PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kuda dalje



Dropper
14-05-2013, 16:52
Znaci polozio sam oba kolegija programiranja (C) na prvoj godini faksa primjenjenog racunarstva,i htio bi se ovo ljeto uhvatit necega dalje al ne znam sto bi bilo najpametnije s obzirom na sadasnje znanje pa bi molio preporuke.
Evo ovo je program drugog kolegija i sve sam ovo vise manje svladao:

Ponavljanje gradiva iz kolegija Programiranje 1
Dinamička alokacije memorije, ulaz i izlaz podataka
Formatirane datoteke
Strukture
Neformatirane datoteke
Komunikacija programa s operacijskim sustavom
Preprocesor, makro naredbe i redefinicija tipova podataka

cham3leon
14-05-2013, 17:14
Dobar početak za praktički bilo što drugo. Za mnoge stvari kasnije neće ti trebati razumijevanje pokazivača, upravljanje memorijom i slično jer mnogi visoki jezici koji se danas koriste imaju to riješeno, ali svakako je dobro znati za slučaj da radiš sa C++ nešto na nižoj razini i želiš optimizirati sustav.

U svakom slučaju, ja bih preporučio da idući korak bude objektno orijentirano programiranje. Razvoj gotovo svega danas zahtijeva neku razinu OOP pristupa. To je nešto što sam ja naučio ovako više gerilski, pa ne znam kako i s čime početi. Jedna opcija je da uzmeš bilo koji OOP jezik i neku knjigu ili skriptu koja objektno orijentiranu paradigmu objašnjava iz nule, ali to bi onda bilo čisto učenje bez mogućnosti da napraviš nešto konkretno, što znači da bi moglo biti dosadno. Druga opcija je da odabereš odmah jezik ili tehnologiju s kojom želiš napraviti to i to, pa učiš radeći na tome i onda s vremenom možda napraviš nešto opipljivo što čovjeka uvijek veseli.

Neven <R>
14-05-2013, 17:21
https://www.udacity.com/courses

Imaš tu svašta (kategorija computer science), provjeri i edx, coursera itd.

Dropper
14-05-2013, 17:34
hvala,htio bi cut jos koji prijedlog :D