a sam primijetio u par navrata da je obrana jednostavno zastala na 2-3 sekunde što mi je bilo dovoljno da se prošetam između njih i zabijem gol :D...i da PES malo trza kod uvodnih scena, proslave golova, zamjene igrača - u biti u svemu osim samoj utakmici

PES demo ima Mandžukića koji rastura pa mu je to plus :D

i da, napredak nove FIFA-e u odnosu na FIFA-u 12 je prilično malen što se tiče samog gameplaya...PES nisam igrao od 2010 ili 2011, ne znam točno...

nakon svega odlučio nabaviti FIFA-u 13 za PS3 8) (samo da cijena malo padne, valjda hoće sad kad izlazi novi nastavak)

Carp
17-09-2013, 00:33
Posto nema tema o fifi. Ako nekog zanima vise, ovaj lik ima dosta videa o FIFI 14

http://www.youtube.com/user/KSIOlajidebt

cham3leon
17-09-2013, 07:34
KSI legenda. Ne znam zašto, ali lik mi je ful smiješan.

Carp
19-09-2013, 05:16
Pn6ygslM4Cs

Bog. :pray:

Izgubljeni
27-09-2013, 08:56
Nakon odigranih 5 utakmica i nemogu nešto baš reći, no ovo izgleda katastrofalno. Na one Advanced forove se treba naviknuti pa će valjda bolje ići i to mi je super ideja al ovaj ostatak katastrofa. Kontrola igrača nikakva, svi kad se zalete gotovo je, nema kontrole nikakve nego drži smjer koji hoćeš i nadaj se da nakon pola pretrčanog terena će se sjetit okrenut, još bi shvatio da je neko na njemu pa se nemože al ne on sam i ništa. Najgore je što nisam primjetio da ima nekog laganog trčkaranja, nego je ili šprint na najače ili ono tapkanje baluna i okretanje. Šutevi opet "plastični", nikad nećete moći neki top opaliti koga god uzeli. Dao sam gol iz debelog zaleđa al to je valjda ok prema Konamiju. Obrana (kako moja tako i od AI) često stane na 2 sec i pusti da se odigra napad što je bio sindrom i prijašnjih pesova. Zasad mi je ovo katasrofa. Osim tog fora i animacija ništa ne valja. Neznam odigram sezonu pa onda još vidim, al zasad užas. Čini mi se da ću i ove godine ostat na FIFI. Koja nikako da izađe.

cham3leon
27-09-2013, 09:05
Fifa će ionako biti ista ko 13 sa novim menijima i updateanim rosterom igrača.

Hexfire
27-09-2013, 09:09
Ustvari, FIFA 14 je iznenađujuće bolja igra od 13 iako sam mislio da će biti baš to što si rekao. Pace je debelo smanjen i tekme su zbog toga zabavnije i neizvjesnije. Nema više savršenih pasova od bilo kuda, lakih trough ballova i pretrčavanja obrambenih ko da ih nema. Meni osobno puno bolje. Kome je pace whoranje bilo zabavno, ovo mu baš neće pasati. Da se nabaviti za 160 kuna btw.

Izgubljeni
27-09-2013, 09:13
Na čemu to igraš, koliko vidim još nije na PC-u. I jesi probao PES, zanimaju me dojmovi i drugih igrača.

Hexfire
27-09-2013, 11:14
Na PC-u igram. Prije dva dana je izašla za nas iz EU, ali mislim da još nema "one" verzije.

Probao sam PES i najviše me smetaju udarci. Skoro je nemoguće zabiti van 16 metara, golman ulovi 80% udaraca bez obzira na snagu, a i šutevi u globalu mi jednostavno loše izgledaju. Ostalo je meni sasvim ok, passevi, remplanje, uklizavanje, atmosfera na stadionu. Ipak ostajem na FIFI jer koliko čujem online u PES-u je dosta bugovit trenutno. A i naravno nema ni blizu modova kao FIFA.

flander
27-09-2013, 11:21
kakvi su famozni suci ? :D

Hexfire
27-09-2013, 12:24
U PES-u dosta loši koliko sam primijetio, ali to i također problem duže vrijeme. Za prednost čuli nisu, a žute i crvene dijele kao na Božić.

cham3leon
27-09-2013, 14:02
S druge strane, na FIFi ne postoje izravni crveni, a i žuti je teško dobiti jer uklizavanje s leđa ne postoji. Ajde, bar me veseli ovaj manji tempo igre, to puno znači.

Hexfire
27-09-2013, 16:37
Dobio sam jučer izravni crveni i penal u 3-oj minuti :(.

crnisokol
28-09-2013, 10:00
u FIFI ne postoje crveni?? ja sam u demou, znači u tri tekme sam odigrao, uspio dobiti izravni crveni :D

cham3leon
29-09-2013, 16:11
Ja sam za 13-icu pričao,btw.