PDA

Pogledaj cijelu verziju : kucno kino, video na usb sticku problem



weird1
10-03-2013, 14:01
Problem 1
dobijem poruku cannot play HD nakon play

problem 2
skuzio sam divx cita, ali ne na rezoluciji 1280x688, vec tek nakon sto se konvertira na 720x480, ali to nije problem. Problem je sto je jedan isjecak od 20mb convertira u 60mb(nakon sto sam 11h konvertirao u vise formata, a i dalje nije citao odlucio sam radit s isjeckom od 20mb)
znaci problem 2 je velicina. Ovako:

avi -->avi
mpeg4(divx/xvid compatible) -->mpeg4(divx/xvid compatible)
1280x688 -->720x480
1500kbps -->1500kbps
23,976 -->23,976

mp3 -->mp3
44100 16bit -->44100 16bit
192kbps -->192kbps
2 -->2

21,298 kB -->62,096kB

rezolucija manja, a file veci i to nekoliko puta(inace to je defaultni preset/profile u avs video converteru jedino je promjenjena rezolucija na manje)

Kucno kino
Panasonic SC-PT85
http://www.panasonic.com.vn/wps/portal/ ... Lang=en_US (http://www.panasonic.com.vn/wps/portal/home/products/digitalav/homeaudio/hometheatre/SCPT85?prefLang=en_US)S
Tv
Samsung HD tv ps42bt430
http://www.samsung.com/de/consumer/tv-a ... 2WXXC-spec (http://www.samsung.com/de/consumer/tv-audio-video/television/archive-tv/PS42B430P2WXXC-spec)


Pitanja u vezi prvog problema
Jel to jednostavno kucno kino nemoze radit s video zapisima vecim od 720x480?
Jel se moze sta napravit drugacije/bolje od convertanja u novi video koji je 720x480?

U vezi drugog problema
Ovo mi stvarno nije jasno :) skoro prepolovis rezoluciju, a umjesto manjeg videa dobijes veci.
Jel treba bitrate smanjit ili nesto drugo? Hoce li manji bitrate dodatno umanjit kvalitetu slike(vec je skoro prepolovljena 1280-->720)?

Unaprijed hvala.

Edit: pretpostavljam da bi se problem mogao rijesit i sa PC-om. hdmi kabl od PC-a do TV-a
PC cita sve bez problema, ali opet tu nema hdmi kabla, nema hdmi izlaza na kompu, a i tv je dosta daleko trebalo bi 5+m kabla. Tak da nist od toga.

marijanovic
10-03-2013, 18:49
Nema li ti taj TV svoj USB? Ako ima, a mislim da ima, s njega ti bez problema pušta mpeg4, a vjerojatno i x264 i slične "high definition" formate.

Kućno kino ti je ništa doli DVD player s 5.1 zvučnicima. A oni čitaju mpeg2 (noviji) i starije formate (Divx/Xvid ali ne svi uređaji, mpeg1, ...).
Standard prikaza DVD videa je rezolucija 720x576 (nisam sad 100% siguran za ovu drugu brojku, neda mi se googlat) i mislim da je to maksimum što npr SCART može prenijeti.

Ovo što ti nakon konverzije bude manja rezolucija a veća veličina ti je upravo do formata u koji se konvertira. Divx, Xvid (.avi) i slični jednostavno ne kompresiraju podatke toliko koliko to može jedan mpeg4, H.264, x264 ili neki drugi moderan visokokompresijski codec (prepoznatljivo po nastavcima .mkv, .mp4 jer se često upravo i koristi MKV kontejner).

Dakle ukratko, kućno kino ti ne podržava rezolucije veće od "DVD rezolucije".
Kako bi dobio materijale koji nakon konverzije zauzimaju manje prostora moraš ili koristiti višu razinu kompresije ili neki drugi codec ili pak smanjiti bitrate.
Probaj putem Freemake video convertera poigrati se time, možda uspiješ nešto.

Kakav to komp imaš ako ti nema HDMi ili neki sličan port koji se može konvertirati u HDMi putem aktivnog ili pasivnog adaptera (ili čak samog kabela)?

weird1
10-03-2013, 19:43
Hvala puno na odgovoru.

Tv ima pozadi jedan usb utor i pise service2 ali nista se ne dogodi kad stavis usb tamo. Na meniju pod popis izvora ima ima tv, vanjski, AV, komponente, HDMI 1, HDMI 2

Znaci preko scarta neide preko te reze.

Ma nije moj komp ja imam hdmi ti si mi sastavio, to je od brata. Nije pazio kad je uzimo.
Maticna asrock N68-VS3 UCC nema diskretnu graficku.

A nista znaci mozda nekako direktno na tv ili rezat rezoluciju i bitrate a steta velik tv pa slika onak bas be izgleda najbolje.

Hvala.

marijanovic
10-03-2013, 21:02
Da, sad vidim, TV ima samo servisni USB.

Izgleda da ti je najjeftinije/najučinkovitije rješenje nabavka nekog media playera (ima ih od 250 Kn, ali preporučam s Androidom za oko 500 Kn najmanje).
Ili grafičke s HDMI-jem za bratov PC, može komotno i neka jeftina...

A gle, za početak spoji kućno kino i tv putem HDMI kabela, time ćeš dobit mogućnost da ti kućno kino upscalea sliku na veću rezoluciju.
I to bude onda OK izgledalo.