PDA

Pogledaj cijelu verziju : Skype i slusalice



Magnus
28-01-2013, 10:46
Jučer sam instalirao neki update za Skype i odonda se javlja sljedeći problem:

Ako pričam s nekim preko Skype-a i uključene su mi slušalice u laptop, tu osobu ću čuti preko slušalica, a svi ostali zvukovi, znači sve od Windowsa, media player, ili zvukovi iz bilo koje igre idu na glavne zvučnike. Čim se ugasi poziv na Skype-u, sve ostalo čujem na slušalicama a ne više na glavnom zvučniku.

Tražio sam po optionsima i jedino što sam našao je da i poziv isto stavim na glavne zvučnike, ali nikako da nađem opciju da čitavi zvuk prebacim na slušalice.

weird1
28-01-2013, 11:36
xD M$ je kupio skype cak msn korisnicima sada salje poruku "upgrade to skype" i navodno gasi msn. Uglavnom to je micro$oft sto ocekivati:)

Da nije slucajno rijec o sluskama sa usb zvucnom? U skypu mozes birati gdje ti ide audio izlaz, a windowsi u opcijama playback devices isto mozes birat koji audio izlaz koriste.
Znaci u slucaju da imas 2 zvucne 1 moze biti izlaz windowsima, druga skypu tj slusalicama.

Windowsi koriste ono sto je pod default za playback device, a skype ono sto mu odaberes za izlaz u audio opcijama. Sad ovako napamet... mozda skype prebaci windows default playback device?
Provjeri sto ti je pod default kada nastane problem.

Ako moze postaj sliku playback device i sliku audio opcija za skype prije i nakon problema.
I moze info koje tocno sluske imas? Tj da li je rijec o usb sluskama s usb zvucnom karticom.

EDIT: e da koji windowsi? pretpostavljam windows 7, ali bolje pitati:)

cham3leon
28-01-2013, 13:09
Pa i bolje da je tako jer je Skype bolji od MSN-a. Jedino što je pitanje što će M$ napravit od skajpa. Klijent za linux je već godinama zapeo u beti, a ovi nema šanse da će ikada više nešto napravit po tom pitanju. Možda će ga i ubit, a Skype stavit u neki windows essentials paket tako da si moraš skinut hrpu bloatwarea kako su napravili s MSN.

weird1
28-01-2013, 13:33
ja godinama imam skype, msn sam instalirao samo zbog jedne tvrdoglave cure i imam samo jedan kontakt na msn-u, a to je ona .

E, upravo o tome i pricam. Sta ce biti s skypom sad kad ga se m$ docepao.
Zato sam i poceo s tim da je m$ preuzeo skype jer je on i sam rekao da mu se to pocelo dogadjati nakon jednog update-a. Update-a za skype od Micor$ofta posto su ga oni preuzeli.