PDA

Pogledaj cijelu verziju : Muke po wirelessu, part kvazilijun



Electromaster
24-05-2013, 17:39
Dakle, trenutni postav Internet konekcija u mom stanu: cimer se spaja na B.Netov modem, zatim crossover kabelom sharea konekciju meni, a potom ja koristim TP-Link USB wi-fi karticu i shaream svoju konekciju da se mogu spojit na net s tabletom i PSVitom. Oba kompa su Windows 7.
I tak je to fino radilo do nekidan. I onda se nešt sjebalo s netom, pa sam zvao B.Net i jebo se pol sata na cimerovom kompu. Pritom sam stavio da njegov komp automatski nabavlja IP adresu od modema, prije to nije bilo tako. Ugl, riješili smo net kod njega. Onda je zajebavalo kod mene, pa smo riješili i to restartanjem konekcije. Dakle imam i ja net.
Ali danas sam se išao spojit na Wi-fi, i neće pa neće. Tablet ga uopće ne detektira, Vita isto. Probo sam sve moguće inejblat disejblat, restartat komp, modem, reinstalirat drajvere i ništa. U biti zapravo, svaki put kad restartam program od wi-fi kartice, tablet uspješno detektira mrežu, spoji se... I onda minutu kasnije mreža forever nestane.

Iskreno nemam pojma kako ni zašto, al molim neki prijedlog prije no što ispustim dušu. x_x

marijanovic
24-05-2013, 19:07
Nabavi router koji ima wireless i spoji ga na B.netov modem/router i preko nejga si sredi wireless.
Onda oba kompa spajaj žično na router/e ili nabavi w-lan kartice za kompove, a mob/vitu/ostalo spajaj na w-lan.
Glupo mi je da ti cimerov komp mora raditi da bi ti mogao na net, riješite to.

Niko Bellic
24-05-2013, 19:24
Wireless na cimerov komp? Djeluje jednostavnije.

Electromaster
25-05-2013, 10:30
@Marijanovic
Nudi i sam B.Net wireless router al ga treba platit ono 500kn pa lol ne. Općenito zapravo su trenutno bilo kakve investicije out of question jer nemam kurca love.
Cimerov komp stalno radi i ovak i onak.

@Niko
Ako se ne varam, Winsi dopuštaju samo 1 shared konekciju, znači da koristim cimerov komp za slanje wirelessa, ne bi mogo slat meni žicom net. A čak i da nije tako, ova antenica je smeće po pitanju dometa pa onda ja u pola svoje sobe ne bi mogo hvatat taj wireless.

No ugl, ovo se nakon milijuntog drkanja nekako sredilo samo od sebe, nemam pojma kako iskreno. ;(

W3DR4N
25-05-2013, 10:38
Predator, jesi mogao više zakomplicirati?

http://www.connectify.me/

Instaliraj. Bum. Gotov problem.