PDA

Pogledaj cijelu verziju : zderanje hard diska!



decko_s_knezije
22-08-2006, 16:53
kad sam prije par dana isao vidjeti koliko imam slobodno na hard disku pisalo mi je dosta manje nego sto bih trebao imati...pa sam oznacio sve foldere i trebao bih imati 7gb slobodno,a pisalo je da je samo 1,5gb...sad mi je vec doslo do 200mb i javio mi je windows da trebam osloboditi mjesta da windowsi normalno rade...maknuo sam neke stvari ali i dalje se smanjuje...i to se dogada samo na c: gdje su windowsi...

pa je moje pitanje,jer sam sto se tice toga pocetnik,sto je problem i naravno kako ga rijesiti...pokrenuo sam i antivirusni,ad-aware i spybot i nikakvi rezultati...

i ako bi moralo doci do toga da moram formatirati disk,ici cu prziti stvari sa kompa...pa ako je neki virus ili sta vec,znaci kad bi isao poslije vracati na komp onda si opet zarazim komp?

puno hvala!

nargz
22-08-2006, 17:48
mozda ti disk ima bad sectore pa bu uskoro riknul. idi na my computer-->desni click na c disk -->tools-->error checking. Tam si provjeri dal imas bad sectore. Ako imas disku nema spasa

emperror
22-08-2006, 18:17
mozda ti disk ima bad sectore pa bu uskoro riknul. idi na my computer-->desni click na c disk -->tools-->error checking. Tam si provjeri dal imas bad sectore. Ako imas disku nema spasa

lol, nemoj mu to govorit, plasis ga :rotfl:


odi na my computer -> desni klik na tu particiju gdje ti javlja da imas manjaka prostora) -> Tools -> error checking -> oznaci ono dvoje sto mozes oznacit -> Start

on ce ti rec da to trebas radit kad sljedeci put upalis kompjuter, ti klikni ok, restartaj komp, i on ce sam obavit ostatak posla, meni je bilo zapravo ostalo jos oko 2gb, pisalo da imam 1.17mb prostora, to je sve popravilo


...cuj ovoga, nema disku spasa... :rotfl:

nargz
22-08-2006, 18:28
pa moguce je.....

decko_s_knezije
22-08-2006, 21:48
odi na my computer -> desni klik na tu particiju gdje ti javlja da imas manjaka prostora) -> Tools -> error checking -> oznaci ono dvoje sto mozes oznacit -> Start

on ce ti rec da to trebas radit kad sljedeci put upalis kompjuter, ti klikni ok, restartaj komp, i on ce sam obavit ostatak posla, meni je bilo zapravo ostalo jos oko 2gb, pisalo da imam 1.17mb prostora, to je sve popravilo


...cuj ovoga, nema disku spasa... :rotfl:[/quote]


napravio sam to ali nije pomoglo...neki drugi nacin???

Prince-Artas
22-08-2006, 22:42
pa jel ti našlo bad sectore, probaj formatirat

23-08-2006, 19:56
polako s formatiranjem, to neka uvijek bude krajnje rješenje (osim naravno novog diska)

prvo idi u my computer, tools, folder options, view, uključi show hidden files and folders i isključi hide protected operating system files

tada idi u c disk, i pronađi folder "system volume information", otvori ga i ako ih ima obriši sve foldere osim prvog

ako ih nema, onda format

marko
27-08-2006, 20:45
Prvo odi u my computer, tools, folder options, view, uključi show hidden files and folders i isključi hide protected operating system files, zatim potraži u documents and settings neki fajl doctor watson ti se zove ako se ne varam, meni je taj file zauzimo negdi oko 6gb i zbog njega mi je stalno komp sral da imam premalo mjesta na C: i njega samo izbriši i to bi bilo to.Nadam se da sam pomogo! :)