PDA

Pogledaj cijelu verziju : Antichamber



Zani
07-02-2013, 16:43
Ne mogu vjerovati da nema topic za ovu igru (ili ga ja ne mogu naći). Izašla je prije tjedan dana na Steamu.
U produkciji je bila 6 godina i stvorena je vrhunska, inovativna i nevjerojatno originalna igra.
Ovo je dašak svježeg zraka u gaming industriji u pravom smislu riječi. :)
zT2VlffrSMg
Radi se o tome da ste "vi" u labirintu te imate 1h i 30min da nađete izlaz iz njega. Ali to je sve samo ne običan labirint...
Igrao sam oko sat vremena, igra je nevjerojatno zanimljiva meni.
Cak zna biti jako creepy ponekad kad odjednom shvatiš da
prostor iz kojeg si došao više ne postoji i da stepenice koje vode gore i dole zapravo vode na jedno mjesto...natrag ispred stepenica. Očajnički stojiš tamo, i moraš doslovno shvatiti kako savinuti zakone fizike da bi napredovao dalje. A savijanje fizike je tako suptilno odrađeno, od najmanjih stvari do hodanja unazad ili fokusiranja prozora u neku drugu "dimenziju" na cijeli ekran te onda prostor iza se magično pretvara u to. Samo čekajte da završite u slijepoj ulici u labirintu...osjećaj totalne klaustrofobije prenesen kroz igru.
pADTOG8w5RU
Izvanredno je postignut efekt misterioznosti i jezive nesigurnosti...igra ravno s Unreal logoa vas stavlja u labirint, u vašu "meni" prostoriju. Ne postoji nikakav tutorial, nikakva uputstva. Jednostavno ste stavljeni u tišinu i pred kriptičke poruke na zidovima koje se odnose i na pravi život. Prava čar ove igre je što će svaki igrač imati drugačiju interpretaciju, jer nedostatak bilo kakvog navođenja i zvukova osim tišine i creepy muzike i zvučnih efekata, igra postiže efekt da čovjek stvarno dobije dojam kao da je ušao u nečiji um...
Zakoni fizike ne vrijede, osjećam se kao da sam ušao u bolesni um developera kad igram igru, vrhunski odrađeno! Preporučujem. :thumbs2:

baldrick_
07-02-2013, 21:04
igra jeste veoma dobra i zanimljiva, a nejveca mana je nedostatak price

croat1gamer
07-02-2013, 23:30
Nedostatak price?

Cisto da kazem, originalno se zvala Hazard: The journey of life.



Also, ocjena √-10/1
Trosenje novaca od stipendije za skolovanje se isplatilo. :)

baldrick_
10-02-2013, 00:17
pa, nedostatak prave price. okej, postoji neki minimalisticki shit - problem je u tome sto nista ne znaci. moze igra da se posmatra kao metafora za zivot - ono crno je smrt - ali sta se koji vrag desava na kraju? raznobojne kockice su ljudi koje koristis da prevazidjes probleme, ali sta si pokusao sa crnom kockicom? meni se tu nista ne uklapa

Tegla Ajvara
10-02-2013, 10:33
vjerojatno si isto tak bio razocaran tetrisom jer nije imo pricu

baldrick_
10-02-2013, 17:00
izjava ti je veoma glupa. pa, naravno da bih bio razocaran tetrisom danas da se pojavi, i to ne samo jer nema pricu. hvala nebesima, igre su danas daaaleeeeeko dogurale od tetrisa, i u pogledu price (sto je relevantno za ovu raspravu) i u pogledu gejmpleja. da su danas sve igre kao tetris, ja se ne bih igrao

tetris merilo kvaliteta? glupost

Hexfire
10-02-2013, 17:04
Aj ne pretjeruj, ne treba svakoj igri priča da bi igra funkcionirala.

Ovo izgleda baš zanimljivo, možda upiknem na nekom popustu.

baldrick_
10-02-2013, 19:51
a kada sam ja rekao da svakoj igri treba prica da bi funkcionirala?