PDA

Pogledaj cijelu verziju : Velika temperatura, komp se gasi



vrabaczderoljud
06-05-2013, 15:52
Pozdrav. Imam quad core konfu, staru nekih 2-3 godine. AMD je računalo i nisam imao nikakvih problema s njime. Nedavno mi se poceo nasumično gasiti komp, osobito kada ima dosta programa upaljenih. Pošto sam na starome kompu imao problema s hlađenjem te mi se na kraju i skurila matična, znam da to često ima veze s time.

I tako otišao ja u bios pogledati kak to izgleda i vidim da mi CPU gori na dobrih 80 stupnjeva, a matična na tridesetak ili tako nešto što mi se čini dosta puno(osobito za CPU). Da li mi otkazuje hlađenje? Kako to riješiti da ne bi bilo problema, te da li mogu to u svojoj kućnoj laičkoj radinosti ili bi ga trebao odfurati na servis?

Neven <R>
06-05-2013, 16:11
Očisti vent, promjeni pastu.

cham3leon
06-05-2013, 16:23
Nikakav servis, uzet će ti pare i napraviti traljav posao. Možda bi trebalo promijeniti pastu, ali ako je dobro stavljena, trebala bi ti držat kroz te 2-3 godine bez problema. Vjerojatno imaš veće količine prašine u hladnjaku, pa za prvu ruku očisti to. Otvori i pogledaj.

vrabaczderoljud
10-06-2013, 23:20
Totalno sam zaboravio da sam ovdje topic napravio :hangin:

Uglavnom, cini mi se da je malo bolje radilo kada sam ga pocistio iznutra, ali nakon tjedan dana je opet poceo zafrkavati. Cim neki zahtjevniji program ili igru se upali, i pocnu se stvari desavati ili ja mahnito po tastaturi udarati, on se zgasi. Skinuo sam si Core Temp i on pokazuje da mi je nakon tih gašenja temperatura CPU-a nekih 90 stupnjeva, dok je inace izmedju 40 i 50. Na tu temperaturu se i smanji nakon paljenja od gašenja nakon par minuta.

Hexfire
10-06-2013, 23:23
Pastu promijeni i provjeri dali je sve u redu sa hladnjakom procesora. Ak se ne kužiš u takve stvari ili si nesiguran upuštati se u iste, pitaj nekog za pomoć ili nosi na servis.

Niko Bellic
11-06-2013, 09:29
Vjerojatno je kompek žedan. Daj mu piti.