PDA

Pogledaj cijelu verziju : Batman: Arkham Origins



Stranica : [1] 2

Srle
12-02-2013, 18:03
-naslov preimenovati kad se sazna ime-

Rumor (http://www.gametrailers.com/side-mission/46857/a-new-batman-arkham-game-is-coming-in-2013)

Oba batmana su ponajbolje igre koje su se pojavile u zadnjih nekoliko godina... Ne vidim način na koji bi mogli da upropaste to s trećim djelom...
Nek ima open world drugog i atmosferu prvog djela i ja presrećan

Sgt. Bull
12-02-2013, 18:08
Drugi i nije baš. Nekako mu nije stajao štih tog free roaming opet world shita. Meni barem. Završio sam igru no nakon toga ju nisam dotakao čisto jer je postala jednostavno prevelika i brzo dosadi. Sviđa mi se što će nastavak doći ove godine... sreća pa konačno jedan od developera da ne najavi igru 16 godina prije izdavanja...
U svakom slučaju + hype

Aral
12-02-2013, 18:22
Bogme je tako. Dvojka je dobra, ali nisam imao taj osjećaj kao u jedinici, nakon što sam dvojku prošao više joj se nisam vraćao, dok sam jedinicu prešao barem dva tri puta. Ako bude nastavka ove godine super, valjda ga neće zasrat :)

Hexfire
12-02-2013, 18:29
Meni su oba bila super. Dvojku ću oskoro opet proći jer sad imam GOTY edition na steamu. Prvi je bio iznenađenje, a drugi je samo nastavio u dobrom smjeru. Free roam mi je bio poprilično cool jer je kretanje gradom brzo. A i nema boljeg nego glide kick u grupu lakih meta.

Super ako izađe ove godine, nisam očekivao uopće.

Feanor
12-02-2013, 18:59
E ako sam nabavio samo Arkham City (ne GOTY) na Steamu, kako mogu sada kupiti sve dlc-ove. Posto je region locked, nemogu kupiti DLC-ove preko steam-a, a nisam vidio nigdje da se prodaju samo Steam unlockale DLC-ovi...

Kid A
12-02-2013, 19:05
Prodaju se al ih ti ne vidis lol

Uspio sam Malokiju kupit dok sam bio u Danskoj

Maloki
12-02-2013, 20:13
Arkham City rulež, GOTY 2011

W3DR4N
12-02-2013, 21:42
Joker je uništio Arkham serijal. Najiritantniji lik ikad.

Usput, onaj koji nije završio sve challenge na gold, ne može napisati da je odigrao Batmana jer je takav igrač obična pipica.


Rocksteady is rumoured to be working on a prequel to Arkham Asylum set in the Silver Age of comics when the Justice League is formed and Batman first meets Joker. It could still be classed as a game in the Batman Arkham franchise by the higher-ups at Warner.

Hexfire
12-02-2013, 21:56
Možda novi IP i nije tako loša ideja. Pitanje je koliko ima mjesta za napredak što se igrivosti Arkhama tiče.

Srle
12-02-2013, 22:01
Znam da se ne isplati raspravljat s Vedranom, al poenta Jokera je da bude naporan i iritantaan...

Outmind
12-02-2013, 22:06
Pa zato ga i nevoli jer mu krade publiku.

Hexfire
12-02-2013, 22:45
Joker je malo naporan, ali imao je tu i tamo jako dobrih fora.

W3DR4N
12-02-2013, 23:17
Naprimjer nikad.

Sgt. Bull
12-02-2013, 23:20
Played you like a violin then cut your strings!

bounce
12-02-2013, 23:35
wedran, joker je identičan onome u crtiću, i kao takav je odličan..
imam konstantan osjećaj da si se pretvorio u dežurnog trolla.

Hexfire
13-02-2013, 00:00
imam konstantan osjećaj da si se pretvorio u dežurnog trolla.
Tebi ništa ne promakne.

Maloki
13-02-2013, 00:17
Joker je kul, ali Ra's mi nekako najdraži Batmanov neprijatelj. Two Facea ne volim nikako.

Arbiter of Change
09-04-2013, 16:22
Brzi su sa prequelom, nema šta.
http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... igins.aspx (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/04/09/may-cover-revealed-batman-arkham-origins.aspx)

Warner Bros. Games Montreal has taken the mantle of the bat from Rocksteady Studios this time around for Batman: Arkham Origins. WB Montreal has full access to Rocksteady's custom modified Unreal engine to capture the look and feel of the Arkhamverse. As the title suggests, the game takes place years before both of the previous Arkham titles when a young, unrefined Batman encounters many supervillains for the first time. On our full cover image below, fans will recognize the assassin Deathstroke, who appears for the very first time in a core Arkham game.
6d0geMX4nWA

Windwalker
09-04-2013, 17:05
Nisam ni City odigrao. :(

Hexfire
09-04-2013, 17:06
Imam osjećaj da ovo neće biti ni blizu prethodnicima.

Maloki
09-04-2013, 17:11
Malo me brine kaj Rocksteady ne radi na projektu, čekam više informacija. Možda Rocksteady radi na nečem drugom?

Srle
09-04-2013, 17:14
-Loša tematika (to je do mene, ne volim prequel)
-Loše ime
-Ne radi Rocksteady

Tri minusa odmah u startu. ali dok ne vidim neki gameplay, što će vjerovatno biti na E3, ne osuđujem na propast ništa

Maloki
09-04-2013, 17:18
- ne radi Rocksteady

I to je to. Sviđa mi se kaj je prequel.

Hexfire
09-04-2013, 17:23
Mislim da je sa Cityem ovaj serijal dosegnuo svoj plafon, pa će ovo morati ići u nekakvom drugom smjeru ako ne želi biti više manje ista igra.

Maloki
09-04-2013, 17:43
Pošto je Origins, množina, najbolje bi bilo da ima epizodni koncept, 5-6 epizoda po 3-4 sata sadržaja i u svakoj se epizodi baviš pojedinim zlikovcem, te otključavaš po jedan novi dio grada. Epizode izlaze na mjesečnoj bazi, ima free-roam i riddlerove zagonetke u svakoj epizodi koje se mogu riješavati dok se čeka nova, te svaka nova epizoda donosi nove challenge mape i misije. Sa zadnjom epizodom imamo cijeli grad na raspolaganju, nešto novih riddleova i poneki novi side mission. Par mjeseci kasnije dobivamo off-season epizodu (dlc) u kojoj je glavni neprijatelj Riddler.

To bi bio savršeni koncept.

Sgt. Bull
09-04-2013, 17:56
+ Ne radi Rocksteady

Nakon katastrofalnog AC-a ni ne trebaju više da priđu Batmanu a kamoli da rade drugu igru.
@epizode: Si ti dobar? Epizode? Nije ti ovo Walking dead.

Hexfire
09-04-2013, 18:00
Baš suprotno. Nakon Arkhama koji je bio iznenađujuće dobar, stvorio se ogroman hype i Rocksteady je bome uspio odgovoriti. AC je bio nastavak u punom smislu te riječi.

Ne vjerujem da će se ići na nekakvo epizodno izdavanje pošto su rekli da žele napraviti živ grad. Baš nije imerzivno ako u jednom trenutku dođeš do nevidljivog zida na kojem ti piše, čekaj drugi mjesec da se otključa.

Kid A
09-04-2013, 18:01
Lol kao da Telltale ima patent na epizodni release svih igara ikad. Nemam nikakvih problema sa formatom izdavanja dok god je igra dobro realizirana i nije upropastena clusterfuckom dlcova

Windwalker
09-04-2013, 18:04
Origins u naslovu može značiti samo plus.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/7f/Rayman_Origins_Box_Art.jpg

Wizard
09-04-2013, 18:05
Epizodni konpcet je fora i jako slabo je iskorišten, za razliku od dlc koncepta koji je uglavnom katastrofa al zato je svugdje.

Aral
09-04-2013, 18:12
Malo me brine kaj Rocksteady ne radi na projektu, čekam više informacija. Možda Rocksteady radi na nečem drugom?
Pa nije baš da su sa AC-om briljirali, Arkham Asylum je bio ok ali zaokret prema open worldu je otvorio mnogo rupa. Mislim da bi rad na trećem nastavku totalno zasrao stvar, možda je ok što ga radi netko drugi.

Hexfire
09-04-2013, 18:24
Ionak nisi ni jednog prošao.

Raz
09-04-2013, 18:51
Nakon katastrofalnog AC-a ni ne trebaju više da priđu Batmanu a kamoli da rade drugu igru.

http://i.imgur.com/KGzuQ.gif


Što sve još neću pročitati na ovom forumu.

Maloki
09-04-2013, 19:04
+ Ne radi Rocksteady

Nakon katastrofalnog AC-a ni ne trebaju više da priđu Batmanu a kamoli da rade drugu igru.
@epizode: Si ti dobar? Epizode? Nije ti ovo Walking dead.
Arkham City jedna od najboljih igara u zadnjih par godina rofl ne kužim kaj ti briješ. Dosta loš pokušaj imitiranja Vedrana.
I ne kužim problem u epizodnim igrama ako se dobro izvedu? Ko kaj Karabaš veli, nema telltale patent na epizodnu strukturu, a mnoge igre bi savršeno funkcionirale u takvom formatu.


Ne vjerujem da će se ići na nekakvo epizodno izdavanje pošto su rekli da žele napraviti živ grad. Baš nije imerzivno ako u jednom trenutku dođeš do nevidljivog zida na kojem ti piše, čekaj drugi mjesec da se otključa.
Ma samo ideja. Može se i odmah imat otključan grad pa se s epizodama ubacuje dodatnog sadržaja.
Ali najvjerojatnije se neće ić tim putem.

Hexfire
09-04-2013, 19:27
Isplativije je prodati punu igru za 60 eura i onda još DLC-ove na koje utrošiš 2 sata izrade za 60 eura, nego 6 epizoda prodati po 10 eura.

Deadwalker
09-04-2013, 19:29
Moram još odigrati AC. Još uvijek stoji netaknut na Steamu. :(
Al ne znam, po primjeru Haloa 4 ne mora nužno promjena developera značiti lošiju igru. Jedini problem što je to izuzetak koji potvrđuje pravilo da obično promjena ne donosi bolju igru.

W3DR4N
09-04-2013, 19:37
Ak je neka igra vrhunska za epizodalno izdavanje, onda je to Batman. Pa i sami stripovi su "epizode".
Da se u svakoj "epizodi" konkretno posvete jednom Batmanovom protivniku, izbjegli bi clusterfuck negativaca iz prve dvije igre gdje jedan Harvey Dent dobije 3 minute.
A fino prodaš Season Pass umjesto igre i izdaš 6 epizoda po 3-4 sata. Ako to ide, izdaš Season Pass 2 s dodatnih 6.
U svakoj predstaviš i neki novi gadget i uvijek si svjež.

Aral
09-04-2013, 19:42
Ionak nisi ni jednog prošao.
Jesam, svaki dva puta.

Kid A
09-04-2013, 19:44
Aj ne seri

Sgt. Bull
09-04-2013, 19:59
+ Ne radi Rocksteady

Nakon katastrofalnog AC-a ni ne trebaju više da priđu Batmanu a kamoli da rade drugu igru.
@epizode: Si ti dobar? Epizode? Nije ti ovo Walking dead.
Arkham City jedna od najboljih igara u zadnjih par godina rofl ne kužim kaj ti briješ. Dosta loš pokušaj imitiranja Vedrana.
I ne kužim problem u epizodnim igrama ako se dobro izvedu? Ko kaj Karabaš veli, nema telltale patent na epizodnu strukturu, a mnoge igre bi savršeno funkcionirale u takvom formatu.


Ne vjerujem da će se ići na nekakvo epizodno izdavanje pošto su rekli da žele napraviti živ grad. Baš nije imerzivno ako u jednom trenutku dođeš do nevidljivog zida na kojem ti piše, čekaj drugi mjesec da se otključa.
Ma samo ideja. Može se i odmah imat otključan grad pa se s epizodama ubacuje dodatnog sadržaja.
Ali najvjerojatnije se neće ić tim putem.
Kakav sad jebeni pokušaj imitiranja Vedrana? Jebote forum pa može li se išta napisati da ne bude imitiranje nekog tebi dragog boga i kurca jebo te svetac.

StormCr0w
09-04-2013, 20:06
Ne može. Pokušao sam prije nekog vremena ali neslaganje automatski znači trolanje.

Kid A
09-04-2013, 20:06
Aj objasni fino sta ti se tocno ne svidja u Arkham Cityu, meni je jedna od boljih igara prosle godine

Sgt. Bull
09-04-2013, 20:17
- Ne sviđa mi se otvoreni grad. Ideja mi je loša jednostavno, posebno ako uzmeš u obzir kako je jedinica bila odlično izbalansirana - taman zatvorenog prostora i onda kada već kreneš pizditi zbog ventilacija i gargoyla, dođeš na otvoreno. Sama ideja da se od Batmana napravi nekakva verzija open-world igre mi je bezvezna.
- Catwoman mi je suvišna i iritantna.
- Cijela priča oko protokola 10 je glupa i loše napravljena.

@Epizodni sadržaj: Nisam mislio u smislu da takav način igre spada pod WD patent, već da je besmislen.

Deadwalker
09-04-2013, 20:24
Ne sviđa ti se open-world, priča ti je glupa.
Ne znam kako ovo ima veze s definicijom argumenta ili kritike općenito.

Sgt. Bull
09-04-2013, 20:25
Nikakve. Jebote forum. Odo.

Deadwalker
09-04-2013, 20:30
:(
Baš sam očekivao neku argumentiranu kritiku iz druge perspektive jer nisam još odigrao igru, a većinom su je ljudi hvalili. Jebo vas emocije, ko djeca u pubertetu.

StormCr0w
09-04-2013, 20:33
Koji kurac čovjeka uvjeravate da je igra savršenstvo ako njemu nevalja. Normalno da će otić, prvo mu serete da trola onda kad vam kaže što mu nevalja krenu postovi tipa "Nja nja to nisu argumenti :(((((((((". Na kraju krajeva, zašto bi bio objektivan?

Kid A
09-04-2013, 20:40
Pa kad netko kaze da mu je igra smece ocekujem neke smislenije razloge od "Catwoman mi je iritantna i open world je bezvezan duuurrr"

Deadwalker
09-04-2013, 20:42
Koji kurac čovjeka uvjeravate da je igra savršenstvo ako njemu nevalja. Normalno da će otić, prvo mu serete da trola onda kad vam kaže što mu nevalja krenu postovi tipa "Nja nja to nisu argumenti :(((((((((". Na kraju krajeva, zašto bi bio objektivan?

Ne znam, kada daješ kritiku, dobro je reći zašto nešto ne valja. "Ovo mi se (ne) sviđa" meni apsolutno ništa ne znači. Maloki nije ništa krivo rekao. Što veća objektivnost je temelj bilo kakve normalne rasprave.

StormCr0w
09-04-2013, 20:46
@Kid A
Glupa priča i neprobavljiv open world sustav meni zvuče kao dovoljni razlozi za neigranje, ne znam zašto si se zakačio za Catwoman.

@Deadwalker
Nismo recenzenti, zašto bi morao biti objektivan ako mu to nije posao? Ako je priča neke igre najbolja ikad a meni djeluje naivno i glupo sigurno je neću hvalit, naprotiv, popljuvat ću je. Jedino ako si mislio na dodatno pojašnjenje, mada meni to ne igra nikakvu ulogu jer AC nisam igrao, ali razumijem što je Bull htio reći.

Hexfire
09-04-2013, 20:48
Bull je zadnje pljuvao po Sleeping Dogsu, sad po AC-u. Očito mu open world koncept ne paše i to je u redu. Ali onda bome ni njegovo mišljenje nije relevantno u tom kontekstu. To je ko da ja pričam loše o nekoj strategiji, a svaka mi je loša.

Maloki
09-04-2013, 20:53
Kakav sad jebeni pokušaj imitiranja Vedrana? Jebote forum pa može li se išta napisati da ne bude imitiranje nekog tebi dragog boga i kurca jebo te svetac.
O bok Hansi, nisam znao da si hakirao Bulla.


- Ne sviđa mi se otvoreni grad. Ideja mi je loša jednostavno, posebno ako uzmeš u obzir kako je jedinica bila odlično izbalansirana - taman zatvorenog prostora i onda kada već kreneš pizditi zbog ventilacija i gargoyla, dođeš na otvoreno. Sama ideja da se od Batmana napravi nekakva verzija open-world igre mi je bezvezna.
- Catwoman mi je suvišna i iritantna.
- Cijela priča oko protokola 10 je glupa i loše napravljena.

@Epizodni sadržaj: Nisam mislio u smislu da takav način igre spada pod WD patent, već da je besmislen.
Ideja o otvorenom gradu je jako dobra jer ono, Batman si, ideš okolo i riješavaš sranja. Argument bi možda držao da se radi o ogromnom i pustom gradu, ali grad je tolike veličine da možeš napravit krug u 2 minute samo leteći po njemu i level dizajn je fino pogođen da samo to letenje ne može dosadit.
Catwoman imaš ukupno sat vremena u igri i fino je sjela da nekako razbije monotoniju, promjeni malo mehaniku igranja i "šokira" te.
Priča nije ništa revolucionarno, ali rijetko koja igra to ima. Ima finih i zabavnih twistova, kraj je jedan od boljih u zadnjih ohoho godina.
Uz sve to savršeno pogođena Batman atmosfera.


Isplativije je prodati punu igru za 60 eura i onda još DLC-ove na koje utrošiš 2 sata izrade za 60 eura, nego 6 epizoda prodati po 10 eura.
Otom-potom. Napraviš bazu igre, prodaš kao season pass i onda imaš vremena da smišljaš i jeftino dodaješ sadržaj u igru.


Ak je neka igra vrhunska za epizodalno izdavanje, onda je to Batman. Pa i sami stripovi su "epizode".
Da se u svakoj "epizodi" konkretno posvete jednom Batmanovom protivniku, izbjegli bi clusterfuck negativaca iz prve dvije igre gdje jedan Harvey Dent dobije 3 minute.
A fino prodaš Season Pass umjesto igre i izdaš 6 epizoda po 3-4 sata. Ako to ide, izdaš Season Pass 2 s dodatnih 6.
U svakoj predstaviš i neki novi gadget i uvijek si svjež.
Očito jedina osoba koja je skužila o čemu pričam.

StormCr0w
09-04-2013, 20:55
Koji kurac čovjeka uvjeravate da je igra savršenstvo ako njemu nevalja.

Deadwalker
09-04-2013, 20:57
Ne shvaćam zašto bi objektivnost morala biti vezana za recenzije. Što nije bolje reći "open-world je uveo to i to, no meni se nije dopao koncept zbog toga i toga jer je ovo prije ponudilo to to što mi je bolje leglo zbog toga i toga". Onda čovjek može zaključiti zašto se nekome nešto (ne) sviđa i koliko se to poklapa s mojim afinitetima.

StormCr0w
09-04-2013, 21:00
Pa to je i dalje subjektivno, samo malo bolje razrađeno od izjave "Ovo je glupo.".

Maloki
09-04-2013, 21:01
Lol stormcrow ponašaš se sad ko da si retardiran.
Ovo je forum, mjesto gdje se iznose stavovi i raspravlja. On je rekao da je AC retardiran (jer nema ukusa), ja sam mu rekao da se ne slažem i da loše imitira Vedrana, na što je on odgovorio sa hrpom uvreda. Nitko ga u ništa ne uvjerava, nitko mu ništa ne nameće. Ne shvaćam te "hurr durr zli forum ne toleriraju se drugačija mišljenja" retardacije. Upravo ste vi ti retardi jer čim vam netko kaže nešto suprotno od vašeg mišljenja, odmah je PA JOJ ZAŠTO MI NAMEĆEŠ SVOJE MIŠLJENJE.

StormCr0w
09-04-2013, 21:07
Bar ti nije post pun uvreda, omalovažavanja i prozivanja zbog neukusa jer netko ne voli nešto što je tebi brutala. Care :thumbs2:

Deadwalker
09-04-2013, 21:08
Pa to je i dalje subjektivno, samo malo bolje razrađeno od izjave "Ovo je glupo.".

Lol, ne očekujem profesionalnu kritiku jer realno za takav način izražavanja treba znanja i prakse. Al težiti neutralnosti nije nimalo loše i zdravo je za neku konstruktivnu raspravu što je na ovom forumu sve rjeđa pojava, što je sasvim lijepo objasnio Maloki.

Kid A
09-04-2013, 21:09
Storm bas si kopas finu rupu. Ne kuzim kaj uopce zelis dokazati i cemu taj fors

Maloki
09-04-2013, 21:20
Bar ti nije post pun uvreda, omalovažavanja i prozivanja zbog neukusa jer netko ne voli nešto što je tebi brutala. Care :thumbs2:
Ja nisam nikog prozvao zbog neukusa, samo sam rekao da nema ukusa.
Omalovažavao i vrijeđao nisam nikog, samo sam dao do znanja da krivi ljudi prozivaju krive ljude za krive stvari, u ovom slučaju ljudi koji ne trpe tuđa mišljenja prozivaju one koji iznose svoja mišljenja da ne toleriraju svoja mišljenja. Što je retardirano. Ne znači da si ti nužno u potpunosti retardiran, ali u ovom slučaju si retardiran. Ništa osobno.

The Boz
09-04-2013, 21:21
Igra je genijalna.

W3DR4N
09-04-2013, 21:28
Arkham City je odličan, ali mi je jako falio odabir težine. Ta univerzalna težina koja paše svim igračima je bolesno prelagana, jer Batman ima toliko poteza, gadgeta i comboa da samo proletiš kroz igru i challenge. :/

StormCr0w
09-04-2013, 21:28
@Kid A
Kakav fors i kopanje rupe? Jednostavno želim znati zašto se netko drugačijeg mišljenja odmah svrstava u kategoriju retardiranih. Zašto čovjek koji je fan Betmena, koliko sam skužio iz teme Stripovi, kojem nikako ne paše sandbox koncept i priča mora iznijeti brdo argumenata zašto mu igra saka da bi njegovo mišljenje bilo priznato? Nitko nikoga nije uvrijedio do Malokija. I ako je "Ideš okolo i radiš sranja" dovoljan argument u prilog free roamu nasuprot "Linearni betmen u maniri stripa" onda stvarno više ne znam kako vi shvaćate konstruktivne rasprave.
Problem je vjerojatno što je Bullov izbljuv na AC izvučen iz konteksta i uopće nije bio namijenjen poticanju rasprave i vjerojatno zato ni nije ništa objasnio. Shvaćam da je čovjeku pun kurac jer svaki stav kontra općeprihvaćenog je ili trolanje ili mega retardiran neukus, što se vidjelo u Dark Souls temi.

@Maloki
Da si mi pročitao postove vidio bi da nikog niasm prozvao, samo sam skrenuo pozornost na prozivanje zbog određenih razloga, u ovom slučaju argumenti i relevantnost mišljenja. Još sam napisao da igru nisam igrao tako da stvarno nema smisla.

W3DR4N
09-04-2013, 21:31
http://nintendoeverything.com/wp-content/gallery/batman-arkham-origins/batman-1.jpg
http://nintendoeverything.com/wp-content/gallery/batman-arkham-origins/batman-2.jpg
http://nintendoeverything.com/wp-content/gallery/batman-arkham-origins/batman-3.jpg
http://nintendoeverything.com/wp-content/gallery/batman-arkham-origins/batman-4.jpg
http://nintendoeverything.com/wp-content/gallery/batman-arkham-origins/batman-5.jpg
http://nintendoeverything.com/wp-content/gallery/batman-arkham-origins/batman-6.jpg

The Boz
09-04-2013, 21:34
Jel ono u prvoj slici Sportmaster?

StormCr0w
09-04-2013, 21:37
Deathstroke bokte.

The Boz
09-04-2013, 21:39
Ne vidi mu se druga strana maske, a ima koplje...
EDIT: Makar, da, patrone i granate... Yeah, probably.

StormCr0w
09-04-2013, 21:42
Identična maska i odjelo, a štap je koristio i u stripovima.

Maloki
09-04-2013, 21:48
Odi ih odigrat onda.

Btw mi se to čini ili Batman nema gaće?

Windwalker
09-04-2013, 22:03
Na prvoj slici je lik iz Army of Two.

Kid A
09-04-2013, 22:21
@Kid A
Kakav fors i kopanje rupe? Jednostavno želim znati zašto se netko drugačijeg mišljenja odmah svrstava u kategoriju retardiranih. Zašto čovjek koji je fan Betmena, koliko sam skužio iz teme Stripovi, kojem nikako ne paše sandbox koncept i priča mora iznijeti brdo argumenata zašto mu igra saka da bi njegovo mišljenje bilo priznato? Nitko nikoga nije uvrijedio do Malokija. I ako je "Ideš okolo i radiš sranja" dovoljan argument u prilog free roamu nasuprot "Linearni betmen u maniri stripa" onda stvarno više ne znam kako vi shvaćate konstruktivne rasprave.
Problem je vjerojatno što je Bullov izbljuv na AC izvučen iz konteksta i uopće nije bio namijenjen poticanju rasprave i vjerojatno zato ni nije ništa objasnio. Shvaćam da je čovjeku pun kurac jer svaki stav kontra općeprihvaćenog je ili trolanje ili mega retardiran neukus, što se vidjelo u Dark Souls temi.

@Maloki
Da si mi pročitao postove vidio bi da nikog nisam prozvao, samo sam skrenuo pozornost na prozivanje zbog određenih razloga, u ovom slučaju argumenti i relevantnost mišljenja. Još sam napisao da igru nisam igrao tako da stvarno nema smisla.

Kaj znaci imati drugacije misljenje? Uletati vec par mjeseci u skoro svaki topic sa "ova igra je smece i nesto najgore ikad" i kad trebas obrazloziti napisano odgovaras za "Nista nisam htio reci, ma jebo vas forum, odoh"? I sad njegovo misljenje treba biti relevantno isto kao od Kadamon-Same ili Hexfirea koji se cak potrudi pa odvoji ogromnih 5 minuta i napise par utisaka o igri koju zavrsi.

I super mi je kako si iz cijelog Malokijevog posta izvadio pojam "radis sranja" i oko toga pokusavas povuci usporedbu njega i Bulla. Da mi je stalo do misljenja ljudi koji besmisleno pljuju po igrama maskirajuci neke licne frustracije, cesce bih posjecivao /v/

Kadamon-sama
10-04-2013, 10:19
E vis ovakav pristup od developera mi se svida, govorim o Rocksteadyu, i full ga postujem.

Imali su kreativnu ideju iz koje se rodil Arkham Asylum, i ne samo da su imali odlicnu ideju nego su je i odlicno realizirali, nakon toga je dosel City koji ju je dodatno razradil i ekspandiral i stvarno je bil nastavak u punom smislu te rijeci ali nakon toga(moja pretpostavka) su sagledali sta su naravili i uvidjeli da ako nastave Arkham fransizu da budu ljudima davali vise-manje istu stvar.
Ne mogu staviti vece tezine zbog ogromnog vremenskog posla koje to zahtijeva(kaj izdavac vjerojatno nije spreman dopustiti) jer po meni za vecu tezinu bi tu bilo potrebno ne samo povecat HP i DMG protivnika nego i puno puuuuno vise raznovrsnijih protivnika koji se puno cesce pojavljuju da daju ever-changing challenge(tipa Dark Souls) ali ta igra nije tak koncipirana nego je vise koncipirana kao quick brawler(govorim cisto o combat sekciji) gdje se ti stalno bijes protiv veceg broja ulicnih thugova(kaj i Batman radi u stripovima) i jednostavno ih meljes. I sad je tu lijepi kreativan zid po pitanju ekspanzije gameplaya.
Pa je Rocksteady to uvidel i rekel NE mi necemo postati novi Infinity Ward kojeg se vecinski pamti po reciklazi mi hocemo stalno siriti svoje obzore i to predstavljati nasim fanovima a za to mi vise ne mozemo ostati u Arkhamu pa su izdavacu, koji naravno hoce musti Arkham fransizu, predstavili opciju da nek to daju drugom studiju dok njima daju financije za rad na necem drugom kaj je win-win situacija za i developera i izdavaca.
To je recimo i Naughty Dog napravil sa Crashom i to je meni jebeno.

Ko zna mozda ovo i ispadne dobra igra ali vise mi se cini da ce ispasti more of the same, vise me zanima sta ce novo Rocksteady napraviti nego ovaj prequel.

Srle
10-04-2013, 10:26
Mene isto zanima na čemo radi Rocksteady, kad se "odrekao" naslova na kojem je stekao slavu...

Mada ne bi me čudilo kad bi radili neki Arkham naslov, samo za next-gen...

Maloki
10-04-2013, 10:49
Lol, sumnjam da je išlo baš tako pošto je Rocksteady u vlasništvu WB-a :)
Prije bih rekao da rade na nekom next-gen sranju (lako moguće da se isto radi o Batmanu), a Origins je tu da se skrati čekanje između AC-a i novog nastavka, te da se zarade masne pare na starim konzolama dok su još koliko toliko aktualne, pošto je to trenutno ogromno tržište .

Sgt. Bull
10-04-2013, 15:53
@Kid A
Kakav fors i kopanje rupe? Jednostavno želim znati zašto se netko drugačijeg mišljenja odmah svrstava u kategoriju retardiranih. Zašto čovjek koji je fan Betmena, koliko sam skužio iz teme Stripovi, kojem nikako ne paše sandbox koncept i priča mora iznijeti brdo argumenata zašto mu igra saka da bi njegovo mišljenje bilo priznato? Nitko nikoga nije uvrijedio do Malokija. I ako je "Ideš okolo i radiš sranja" dovoljan argument u prilog free roamu nasuprot "Linearni betmen u maniri stripa" onda stvarno više ne znam kako vi shvaćate konstruktivne rasprave.
Problem je vjerojatno što je Bullov izbljuv na AC izvučen iz konteksta i uopće nije bio namijenjen poticanju rasprave i vjerojatno zato ni nije ništa objasnio. Shvaćam da je čovjeku pun kurac jer svaki stav kontra općeprihvaćenog je ili trolanje ili mega retardiran neukus, što se vidjelo u Dark Souls temi.

@Maloki
Da si mi pročitao postove vidio bi da nikog nisam prozvao, samo sam skrenuo pozornost na prozivanje zbog određenih razloga, u ovom slučaju argumenti i relevantnost mišljenja. Još sam napisao da igru nisam igrao tako da stvarno nema smisla.

Kaj znaci imati drugacije misljenje? Uletati vec par mjeseci u skoro svaki topic sa "ova igra je smece i nesto najgore ikad" i kad trebas obrazloziti napisano odgovaras za "Nista nisam htio reci, ma jebo vas forum, odoh"? I sad njegovo misljenje treba biti relevantno isto kao od Kadamon-Same ili Hexfirea koji se cak potrudi pa odvoji ogromnih 5 minuta i napise par utisaka o igri koju zavrsi.

I super mi je kako si iz cijelog Malokijevog posta izvadio pojam "radis sranja" i oko toga pokusavas povuci usporedbu njega i Bulla. Da mi je stalo do misljenja ljudi koji besmisleno pljuju po igrama maskirajuci neke licne frustracije, cesce bih posjecivao /v/

Ajmo od početka, znaš li zašto ulijećem svakih par mjeseci? Zato što većina gaming općenito podforuma služi za kurac. Ili vi serete kako igra valja i dižete joj spomenike ili serete po onima kojima se igra ne sviđa (kao što ste po meni sada i ti i maloki srali ne samo sada za batman nego i za Spec Ops kada sam izjavio da je igra loša, iza čega i dalje stojim). Da si se potrudio pročitati moj post, koji sadrži okruglo tri (slovom i brojem 3) rečenice vidio bi da sam stavio sasvim dovoljno razloga da MENI igra ne valja i da se MENI nije svidjela.
Za razliku od drugih, ja svoje frustracije ne liječim na forumu i ne ponašam se poput malokija koji baca uvrede bez ikakve potrebe (i ja tebi maloki, i ja tebi). No to na stranu, činjenica je da se zadnjih mjeseci, ako ne i godina ovaj forum svodi na ekipicu koja se sastoji od nekolicine forumaša i 'ostalih' kojima se jebu matere kako se stigne, samo zato što se ne slažu sa vama.
Možda i ne bih reagovao na način na koji sam reagovao na deadwalkera (isprike) da nije bilo malokijevog retardiranog posta 'uu loš pokušaj imitiranja'.

No evo, da ne bude da samo (poput tebe) serem. Izvoli moj post, zašto B:AC saka ćunu.

Kao što sam već naveo, prebacivanje settinga u otvoreni grad je loše izvedeno. Da je taj setting nešto konkretno i ponudio, možda bi bilo i ok, no osim napornih side misija, preiritantnih i predugih borbi sa random packovima, grad ne doprinosi ničemu i samim time je minus. U AA je setting taman odrađen. Sa jedne strane često si u zatvorenom, no sa druge strane balans između vremena koje provedeš u zatvorenom i na otvorenom je savršeno odrađen. Taman kada dođeš to tačke u kojoj ti prokljuve na nos i gargojli i ventovi, nađeš se vani i igra se tako cijelo vrijeme mjenja održavajući ugodan i interesantan ritam. AC to ne radi. Previše si vani. Nije interesatno, letanje po pet minuta sa jednog kraja na drugi je naporno. Neprijatelji su iritantni jer dolaze u packovima i treba ti stotinu godina da ih se sviju riješiš. Idemo dalje - Catwoman. Inače je jedan od najbesmislenijih likova u stripu, no to na stranu, sam lik u ovoj igri je bezveze baš poput i većine cameo uloga koji ne služe apsolutno nikakvoj ulozi već su tu reda radi, da bi i developeri mogli reći 'e sjetili smo se xy lika i stavili ga pa se nemate zašto buniti'. Nazad na Catwoman - nema neki interesantan backstory niti ima ikakvu korisnu svrhu. Gameplay sa njom je loš. Borba je bezveze i činjenica da je ona više kao neki ‘cameo’ lik nego neko ko ima konkretno uporište u samom svijetu igre je bezvezna. Samim time, Catwoman je loš, naporan i viška lik u igri. No treća, možda i najveća, greška u igri je priča. Za razliku od priče u Arkham Asylumu, AC ne nudi baš mnogo. Konstantno bacanje između tristotinešezdesetidva zlikovca je apsolutna glupost i višak. Ubijanje Jokera je urađeno samo zato što je Hamill izjavio da se više neće baviti VA. Sama priča oko protokola 10, pa onda 11 je traljavo urađena i loše izvedena. A glavna priča je sputana sa toliko malih dodatnih pričica da je to jednostavno bezveze. Da su držali smjer jednostavnije priče, bez nekog umjetnog produbljavanja, možda bi i valjala (iako je cijela ideja oko p10 loša no u ovoj igri je dodatno upropaštena). Po meni, B:AA ima mnogo bolju priču upravo zato što je ona nekako lična, i mnogo interesantnija nego ova ‘spasi grad blabla’ priča.
Da na kraju dodam da mi ni freeflow više nije to što je bio. Fino uređeni, beskrajni valovi neprijatelja su loši (isto kao da igram challenge cijelo vrijeme) i sam koncept freeflowa se sada svodi na jednostavni button mashing. Šteta, jer upravo sam i na steamu hvalio isti i smatrao ga doslovno jednom od najboljih stvari koje sam ikada vidio u igrama (po tom pitanju). Stealth mi je također izgubio svrhu i najveći dio se jednostavno svodi na skakutanje po krovovima dok te ne nađu.

Kid A
10-04-2013, 16:31
Pa AC je open world isto koliko i Asylum, imas jedno veliko podrucje i moze i ulaziti u par objekata isto kao i u AA (da mogu jos posjetiti Asylum, grad pa jos neku lokaciju onda bih rekao da je open world al ovako mi je bas slaba definicija).
Sam grad nije bogzna koliko velik i mozes ga preglajdat za minutu kad dobijes onaj hook upgrade. Combat sistem je skoro isti, s tim da mi je Catwoman ok lik, bolja fluidnost comboa i opcenito je brza u usporedbi sa Batmanom (vise sam je koristio u free roamu kad sam presao igru). Skoro sve "mane" koje si naveo su bile i u prethodniku, samo sto smo dobili veci playground i vise contenta ovaj put. Sto se tice dodatnih prica, nitko te ne tera da trazis Freezeovu zenu ili rjesavas ona ubojstva. Opcionalni content koji slobodno mozes preskocit prvog trenutka kad ga dobijes.

Evo sad kad sam presao igru nakon par mjeseci i mogu reci da nije neki napredak u odnosu na AA, malo sta se promijenilo, igra je sadrzajnija i vodi se po formuli zasto mijenjati nesto sto vec funkcionira. Mislim, ti si prva osoba kojoj je valjao AA a da ti je AC bezveze, sto mi je bas cudno kad vidim koliko igre imaju zajednickog

Hexfire
10-04-2013, 16:40
Meni je baš taj otvoreniji koncept pasao. Nisam dobio dojam da si previše vani pošto te igra često šalje u zatvorena područja, a i bilo mi je odlično uletjeti sa glide kickom u grupu i razbiti ih. Naravno tko hoće može stalno letjet uokolo i rješavati side misije. S catwoman igraš onak, pol sata, pa mi to uopće nije smetalo. Njeni stealth dijelovi su mi baš bili cool. Priča mi ni u prvom nije bila nešto posebno pamtljivo, pa mi stoga ni ovdje nije neki minus.

Jedino što je u jedinici bili genijalno su bili Scarecrow dijelovi, a sve ostalo su digli na novi bolji nivo u AC-u.

Srle
10-04-2013, 16:56
Meni je catwoman dio jako dobar...zanimljivi je gameplay (čini mi se da je duplo slabija i da ima duplo manje healtha ali i da je dva puta brža od batmana)...fluidniji i ljepši combat nego što ima batman...meni je žao što je nema više...S druge strarne Robin dlc je loš...gameplay je negdje između Batmana i catwoman, i nema nikakve novine i zanimljivosti

Neke loše stvari koje je Bull naveo stoje, što se tiče atmosfere, slažem se...stealth i napetost je nestala, jer se sve može izbjeći kačenjem na neki random zid zgrade i bjegom...Velika je mana sidequestovi, što e tiče likova, koji se u nekom gameplay pojavljuje na tri minute...Ali koncepti i priče su dobri, mada su neki poput tracking Victor-a, dosadi i ponavjaju se dugo...
Protocol 10 i 11 priča je zaista glupa, i neću ni komentarisati...

Gameplay se nije umnogome promjenio, ali nije ni bilo potrebe za tim
Ali u svakom ostalom segmentu, igra je napredovala, pogotovo boss battle, koji se s borbe s titanima umnogome napredovao...Freeze, Solomon, pa i Ra's...sve zahtjeva drugačiji pristup...

Maloki
10-04-2013, 17:46
Arkham City jedna od najboljih igara u zadnjih par godina rofl ne kužim kaj ti briješ. Dosta loš pokušaj imitiranja Vedrana.
I ne kužim problem u epizodnim igrama ako se dobro izvedu? Ko kaj Karabaš veli, nema telltale patent na epizodnu strukturu, a mnoge igre bi savršeno funkcionirale u takvom formatu.
Kako sam te samo mogao ovako uvrijediti, sasvim opravdano što si me poslao u kurac i zaslužio sam da me jebe svetac.

Retardu.

Btw, tebi se ne sviđa:
- Combat koji je isti kao u jedinici uz dodatak drugih gadgeta
- Dodatni, opcionalni sadržaj
- Igranje sa Catwoman

Smeće igra.

Sgt. Bull
10-04-2013, 17:54
Mama ti retard što te tako glupog okotila.

Ugl, hf. Ja sam završio sa forumom.

Maloki
10-04-2013, 17:58
Za razliku od drugih, ja svoje frustracije ne liječim na forumu

Kid A
10-04-2013, 18:00
Zadnja osoba koja je kvitala forum je bio hansi i to kad sam mu usporedio Dir En Grej s Tokio Hotelom. Bull nastavlja taj niz s jednako validnim razlogom.
Tuzno

StormCr0w
10-04-2013, 18:07
Hansiju ste u svakom postu jebali mater i proglašavali ga kretenom. Bar je imao ikakvog razloga da ostane.
Jedino što je u svemu tome tužno je izdrkavanje pojedinih iskompleksiranih ličnosti.

hansi
10-04-2013, 18:18
geto bogat radije cu umrit nego odat

StormCr0w
10-04-2013, 18:19
prije ću umrit nego odat* :(

koja recesija krek glave me zovu mesija

Kid A
10-04-2013, 18:21
Jedino što je u svemu tome tužno je izdrkavanje pojedinih iskompleksiranih ličnosti.

Mama ti retard što te tako glupog okotila

hansi
10-04-2013, 18:22
ispod soma eura ne kosta moj paketic ne triba mi cekic glavon zabijen brokvu

StormCr0w
10-04-2013, 18:26
prvi put čujem

Maloki
10-04-2013, 18:30
Zato jer nisi čuo ISTINU.

hansi
10-04-2013, 18:42
svaki lajn je cvrst vec odredeno vrijeme svaki put ubijen vrs a vi ste ko krizantene
rime su van u krizi pisme nemaju teme pratite trendove ka sta objekte prate sjene
radimo projekte prehladne za atmosferu radimo projektile napuste egzosferu pretvaraju u reptile i vracaju nazad da nauce repere od svile u cemu je baza
jer ne znaju razliku izmedu kurca i picke a ruku na srce te dvi stvari nisu slicne
predugo stojite ispod 2pacove biste svi moj mc-evi sociopati diste
najbolji kojeg neces nikad neces cut, a kad me cujes ne razumis me ko da san pikachu
drugi nikad necete saznat ko san obrnuta beskonacnost poput broja 8

majkl dzeksona san naucia lunarni hod s djecacima u je u paklu ne moze zaboravit mog metalik zelenog, elasticne moci drasticne oci za skolasticne noci
i malo mi smeta praznina soneta koje skrivate ispod spustenih roleta

Duke of Earl
10-04-2013, 18:59
Mama ti retard što te tako glupog okotila.

Ugl, hf. Ja sam završio sa forumom.
Netko treba vagine.

cham3leon
10-04-2013, 21:13
Di je Predator kad je potreban?

Xero
10-04-2013, 21:28
Predatorova još nije gotova. Molimo sačekajte.

Srle
16-05-2013, 16:42
Teaser (http://www.gametrailers.com/videos/ub1mmq/batman--arkham-origins-debut-teaser)
Dobro izgleda, a za tri dana full...mada bolje bi bio neki gameplay a ne CGI...

Aral
20-05-2013, 16:23
omlvKqcRm04

flander
20-05-2013, 17:01
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/971632_539770496075850_1484163278_n.png

Windwalker
20-05-2013, 17:05
Arkham igre su jedne od boljih igara ikada, s najgorim coverima.

Hexfire
20-05-2013, 18:24
Ovaj je najbolji dosad.

Arbiter of Change
20-05-2013, 18:54
Ne leži mi nikako taj redizajn u usporedbi sa ovim Batmanom iz AA i AC-a koji izgleda kao dvokrilni ormar. Ovaj novi definitivno djeluje manje impozantno. Naslovnica bi bila solidna da nema ovog pre-order prozorovanja koje em što je sramota em što remeti čitavu naslovnicu. Mrš.

Xero
20-05-2013, 19:52
Ovo izgleda kao Nolanov Batman.

Deadwalker
20-05-2013, 21:25
Ti coveri će postati ionako nebitni za koju godinu.

Windwalker
20-05-2013, 22:09
Kad igre prestanu izlazit u kutijama, prestajem biti gamer.

cham3leon
20-05-2013, 22:33
Kad igre prestanu izlazit u kutijama, prestajem biti gamer.

Bar će razina dobrog ukusa na forumu porasti.

Windwalker
20-05-2013, 22:58
Kad igre prestanu izlaziti u kutijama, sve nove igre što će se raditi bit će raznorazni nastavci COD-ova, Ass Creedova, FIFA-i i sličnih i izlazit će jednom mjesečno.
Tako da ne znam kako će ukus foruma porasti.

StormCr0w
21-05-2013, 07:27
A buu ;(((((((((

Više nitko neće znat da si bolja osoba od igrača kolofdjutija.

Windwalker
21-05-2013, 10:12
Bit će to tužan dan.

Maloki
21-05-2013, 18:10
Ne leži mi nikako taj redizajn u usporedbi sa ovim Batmanom iz AA i AC-a koji izgleda kao dvokrilni ormar. Ovaj novi definitivno djeluje manje impozantno. Naslovnica bi bila solidna da nema ovog pre-order prozorovanja koje em što je sramota em što remeti čitavu naslovnicu. Mrš.
Meni je fora novi izgled Batmana, a na cover se slažem.
Arkham City je isto imao čist dobar cover. Naravno, ne mislim na GOTY verziju.

Kid A
05-06-2013, 16:08
http://www.greenmangaming.com/s/ba/en/p ... m-origins/ (http://www.greenmangaming.com/s/ba/en/pc/games/action/batman-arkham-origins/)

Maloki
11-06-2013, 10:22
i6AoJB54Y2o

Hexfire
11-06-2013, 10:30
Po ovom izgleda kao solidan DLC za AC.

hacker
11-06-2013, 11:36
Jel to frajer ubija?

Maloki
11-06-2013, 11:37
Brijem da ne, ali je brutalniji nego inače.

Windwalker
11-06-2013, 11:40
Po ovom izgleda kao solidan DLC za AC.
Koji je solidan DLC za AA.

flander
11-06-2013, 17:42
http://www.gametrailers.com/netstorage/e3/live.html

premotat na 4:00 za gameplay

Srle
11-06-2013, 18:12
Hm...ne djeluje loše...mislim ne znam šta se može dodati nakon AC...Veća mapa, novi neprijatelji (onaj oklopni je combo hammer&sicle + standardni oklopni iz AC, a oni što pariraju Batmanu su predobri)...Mada, reciklaža je primjetna..Nadam se samo da manjak inovacija neće opravdati uvođenjem MP-a...

Maloki
12-06-2013, 12:46
https://www.youtube.com/watch?v=xS3upAxmLaY

Mogu reć da mi se sviđa. Bio sam skeptičan ali djeluje čist dobro. Pričaju o izmjenjenom i poboljšanom exp sistemu ali to još treba vidjet.
Novi detective mode mi djeluje baš odlično, a sama šora izgleda teže, brutalnije.

Hexfire
12-06-2013, 13:40
Pa djeluje ok, ali još uvijek ne djeluje kao druga igra. Osim ove rekonstrukcije zločina, nisu pokazali neki poseban razlog za kupnju. Doduše, meni se sam zaplet sviđa pa ću zbog toga odigrati.

Srle
12-06-2013, 15:38
If it aint broken, dont fix it..nisu ubacili nešto radikalno novo već su samo obogatili postojeći konccept...definitvno sam ubjeđen da će biti

Duke of Earl
14-06-2013, 12:27
Meni je Arkham City dosadio nakon par sati nakon što sam poprilično uživao u Arkham Asylumu :( Ovo opet izgleda ko potpuno identična igra pa vjerojatno odustajem od ovog serijala.

Bartuc
14-06-2013, 12:30
Kaj ti nije valjalo u AC?

Ja nikako da ga zaigram, a već ga imam par mjeseci u lib-u.

Duke of Earl
14-06-2013, 12:36
Pa objektivno je jako dobra igra, ali je u biti ekspanzija na Arkham Asylum, i jednostavno mi je dosadila kroz par sati. Nema nikakvih pravih noviteta, combat je isti i već lagano naporan, pogotovo jer mi se čini da su povećali brojeve protivnika u jednom valu, sam Batman je i dalje užasno dosadan kao lik, i letuckanje po gradu mi isto nije bilo previše zabavno.

Neznam, možda sam trebo napravit neku pauzu između AA i AC jer je izgleda došlo do prezasićenja, ali evo, sad kad razmislim i gledam videe Originsa ne pada mi na pamet da opet instaliravam AC, vjerojatno ću ga preskočit pa možda za koju godinu odigrat Origins.

Izgubljeni
18-06-2013, 08:34
Ja sam oboje igrao u vrijeme izlaska i obe su mi odlične igre, što se tiče noviteta tu se ne slažem, mislim kad neko napravi prelaz igre u sandbox to već samo po sebi je velik novitet, krcata je sadržajem i ima se šta radit, i svaki segment od AA je jedno 5 puta bolje odrađen u AC (osim možda atmosfere koja se gubi prelaskom u sandbox), mene fasicnira ovo: ne valja jer nema previše noviteta, a kad se napravi nešto ka sa sc: conviction onda je "ajme ovo nema veze sa sc, koji idioti". Al ovaj Origins stvarno preidentičan izgleda, čak nisu ni hud promjenili.

Hexfire
18-06-2013, 08:58
ne valja jer nema previše noviteta, a kad se napravi nešto ka sa sc: conviction onda je "ajme ovo nema veze sa sc, koji idioti".

Nekako mi ta usporedba i nije nešto. Jedno je kad ubaciš novitete koji samo nadograde postojeće iskustvo, a drugo je kad sa izmišljanjem tople vode napraviš nešto što nema blage veze sa prethodnicima, kao Conviction ili Absolution nedavno. I dok je SC poprilično zabavna igra, Absolution je sigurno odgurnuo stare fanove, a ne vjerujem da je privukao puno novih.


Al na stranu to, meni je i AC bio odličan. Nije fer reći da nije bilo napretka, ali se i izgubilo ponešto genijalnosti, npr. nivoi sa Scarecrow.

Izgubljeni
18-06-2013, 09:14
ne valja jer nema previše noviteta, a kad se napravi nešto ka sa sc: conviction onda je "ajme ovo nema veze sa sc, koji idioti".

Nekako mi ta usporedba i nije nešto. Jedno je kad ubaciš novitete koji samo nadograde postojeće iskustvo, a drugo je kad sa izmišljanjem tople vode napraviš nešto što nema blage veze sa prethodnicima, kao Conviction ili Absolution nedavno. I dok je SC poprilično zabavna igra, Absolution je sigurno odgurnuo stare fanove, a ne vjerujem da je privukao puno novih.


Al na stranu to, meni je i AC bio odličan. Nije fer reći da nije bilo napretka, ali se i izgubilo ponešto genijalnosti, npr. nivoi sa Scarecrow.
Da, al ovde čitam za AC postove tipa "dobar dlc za AA" ili "malo noviteta", po meni kad neko promjeni igrinu strukturu u open world ( i to tako gladak prijelaz) to je već sam po sebi veliki novitet, a da ne govorim kako su segmenti kao borba ostali isti samo poboljšani, kao i exp sistem. Ugl želim reć da je igra ostala u suštini ista samo sa dosta noviteta, a ovo da treba "prave novitete" bi značilo da rade totalno novu igru kao šta je slučaj sa SC i Aboslutionom. Meni je primjerice taj level sa scarecrowom, zamjenio oni sa klobučarom u AC. Al ovaj Origins mi stvarno malo prevelika reciklaža izgleda.

Hexfire
18-06-2013, 09:33
I meni, ali ovaj reconstruction vrag i sama priča koja mi zvuči dobro će me ipak "prisiliti" da ga uzmem na prvom većem saleu.

Maloki
18-06-2013, 12:44
Ja bi reko da je došlo do zasićenja.

Srle
18-06-2013, 17:21
I meni, ali ovaj reconstruction vrag i sama priča koja mi zvuči dobro će me ipak "prisiliti" da ga uzmem na prvom većem saleu.
Meni se ta rekonstrukcija nije toliko dopala...Djeluje zanimljivo, ali koliko sam vidio, sve se svodi da jednu te istu scenu tri četiri puta vrtiš, pa onda promjeniš ugao, pa opet isto...Nadam se da nije dosadno kao što mi je izgledalo...

Duke of Earl
18-06-2013, 18:04
i svaki segment od AA je jedno 5 puta bolje odrađen u AC (osim možda atmosfere koja se gubi prelaskom u sandbox).
Dobro, jesu poboljšani, al nemoj me jebat s ovakvim pretjerivanjima :D Neznam kak točno možeš definirat par novih animacija i 10 novih pokreta za naučit peterostrukim poboljšanjem.

Izgubljeni
18-06-2013, 19:40
Dobro aj malo sam pretjerao, al neznam zašto mjenjat postojeći combat sistem, kad je i ovaj već odličan, neznam puno igara gdje su stealth i rambo pristup tako dobro odrađeni, nema potrebe za mjenjanjem, a i malo ga pretjeruju s ovim jokerom, odličan je on lik i sve to al stvarno u svemu vezano s batmanom je tu on, neznam bilo bi odlično kad bi napravili ogromnu mapu i ubacili vozila, al svi znamo da se to neće desit, jebemu čak je i batman i robin sa psxa to napravio (loše jeli) sad zamisli da to naprave sa Arkham serijalom.

Hexfire
18-06-2013, 19:44
Meni pak je glideanje bilo toliko genijalno da ne vidim potrebu za vozilima.

Sgt. Bull
19-06-2013, 14:11
Je, genijalno je prvih 20 minuta. Nakon toga i to dopizdi. Gib batcar.

Kid A
19-06-2013, 14:19
Ja bi se sad slozio s Hexfireom za glajdanje al bojim se da ces onda i meni spominjat mater ko Malokiju i opet otic s foruma :(

Sgt. Bull
19-06-2013, 14:20
Nećemo opet o tome. Uostalom, nekako sumnjam da češ me vrijeđati kao što je on?

Kid A
19-06-2013, 14:21
Ma necu :oops:

Sgt. Bull
19-06-2013, 14:24
:)

Hexfire
19-06-2013, 14:56
Je, genijalno je prvih 20 minuta. Nakon toga i to dopizdi. Gib batcar.

Nisam već dugo igrao AC, ali ne znam koliko dobro bi auto funkcionirao. Koliko se sjećam, dosta dijelova je ograđeno žicom, drugi auti smetaju na cesti... baš je lvl dizajn prilagođen glideanju. Ali moguće da me sjećanje vara.

Maloki
19-06-2013, 15:56
Auto ne bi odgovarao u AC, glideanje je bilo odlično s kontrolerom.
ali auto bi pasao u Originsima.

Bok Bull, kompleksi nestali?

Izgubljeni
20-06-2013, 21:14
Pa kažem da naprave veću mapu i ubace batmobil, mislim i eto ti novog gadeta ionako ga u svakom mediju prikazuju da upravlja batmobil s nekim gadetom, pa npr moš ih ometat sa tim da neopaženo prođeš na neka područja ili tako nešto, to uopće nebi bilo teško ubacit, al svi znamo da to neće napravit jer ono (http://global3.memecdn.com/because-fuck-you-thats-why_o_781724.jpg).

Hexfire
20-06-2013, 21:57
Eventualno na tom novom otoku jer ovaj prvi dio je više manje c/p AC-a

Srle
20-07-2013, 13:54
nešto malo infoa i novi trailer (5HZDHNC9zOs)

Arbiter of Change
31-07-2013, 16:01
Multiplayer. Totalno svi neće htjeti igrati kao Batman i Robin. :(

3RG_EMWyf8c

Sickmanno1
31-07-2013, 16:08
Nikad neznaš, tako sam i ja mislio da će u KOTORu svi igrati samo s force userima :(

Kid A
31-07-2013, 16:33
Likovi koji su radili BRINK su zaduzeni za mp u Originsu

uh-oh


Ovo ce biti nesto ko Hitman Absolution mp, isprobas na 5 minuta i vise se nikad ne vratis

Čux
31-07-2013, 17:51
Likovi koji su radili Enemy Territory i Quake Wars, kakav uh-oh.

Kid A
31-07-2013, 17:57
Dzaba ti to kad im je zadnji izlet u mp vode bio totalni promasaj

To ti je kao da opravdavas Brevika za Hellgate: London jer to, radio je na Diablu svojevremeno

Xero
31-07-2013, 21:17
Hellgate: London je okej igra.

Windwalker
31-07-2013, 21:24
Samo ako si prije nje igrao jedino Atari 2600 igre.

LukA33
01-08-2013, 15:27
nije mi jasno u cemu je toliki problem oko Hellgate London, istina da je bilo problema ali je igra sasvim ok

StormCr0w
01-08-2013, 15:36
5/10

Maloki
01-08-2013, 15:43
MP djeluje retardirano.

Arbiter of Change
20-08-2013, 22:02
Može. Konačno Alfred. :)

3vJY9eHFdAU

p0ky12
20-08-2013, 22:44
Divota.
Ovo će biti fenomenalna igra.

Duke of Earl
20-08-2013, 23:00
AAGKH0JFBzw

Potezi u borbi izgledaju skoro identično ko u prva dva, mogli su ovo komotno izdat kao ekspanziju za AC. Počinje ovo ozbiljno smrdit na mužnju franšize uz minimalne izmjene, ko da CoD i AC nisu dovoljni.

Maloki
20-08-2013, 23:12
Zabrinut ću se kad počnu dolazit na godišnjoj bazi.
Ali ne bih se složio da potezi izgledaju identično, točno se vidi kako je Batman brutalniji nego u prethodna dva nastavka.
Ne znam, do sada sam bio dosta indiferentan prema igri ali ovaj trailer me fino nahypeao.
Još uvijek stojim iza toga da bi igra savršeno funkcionirala epizodno, pogotovo kad se uzme u obzir priča ovog nastavka.

Deadwalker
20-08-2013, 23:16
Ja još nisam odigrao ni AC do kraja. Počeo nedavno, no ne znam...Jednostavno me igra nije nešto posebno zaokupila.
Ovo ću najvjerojatnije preskočiti.

Duke of Earl
20-08-2013, 23:20
Ja sam preskočio AC jer mi je dosadio nakon par sati, tak da ću ipak dat šansu ovome.

Maloki
20-08-2013, 23:22
AC genijalnost.

Kid A
20-08-2013, 23:24
Shameless self-advertising (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=111194444)

Arbiter of Change
30-09-2013, 16:44
I AM THE NIGHT. Šteta što će izgleda biti kratka igra.
http://www.eurogamer.net/articles/2013- ... ne-in-asia (http://www.eurogamer.net/articles/2013-09-29-batman-arkham-origins-initiation-dlc-stars-bruce-wayne-in-asia)

Voghel also offered up details of the game's I Am the Night mode, available after you complete the main game and New Game Plus.

"The main narrative arc and side missions last about 12 hours," he explained, "and then you have all the collectibles. To get 100 per cent of that will take much, much longer. We have a new difficulty level, New Game Plus is coming pack - that's really difficult - and when you're done with that there's I Am The Night mode - which is no saves and one life."

Arbiter of Change
22-10-2013, 10:19
Koji užasan FPS na konzolaškoj verziji. I to promo video još.

C2qqnEBsd-k

flander
22-10-2013, 10:59
kako jako upada u oči ovaj random font kod prikazivanja kontrola

fuj, ko neka jeftina prezentacija xD

W3DR4N
22-10-2013, 19:10
Ja sam kupio. Prva dva su rulala. Dovoljan razlog.

flander
22-10-2013, 20:35
Batmana cu si nagodinu uzet sva tri, kad bude neki popust na Zavviu

istrošio sam se dosta ove godine ^^

Srle
22-10-2013, 21:04
Ovakav klip izbacuju par dana pred zvanični izlazak?
Malo zabrinjavajuće za final verziju...

Windwalker
22-10-2013, 21:13
Batmana cu si nagodinu uzet sva tri, kad bude neki popust na Zavviu

istrošio sam se dosta ove godine ^^
Mislim da su ti već sad Asylum i City GOTY-ji najniže što će ikad biti.

Kid A
23-10-2013, 13:32
Batman Arkham Origins certainly isn’t a bad game, but it epitomises everything that is currently wrong with the videogames industry, and this makes me mad at it. It’s a generic wish wash of ideas that regurgitates the success that came before it, with a bland story, uninspired levels, and familiar gameplay. It’s more of the same, and if that’s good enough for you then go ahead, buy it and enjoy it. But be warned, the creativity and originality that made the last two games so great is no longer here. Lightning doesn’t strike three times

Izgubljeni
23-10-2013, 17:04
Pa vec se po trailerima i videima vidjelo da se nisu čak potrudili ni hud promjeniti.

Hexfire
23-10-2013, 17:28
Bit će mi jebeno žao ako je to istina. Očekivano, ali ipak jako žao.

Windwalker
23-10-2013, 23:26
Kak to da igra još službeno nije vani, a vidio sam je u izlogu Sony Centra u Avenue Mallu za kupit?

Hexfire
24-10-2013, 08:25
Stavili su dan ranije u izlog.

Deadwalker
24-10-2013, 19:40
Pa koliko znam, Origins je samo popunjavanje praznine u kalendaru dok Rocksteady ne sklepa nešt za next-gen konzole za što istina-bog treba vremena. Realno nisu ni mogli napraviti nešto revolucionarno u dvije godine, barem kada je u pitanju takav projekt AAA magnitude koji osim što ga radi skroz friški developer, treba igrati na sigurno radi isplativosti cijele priče.
Budem ovo odigrao, čim padne cijena na razumnu razinu i dok se PC verzija pokrpa od tehničkih mušica.

W3DR4N
24-10-2013, 20:10
Rocksteady su rekli da više nebudu radili Batmane.

Platina do sljedećeg tjedna? Može.

Deadwalker
24-10-2013, 21:30
Još ništa nije potvrđeno.
Manijak.

Hexfire
24-10-2013, 22:09
Niti ne vidim nešto puno mjesta za napredak u odnosu na City. Radije bih vidio nešto sasvim novo od njih umjesto novog Betmana. Nek me opet iznenade.

Windwalker
24-10-2013, 22:20
Npr. Superman.

crnisokol
25-10-2013, 08:54
je, igra u kojoj imaš stalno ukjlučen god-mode...osim kad se pojavi kriptonit 8)

Xero
25-10-2013, 08:57
Postoje već igre u kojima si masovna pederčina ne treba nam sad još i Superman.

Windwalker
25-10-2013, 16:15
je, igra u kojoj imaš stalno ukjlučen god-mode...osim kad se pojavi kriptonit 8)
Pa fora bi bila u tome da bi većina protivnika bili upgradeani kriptonitom i mogli bi ga sredit.
Ili da ga na neki način znatno oslabe, pa bi veći dio igre imao većinu svojih moći, ali znatno slabije.
Onak, prvi level bi bio god, a dalje oslabljen, ko Alucard u Symphony of the Night.

Hexfire
25-10-2013, 17:56
Odigrao sat vremena. Case reconstruction izgleda fora, ali sve ostalo je identično prethodniku. Deathstroke nije toliko zabavan za challange ko Catwoman.

StormCr0w
25-10-2013, 18:11
je, igra u kojoj imaš stalno ukjlučen god-mode...osim kad se pojavi kriptonit 8)
Pa fora bi bila u tome da bi većina protivnika bili upgradeani kriptonitom i mogli bi ga sredit.
Ili da ga na neki način znatno oslabe, pa bi veći dio igre imao većinu svojih moći, ali znatno slabije.
Onak, prvi level bi bio god, a dalje oslabljen, ko Alucard u Symphony of the Night.


Koja je onda poanta :D
Pa Supermena igraš da se osjećaš moćno, najbolje da naprave Clark Kent: The Game. Ono, ideš gradom i mlatiš razbojnike smotanim novinama.

Hexfire
25-10-2013, 19:11
A stealth će biti ko u Hitmanu samo što umjesto gledanja u pod, staviš naočale pa te opet nitko ne primijeti.

Duke of Earl
26-10-2013, 19:15
http://www.gamespot.com/reviews/batman- ... 0-6415506/ (http://www.gamespot.com/reviews/batman-arkham-origins-review/1900-6415506/)


Batman: Arkham Origins is a deeply predictable game. It gives you exactly what you'd expect in another Arkham game, without doing anything to push the series forward. In the absence of new elements, the tried-and-true free-flow combat and predator mechanics feel routine rather than inspired. Origins is worth experiencing for the way it sets the stage for the events of the other Arkham games, but it also resides squarely in their shadows.

Znači ekspanzija, as expected. Očekujem novi nastavak svake godine.

Windwalker
26-10-2013, 21:12
A čuj. Asylum je bio vrhunska igra, i ak će svake godine nizat igre po uzoru na njega, pa i s minornim promjenama, bit će dobre igre.

Dok je npr. Ass Creed 1 smeće neviđeno, i svaki novi nastavak je u tom stilu - smeće.

Srle
26-10-2013, 21:47
Probao sam malo i zaista sam razočaran, u najmanju ruku...reciklaža potpuna...Grafika, animacija, likovi...
Najgore od svega je Killer Croc...ne poznajem Batman lore uopšte, ali u AA, killer crock je bilo nešto najgore na šta se može nabasati, odnosno instant death...ovde se pojavljuje kao neki random thug, kojeg Batman u 5 minuta sredi...Takođe, i izgleda retardirano...

Deadwalker
27-10-2013, 09:04
Početni dojmovi frenda koji recenzira na hcl-u:


Dakle, ja jednostavno nemogu da vjerujem što je postigla ekipa iz WB Montreala. Problemi postoje, naravno. Igra je daleko od savršenstva. U nekim stvarima je stvarno lošija od Arkham Citya, ali u nečemu je apsolutno bolja OD SVEGA što sam IKADA gledao, slušao i igrao o Batmanu - Batman konačno ima osobnost, oni su prvi uspjeli od njega napraviti zanimljivog lika, lika koji je više od nabildanog genijalca koji iz svega izlazi kao pobjednik. Batman iz Arkham Originsa je najbolje okarakteriziran Batman ikada, bolje od Nolana, bolje od Rocksteadyja rame uz rame s Frankom Millerom. Druga strana priče je Joker koji je već toliko isforsiran da mi je pozlilo više od njega, ali jednostavno u ovoj igri i to su napravili kako spada. Ovdje je Joker konačno onakav kakvog sam ga uvijek zamišljao i čim se on pojavio ti momenti u igri mjenjaju apsolutno sve i Arkham Origins postaje jedna posebna igra. Tko god je radio na priči ove igre razumije svijet Batmana bolje nego itko - lijen sam sada pogledati ime :)

Boss borbe me nisu razočarale, zapravo su jedne od kvalitetnijih s kojima sam se imao prilike susresti godinama. Borba s Baneom je fenomenalna i jedva čekam da je zaigram na New Game Plus i pogubim sve živce kad me svaki puta bude potrgao ko zvečku.

Apsolutno nisam zadovoljan s recenzentima IGN-a, Gamespota i Poligona koji su dali ovoj igri ispod 8.5. Pogotovo IGN, neznam gdje je zapelo i kako igra nije dospjela u ruke Grega Millera mislim da su se tu zeznuli.

Ovo kaže osoba koja je pročitala valjda sve postojeće Batman stripove.

Nezz, nekako imam dojam da se developer našao u nezgodnoj situaciji budući da je morao u 2 godine sklepati nešto igrivo da bude na razini Rocksteadyja, s time da je masa ljudi već unaprijed odlučila da to nije to jer igru ne radi isti developer. Čak je Polygon imao članak na tu temu.
Ne kužim što su ljudi očekivali od igre sklepane na istom engineu i Rocksteadyjevom creation kitu. Revoluciju?

Srle
27-10-2013, 09:45
Nit je Rocksteady bog među developerima, nit su novi voice actori loši, pa da svi odmah unaprijed kažu da je loša...Jednostavno, igra ne nudi ništa novo, osim veće gradske površine...Koja u suštini nema neku razliku od već postojeće...razbacani random thugovi, bez ijednog auta ili običnog građanina...
Novi dectective mod je u stvari korak u nazad...sve se svodi da jednu te istu scenu gledaš iz više uglova ne bi li vidio neki novi detalj, koji je nemoguće naći ovako...Zanimljivo samo prvog puta...Možda me ostatak igre iznenadi, ali ovo za sad djeluje samo kao reciklaža Assassins creed-ideje novih igara
Ok, na stranu to da li je Batman dobio ličnost ili ne, opet taj lore me ne interesuje uopšte, pa ne mogu o tome da govorim...

Hexfire
27-10-2013, 09:59
Igram tek 3-4 sata, ali ne kužim o kakvoj to osobnosti Batmana ovaj gore priča. Ne vidim nikakvu razliku u odnosu na onog iz prošlih igara. Još uvijek je to lik koji hoda zamaskiran po gradu i razbije svakoga koga vidi na ulici. Možda kasnije bude nešto. Veselim se encounteru sa Jokerom jer su rekli na GT-u da je voice acting opet odličan iako je drugi lik. Onaj iz prethodnih igara je savršeno odradio posao.

Boss fajtovi dosad su razočaravajući, iako ne mogu reći da i prethodnike pamtim nešto posebno po tom segmentu. Killer Crock fight je identičan nekima iz prošlih igara, a Deathstroke fight (ne znam da li je jedini) je apsolutna retardacija. Button mashing 10 minuta bez ikakvog korištenja mozga. Dosadno i nezanimljivo. Jedva čekaš da fight završi. Možda su kasniji fajtovi bolji pa podignu dojam.

I po ovome što sam vidio dosad nema previše razloga dati punu cijenu za ovu igru osim ako si neki ultra veliki Batman fan, pa ti je ionako sve sa Batmanom odlično bez obzira kakvo bilo. Grad je identičan jedino što sad padaju pahulje, interijeri se ponavljaju iz prethodnih igara, protivnici su identični, combat sustav meni izgleda isto iako neki vide da je Batman brutalniji pa im je bolje.

Jedino dosad novo što sam vidio je fast travel koji je cool, remote claw koji je copy paste iz Just Cause ali je zabavan za korištenje i rekonstrukcija zločina koja mi je najbolji novi detalj.

Nekome tko tek sad počinje sa ovim serijalom ovo će sigurno biti dobra igra. Još uvijek ima pregršt toga za raditi iako je grad prazan, a i multiplayer izgleda zabavno. Ne vjerujem da je itko očekivao revoluciju, ali barem nekakav korak naprijed bi bio dobrodošao. Zasad ne vidim tako nešto. Išli su na sigurno i to je to. Po meni su ocjene oko 8 sasvim u redu.

W3DR4N
27-10-2013, 10:04
Ja sam igrao sat-dva-tri i igra je smeće, ali baš ono žestoko smeće. Od lošije borbe, copy-paste grada, napornih likova s iznimkom Jokera koji je potpuno neprobavljiv, nepostojeće priče i na silu naguranog multiplayera. Igra je toliko loša da je zrela samo za blog.

Deadwalker i njegovi objektivni prijatelji su još jednom dokazali da zaslužuju počasno mjesto Udruženja ljudi bez ukusa.

Falus
27-10-2013, 10:08
Taman sam pogledao HCL-ov gameplay/komentar i meni izgleda skroz ok. Dosta slično prethodnicima, ali oni su bili vrhunski pa to nije problem neki.

Xero
27-10-2013, 10:17
Ja ne vjerujem ljudima koje IGN može "razočarati".

Kid A
27-10-2013, 11:40
Početni dojmovi frenda koji recenzira na hcl-u:


Dakle, ja jednostavno nemogu da vjerujem što je postigla ekipa iz WB Montreala. Problemi postoje, naravno. Igra je daleko od savršenstva. U nekim stvarima je stvarno lošija od Arkham Citya, ali u nečemu je apsolutno bolja OD SVEGA što sam IKADA gledao, slušao i igrao o Batmanu - Batman konačno ima osobnost, oni su prvi uspjeli od njega napraviti zanimljivog lika, lika koji je više od nabildanog genijalca koji iz svega izlazi kao pobjednik. Batman iz Arkham Originsa je najbolje okarakteriziran Batman ikada, bolje od Nolana, bolje od Rocksteadyja rame uz rame s Frankom Millerom. Druga strana priče je Joker koji je već toliko isforsiran da mi je pozlilo više od njega, ali jednostavno u ovoj igri i to su napravili kako spada. Ovdje je Joker konačno onakav kakvog sam ga uvijek zamišljao i čim se on pojavio ti momenti u igri mjenjaju apsolutno sve i Arkham Origins postaje jedna posebna igra. Tko god je radio na priči ove igre razumije svijet Batmana bolje nego itko - lijen sam sada pogledati ime :)

Boss borbe me nisu razočarale, zapravo su jedne od kvalitetnijih s kojima sam se imao prilike susresti godinama. Borba s Baneom je fenomenalna i jedva čekam da je zaigram na New Game Plus i pogubim sve živce kad me svaki puta bude potrgao ko zvečku.

Apsolutno nisam zadovoljan s recenzentima IGN-a, Gamespota i Poligona koji su dali ovoj igri ispod 8.5. Pogotovo IGN, neznam gdje je zapelo i kako igra nije dospjela u ruke Grega Millera mislim da su se tu zeznuli.

Ovo kaže osoba koja je pročitala valjda sve postojeće Batman stripove.



Ne kuzim ovo njegovo, doslovno svaki portal zamjera igri sto je isprani copy paste prethodnika, moglo je slobodno proci kao expansion pack jer osim price ne nudi nista novo; isti potezi, nepromijenjena combat mehanika, sve sve isto. "Posudio" sam igru od interneta juce i nije mi jasno o kakvoj se osobnosti tu prica. I jos nezadovoljstvo sto je ocjena ispod 8,5 samo potvrdjuje da se radi o teskoj subjektivnosti, vec vidim da ce mu ocjena u reci biti 10

IMHO sedmica sasvim solidna ocjena

Deadwalker
27-10-2013, 11:52
Nisam ja neki veliki ljubitelj Batmana - nije da mogu procijeniti je li ovo s pričom drži ili ne drži vodu. Iznosim jedno pozitivno mišljenje, zanimalo me što ćete komentirati, no očito je da je nakon 2 Batmana prisutno zasićenje pa su ocjene ispale takve kakve jesu. I ništa neočekivano, da dodam.
Na stranu s Wekyjevim trolanjem, znači dobar naslov za nekakav 75% off na Steamu saleu.
Ako se uopće natjeram prije da završim Arkham City.

I da

Ja sam igrao sat-dva-tri i igra je smeće, ali baš ono žestoko smeće. Od lošije borbe, copy-paste grada, napornih likova s iznimkom Jokera koji je potpuno neprobavljiv, nepostojeće priče i na silu naguranog multiplayera. Igra je toliko loša da je zrela samo za blog.


Ja sam kupio. Prva dva su rulala. Dovoljan razlog.

Znači dobro potrošenih 50€.

Kid A
27-10-2013, 12:05
Slazem se i ja s ovim za 75%, al fora je sto je sad igra 50 eura i kolega kad objavi recenziju i raspise se o izvanrednoj karakterizaciji likova, Batmanovoj osobnosti i jos boljem Jokeru, netko tko je igrao prethodnike ce normalno pomisliti "oh, pa to znaci da je ovo najbolji Batman ikad, ode kupit odmah sad" i samo se razocarat kasnije. Cijenim ja njegov entuzijavam al treba imat u vidu da dosta ljudi cita recenzije da vidi jel se isplatiSkupit neku igru tako da njegovo odusevljenje (najvise potpomognuto fenbojizmom, i ne koristim tu rijec sad ovdje u losem smislu) ne oslikava bas pravo stanje stvari

Deadwalker
27-10-2013, 12:13
Pa slažem se oko toga, omjer uloženog i dobivenog je de factoSnajbitnija poruka recenzije. No u konačnici, to je još samo jedno mišljenje - od gomile negativnih ovdje, namjerno sam ga naveo da vidim reakcije i komentare. Za razliku od nekih ovdje, nemam baš toliko love da trošim na smeća.

Falus
27-10-2013, 12:16
Zgrozim se kad pomislim da netko da 50€ za igru i na kraju mu ne valja :o Ja ću je uzet kad bude nekih 5€, još je spustim s karticama na 3.5€ i taman cijena za igru.

Xero
27-10-2013, 12:39
Najbolje ne kupovat igre.

Maloki
27-10-2013, 13:02
Ja uzeo za 120kn na g2playju.

Arbiter of Change
27-10-2013, 17:28
Također. Pretpostavljam da će potrajati neko vrijeme dok ne bude na normalnom popustu, pa mogu i ovako odmah uzeti.

Maloki
27-10-2013, 17:33
Bacam se na to čim završim MGS2

StormCr0w
27-10-2013, 17:34
Igraš MGS na plejki ili? Kakav ti je?

Maloki
27-10-2013, 17:38
Aha, na plejki, uzeo legacy. Pokušao jedinicu odigrat ali mi je toliko zastarjelo pa sam pogledao sve cinematicse iz Twin Snakesa i krenuo na dvojku. Igra mi je gg zasad, idem sad onesposobit bombe.

StormCr0w
27-10-2013, 17:39
Meni je super dvojka, pogotovo Tanker. Pliskin je faca :D

flander
27-10-2013, 18:18
Meni je super dvojka, pogotovo Tanker. Pliskin je faca :D


čak ima i svoj film :P

W3DR4N
27-10-2013, 18:46
Znači dobro potrošenih 50€.

A jebiga. Koji put se zajebeš.
Prva dva su bila super i da je igra pratila konstantnu kvalitete serijala, bilo bi čisto ok. Ovako, igra je stvarno, ali stvarno smeće. Dok sam prva dva prekucao u par dana, ovaj mi se ne igra. Prenaporan je. Konstantni dejavu osjećaj zbog identičnih lokacija, zadataka, likova, svega.

Ti veliš da je pametnije pročitati komentare igrača nego recenzije. Al onda dođe Bartuc i posere komentar koji zaštopa cijeli forum. Tako sam se u zadnje vrijeme zeznuo za dvije 0/10 neigrive igre, koje sam platio po punoj cijeni i koje su od igrača proglašene odličnim, a to su The Walking Dead i Dishonored. Fuj.

Deadwalker
27-10-2013, 19:08
Di ja to velim?
Dobro je vidjet oboje pa svoje pretpostavke prije šopinga zaokružiti na temelju dojmova onih s kojima dijeliš relativno sličan ukus.
Ili si mogao poput Malokija kupit 3 puta jeftiniju PC verziju pa bi spalio manje novca.

cham3leon
27-10-2013, 19:10
Ti veliš da je pametnije pročitati komentare igrača nego recenzije. Al onda dođe Bartuc i posere komentar koji zaštopa cijeli forum. Tako sam se u zadnje vrijeme zeznuo za dvije 0/10 neigrive igre, koje sam platio po punoj cijeni i koje su od igrača proglašene odličnim, a to su The Walking Dead i Dishonored. Fuj.

Dishonored nije ni izbliza toliko loš. Kad se sve uzme u obzir, vrlo osrednja i nerazrađena igra koja je mogla biti mnogo mnogo više, ali stvarno ima momenata radi kojih joj nitko ne bi mogao dati 0/10. Sad mi još reci da je Mirror's Edge bolji od Dishonoreda.

W3DR4N
27-10-2013, 19:11
Deadwalker, to što pišeš bi imalo smisla da drugi imaju ukus. Ovako sam prepušten milosti i nemilosti.

Deadwalker
27-10-2013, 19:21
A jadan.
Internet je premalo mjesto za pronalazak ukusa blizu veličine tvojeg.

Xero
27-10-2013, 19:27
Sreća da na ovom forumu ima mene i Malokija.

W3DR4N
27-10-2013, 19:44
Zato sam tu.

Maloki
27-10-2013, 20:03
Da imaš Xera i mene?

Kid A
27-10-2013, 20:06
E e e e, a ja?

W3DR4N
27-10-2013, 20:35
Da imaš Xera i mene?

A nego. Xarabas ionako samo kupuje igre. Zadnji put je odigrao nešto prije nego je proradio Steam u Bosni.

Windwalker
27-10-2013, 20:37
Tako sam se u zadnje vrijeme zeznuo za dvije 0/10 neigrive igre, koje sam platio po punoj cijeni i koje su od igrača proglašene odličnim, a to su The Walking Dead i Dishonored. Fuj.
Kolko se sjećam, za Dishonored si vikao da je najgora igra ikad još od prvog trailera. I onda je kupiš po punoj cijeni. I kriviš druge. Tko je tu lud?

Ja i za The Last of Us čekam popust na nekih 150kn, a 99% sam siguran da će mi igra biti za nekih 9.5/10.
Jedino će Dark Souls 2 biti preplaćen s moje strane, ali to se mora.

Xero
27-10-2013, 20:49
Mi smo svi jedna velika obitelj. Wedran, ja i Maloki vi ostali smrdite.
Osim onih koji su mi giftali nešta na steamu.

Kid A
27-10-2013, 21:00
Ok nema na cemu

Hexfire
27-10-2013, 23:26
Nema na čemu.

Aral
28-10-2013, 15:38
Igram zadnjih dan dva, skroz ok igra i nemam neke pretjerane zamjerke.

Ali, Lego Marvel Super Heroes se našao na putu ovoj i igri i daleko je zabavniji, pa se to igra :)

Kid A
28-10-2013, 19:33
http://www.destructoid.com/review-batma ... 4357.phtml (http://www.destructoid.com/review-batman-arkham-origins-264357.phtml)

Destructoid 3,5/10

Izgubljeni
28-10-2013, 19:40
Ja te Arkham igre uvijek odigram godinu dvije nakon izlaska. Nikako se natjerat odmah da počnem. I da je čisti copy paste prethodnika meni dosta, fino ću se zabavit.

Windwalker
28-10-2013, 19:52
http://www.destructoid.com/review-batman-arkham-origins-264357.phtml

Destructoid 3,5/10
LOL

A novom Ass Creedu dat će 8.5.

Hexfire
28-10-2013, 19:54
Bome su uspjeli utrpati popriličnu količinu bugova.

Maloki
28-10-2013, 21:14
Baš nemam volje igrat ovo.
Prezentacija priče je tako jako u banani, sve je nekako zbrzano. Nisam se ni snašao i već idem po Pingvina iz nekog razloga. Usput se ubacio Enigma (Riddler) koji mi se 5 sekundi rugao, 5 sekundi mi objašnjavao kaj ću morat radit i nestao. Wat. Assassini su predstavljeni u jednoj minuti, a Killer Croc je užasno napravljen i boss fight s njim je potpuni antiklimaks.
Combat se čini previše ubrzan te je zbog toga izgubio nekakav osjećaj silovitih udaraca, a u globalu sve animacije djeluju šlampavo i često nepovezano. Ponekad jednostavno ne kužim kaj se događa na ekranu, samo znam da se tučem.
Gadgeti su svi već viđeni pa zbog toga igra gubi na uvjerljivosti. Ovo je prequel, sam početak Batmanove karijere i samim time bi trebao imati primitivniju opremu.

CSI dio igre je u ideji jako zanimljiv ali u praksi je naporan i dosadan, ničemu baš ne služi.
Voice acting je zasada jako loš. Ne shvaćam Deadwalkerovog prijatelja kojem ovaj Batman IMA DUŠU. Ja bih rekao da je ovo najdosadniji Batman do sada. Apsolutno ništa zanimljivog ne kaže i VA, iako na trenutke sličan Conroyju, je bezdušan i bezličan.

Grafički je ok, modeli likova su jako fini i detaljni ali zato neki dijelovi okoliša pate.

Volio bih doći do trenutka upoznavanja s Jokerom ali trenutno nemam volje. Tko zna kad ću uopće i imat volje

Arbiter of Change
28-10-2013, 22:53
Probaj MP. :eyebrows:

Maloki
28-10-2013, 23:08
Nisam lud.

Hexfire
28-10-2013, 23:11
Ne znam dal je problem u meni, ali borba mi je u ovom nastavku na trenutke jako naporna. Neprijatelji su agresivniji što meni nikako ne paše kad dođe ogroman broj neprijatelja. Jako je teško nekoga knockdownat i stići ga dokrajčiti na podu jer te prebrzo udari netko treći. Više manje svakog moram ili tući do besvijesti ili ga sredit sa specijalnim takedownom. Ajd ovi martial artisti su fora, ali očekivao sam puno više novih protivnika.

Situacija sa gadgetima je malo smiješna pošto sad koristi neke koje nema ni u Cityu, a kamoli tek u Arkhamu, ali nisu mogli izbaciti neke gadgete kad su napravili copy paste interijera i exterijera iz prošle igre.

I za razliku od prošlih, ovaj nastavak mi već sad postaje dosadan. Ta "one night to kill the bat" priča mi je zvučalo potencijalno zanimljivo, ali dosad se baš ništa ne događa što bi me tjeralo naprijed. Očekivao sam da će encounteri sa tim assasinima biti puno bolje odrađeni, ali ovo dosad i nije nešto.

Ustvari čak mi nije ni sasvim jasna motivacija da se stavi bounty na Batmana i motivacija samog Batmana da trčkara po gradu znajući da ga praktički svatko koga sretne želi ubiti (iako su ju pokušali objasniti onako reda radi).

Deadwalker
28-10-2013, 23:44
Znači ništa prije 85% off.

Windwalker
29-10-2013, 00:29
Čuj, igra je 8/10, ali to je očito preniska ocjena pa seru kao da je drugi dolazak antikrista.

Hexfire
29-10-2013, 08:27
Prije da je 7/10, ako si netko tko nije igrao prethodne igre. I ako uzmeš u obzir da su prethodnici bili ozbiljni kandidati i osvajači nagrada za igru godine, to nikako ne može biti zadovoljavajuća ocjena.

Bilo bi mi jako žao da ovaj serijal završi na takav način, ali možda je tako i bolje da ne padne na još niže grane, ko Hitman ili Splinter Cell.

Srle
29-10-2013, 13:36
Pozitivna stvar je Mad hatter level...podsjeća na Scarecrow level iz AA...Takođe, ni plot twist nije loš...

Hexfire
29-10-2013, 14:24
E jbg, već sam obrisao.

Srle
29-10-2013, 14:51
Samo i dalje ne kontam kakvu je to ličnost i karakter Batman dobio...meni djeluje identično,osim što tu i tamo povisi glas

Arbiter of Change
29-10-2013, 16:00
One-lineri i nije baš profi kao kasniji Batman.

Srle
29-10-2013, 23:30
Joker je dobar bad guy.nije samo iritantan komentator,vec aktivno učestvuje u radnji

Freddy
30-10-2013, 00:04
Ne znam dal je problem u meni, ali borba mi je u ovom nastavku na trenutke jako naporna. Neprijatelji su agresivniji što meni nikako ne paše kad dođe ogroman broj neprijatelja. Jako je teško nekoga knockdownat i stići ga dokrajčiti na podu jer te prebrzo udari netko treći. Više manje svakog moram ili tući do besvijesti ili ga sredit sa specijalnim takedownom.


a sta bi ti, da gledaju kako ih tuces? xd

Duke of Earl
30-10-2013, 08:52
Ne znam dal je problem u meni, ali borba mi je u ovom nastavku na trenutke jako naporna. Neprijatelji su agresivniji što meni nikako ne paše kad dođe ogroman broj neprijatelja. Jako je teško nekoga knockdownat i stići ga dokrajčiti na podu jer te prebrzo udari netko treći. Više manje svakog moram ili tući do besvijesti ili ga sredit sa specijalnim takedownom.
a sta bi ti, da gledaju kako ih tuces? xd
Meni je baš zbog ovog borba puno zabavnija od prošlih nastavaka. I ova sniježna atmosfera mi totalno paše, a s obzirom da nisam odigrao Arkham City ne osjećam reciklažu grada. I korištenje manje poznatih zlikovaca mi je isto fora, kao i ta one night to kill the bat priča. Neznam, na kraju mi se totalno sviđa igra, ali da sam odigrao Arkham City vjerojatno je ne bi mogao smislit jer stvarno nema gotovo nikakvih novina.

Hexfire
30-10-2013, 09:02
Ne znam dal je problem u meni, ali borba mi je u ovom nastavku na trenutke jako naporna. Neprijatelji su agresivniji što meni nikako ne paše kad dođe ogroman broj neprijatelja. Jako je teško nekoga knockdownat i stići ga dokrajčiti na podu jer te prebrzo udari netko treći. Više manje svakog moram ili tući do besvijesti ili ga sredit sa specijalnim takedownom.


a sta bi ti, da gledaju kako ih tuces? xd

Pa u igri sa ovakvim sustavom borbe koji od tebe traži da protivnika prvo izudaraš pa onda još moraš skoćiti na njega na podu i dokrajčiti ga, definitivno da. Sad je preteško tempirati takedown zbog toga što su ti uvijek za vratom, pa i sama borba gubi svoju draž. Na prvu izgleda izazovnije, ali ubrzo skužiš da je samo napornija i predugo traje.

Arbiter of Change
30-10-2013, 09:18
Pa i nije baš, samo trebaš više koristiti gadgete i specijalne poteze. U AA i AC si mogao doslovno samo tamburati neprijatelje jednog po jednog kako bi ti dolazili. Od svih problema koja igra ima, prvenstveno bugovi i reciklaža, povećana agresivnost neprijatelja mi nije jedan od njih, a igram na hard za promjenu.

Hexfire
30-10-2013, 10:25
Za specijalne napade opet moraš napuniti modifier da bi mogao napraviti takedown, a sa gadgetima opet knockdownaš lika i opet trebaš doći do njega da ga dokrajčiš jer se digne nakon 3 sekunde. Ne znam, borbe sa više od 5-6 protivnika su mi baš bile naporne i kao da traju duže nego u prethodnicima. Sto put mi se dogodilo da me netko lupi prilikom finishiranja bez obzira koliko dobro sam to tempirao. Sama animacija toga možda i je realnija jer se u AA i AC Batman praktički teleportirao po podu da nekog dokrajči, ali mi nikako ne paše.

Igrat ću danas Arkham Asylum pa ću baš usporediti da li ima razlike ili si to tamo umišljam.

StormCr0w
30-10-2013, 10:34
Git gud

Maloki
30-10-2013, 21:06
Jel borba sa Electrocutionerom fakat
svedena na jedan udarac
?

Arbiter of Change
30-10-2013, 21:17
Ovaj novi tim općenito ne zna napraviti boss borbe koje su iskreno uvijek bile slabost serijala. Deathstroke je QTE: the Game, na primjer. I još čitam da ljudi ne znaju što raditi pa se sad mislim tko je tu lud. E da, mislim da to nije stvarna borba se Electrocutionerom. Bar se nadam.

Kid A
30-10-2013, 21:26
Jel borba sa Electrocutionerom fakat
svedena na jedan udarac
?
Je. Jedini encounter u igri s njim je taj

Hexfire
30-10-2013, 21:54
Zajebavaš, zar ne?

Xero
30-10-2013, 22:09
_t9Hv22adQ8
GOTY

Maloki
30-10-2013, 22:30
Sumnjam da je to ipak to, nemojte zaboravit na predivne dlc-ove.

@Arby malo prije se borio sa Deathstrokeom i mogu reć da sam i ja bio zbunjen. Na nekim dijelovima treba lupit counter nakon što razmjene 20 udaraca. QTE-ovi sjebaniji od onih u zadnjem Tomb Raideru.

Xero
30-10-2013, 22:34
khm
pjQ6EzFfc0w
Možda se i vrati kasnije tko zna, ali ne čini se da hoće.

Srle
30-10-2013, 22:38
Deathstroke battle je očaj, QTE, fiksirana kamera i očajna borba u kojoj ne znas kad nanosiš štetu.ostali boss battleovi se svode na glavni bad guy okružen thugovima. Veliki mi je nedostatak i manjag interijera s "predator" nivoima, jer oni su i dalje zanimljivi, s tim da je ona remote claw instant win.S druge strane one elektro rukavice su odličan dodatak jer ubrzavaju borbu. Generalno jedino zanimljivo u igri je story progress jer predstavlja nešto novo, sve ostalo je reciklaža prva dva, i jako nezanimljivo.mada kretanje gradom je teže jer jako rano se pojave oni s snajperskim puškama.

Srle
01-11-2013, 18:51
Sljedeća Arkham igra vjerovatno sljedeće godine (http://kotaku.com/batman-arkham-city-creators-next-game-slated-for-2014-1456737054)
Ako može CoD i AC, zašto ne bi mogao i Batman

Izgubljeni
01-11-2013, 19:06
Znači postat će otužni ispljuvak od serijala.