PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc, hitno!



$p1tf1r3
05-03-2013, 14:40
piplovi, trebam vasu pomoc, jer ovo mi se nikad prije nije desilo, pa da pocnem, imam win 7 org da odah to rijesimo, sp1, svi apdejti i sl, danas, normalno sam radio uobicajene stvari, provjerta mejla, surfanje itd, kad mi se u jednom trenutku pojavio black wallpaper, sve ikone na wallu su bile bijeli kao dokumenti, sve se strasno usporilo tj. pocelo je stekat i nakraju je nastao block.....naravno isao sam restart....kada se win poceo dizat, otvarao se neki 10 min, nakon toga je i dalje vtio i vrtio i doslo je kilko toliko u normalu sve, no medjutim, krenuo sam otvoriti moje dokumente prvo sto sam dobio a to je error "documents.library-ms is no longer working" reko wtf....no dobro ajde reko proguglat cu kasnije pa vidjet kako sta...zatim otvorim my comp, kad svi diskovi tj particije bijele boje, tj. indikatori popunjenosti diska govri da nista nema niti na jednoj particiji osim c, ajde otvorim svaku particiju da vidim u cem je problem, kad na svakoj od njih svi fajlovi kao stu su i prije bili samo kad pogledam info svakog izbacuje mi da je svaki tezak 0 bajta, nebitno bilo to igra, progra, mp3....wtf???...no dobro, i to cu proguglat i vidjet kak osta...no navjeci problem tek dolazi, vecinu programa, chrome, fl studio, igre, thunderbird...vecinu softa ne mogu opce otvoriti jer mi izbacuje error kao da cilljane datoteke pri exeu nisu pronadjene...e tu sam poceo biti lud, hrpa programa, projekata, svega, a nista ne mogu otvoriti...pokuso sam i system restore na mnogo nacina, neke cake isto nista ne pomaze, repair wina i sl, hocu reci nikad mi se ovo nije desilo, a rusenje wina je zadnje sto dolazi u obziro, ne znam....dodje mi da placem...ljud pomagajte ako boga znate

cham3leon
05-03-2013, 15:04
Ako i postoji rješenje, sigurno je kompliciranije za pronaći i izvesti od reinstalla windowsa. Napravi lijepo backup i ruši.

Niko Bellic
05-03-2013, 15:24
Jesi radio backup?

$p1tf1r3
06-03-2013, 08:00
nazalost nisam radio backup....ali uopce ne mogu prokljuvit kako sve fajlove imam na diskovima tj vidim sve mape, igre, mp3ice, sve je tu kao i prije, a svima je tezina samo 0 bajtova....mislim, kako, sta...koji je uzrok tome?

Niko Bellic
06-03-2013, 09:49
Ako nisi radio backup, to znači da podatke na disku ne smatraš važnim.

$p1tf1r3
06-03-2013, 09:53
kako si ti inteligentan, to svijet nije vidio! ako nemas nista pametno za reci, odleprsaj iz ove teme!

Niko Bellic
06-03-2013, 10:03
Dobio si odgovor u drugom postu u temi.

Hexfire
06-03-2013, 10:07
Si pokušao dići sustav u safe modu? Možda uspiješ do podataka sa nekom distribucijom Linuxa, znam da neke možeš sa optičkog medija pokrenuti, ali nemam iskustva s tim.

$p1tf1r3
06-03-2013, 10:12
pronaso sam nesto na netu...zna se desit da win nece vise da komunicirat sa hardom, tj drugim particijama, probat cu ga ubacit u drugi komp kao sekundardni da vidim hocu li uspijet vratiti podatke!

$p1tf1r3
06-03-2013, 11:07
...nula bodova...izgleda da mi format negine!

Čux
06-03-2013, 12:20
Format ti vjerojatno ne gine, ali probaj zbootat neki live enviroment pa onda fileove pospremit ak to već nisi riješio/uspio sa drugim kompom.

cham3leon
06-03-2013, 15:21
Pa lol, skini knoppix CD, sprži ga, u biosu namjesti cd/dvd kao primary boot device, pusti knoppix da se digne s CD-a i s njega uđi u sistemsku ili bilo koju drugu particiju na hardu i prebaci sve što želiš spasit na eksterni hard ili stick. Ili na drugu particiju, whatever.

Ja isto nikad ne radim backup ničega, osim par važnih fajlova koje iz tog razloga stalno imam na sticku, hardu od desktop računala i laptopa istovremeno. Ako ponekad i razjebem windowse, uđem u njihovu particiju iz linuxa koji imam na dual bootu, ako i njega razjebem imam knoppix dvd pri ruci.