PDA

Pogledaj cijelu verziju : Eksterni disk "umro"



Carp
06-03-2013, 10:24
Dakle, situacija je iduca. Buraz ima 2 tba eksterni disk, koji je najednom prestao raditi. U pocetku mu se uopce nije moglo pristupiti, a sada se pojave fajlovi, ali im se ne moze pristupiti. Da li netko zna u cemu je poblem i da li semoze ikako rjesiti?

Hvala.

Niko Bellic
06-03-2013, 14:52
Bilo bi zgodno da si napisao model diska, jer nije sve diskove moguće osposobiti/popraviti na isti način. Kad saznaš točan model gospodin Google ti može pomoći da pronađeš nekoga tko je već imao sličan problem i uspješno ga riješio.

Možemo mi tu sad nagađati do sutra o čemu se radi, ali bez osnovnih informacija to baš i nema smisla. Za početak, jel mu disk ikad padao?

Carp
06-03-2013, 16:45
Koji si ti kralj. Mislis da bi pitao ovdje da sam nasao na guglu? Ne, nikad mu disk nije ispao, niti se ista prolilo po njemu, disk je WD, tocan model cu jos provjerit, trenutno je brat u postrojenju, pa ce pogledat kad dodje doma.

Jedino sto mislim da ga je sjebalo mozda sto je na aerodromu proso kroz skener, pa ne znam jel ga to moglo sjebat.

Electromaster
06-03-2013, 16:51
Pa s WD diskovima je bar lako, ak je velik ko knjiga onda je MyBook, ak je ko putovnica onda je MyPassport.

Niko Bellic
06-03-2013, 17:08
Može biti hrpa stvari. Evo počinjem nabrajati one koje mi prve padaju na pamet...

USB data kabel gone wrong eto tako
External power adapter crka ili mu negdje kontakt zeza (pod uvjetom da ga disk ima)
Elektronika u kućištu prdnila
Spoj USB ulaza s tiskanom pločicom u kućištu nije više spoj
Jednostavno disk prdnija

..., ali ima sigurno još 99 stvari koje su se mogle dogoditi.

Dok ne znamo o kojem se točno modelu diska radi ovo izgleda kao da na Auto Klub forumu otvoriš temu...

"Pokvarija mi je auto. Crni VW. Šta mu je?"


Pa s WD diskovima je bar lako, ak je velik ko knjiga onda je MyBook, ak je ko putovnica onda je MyPassport.
Šta nikad nisi čuo za WD Elements, WD Elements Portable ili pak WD Elements Portable SE?

Electromaster
06-03-2013, 21:26
E, zaboravih. :'(

No kakogod, poanta je da su WD diskovi veoma prepoznatljivi po izgledu. Ne mora čekat buraza, dosta mu pogledat na net i u 5min nađe koji točno ima, ak ga je ikad u životu vidio.

Niko Bellic
06-03-2013, 22:22
Ima tu dosta razlike ovisno o godini proizvodnje. WD teži tome da stalno bude inovatovan pa u procesu sve zakomplicira.