PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što to T-COM mulja.



Bens
22-08-2006, 22:06
Meni ne ide u glavu kako ista firma kod nas u Hrvatskoj i Njemačkoj ima neusporedivo različite cijene(malo pogledajte njemačke programe i vidjet ćete reklame za dsl).Internet im je skoro badava tam nekih 5-6 eura mjesečno.Imaju brzinu 24mb/sec te narovno tamo se i ne spominje neki korisnički paket.Svi fino imaju flat.Pitam se zašto tako nije i kod nas.Čuo sam da t-com ima mogućnost povećanja brzine dsl-a ali iz nekih njihovih monopolskih razloga to ne želi učiniti.Oni kablovi o kojima se nedavno govorilo.Ako t-com dokaže da su njihovo vlasništvo,nema teoriju da dokažu kako prolaze njihovim zemljištem.Tako bi država mogla izvest pritisak i naplatiti im korištenje upravo tih kanala kojima prolaze žice t-coma(ako dokažu da su u njihovom vlasništvu).Ako sam u krivu slobodno me osudite,ali ja samo hoćeu 24mb/sec kao i svaki pošten gamer.

sexy peace
22-08-2006, 22:15
Ma ovo max-adsl je sranje.Previse je 100 kuna ,mala brzina i paketi od malo mb-a.

Bens
22-08-2006, 22:25
Ma sami seratori...čini se da smo se rodili u krivoj državi u krivo vrijeme i sada svi ti veliki igrači misleda mogu s nama šta žele,a ne shvaćaju da bi bez nas propali,a mi bez njih ne bi.

sexy peace
22-08-2006, 22:31
I sto je najgore Njemačka je pno bogatija od nas a to jeftinije. :cry:

Bens
22-08-2006, 22:33
Ma sama mafija.Nemrem vidjet onu ciničnu babetinu(glasnogovornicu t-coma)koja tvrdi da su samo oni u pravu.Neznam kome ona to priča...Vjetru.

Prince-Artas
22-08-2006, 22:38
koje sranje, njemci imaju puno veći životni standard i jeftiniji adsl.

Bens
22-08-2006, 22:44
Da.kaj češ.Dok smo mi dobili 56k modem tam su imali t1.A da ne govorim o amerima.Buraz net im je besplatan jer se sponzorira reklamama.A kao da ih kod nas nema.Pa vidite da od nas prave majmune.

pHo3nyX
22-08-2006, 23:50
PETICIJA
stranica u sigu

23-08-2006, 00:19
država neželi sprječavat tekom u monopolu jer i oni dobivaju neku kintu od toga.

realno gledano,ovako će bit još kojih 10-ak godina...

čim stigne triple play kod mene uzimam ga

dugi
23-08-2006, 06:29
To je tak kad nisi svoj na svome odnosno kada nisi gazda u vlastitoj kuci,onda to vise i nije tvoja kuca zar ne.Ono sto se dobilo od prodaje otislo je za penzije i krpanje kojekakvih rupa a ostali smo bez icega.Ista stvar ce biti sa elektrom a slicno se vec dogodilo sa svim ostalim u ovoj nasoj drzavi koju vode "prepametni".I sada se neki svemu tome cude kao u Dojcland je ovo ili ono.Pa nije ovo Njemacka niti ce ikad biti po pitanju bilo cega.Ekonomija je danas oblik modernog ratovanja.Ulazis u druge drzave i time prakticki postajes njihov vlasnik.Ljudi postaju brojevi bez imena i identiteta,statistika.

tomifish2002
23-08-2006, 10:08
uskoro će još povećati brzine. to znam sigurno ali pakete neće povećati tak da vam baš i neće neku uslugu učinit. a t-com uskoro uvodi i satelitski adsl za koji sam čuo da će biti povoljan

Om3G@
23-08-2006, 10:20
Jednom i zauvijek: objasnjenje:

U Njemackoj ima 85 milijuna ljudi, a u Hrvatskoj 4.5 milijuna.

Recimo da T-com ima sad npr. iz uprave cilj donijeti zaradu od 100 milijuna kn godisnje u svakoj drzavi u kojoj prodaju svoje usluge.

To ti se racuna ovako za Njemacku: 100 milijuna podijelis sa brojem milijuna stanovnika, to je od oko 1.2 kuna po glavi stanovnika

Za Hrvatsku: 100:4.5=22.2

Ne moze se zato jer nas ima premalo. Osim toga, Njemacka ima opcenito razvijenije telekomunikacije i usto T-Com ima tamo konkurenciju.
-----------------------------------------------------------------------------

A one peticije za jeftiniji DSL?
Ljudi moji, to ne sluzi kurcu, jer da su oni htjeli pojeftiniti DSL, vec bi to ucinili. Vi mislite da u upravi T-com-a ne kontaju da mi svi zelimo jeftinije usluge - - ne, oni vam razmisljaju decki vole platiti milijun eura samo za 512 MB paket - - da, bas!

Kad neke stvari shvatite, necete otvarati ovakve topice.
A u medjuvremenu, da je lagano davati DSL usluge kod nas, vec bismo imali nekoliko tvrtki, a tzv. konkurencija T-Comu vec je otisla petama vjetra jer su ponudili iste cijene, s time da su nudili samo flat (znaci, ista brzina i flat kao i kod T-Coma za istu cijenu)...

Sanjajte

hellrider
23-08-2006, 10:22
Ajde vi lipo svi potpišite MAX-adsl peticiju pa se možda šta promini.... :wink:

http://www.petitiononline.com/stopht/petition.html

Dyslexia
23-08-2006, 10:37
Pa jebiga zasto bi nam davali besplatno megabajte kada ovako na svakih 512 mogu uzet 20 kn.Da imamo svi flat i rata da je neka mala to njima ne odgovara nemogu onda zaradit, to su sve LOPOVI nista drugo nego lopovi :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Wizard
23-08-2006, 10:46
Pa jebiga zasto bi nam davali besplatno megabajte kada ovako na svakih 512 mogu uzet 20 kn.Da imamo svi flat i rata da je neka mala to njima ne odgovara nemogu onda zaradit, to su sve LOPOVI nista drugo nego lopovi :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:Smogli bi oni zaraditi mogli, mi bi vise troslili, bilo bi vise korisnika njima bi zarada narasla, ako ostave 100-150kn, jer vecina ima takve pakete i pazi da ne prekoraci a kad bi dali flat njima bi bilo isto, cak i bolje jer bi bilo pun k**** novih korisnika

Gothmog
23-08-2006, 15:02
Jednom i zauvijek: objasnjenje:

U Njemackoj ima 85 milijuna ljudi, a u Hrvatskoj 4.5 milijuna.

Recimo da T-com ima sad npr. iz uprave cilj donijeti zaradu od 100 milijuna kn godisnje u svakoj drzavi u kojoj prodaju svoje usluge.

To ti se racuna ovako za Njemacku: 100 milijuna podijelis sa brojem milijuna stanovnika, to je od oko 1.2 kuna po glavi stanovnika

Za Hrvatsku: 100:4.5=22.2

Ne moze se zato jer nas ima premalo. Osim toga, Njemacka ima opcenito razvijenije telekomunikacije i usto T-Com ima tamo konkurenciju.
-----------------------------------------------------------------------------

A one peticije za jeftiniji DSL?
Ljudi moji, to ne sluzi kurcu, jer da su oni htjeli pojeftiniti DSL, vec bi to ucinili. Vi mislite da u upravi T-com-a ne kontaju da mi svi zelimo jeftinije usluge - - ne, oni vam razmisljaju decki vole platiti milijun eura samo za 512 MB paket - - da, bas!

Kad neke stvari shvatite, necete otvarati ovakve topice.
A u medjuvremenu, da je lagano davati DSL usluge kod nas, vec bismo imali nekoliko tvrtki, a tzv. konkurencija T-Comu vec je otisla petama vjetra jer su ponudili iste cijene, s time da su nudili samo flat (znaci, ista brzina i flat kao i kod T-Coma za istu cijenu)...

Sanjajte

Sa tobom se slažem,jedino u pogledu konkurencije...da imamo zdravu konkurenciju,umjesto monopola,ne bi ni bilo ovakvih primjedbi...

A te nebuloze o profitu i bruto utršku po lubanji,ti jednostavno ne drže vodu,jer je ovdje riječ o monopolu i ničem drugom (ne može uprava samo onako iz vedra neba donijet odluku-PAF!, tu želim profit od 100 milijuna,ne tiče me se kako ćete to ostvarit) ...ljudi su primorani uzimat DSL,jer je na 56k i ISDN-u,praktički nemoguće išta radit u novije vrijeme,a T-Com,kao jedini provider može lifrat cijene kako im puhne...

I braćo i sestre,zar nemamo već 3-4 ovakva topica....

g@mer4life
23-08-2006, 16:30
Jednom i zauvijek: objasnjenje:

U Njemackoj ima 85 milijuna ljudi, a u Hrvatskoj 4.5 milijuna.

Recimo da T-com ima sad npr. iz uprave cilj donijeti zaradu od 100 milijuna kn godisnje u svakoj drzavi u kojoj prodaju svoje usluge.

To ti se racuna ovako za Njemacku: 100 milijuna podijelis sa brojem milijuna stanovnika, to je od oko 1.2 kuna po glavi stanovnika

Za Hrvatsku: 100:4.5=22.2

Ne moze se zato jer nas ima premalo. Osim toga, Njemacka ima opcenito razvijenije telekomunikacije i usto T-Com ima tamo konkurenciju.
-----------------------------------------------------------------------------

A one peticije za jeftiniji DSL?
Ljudi moji, to ne sluzi kurcu, jer da su oni htjeli pojeftiniti DSL, vec bi to ucinili. Vi mislite da u upravi T-com-a ne kontaju da mi svi zelimo jeftinije usluge - - ne, oni vam razmisljaju decki vole platiti milijun eura samo za 512 MB paket - - da, bas!

Kad neke stvari shvatite, necete otvarati ovakve topice.
A u medjuvremenu, da je lagano davati DSL usluge kod nas, vec bismo imali nekoliko tvrtki, a tzv. konkurencija T-Comu vec je otisla petama vjetra jer su ponudili iste cijene, s time da su nudili samo flat (znaci, ista brzina i flat kao i kod T-Coma za istu cijenu)...

Sanjajte

Sa tobom se slažem,jedino u pogledu konkurencije...da imamo zdravu konkurenciju,umjesto monopola,ne bi ni bilo ovakvih primjedbi...

A te nebuloze o profitu i bruto utršku po lubanji,ti jednostavno ne drže vodu,jer je ovdje riječ o monopolu i ničem drugom (ne može uprava samo onako iz vedra neba donijet odluku-PAF!, tu želim profit od 100 milijuna,ne tiče me se kako ćete to ostvarit) ...ljudi su primorani uzimat DSL,jer je na 56k i ISDN-u,praktički nemoguće išta radit u novije vrijeme,a T-Com,kao jedini provider može lifrat cijene kako im puhne...

I braćo i sestre,zar nemamo već 3-4 ovakva topica....



slažem se....t-com ima monopol nad uslugama dsl-a u HR.....što je protuzakonito....ja sam sve do nedavno imao isdn i bilo je nemoiguće skidat bilo šta s interneta s njim

Om3G@
23-08-2006, 22:03
Jednom i zauvijek: objasnjenje:

U Njemackoj ima 85 milijuna ljudi, a u Hrvatskoj 4.5 milijuna.

Recimo da T-com ima sad npr. iz uprave cilj donijeti zaradu od 100 milijuna kn godisnje u svakoj drzavi u kojoj prodaju svoje usluge.

To ti se racuna ovako za Njemacku: 100 milijuna podijelis sa brojem milijuna stanovnika, to je od oko 1.2 kuna po glavi stanovnika

Za Hrvatsku: 100:4.5=22.2

Ne moze se zato jer nas ima premalo. Osim toga, Njemacka ima opcenito razvijenije telekomunikacije i usto T-Com ima tamo konkurenciju.
-----------------------------------------------------------------------------

A one peticije za jeftiniji DSL?
Ljudi moji, to ne sluzi kurcu, jer da su oni htjeli pojeftiniti DSL, vec bi to ucinili. Vi mislite da u upravi T-com-a ne kontaju da mi svi zelimo jeftinije usluge - - ne, oni vam razmisljaju decki vole platiti milijun eura samo za 512 MB paket - - da, bas!

Kad neke stvari shvatite, necete otvarati ovakve topice.
A u medjuvremenu, da je lagano davati DSL usluge kod nas, vec bismo imali nekoliko tvrtki, a tzv. konkurencija T-Comu vec je otisla petama vjetra jer su ponudili iste cijene, s time da su nudili samo flat (znaci, ista brzina i flat kao i kod T-Coma za istu cijenu)...

Sanjajte

Sa tobom se slažem,jedino u pogledu konkurencije...da imamo zdravu konkurenciju,umjesto monopola,ne bi ni bilo ovakvih primjedbi...

A te nebuloze o profitu i bruto utršku po lubanji,ti jednostavno ne drže vodu,jer je ovdje riječ o monopolu i ničem drugom (ne može uprava samo onako iz vedra neba donijet odluku-PAF!, tu želim profit od 100 milijuna,ne tiče me se kako ćete to ostvarit) ...ljudi su primorani uzimat DSL,jer je na 56k i ISDN-u,praktički nemoguće išta radit u novije vrijeme,a T-Com,kao jedini provider može lifrat cijene kako im puhne...

I braćo i sestre,zar nemamo već 3-4 ovakva topica....

T-Com ima svake godine zadacu da obavi odredjeni profit... prosle godine su morali pod svaku cijenu brojati 100.000 MaxADSL korisnika...

Nije samo monopol u igri...

Gothmog
23-08-2006, 22:47
T-Com ima svake godine zadacu da obavi odredjeni profit... prosle godine su morali pod svaku cijenu brojati 100.000 MaxADSL korisnika...

Nije samo monopol u igri...

Svaka firma ima zacrtan godišnji plan...a zacrtani plan je daleko lakše ostvariti ako nemaš nikoga na putu,zar ne?

D'ya catch my drift?

Om3G@
23-08-2006, 23:18
T-Com ima svake godine zadacu da obavi odredjeni profit... prosle godine su morali pod svaku cijenu brojati 100.000 MaxADSL korisnika...

Nije samo monopol u igri...

Svaka firma ima zacrtan godišnji plan...a zacrtani plan je daleko lakše ostvariti ako nemaš nikoga na putu,zar ne?

D'ya catch my drift?

Of skroz, ali sam ukazao na to da ce kod nas DSL biti tesko jeftin. Mislim da sam u pravu, nije samo zbog toga sto je monopol na T-Comovoj strani, vec je svaka nova stvar u Hrvatskoj skup sport.

Gothmog
23-08-2006, 23:58
Of skroz, ali sam ukazao na to da ce kod nas DSL biti tesko jeftin. Mislim da sam u pravu, nije samo zbog toga sto je monopol na T-Comovoj strani, vec je svaka nova stvar u Hrvatskoj skup sport.

DSL-u ce past cijena,ako dođe konkurencija (koja ne poklekne pod T-Comovom "opresijom"),ili kada tehnologija zastari...

Totalno istu raspravu sam vodio oko fiksnih usluga...tko se još sjeća H1? ima li tko Optimu? Ljudi se prestanu zanimati za uslugu,kada shvate,da će još uvijek morat plaćat petplatu za telefon T-comu (jer sve konkurentske firme koriste njihovu mrežu)...a cijena je na kraju krajeva,neznatno manja...

RA7R
30-08-2006, 18:43
kako ljudi neshvaćate da je ovo usrana zemlja a ako i uđemo u eu bit će još gore

RA7R
30-08-2006, 18:51
u ovoj zemlji ne možeš dobit što želiš bilo bi dobro kad bi GRAĐANI odredili vlast, cijene, plače tj. da on i glasaju ali k...
a t-com konta cijena u njemačkoj 10€ aha nači u hrv ista ta samo amo zaokružit na 100 j...... im se ne gledaju plaće a prosječna hrvatska je 3200kn a tamo 7000€

olio
30-08-2006, 20:34
Čuo sam da slijedeći mjesec za dva dana padaju cijene Flat za 150 kn i ostali paketi po nižim cijenama...

nije sigurno i saznao sam od jednog izvora koji je saznao od drugog izvora...
:wink: