PDA

Pogledaj cijelu verziju : Frame Rate



DJ Ass Kicker
23-08-2006, 08:58
Ima li kakav program koji mi moze u bilo kojoj igri pokazivati (npr. u kutu ekrana) frame rate???

Help!!!

dugi
23-08-2006, 09:00
Imas Fraps ali on ti radi samo u IGRAMA za igrice bas i nisam siguran
http://www.fraps.com/

gad
23-08-2006, 09:01
Meni u gornjem desnom kutu uvijek pišu neki brojevi kad igram igrice, sad ne znam je li to to

DJ Ass Kicker
23-08-2006, 09:06
za igrice bas i nisam siguran

Ispravljeno...

GrannyKiller
23-08-2006, 09:10
Meni u gornjem desnom kutu uvijek pišu neki brojevi kad igram igrice, sad ne znam je li to to

je

gad
23-08-2006, 15:43
a sta znaci taj frame rate?

O-Okac
23-08-2006, 15:48
frame per second (slika (frameova) u minuti) sto vise to bolje :D

g@mer4life
23-08-2006, 16:28
frame per second (slika (frameova) u minuti) sto vise to bolje :D


ššto bliže 60 to bolje...iznad 60 je previše

gad
23-08-2006, 20:54
meni nekad zna pisati i preko 200 :?

obično je oko 50-60

blozer
23-08-2006, 21:25
pa aš i nije što više što bolje ( ne uvijek) meni je u sanandreasu prebrzo pa onda moram uključiti framelimiter pa da bude normalno..

Fenrir
24-08-2006, 17:22
Zašto je više od 60 fps-ova previše? Ja vrtim UT 2004 na 100 do 200 fps-ova
i sve mi je normalno.

g@mer4life
24-08-2006, 17:47
Zašto je više od 60 fps-ova previše? Ja vrtim UT 2004 na 100 do 200 fps-ova
i sve mi je normalno.

kao što već rekoh.....dolazi do tromosti oka tj. oko nije sposobno vidjeti više od 60fps-ova

Om3G@
24-08-2006, 18:49
pa aš i nije što više što bolje ( ne uvijek) meni je u sanandreasu prebrzo pa onda moram uključiti framelimiter pa da bude normalno..

San Andreas ima smece od enginea

OUTLAW
24-08-2006, 19:07
frame per second (slika (frameova) u minuti) sto vise to bolje :D
:rotfl:
Ovdje se svaki put dobro nasmijem:D
Prvo napišeš frame per second i onda slika u minuti :rotfl:
Imaš li ikakav dojam kako bi ti igre izgledale da se vrte na 60-100 frameova u minuti :twisted: :twisted:
Onda druga nebuloza da više od 60 frameova umara oči a post ranije kako ljudsko oko ne vidi više od 60 sličica.
Daj se odlučite kaj pišete :kill:
Za minimalno ugodno igranje (kolko tolko bez zastajkivanja potrebno je 25fps-a,) Razliku između 50 i 150 frameova nećete osjetiti niti vidjeti u igrama
EDIT: za mjerenje fps-a u igrama možete koristit već navedeni fraps,ati tray tools ili u 90% igara ugrađeni fps meter koji se većinom poziva iz konzole igre i naredbama tipa show fps, cg_draw fps itd.. ovisno o engineu igre a za svaku igru za koju vas zanima koristite http://www.google.comS 8)

g@mer4life
24-08-2006, 19:20
frame per second (slika (frameova) u minuti) sto vise to bolje :D
:rotfl:
Ovdje se svaki put dobro nasmijem:D
Prvo napišeš frame per second i onda slika u minuti :rotfl:
Imaš li ikakav dojam kako bi ti igre izgledale da se vrte na 60-100 frameova u minuti :twisted: :twisted:
Onda druga nebuloza da više od 60 frameova umara oči a post ranije kako ljudsko oko ne vidi više od 60 sličica.
Daj se odlučite kaj pišete :kill:
Za minimalno ugodno igranje (kolko tolko bez zastajkivanja potrebno je 25fps-a,) Razliku između 50 i 150 frameova nećete osjetiti niti vidjeti u igrama
EDIT: za mjerenje fps-a u igrama možete koristit već navedeni fraps,ati tray tools ili u 90% igara ugrađeni fps meter koji se većinom poziva iz konzole igre i naredbama tipa show fps, cg_draw fps itd.. ovisno o engineu igre a za svaku igru za koju vas zanima koristite http://www.google.comS 8)



znanstveno je dokazano da oko NE MOŽE VIDJETI VIŠE OD 60 SLIČICA U SEKUNDI....pokus na udaljenosti 20 cm od očiju vrti ruku lijevo-desno najače što možeš.....vidjećeš ruku koda da je u cijelom luku micanja a ne samo na jednom mjesu...to je oko što oko ne vidi više od 60 slika u sekundi.

Sgt. Bull
24-08-2006, 19:49
meni je GTA:SA 25-30 fps a warcraft 15-20 fps...jel to dobro ili lose?

g@mer4life
24-08-2006, 19:55
iznad 30 je dobro

Om3G@
24-08-2006, 20:58
[quote="O-Okac":3r78ds03]frame per second (slika (frameova) u minuti) sto vise to bolje :D
:rotfl:
Ovdje se svaki put dobro nasmijem:D
Prvo napišeš frame per second i onda slika u minuti :rotfl:
Imaš li ikakav dojam kako bi ti igre izgledale da se vrte na 60-100 frameova u minuti :twisted: :twisted:
Onda druga nebuloza da više od 60 frameova umara oči a post ranije kako ljudsko oko ne vidi više od 60 sličica.
Daj se odlučite kaj pišete :kill:
Za minimalno ugodno igranje (kolko tolko bez zastajkivanja potrebno je 25fps-a,) Razliku između 50 i 150 frameova nećete osjetiti niti vidjeti u igrama
EDIT: za mjerenje fps-a u igrama možete koristit već navedeni fraps,ati tray tools ili u 90% igara ugrađeni fps meter koji se većinom poziva iz konzole igre i naredbama tipa show fps, cg_draw fps itd.. ovisno o engineu igre a za svaku igru za koju vas zanima koristite http://www.google.comS 8)



znanstveno je dokazano da oko NE MOŽE VIDJETI VIŠE OD 60 SLIČICA U SEKUNDI....pokus na udaljenosti 20 cm od očiju vrti ruku lijevo-desno najače što možeš.....vidjećeš ruku koda da je u cijelom luku micanja a ne samo na jednom mjesu...to je oko što oko ne vidi više od 60 slika u sekundi.[/quote:3r78ds03]

Jebote, sta se stalno ponavljas!!!!????

JEDNOM ZA SVA VREMENA:
Ljudsko oko moze vidjeti najvise 60 frameova, ali mozete imati frameova koliko ocete iznad 60 - - to vam nece nastetiti niti ista, samo se mozete vise kurciti kako vam igra izvrsno.

A to da vam netko kaze da je najbolje imati 60 frameova, to je cista glupost, vazno je imati minimalno 60 frameova...

Samo si vi podesite detalje itd. I uzivajte gejmajuci!!!

g@mer4life
24-08-2006, 21:27
[quote=OUTLAW][quote="O-Okac":3gx4tlpk]frame per second (slika (frameova) u minuti) sto vise to bolje :D
:rotfl:
Ovdje se svaki put dobro nasmijem:D
Prvo napišeš frame per second i onda slika u minuti :rotfl:
Imaš li ikakav dojam kako bi ti igre izgledale da se vrte na 60-100 frameova u minuti :twisted: :twisted:
Onda druga nebuloza da više od 60 frameova umara oči a post ranije kako ljudsko oko ne vidi više od 60 sličica.
Daj se odlučite kaj pišete :kill:
Za minimalno ugodno igranje (kolko tolko bez zastajkivanja potrebno je 25fps-a,) Razliku između 50 i 150 frameova nećete osjetiti niti vidjeti u igrama
EDIT: za mjerenje fps-a u igrama možete koristit već navedeni fraps,ati tray tools ili u 90% igara ugrađeni fps meter koji se većinom poziva iz konzole igre i naredbama tipa show fps, cg_draw fps itd.. ovisno o engineu igre a za svaku igru za koju vas zanima koristite http://www.google.comS 8)



znanstveno je dokazano da oko NE MOŽE VIDJETI VIŠE OD 60 SLIČICA U SEKUNDI....pokus na udaljenosti 20 cm od očiju vrti ruku lijevo-desno najače što možeš.....vidjećeš ruku koda da je u cijelom luku micanja a ne samo na jednom mjesu...to je oko što oko ne vidi više od 60 slika u sekundi.[/quote:3gx4tlpk]

Jebote, sta se stalno ponavljas!!!!????

JEDNOM ZA SVA VREMENA:
Ljudsko oko moze vidjeti najvise 60 frameova, ali mozete imati frameova koliko ocete iznad 60 - - to vam nece nastetiti niti ista, samo se mozete vise kurciti kako vam igra izvrsno.

A to da vam netko kaze da je najbolje imati 60 frameova, to je cista glupost, vazno je imati minimalno 60 frameova...

Samo si vi podesite detalje itd. I uzivajte gejmajuci!!![/quote:3gx4tlpk]


VAŽNO JE MINIMALNO IMATI 30 FPS-OVA