PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spajanje Xboxa 360 na DELL U2312HM



Electromaster
12-04-2013, 21:56
Hočem dakle spojit Xbox na monitorče da mogu na njemu gejmat jer nemam TV. Problem: Xbox ima analogni (scart) izlaz i HDMI, monitor ima VGA, DVI i Display port. Analogno izbacujem odmah jer bi vjerojatno izgledalo ko drek. Ostaje mi HDMI. Najsimple opcija bilo bi kupit konverter i spojit na Display port, al to znači zvuk nula bodova.
Druga opcija mi je kupit splitter koji dijeli HDMI na HDMI video i analogni (jack) zvuk, pa potom video na Display Port a jack u zvučnike... No takav splitter koliko vidim košta ko suho zlato i najvjerojatnije ga ni nema kod nas (ispravite me ak sam u krivu).

Ono što mi je zadnje palo na pamet jest kupiti eventualno nekakvu input HDMI PCI karticu za konp, spojit Xbox na nju, pa da iz kompa ide zvuk na zvučnike a slika na monitor? Znam da HDMI kartica postoji, no ima li ona takvu mogućnost?
Otvoren sam i za sve druge mogućnosti koje neće izgledat ko drek ili mi potrošit sve novce ikad. Da imam hrpu love kupio bi već TV.

marijanovic
12-04-2013, 22:04
Pa i da ti monitor ima HDMi što mu vrijedi kada nema ugrađene zvučnike. Osuđen si na adaptere ili kabele, HDMI na DVI ili HDMi na DP.
Dakle bez zvuka. X-kutija nema nekakve druge izlaze za zvuk?

Electromaster
12-04-2013, 22:07
A da, i to što kažeš.
No uglavnom ovo mi se zasad čini najpametnija ideja, ako ima software koji može proslijedit iz HDMI kartice sliku na DVI a zvuk na audio jack.

Alternativno, eventualno da adapterom spojim HDMI na ekran, a zvuk uzmem iz analognog izlaza na kutiji?

W3DR4N
12-04-2013, 22:50
Sophos drži brdo kablova za box. Prošeći do Jaruna.