PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nema niš na forumu



W3DR4N
09-03-2013, 18:44
Vikend, nema niš na forumu. Baš me nešto zanima.

Vi mladi i Neven.
Došli ste na forum prije par godina i sad ste tu već negdje pozavršili srednje i faksove.

I što sad radite?
Završili ste u najgore moguće vrijeme kad je 400 000 ljudi na burzi, a ministar Mršić i HUP imaju ideje koje su samo njima pametne.
Radite negdje, jeste možda prijavili Stručno osposobljavanje koji je nova fora i gdje vas gaze godinu dana za 1600 kuna? Pogotovo forumaši iz manjih mjesta gdje perspektiva nije toliko dobra kao u većim gradovima.
Čekate EU na ljeto, pa put pod noge u bijeli svijet?
Šta ste završili nedavno, ima kakve perspektive i čime bi se bavili da možete?

McPingvin_v2.0
09-03-2013, 18:45
Ja sam partijska marioneta.

Marvin OCX
09-03-2013, 18:48
Čekate EU na ljeto, pa put pod noge u bijeli svijet?


Da nisam vec zapoceo graditi neki zivot ovde u ovoj napacenoj BIH,odvojio bi vrijeme da savladam neki strani jezik i definitivno napustio ova govna...

Neven <R>
09-03-2013, 18:50
Ja čekam posao kod malokija u pekari

flander
09-03-2013, 18:51
kvazi student, ostalo 11 ispita za dat, a boga mi i za platit 6k kuna :D

cekam ljeto pa opet na naplatne delat, ako Bog da :D

Neven <R>
09-03-2013, 18:52
Radite negdje, jeste možda prijavili Stručno osposobljavanje koji je nova fora i gdje vas gaze godinu dana za 1600 kuna?
Nemreš ni ovo sam tak dobiti btw

Wizard
09-03-2013, 18:55
Ja planiram studirat još dugo dugo vrimena.

StormCr0w
09-03-2013, 19:10
nFLxCQmilXA

whiskey
09-03-2013, 19:21
Uffstiga teme :) Ja sam otkad je foruma uspija sjebat dva faksa, radija dva totalno razlicita posla, bija na jednom strucnom osposobljavanju, položija vozacki. Nakon svega toga moglo bi se reci da trenutno driftam bez cilja u državi bez cilja.. Its all just a ride man.

McPingvin_v2.0
09-03-2013, 19:53
Radite negdje, jeste možda prijavili Stručno osposobljavanje koji je nova fora i gdje vas gaze godinu dana za 1600 kuna?
Nemreš ni ovo sam tak dobiti btw
Da ne pričam da je Vedran opisao to kao net.hr, ali to i je njegov stil.

cham3leon
09-03-2013, 20:11
I što sad radite?
Završili ste u najgore moguće vrijeme kad je 400 000 ljudi na burzi, a ministar Mršić i HUP imaju ideje koje su samo njima pametne.
Radite negdje, jeste možda prijavili Stručno osposobljavanje koji je nova fora i gdje vas gaze godinu dana za 1600 kuna? Pogotovo forumaši iz manjih mjesta gdje perspektiva nije toliko dobra kao u većim gradovima.

Na diplomskom sam i tražim praksu upravo i usput scopeam interesantne firme gdje bih se možda zavukao prvom prilikom.

Ne znam koliko je ovo najgore moguće vrijeme, jer na vijestima slušam o nezaposlenosti otkako sam ih uopće počeo gledati. Ne vjerujem ni da je u vrijeme gospodarskog rasta prije 2008. bilo bolje. Eventualno su se državne firme još razbacivale parama pa se dalo upast uz vezu.


Čekate EU na ljeto, pa put pod noge u bijeli svijet?

Ne. Ako je ikako moguće ostajem gdje jesam. U biti, bilo bi lijepo ići privremeno nekamo raditi na par godina max, pa se onda vratiti, ali preseliti se nekamo van za stalno mi je zadnja opcija. Ako treba, išao bih živjeti u Zagreb ili neki drugi gr... ne, čekaj, nema drugih gradova u Hrvatskoj. Ali tražit život negdje u svijetu bi bilo glupo uz kuću na moru i kuću u brdima koje su u dobrom stanju i cca. sat i pol od Rijeke jedna i druga, a i život u HR nije loš dok god imaš kakav-takav posao i živiš u dobrom okruženju. Osim toga, mislim da ne bih baš bio konkurentan na stanim tržištima natječući se s ljudima s daleko kvalitetnijom naobrazbom.


Šta ste završili nedavno, ima kakve perspektive i čime bi se bavili da možete?

Računarstvo. Posla čak i ima nešto, mada nemam baš točnu sliku kakva je konkurencija. Jedino što se svi više manje bave istim stvarima. C# i .NET su svete zapovijedi i većina firmi traži upravo to jer rade baze podataka za druge firme i slične stvari. Ili Javu. Ako ne to, onda se vjerojatno bave web developmentom pa traže stvari tog tipa, a mene iskreno ni jedno ni drugo ne zanima previše. Naravno da bih uzeo i to ako ne bih imao druge opcije, ali radije bih radio nešto malo kreativnije, recimo nekakve automatske sustave i tako neš. U biti, najviše sam radio projekte takve prirode pa tu imam najbolji odskok, a većinu drugog uključujući web i mreže nisam ni pipnuo nakon što sam ih završio (ok, nešto sam se bio primio php-a jednom preko ljeta, ali ko da i nisam), tako da sam se možda i zajebo jer ne mogu biti neki sysadmin ili nešto, u webu se nemam čime pohvalit, i tako.

S time da u Zagrebu ima daleko više IT firmi sa daleko raznovrsnijim djelatnostima, a Rijeka je ipak selo sa neboderima.

Ako Maloki bude imao mjesta u pekari, možda se na kraju i kod njega javim.

weird1
09-03-2013, 20:38
Sada posjecujemo pcplay i dangubimo.(i zicamo malokija za posao)
Prosli smo tu fazu cime bi se bavili da mozete. Sad si sretan ako bilo sta radis.

A nije ni otic iz hrvatske samo tako. Da se ima, sta ja znam, 20 000 kn za potrosit ne bi ni odlazio iz hrvatske tak da neznam kako ljudi skupe lovu pa odu u, sta je znam kanadu, australiju ili novi zeland.
I ak radis za neku crkavicu koja se vrti izmedju 2 i 3 tisuce vecina ode na hranu i rezije skupit cemo lovu za otic iz zemlje ovim tempom za jedno 15-tak godina kad vec budemo oko 40tih i niko nas vise ne bude trebao ni tu ni vani.

WannabeClone
09-03-2013, 20:39
Čekam čudo.

Xero
09-03-2013, 22:38
Ja pokušavam organizirat oružani ustanak protiv vlade.

Deadwalker
09-03-2013, 22:44
Na zadnjem semestru na faksu, pišem koliko stignem za ICT portal Zimo. Ne očekujem ništa ni od koga te sve više razmišljam da se okrenem programiranju.

W3DR4N
09-03-2013, 22:50
Mobilne platforme? Front End i Back End programeri za iOS i Android su u hrvatskoj traženi ko suho zlato. I jako dobro plaćeni. U to treba uložiti sate i sate učenja.

Deadwalker
09-03-2013, 22:54
Pa ono, da. Radim s dečkima u firmi koji pišu aplikacije za nagradne igre (Facebook igre i slične stvari). Već se na takvim glupostima može zaraditi nekakva lova, a nije ništa konkretno zapravo.
Kak mi se čini, jedino oni koji pišu kod neće biti kruha gladni. Uskoro će i usisivači imati app-ove za download.

Hexfire
09-03-2013, 23:05
Nažalost tak izgleda. Koliko god mi i sama pomisao na programiranje izaziva glavobolje, izgleda da ću se morati toga prihvatiti žestoko nakon što diplomiram za 2-3 mjeseca.

cham3leon
09-03-2013, 23:14
Mobilne platforme? Front End i Back End programeri za iOS i Android su u hrvatskoj traženi ko suho zlato. I jako dobro plaćeni. U to treba uložiti sate i sate učenja.

Ti to ozbiljno? Mislio sam da su mobilne aplikacije nešto ful rasprostranjeno ali od čega se ne može zaradit, a njihovi developeri nešto kao basisti u glazbenom svijetu (ima ih svuda i nitko ih ne treba)

WannabeClone
09-03-2013, 23:16
Dobrih basista fali.

System
09-03-2013, 23:53
Ja ti najretardiranije analogije ikad.

Xero
09-03-2013, 23:54
Ne znam kako itko može bit programer. Nikad nisam vidio dosadnije zanimanje.

cham3leon
10-03-2013, 00:02
Očito se nikad nisi bavio statistikom.

Maloki
10-03-2013, 00:14
Bio na FSB-u godinu i pol, neslavno propalo.
Sad sam već godinu dana doma, a 11 mjeseci radim u firmi od staraca.
Uglavnom vodim nešto malo papirologije, tu i tamo nabava robe, mjenjam radnike kad imaju slobodne dane ili kad su na godišnjim i tak.

Uz to idem u Ivoru na menadžment marketinga i prodaje (ugrabio prebrutalan popust), za kakvih 3 tjedna ispit.
Nakon toga dobivam dvije diplome i dva zanimanja u radnu, a oko 10. mjeseca bi trebao po Cambridge International Diploma in Business.

Planiram ponovno na maturu riješit neke ispite pa upisat ekonomiju u ZGu, vjerojatno vanredno. Tek toliko da imam neku diplomu visokog školstva.
Taman imam jedno 4-5 godina da istekne ugovor sa ovima koji su nam u najmu u lokalu u Buzinu pa onda probat nešto sam tam postić.

U svakom slučaju nije tak loše.

Neven <R>
10-03-2013, 00:31
Meni programiranje zabavno. Ali i statistika. Također uživam u excel tablicama :(

Čux
10-03-2013, 01:38
Čekam čudo.
baš, riješavam fax ovaj semesta ak po planu sve prođe, al nekog posla koji bi me zanimo ni traga. Programiranja i call centara ko kenje, al to me ne zanima nimalo. System ili network techova/admina niko neće skoro :(

The Boz
10-03-2013, 01:54
Ne znam kako itko može bit programer. Nikad nisam vidio dosadnije zanimanje.

Očito se nikad nisi bavio statistikom.
....
Vi ste ološ ove planete.

Death By Sexy
10-03-2013, 01:57
Diplomirao jedan studij, završavam i drugi. Na ljuto planiram još 2 tečaja ak će bit para. Ne vidim neku svijetlu budućnost i pijan sam sad. Svi govore idemo u kanadu, tamo je super, dođi i ti.. Mislim da si malo previše briju na to.. Makar bilo bi kul živjet vani par godina. Ja bih hodao/biciklirao kroz Indiju/ Afriku/Aziju ili takvi neki šit.. Ili gradio bolnice u Africi ko neki Isus.
Ultimativno mi je imati svoje polje i živinčad i preživljavati od zemlje i biti zelen. Za 20 godina ću se probuditi i biti svoj stari i raditi desk-job na istom mjestu i bbiti prd.
#život #prdmrrt #smrt

Windwalker
10-03-2013, 02:15
Ja želim samo krov nad glavom, jest, spavat i igrat.

Posao mrzim bilo kakav i mrzit ću ga uvijek, ali bit će potreban da preživim.
No radije bi živio doma i radio za 2000 na mjesec, nego za 20000 negdje vani.

Electromaster
10-03-2013, 03:15
Trenutno brucoš na faksu, jel'te... Na diplomskom planiram uzest dvopredmetno istraživački studij informacijskih znanosti i japanologiju... Mada, nisam atm siguran može li se japanologija uopće dvopredmetno. :/
A nakon toga što bude... Well, japansko veleposlanstvo nudi stipendije za studente japanologije da odu studirat u Japan, pa bi pokušao na to upast, no u svakom slučaju pokušat ću dotad iskoristit vrijeme na faksu da usporedno razvijem neki random koristan skill... Mada, nisam još odlučio što točno. :/
Također evo prijavio se nekidan za rad u T-com pozivnom centru pa su me zvali danas, kaže da ću za prvi posao prodavat Jutarnji i da moram u utorak ujutro na trening za to. :/

Wolfwrath
10-03-2013, 10:16
Očito se nikad nisi bavio statistikom.

This.

Aplikacija ima pun k, ali se i dalje može zaraditi. Jednostavno morate imati sreće, dobru ideju, i dobar pristup dotičnoj ideji. Ako budete zapaženi, izvrsno. Ne treba se ovoga prihvaćati ako se želi bazirati uspjeh čisto na osnovnoj ideji. Netko će ju ukrasti u roku odmah i proći još bolje.

Ne znam ni ja šta ću kasnije. Mislim, imam isplanirano što ću si uzimati od predmeta na foi-u, i namjeravam upisati programsko inženjerstvo. Uzimat ću si što više predmete vezane za sigurnost u informatičkim sustavima, takvi stručnjaci su začuđujuće rijetki i nespominjani, barem koliko sam čuo. Nitko ni ne zna da su tu dok ih ne pofali. A onda je frka.
A sad, nakon faksa...

Azer
10-03-2013, 12:12
Pičim srednju još.
Vikendima pomažem starom pa uberem neku paru, a preko ljeta fulltime job isto kod starog, pa uberem veću paru. I et tak.

Karlo_from_Bjelovar
10-03-2013, 12:20
riječ japanologija je lil bit phunny

Wolfwrath
10-03-2013, 13:57
Bolje nego hentaiologija

WannabeClone
10-03-2013, 13:59
Iz toga već ima diplomu

Electromaster
10-03-2013, 15:01
Njet, nisam prošao ispit iz seksologije, ne pročitah svu literaturu. </3

Xero
10-03-2013, 15:14
Geju.

Aerial
10-03-2013, 17:34
Ja čekam da mi se ovih dana riješi pripravnički staž u školi pa bi valjda kroz 10-tak dana trebao početi sjediti tamo na guzici za onaj pripravnički minimalac.
Nevjerojatno koliko je teško nagovoriti školu na tako nešto (fax sam završio prije godinu dana); jebote imaju asistenta besplatno (tih 1600 kuna ti plaća HZZO tj ministarstvo, ne sama škola) koji može biti zamjena kad god nekog profesora zaboli spolni ud i nikome se to ne da. Ok, shvaćam da nemaju nikakav poticaj ili dodatak na plaću kad uzimaju pripravnika, ali opet... ne znam, čudno je to. Čini se da je uglavnom problem nekakve psihološke prirode; ne žele da im netko u učionici nekako "uzurpira autoritet" (s druge strane, gospođe iz računovodstva - citiram - "nemaju snage da obavljaju svu tu papirologiju").

WannabeClone
10-03-2013, 17:37
E da, znači poslodavac koji upikne nekog nesretnika za tih 1600kn, jel ima taj poslodavac ikakvih troškova? Ako ne, imam par ideja heh

Aerial
10-03-2013, 17:43
Mislim da je jedini trošak na poslodavčevim leđima onaj oko polaganja stručnog ispita, ukoliko ga u takvoj struci ima (a nevjerojatno, neki neće ni to da plate pa moraš tih 1000-2000 kuna vaditi nakon godinu dana iz svog džepa).

McPingvin_v2.0
10-03-2013, 19:27
Poslodavac plaća mirovinsko osiguranje (300 kn mjesečno), ali te je dužan zaposliti na godinu dana na punu plaću kad ti završi prva godina di radiš za 1600. Nemoj to zaboraviti :)

Aerial
10-03-2013, 19:34
ali te je dužan zaposliti na godinu dana na punu plaću kad ti završi prva godina di radiš za 1600. Nemoj to zaboraviti :)

O, pa to je dobro.. nisam toga bio svjestan, tnx :D

Herr Schnitzel
10-03-2013, 19:41
Poslodavac plaća mirovinsko osiguranje (300 kn mjesečno), ali te je dužan zaposliti na godinu dana na punu plaću kad ti završi prva godina di radiš za 1600. Nemoj to zaboraviti :)
A koja je pravna kvaka da to mogu izbjeći? Bilo bi jako nehrvatski da ne postoji.

cham3leon
10-03-2013, 19:42
Aplikacija ima pun k, ali se i dalje može zaraditi. Jednostavno morate imati sreće, dobru ideju, i dobar pristup dotičnoj ideji. Ako budete zapaženi, izvrsno. Ne treba se ovoga prihvaćati ako se želi bazirati uspjeh čisto na osnovnoj ideji. Netko će ju ukrasti u roku odmah i proći još bolje.


Da, bilo je ljudi koji su napravili nešto totalno jednostavno i zaradili puno para, ali takvi slučajevi su rijetki, a prosječna aplikacija ne donosi mnogo kruha. Bar sam tako čuo. Da, ako imaš dobru ideju, postoji potencijal da možeš nešto zaradit (nisu li Doodle Jump osmislili neki Hrvati?). Problem je što je mobilno tržište toliko nepredvidivo da je gotovo nemoguće reći što je dobra ideja.

McPingvin_v2.0
10-03-2013, 20:16
[quote="McPingvin_v2.0":ln4xpro8]Poslodavac plaća mirovinsko osiguranje (300 kn mjesečno), ali te je dužan zaposliti na godinu dana na punu plaću kad ti završi prva godina di radiš za 1600. Nemoj to zaboraviti :)
A koja je pravna kvaka da to mogu izbjeći? Bilo bi jako nehrvatski da ne postoji.[/quote:ln4xpro8]
Pogodi kako se u Hrvatskoj rješava problem nepoštivanja ugovora :)

U pravilu se nikom neće dati zajebavati s time (pričam o poslodavcima) zato jer rashodi idućih godinu dana nisu visoki pošto je poslodavac oslobođen davanja većine nameta državi (nisam siguran je li u stopostnotnom iznosu ili pola, ali je i dalje dobar "popust). Iznimka bi tu mogli biti odvjetnički uredi jer... Aj' ti kao pripravnik tuži odvjetnički ured :D

Više informacija tu: http://www.mrms.hr/pitanje/koje-su-obve ... bljavanja/ (http://www.mrms.hr/pitanje/koje-su-obveze-polaznika-a-koje-poslodavca-za-vrijeme-strucnog-osposobljavanja/)

W3DR4N
10-03-2013, 20:28
[quote="McPingvin_v2.0":1aaywxzx]Poslodavac plaća mirovinsko osiguranje (300 kn mjesečno), ali te je dužan zaposliti na godinu dana na punu plaću kad ti završi prva godina di radiš za 1600. Nemoj to zaboraviti :)
A koja je pravna kvaka da to mogu izbjeći? Bilo bi jako nehrvatski da ne postoji.[/quote:1aaywxzx]

Može ti dati izvanredni otkaz SO-a.

Neven <R>
10-03-2013, 20:28
Di uopće piše da te moraju zaposliti na godinu dana nakon toga? Ovo kaj je pingvin linkao su obveze za vrijeme stručnog osposobljavanja.

McPingvin_v2.0
10-03-2013, 20:43
[quote="McPingvin_v2.0":11beuijx]Poslodavac plaća mirovinsko osiguranje (300 kn mjesečno), ali te je dužan zaposliti na godinu dana na punu plaću kad ti završi prva godina di radiš za 1600. Nemoj to zaboraviti :)
A koja je pravna kvaka da to mogu izbjeći? Bilo bi jako nehrvatski da ne postoji.

Može ti dati izvanredni otkaz SO-a.[/quote:11beuijx]
Yes, ali u tom slučaju ga ideš "tužiti" HZZ-u koji mu može skeljiti kaznu, jer mora imati neki temelj za izvanredni otkaz.
@Neven - jebat mu sve, ne mogu to sad naći. Tog se sjećam s predstavljanja zakona (dok je bio pred ulaskom u Sabor) iz ustiju lika koji radi u Ministarstvu, ali pola toga na stranici od HZZ-a di bi to trebalo biti ne radi. Iskopam pa javim :)

W3DR4N
10-03-2013, 21:00
Vidio sam takav slučaj. Veli da je odbijao učiti i HZZ ne može dokazati drugačije, čak ni s inspekcijom.

McPingvin_v2.0
10-03-2013, 21:08
As I said, nije se nemoguće riješiti kretena, ali opet uzmi u obzir: imaš radnu snagu za maltene džabe. Teško da ćeš ga ići tjerati ako fakat nije destruktivan.

Lord Ragnarok
10-03-2013, 23:48
steras ga da mu nemoras dati punu placu.
easy as that
11 mjeseci ti radi za bijedu.
das mu otkaz, uzmes novog. repeat
1900kn mjesecno je mizerija kolko radnik mora platiti

McPingvin_v2.0
11-03-2013, 02:15
Uzmi u obzir da svakog novog radnika moraš svemu učiti od početka. Kad dođeš na to usavršavanje ti imaš mentora koji te je dužan učiti tom poslu. Razmisli malo iz perspektive poslodavca - uzmeš nekog tko ti parktički godinu dana uči raditi nešto u firmi... Koliko ti je u interesu riješiti ga se odmah?

The Boz
11-03-2013, 02:27
Mnogo ako je usavršavanje skladištenog fizikalca u pitanju.