PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alan Wake



Stranica : [1] 2

dEmEnTeD
03-01-2006, 23:02
Ima li tko kakvih informacija vezanih uz ovu igru, tipa potrebna konfiguracija, datum izlaska itd...

Arthas
03-01-2006, 23:06
nije bas tocno odreden datum, sto se konfe tice sto jace to bolje, sigurno ce trebat neka high end pila :)

v4MP1r3
03-01-2006, 23:27
daju samo one najvaznije informacije ko

Alan Wake is a psychological action thriller set in the American Northwest.

Po schreen-ima izgleda da ce grafika biti fakat dobra... a i zahtjevna, no to ce moci vrtiti svaka bolja pila...

stranica http://www.alanwake.com

Ementaler
04-01-2006, 00:01
zna se kakva će bit priča...

Naime, Alan Wake je pisac Horor romana, a inspiraciju za te romane pronalazi u svojim čudnim snovima. Budući da svake noći sanja čudne snove prepune horora, posao je dobar. Alan je oženjen muškarac. Ima krasnu ženu koja mu pruža oslonac kad mu je potreban. Može se reć da je čovjek sretan u životu. Ali jedan dan sve to pada u vodu. Alan dolazi doma i ne pronalazi ženu, koja je misteriozno nestala. Alan ludi i ne može spavat, a samim time ne može ni pisat. Odlučuje potražiti profesionalnu pomoć te se uputi u mali gradić negdje u brdima SAD-a te se tamo se prijavi u kliniku za spavanje. U gradiću upoznaje medicinsku sestru koja nevjerojatno liči njegovoj nestaloj ženi. Nakon nekoliko dana Alan ponovno može zaspat i počinje pisat novi roman temeljen na novim noćnim morama,ali počne primjećivati da se nešto čudno dešava sa tim gradićem. Naime, tjekom noći grad oživi, u lošem smislu. Sve njegove noćne more postanu stvarnost i traju dok sunce ponovno ne iziđe. Alan se,naravno, mora borit protiv njih i tražiti razlog zašto se to dešava.

Koliko sam čuo developeri kažu da će u igri bit izmjena dana i noći, što može ali ne mora značiti da ćemo provesti cijeli dan igrajući, spremajući se za zalazak sunca, za vrijeme kada izlaze demoni... Znači bez loadinga i sl. samo lutaš gradom, istražuješ, pričaš sa ljudima i čekaš da padne noć. Ali to je samo moja pretpostavka.

Developeri su često spominjali uporabu baterijske svijetiljke kao oružja. Pa pretpostavljam da će se kreature dati ubiti svijetlom, ili nešto slično tome barem.

Grafika je po slikama vrlo lijepa, ali sudeći po tome koliko su dečki dobro optimizirali Maxa mislim da nema mjesta panici da će vam igra trzat. Svi će je igrat i nadam se ,uživat. Ionaku su svi screenovi na koje ste naletili photoshopirani, tako da nemojte očekivati točno takvu grafiku..približno takvu, ali ne takvu :wink:

enivej može se vidjet da željno očekujem ovaj naslov... :o .. mislim da će igra malo jače rulat :friends:

ako što još saznate svakako ovdje napišite :wink:

mravojed
05-01-2006, 12:04
mene samo zanima atmosfera u ovoj igri..jedva čekam :D

Michel
07-01-2006, 11:56
Ljudi koji su napravili Max bolan :rotfl: :rotfl: :rotfl:
nemogu zakazat :D

Robertus
07-01-2006, 11:58
A valjda će bit dobra, jedva čekan!!!! 8)

MarkaN
07-01-2006, 14:18
ma mora biti dobra! :-x

Rocchiro
08-01-2006, 21:21
[quote="S][R"]zna se kakva će bit priča...

Naime, Alan Wake je pisac Horor romana, a inspiraciju za te romane pronalazi u svojim čudnim snovima. Budući da svake noći sanja čudne snove prepune horora, posao je dobar. Alan je oženjen muškarac. Ima krasnu ženu koja mu pruža oslonac kad mu je potreban. Može se reć da je čovjek sretan u životu. Ali jedan dan sve to pada u vodu. Alan dolazi doma i ne pronalazi ženu, koja je misteriozno nestala. Alan ludi i ne može spavat, a samim time ne može ni pisat. Odlučuje potražiti profesionalnu pomoć te se uputi u mali gradić negdje u brdima SAD-a te se tamo se prijavi u kliniku za spavanje. U gradiću upoznaje medicinsku sestru koja nevjerojatno liči njegovoj nestaloj ženi. Nakon nekoliko dana Alan ponovno može zaspat i počinje pisat novi roman temeljen na novim noćnim morama,ali počne primjećivati da se nešto čudno dešava sa tim gradićem. Naime, tjekom noći grad oživi, u lošem smislu. Sve njegove noćne more postanu stvarnost i traju dok sunce ponovno ne iziđe. Alan se,naravno, mora borit protiv njih i tražiti razlog zašto se to dešava. [quote]

silent hill 5? :)

goGAMERo
09-01-2006, 09:20
lool;;;DD


Igra će biti fakat dobra neg to se predviđa i za X360 I PS3 pa me strah ja će konfa trebati, samo molim boga da sa svojom kantom igru mogu igrati na veryyyyyLOW detaljima i rez 128x120 :)

Myztik
09-01-2006, 21:33
Ja se nemam ke brinuti za grafiku kad imam high-end mašinu. O yeah!!!
Jedva čekam Alana Ford...Wakea :D .Obožavam takve atmosfere u igri
kad si prepušten sam sebi i nema nekakvih Restart Mission ili nešto takvo.
Što napraviš,ostaje (like FAHREHEIT!!) :wink:

M@nkey
14-01-2006, 08:30
Alan Wake - psycho triler igra. Bježi od noći ili ćete maznut oni duhovi/demoni/goblini!

Tip je lagano rpulpao pa su mu dani sve kraći i mora bježati od tih sjena u noći, na kraju, dana neće ni biti :(

Michel
14-01-2006, 19:14
Bit će super

sTALKer
14-01-2006, 21:57
amen u to ime :pray: :wink:

MarkaN
14-01-2006, 22:00
jedva čekam, najvjerojatnije ću je ubost za XB360 :)

goGAMERo
25-01-2006, 20:41
Pa kad ga već imaš zašto ne, ali ja ću ga ipak za PC, samo ako budem mogao!

Ps1ho
30-01-2006, 19:10
Po onome što sam do sad vidio i pročito igra bi trebal abiti zakon, pogotovo zato što je radi isti tim koji je radio maxa

CaDzA
16-07-2007, 18:30
Igra ce morati biti dobra cak slici na Fahrenheit samo sa lijepsom grafikom :D

lolac
21-07-2007, 22:02
kad to izlazi?

Black Hawk Down
21-07-2007, 23:06
kad to izlazi?

Prince-Artas
21-07-2007, 23:22
TBA 2008

goGAMERo
01-08-2007, 13:00
kad to izlazi?

Dok dual core ili čak quad core proci ne postanustandard sumnjam da će i izići na tržište :)

Arkham
01-08-2007, 13:44
dual core je minimum za uopće pokrenuti igru

Prince-Artas
05-08-2007, 15:20
dual core je minimum za uopće pokrenuti igru

koliko ja znam min. zahtjevi još nisu poznati

mravojed20
05-08-2007, 15:37
nije mi se dalo sve pisati pa evo c/p:



Nothing is certain about the specifications butSyou will need Windows VistaSand a fairly high spec PC. Remedy have showcased Alan Wake running smoothly on an Intel Core 2 Quad system overclocked at 3.73Ghz with a GeForce 7900GTX.

Markus from Remedy has said "Alan Wake would pretty much not run on any single core processors, although it may be possible to run on single-core Pentium 4 processors with Hyper Threading enabled, with noticably reduced image quality/experience."

The game will use a separate processing thread dedicated to physical calculations. Since Remedy is using Havok, there is no support for Ageia PhysX cards, so all the physical calculations are done using the CPU. Markus has explained that a normal Core 2 Quad will use 80% of one core for physical calculations.

karboniziran
06-08-2007, 11:10
koje sranje jbt...valjda ću ja moć sa 1gb rama,3ghz i 128mb na grafičkoj kartici (a to je gforce 6600) moći pokrenuti :(

dugi
06-08-2007, 14:53
koje sranje jbt...valjda ću ja moć sa 1gb rama,3ghz i 128mb na grafičkoj kartici (a to je gforce 6600) moći pokrenuti :(

ako budes imao srece mozda pokrenes uvodni film,makar sumnjam.

Arbiter of Change
21-10-2008, 21:30
Alan Wake lives - novi cinematic trailer!
http://www.gametrailers.com/player/41822.html

nosferatu25
21-10-2008, 21:56
Igra ce morati biti dobra cak slici na Fahrenheit samo sa lijepsom grafikom :D
kakav crni Fahreinheit, reč je o TPS-u a ne o detektivskoj avanturi...

SHODAN
22-10-2008, 20:43
Super zvuci, kao neki film od Davida Lyncha... kad bi David Lynch radio horrore naravno :D


jedva cekam

Cthulhu
22-10-2008, 20:53
nisam pratio ovu igru neko vrijeme,je li još uvijek samo na visti ili će raditi i na xp-u?

vex
22-10-2008, 20:58
Još nisam vidio igru koja radi samo na jednom OS-u. :D

ScorpiuS
23-10-2008, 11:21
nisam pratio ovu igru neko vrijeme,je li još uvijek samo na visti ili će raditi i na xp-u?
Kad ovo izaže ti ćeš možda imati Windows 7.

P.S. Vista-Only je Halo 2

Hidraulicar Kreso
23-10-2008, 16:26
ovo su totalne bljezgarije o ovoj gri. Koja igra zahtjeva pod minimum Quad core proc i to isključivo intelov. Znam da AMD-ovi procovi nisu baš nešto, ali ovave gluposti. Mislim stvarno...

Deadwalker
23-10-2008, 17:35
ovo su totalne bljezgarije o ovoj gri. Koja igra zahtjeva pod minimum Quad core proc i to isključivo intelov. Znam da AMD-ovi procovi nisu baš nešto, ali ovave gluposti. Mislim stvarno...
slazem se...Bože, da su takvi zahtjevi, pa tko bi opce kupio igru, pa nemaju svi doma nuklearnu centralu...dajte molim vas :nonono: ...

Hidraulicar Kreso
23-10-2008, 17:54
...although it may be possible to run on single-core Pentium 4...
šatro odjednom ipak može raditi na jednojezgrenom ali mora biti intelov, koje su to gluposti, i također mora imati hyper treading kojeg AMD-ovi procesori imaju odavno.

Vukas15
23-10-2008, 19:13
taman ja fino na božić dobivam novu mašinu, baš mi se poklapa:)

Constantine
23-10-2008, 19:21
Ha,četverojezgreni procesor za minimum,pa ko bi kupio takvu igru.Kad bude uopće izašla ta igra,koliko ja znam najavljena je jos jako davno.

Hidraulicar Kreso
24-10-2008, 14:27
ma baš me briga, ja da kupujem quad core za jednu jadnu igru. Nema šanse, ionako mi se igra baš i ne sviđa.

ahhh...
24-10-2008, 15:18
Izlazi za xbox pa ne vjerujem da ce bit prezahtjevno.
Planine i voda izgledaju dobro ali ostatkom grafike i nisam baš posebno impresioniran.
Gameplay nisam ni vidio.

Kostolomac
26-10-2008, 22:14
...although it may be possible to run on single-core Pentium 4...
šatro odjednom ipak može raditi na jednojezgrenom ali mora biti intelov, koje su to gluposti, i također mora imati hyper treading kojeg AMD-ovi procesori imaju odavno.
e pazi da nisi pobrkao hyper transport sa hyper threadingom :P


AMD uses HyperTransport as the Front-Side Bus in their Opteron, Athlon 64, Turion 64, and Phenom families of microprocessors.

Hyper-threading (officially termed Hyper-Threading Technology or HTT) is an Intel-proprietary technology used to improve parallelization of computations performed on PC microprocessors via simultaneous multithreading.

Cthulhu
26-10-2008, 22:19
dakle,niste mi rekli da li je ovo vista only ili će ići i na XP-u?

kikl0p
26-10-2008, 23:04
nezna se nista ovim trailerom su samo demantirali spekulacije da je projekt ugasen

ScorpiuS
27-10-2008, 06:49
Što se quad corea tiče tu ja nemam problema, jer već ga imam. A što vama smet da je Vista-only, ja bi za igru instaliral novi OS, ali barem da kažu da je igra odličn inače ništa, a barem možete instalirat jedan ljepi dual-boot.

Hidraulicar Kreso
27-10-2008, 09:18
...although it may be possible to run on single-core Pentium 4...
šatro odjednom ipak može raditi na jednojezgrenom ali mora biti intelov, koje su to gluposti, i također mora imati hyper treading kojeg AMD-ovi procesori imaju odavno.
e pazi da nisi pobrkao hyper transport sa hyper threadingom :P


AMD uses HyperTransport as the Front-Side Bus in their Opteron, Athlon 64, Turion 64, and Phenom families of microprocessors.

Hyper-threading (officially termed Hyper-Threading Technology or HTT) is an Intel-proprietary technology used to improve parallelization of computations performed on PC microprocessors via simultaneous multithreading.

da, jesam, kasnije sam to shvatio, :oops:

Hidraulicar Kreso
27-10-2008, 09:19
Što se quad corea tiče tu ja nemam problema, jer već ga imam. A što vama smet da je Vista-only, ja bi za igru instaliral novi OS, ali barem da kažu da je igra odličn inače ništa, a barem možete instalirat jedan ljepi dual-boot.

ja dual boot imam već odavno, ali uopće ne koistim vistu

Deadwalker
27-10-2008, 11:42
Ako bi igra bila vista only, to znaci da bi se jedino mogla igrat u dx10 jer ne vidim drugog razloga zasto se nebi mogla igrat i na starijim OS-ima

ScorpiuS
27-10-2008, 13:16
Što se quad corea tiče tu ja nemam problema, jer već ga imam. A što vama smet da je Vista-only, ja bi za igru instaliral novi OS, ali barem da kažu da je igra odličn inače ništa, a barem možete instalirat jedan ljepi dual-boot.

ja dual boot imam već odavno, ali uopće ne koistim vistu
Eto, jedan razlog više


Ako bi igra bila vista only, to znaci da bi se jedino mogla igrat u dx10 jer ne vidim drugog razloga zasto se nebi mogla igrat i na starijim OS-ima
Marketing, buraz, marketing!

Hidraulicar Kreso
27-10-2008, 20:15
Što se quad corea tiče tu ja nemam problema, jer već ga imam. A što vama smet da je Vista-only, ja bi za igru instaliral novi OS, ali barem da kažu da je igra odličn inače ništa, a barem možete instalirat jedan ljepi dual-boot.

ja dual boot imam već odavno, ali uopće ne koistim vistu
Eto, jedan razlog više


Ako bi igra bila vista only, to znaci da bi se jedino mogla igrat u dx10 jer ne vidim drugog razloga zasto se nebi mogla igrat i na starijim OS-ima
Marketing, buraz, marketing!

da ali problem je u tome što nemam dovoljno jak komp za pokrenut igre na visti

Aral
02-06-2009, 10:30
Gameplay trailer (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-alan-wake/50061)
Kako kulno, primjetite kako "cudovista" kuri svijetlos iz rucne lampe koju nosite, a i opcenito sama svijetlost...mrak od igre, pravi psiholoski hororac.
Inace, release date je spring 2010.

Hidraulicar Kreso
02-06-2009, 10:39
već sam odavno odustao od toga naslova, stalna odgađanja su me odbila od igre, tako da ju baš i ne očekujem da će izaći kako je navedeno.

Arbiter of Change
02-06-2009, 10:45
Holy crap, predobro izgleda... samo da ne treba čekati još skoro godinu dana do izlaska. :)

Vidi se da je igra dosta posudila od najnovijeg Alone in the Dark sa ovim svjetlo kao oružje, premda mi se ovdje više sviđa kako je izvedeno, ali mogli su i bez one minimape koja nekako kvari čitav dojam. I bez gomile oružja (ono, vidio sam da ima 120 metaka za revolver što mi govori da će biti i više nego što želim akcije, samo ne na štetu horora).

Feanor
02-06-2009, 10:48
Hahaha onaj lik koji predstavlja igru na početku je programer po kojem su uzeli model za max paynea(iz jedinicie fkors)

ScorpiuS
02-06-2009, 10:49
U igru je implementirano dosta laganih mislilica koje treba brzo skužit, barem se to sad vidi itz demo-a, poput paljenja generator, no on the other hand možda to bude oblik checkpointa te kada se generator aktivira čudovišta više nemogu do igrača.

Čux
02-06-2009, 11:09
Gameplay trailer (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-alan-wake/50061)
Kako kulno, primjetite kako "cudovista" kuri svijetlos iz rucne lampe koju nosite, a i opcenito sama svijetlost...mrak od igre, pravi psiholoski hororac.
Inace, release date je spring 2010.

pizduni jedni, taman sam se ufuro i gotovo :D

zgleda jako dobro, nije bitno kolko će trebat da ga dovrše, važno da naprave kak treba

W3DR4N
02-06-2009, 11:50
Hm, previše me podsjeća na Alone in the Dark 4, što je valjda zadnja igra na koju želim da me išta podsjeća.

No Alan Wake, s obzirom da kasni debelih pet godina, izgleda poprilično razočaravajuće kao krajnji proizvod.

mravojed20
02-06-2009, 13:21
Meni izgleda zanimljivo, podosta, ali ne i strašno. Nešto ko prvi Fear, zanimljivo i uzbudljivo ali nije mi uopće strašna igra bila.

Death By Sexy
02-06-2009, 15:38
OMAGAD KAKO KUL IZGLEDA. :{D

Constantine
02-06-2009, 15:48
Kakav je to smajlić kojeg forsiraš?

Death By Sexy
02-06-2009, 15:55
Brkove ima... Ne forsiram, neg je kul jednostavno :{(

ScorpiuS
02-06-2009, 16:16
Liči na Charlie Chaplina u boji

Grim
02-06-2009, 16:18
Previse kasni da me vise zanima... sada ce ispast prosjecan naslov.

Aral
02-06-2009, 17:56
Ma nece, nema ispast po cemu prosjecan, jer takva prica i atmosfera nemogu postat prosjecni. Jedino ako se grizete na grafiku koja je isto ok. Al vidjet cemo ;)

Anarion.Umarth
02-06-2009, 19:38
da, grafika je sad ok, kad je igra najavljena bila je omg-wtf-nemoguće za to doba

Hidraulicar Kreso
02-06-2009, 19:43
vjerojatno zato i kasni, da nebi ta igra bila pogubna za naša računala. Kad je bila najavljena je bilo rečeno da će quad core biti minimum, a danas je već skoro postao mainstream.

Vukas15
02-06-2009, 19:43
jel igra vec jednom izasla, sjecam se da su je jos najavljivali kada sam bio još u osnovnjaku, a sada sam 3 srednje,

Arbiter of Change
02-06-2009, 19:59
Ma nece, nema ispast po cemu prosjecan, jer takva prica i atmosfera nemogu postat prosjecni.
Da, pisci pišu o liku koji je pisac u igri... ne može failati, zar ne? :)

Raz
02-06-2009, 20:37
Ovo će biti Vitsta only?

ScorpiuS
02-06-2009, 20:51
Da, tako je očekivano.

Deadwalker
02-06-2009, 21:06
ja sam mislio da ovog naslova nece biti nista, kad ono, opet novi datum, bolje da i nisu nista objavljivali...:(
Sta, imamo novog Đuku? :(

Megger
02-06-2009, 21:09
Ajme njga cekam vec jako dugo.. Bilo je to davno kad sam prvi put cuo za njega, mozda 7 godina..
I odmah mi se svidio, tako da me jos uvijek nije prosla zainteresiranost..

03-06-2009, 12:30
Sam ja to lud ili su na e3 rekli da igra izlazi 2010-te : )))


I kolko sam vidio po gameplayu ništa posebno.Vec mi se na tom jednom polunivou igra cinila monotonom :((


Po ovome sto sam dosad vidio mogu reci samo jednu rijec: FAIL

Grim
03-06-2009, 12:43
2010. nakon tolko vremena kazu da za godinu dana izlazi, igra ce biti prosjeca, mozda i ispodprosjecna... lose je to sto pokusavaju :(

bezimeni
03-06-2009, 15:50
Gameplay trailer (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-alan-wake/50061)
Kako kulno, primjetite kako "cudovista" kuri svijetlos iz rucne lampe koju nosite, a i opcenito sama svijetlost...mrak od igre, pravi psiholoski hororac.
Inace, release date je spring 2010.


Ovo me veseli...opipljiva atmosfera , odlična grafika , zanimljiva radnja...ovo ne propuštam :thumbs2: .

la50
03-06-2009, 19:30
Ovo je predobro,sav sam se naježio dok sam gledao gameplay,uf...

Arbiter of Change
05-06-2009, 23:44
Novi video:
E3 09: Lead Writer Interview (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-alan-wake/51174)

ssalG
06-06-2009, 02:37
Zar priča igre nije trebala ići da njemu umre ili nestane zaručnica zbog čega on prestane pisati i počne patiti od nesanice te zato završi u nekakavoj klinici u Bright Fallsu gdje napiše taj roman koji se počne ostvarivati?
Ovaj gameplay trailer me poprilično razočarao, jednostavno spawnanje neprijatelja od nikud koje moraš posvijetliti baterijom prije nego ih propucaš iz magnuma za kojeg imaš 120 metaka, uz nedostatak kvalitetne horor atmosfere.
Po ovome traileru igra mi više liči na kakav F.E.A.R. nego na Silent Hill koji je očiti uzor.

bezimeni
06-06-2009, 07:40
Ma meni izgleda fenomenalno .Obožavam ovakav tip igre .Oni efekti kada upali baklju su fenomenalni.

vex
06-06-2009, 10:05
Znači neprijatelji više nisu kojekakve spodobe nego radnici koje štiti neka dark aura i koji na vas bacaju alat?
:(

vjever_masni
06-06-2009, 10:27
pa kak jooooooooooj
pa kak znas da nece bit, ovo je mozda 1. lvl tek

inace nadam se da nece bit neka animacija i usporeno cim nekog svjetlom pogodis il te netko fula, kao sto je slucaj sa ovim gameplayem

Arbiter of Change
06-06-2009, 17:59
Znači neprijatelji više nisu kojekakve spodobe nego radnici koje štiti neka dark aura i koji na vas bacaju alat?
:(
Koje veze ima, ovako se može uvesti neka posession priča... ionako ovo neću igrati zbog borbe.

Inače, slow-mo mi se uglavnom svidio jer je upotrebljen u dobrim i dramatičnim trenutcima (ono kad upali bengalku je dobar primjer jer baš misliš "kako će se sada izvući" kad je kresne i otjera sve oko sebe). Samo moram opet ponoviti što sam rekao ranije i istaknuti da me brine to što oružja imaju previše metaka i to me asocira na gomilu besmislene borbe koja će nas samo usporavati dok idemo od A do B.

ScorpiuS
06-06-2009, 18:05
To ti je ono kad koriste šifre na takvim prezentacijama, da mogu bez problema radit šta žele dok pričaju o samoj igri, mi ćemo vjerovatno naći u cijeloj igri onoliko metaka za pištolj koliko je taj koji je prezentirao imao u tom trenutku.

Insert
06-06-2009, 19:23
očekivao sam horror, ne akciju.

ssalG
06-06-2009, 19:50
To ti je ono kad koriste šifre na takvim prezentacijama, da mogu bez problema radit šta žele dok pričaju o samoj igri, mi ćemo vjerovatno naći u cijeloj igri onoliko metaka za pištolj koliko je taj koji je prezentirao imao u tom trenutku.

Zar u tom slučaju taj isti cheat nebi bio iskorišten na shotgunu, a i sami broj neprijatelja viđen u traileru daje naslutiti da će toliki broj metaka biti potreban.

Constantine
07-06-2009, 02:37
Znači neprijatelji više nisu kojekakve spodobe nego radnici koje štiti neka dark aura i koji na vas bacaju alat?
:(
To je odlicno,mrzim spodobe u igrama :(

Grim
07-06-2009, 06:06
Ma nevolim ovakve igre... dosadne su i nemaju nikakvu horror atmosferu, tek rijetke od njih.. ali nevjerujem da ce ovo imat pravu horror atmosferu jer svako malo izlaze ti radnici s zlom aurom ili sto god i stalno se okreces da ih ubijes gunom, ali noramlno prvo ih moras posvijetliti... biti ce fail.

ScorpiuS
07-06-2009, 07:03
To ti je ono kad koriste šifre na takvim prezentacijama, da mogu bez problema radit šta žele dok pričaju o samoj igri, mi ćemo vjerovatno naći u cijeloj igri onoliko metaka za pištolj koliko je taj koji je prezentirao imao u tom trenutku.

Zar u tom slučaju taj isti cheat nebi bio iskorišten na shotgunu, a i sami broj neprijatelja viđen u traileru daje naslutiti da će toliki broj metaka biti potreban.
Da, ali je on sredio velike količine neprijatelja sa onom bengalkom i sa flare gunom i sa paljenjem generatora. To što je puno neprijatelja nemora značit da ćemo morat sve pucat, ponekad možda onstanemo bez municije pa treba bježat.

MindReader
02-07-2009, 01:02
da.. lijepo je izgledo onaj trailer koji su pustili među prvima.. kad bježi prema onom svjetioniku i dođe taman kad zađe sunce i onda se iza njega pojave grim ripperi.. a to bili redneci što se svjetla boje.. nema šta,igra izgleda lijepo.. al kolko mi se čini prejednostavna je.. upali lampu i spašen si.. možda je kvaka u tome da će elektra isključit taj dio grada

Arbiter of Change
07-07-2009, 10:01
PC verzija igre trenutno obustavljena kako bi se fokusirali na XBox 360 verziju... WTF? (http://forum.alanwake.com/showpost.php?p=43901&postcount=19)

Blizu toga sam da počnem proklinjati, left and right.

Grim
07-07-2009, 10:05
Ovaj naslov me sve vise i vise razocara... masakriraju pc verziju... zasluzuju da im prodajni rezultati budu losi i da prevladava piratizirana verzija... :(

D.O.M.I.
07-07-2009, 11:42
ovo me totalno razočaralo :(

Cthulhu
07-07-2009, 16:08
Bilo je za očekivati. Neka, bolje da fokusiraju na X360 verziju, pa tek onda na PC, barem(hopefully) nećemo dobiti bugovitu i neoptimiziranu igru.

Arbiter of Change
07-07-2009, 18:30
PC verzija igre trenutno obustavljena kako bi se fokusirali na XBox 360 verziju... WTF? (http://forum.alanwake.com/showpost.php?p=43901&postcount=19)
Da se ne izgubi na dnu.

Inače, glavna vijest je navodno to da se udaljavaju od sandbox pristupa igri (ala GTA) i sada se fokusiraju na nešto linearnije iskustvo. To po meni uopće i nije loša vijest jer svi znamo kako ispadne ako spojiš priču i sandbox - glavne misije i generic sporedne misije kojima gubiš vrijeme između glavnih. Uostalom, sandbox je ionako u većini slučajeva smrt za bilo kakvu duboku priču (da ne spominjem sandbox i horor), a osobno nemam ništa protiv linearnosti. Sad samo da objave kako se vraćaju na PC verziju i sve pet.

Death By Sexy
07-07-2009, 19:27
Može linearno. Meni u šuterima je bolje dok je tako.

ssalG
07-07-2009, 19:54
Bilo je za očekivati. Neka, bolje da fokusiraju na X360 verziju, pa tek onda na PC, barem(hopefully) nećemo dobiti bugovitu i neoptimiziranu igru.

Od igara koje se u isto vrijeme rade za PC i neku konzolu još možemo i nešto očekivati, dok su konverzije redovito pojednostavljena, neoptimizirana, bugovita sranja.

Grim
16-07-2009, 12:56
Alan Wake, projekt finskog studija Remedy, odgovornog za prvi i drugi Max Payne naslov ponovno je u banani, barem što se PC verzije tiče. Otkako je Microsoft preuzeo odgovornost za publiciranje potonjeg naslova, više praktički nije bilo govora o PC verziji. Kakve li ironije, zar ne?

Alan Wake je prvotno planiran kao PC ekskluziva, no u posljednjih se godinu dana o PC verziji znalo vrlo malo, osim da postoji "tamo negdje". Predstavnik Remedyja, na službenim je forumima izjavio kako sve resurse i napore sada ulažu u Xbox 360 verziju koja bi se mogla pojaviti na proljeće 2010. godine. PC verzija navodno još uvijek postoji, te bi se trebala pojaviti kasnije, no nemojte se začuditi bude li u potpunosti otkazana. Bilo kako bilo, jako tužne vijesti.

Update: Remedy je i službeno odgovorio na glasine koje su se Internetom provlačile tjednima - produkcija PC verzije više definitivno nije u planu, već se fokusiraju isključivo na Xbox 360 verziju. Remedy, doduše tvrdi kako bi se jednog lijepog dana Alan Wake na PC-u ipak mogao pojaviti, no to ovisi jedino o izdavaču, Microsoft Game Studios, a poznavajući način na koji se Microsoft odnosi prema PC gamerima, izgleda kako će Alan Wake u PC verziji zauvijek zaspati.
Vrlo razočaravajuće. quote - pcplay.hr


Igra je zapocela ko PC eksluziva te se par godina nije nista culo na njoj, te onda opet pocnu nesto brijati, te nakraju kazu da vise nije PC eksluziva nego Xbox 360 te da "mozda" izade za PC. Ako ikada izade za PC nema teoretske sanse da cu je odigrat, bila losa ili dobra, da bar Xbox verzija fejla, bio bi sretan. :(

Aral
16-07-2009, 13:03
Na ovo bi se mogao komotno stavit lock, igra je vec pala u zaborav.

Horny Devil
16-07-2009, 13:03
SAko ikada izade za PC nema teoretske sanse da cu je odigrat, bila losa ili dobra, da bar Xbox verzija fejla, bio bi sretan. :(

Kad se uzme koliko je dugo u izradi, ni bi me cudilo da dozivi totalnu propast. Nije svaka iga Half-Life 2 pa da se nakon 6 godina razvoja uspije izbaciti sasvim solidna igra. A u sjecanju su mi zauvjek urezani debakli s Daikatanom i Duke Nukem Forever-om.

Constantine
23-07-2009, 20:16
http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=3249&select=17

Nema PC verzije :(

meh,kao da me briga,ionako ce failat,a i ima deserostruko boljih igara koje ce izac za PC.

kikl0p
23-07-2009, 22:01
gamad, a sjecam se da su prije par godina demonstirali moc quad cpu bas na toj igri

bezimeni
23-07-2009, 22:13
Meni je iskreno žao.Jedan od bolnijih poraza u ratu PC vs konzole.

kulamasta
24-07-2009, 00:07
Nema to veze sa ratom racunala i konzola, vec jednostavno za PC nitko ne kupuje originale i izdavci nemaju neku korist u izdavanju PC verzije.

vjever_masni
24-07-2009, 00:39
za xbox i ps3 kao nema piratije, daj molim te

Raz
24-07-2009, 01:05
Piratija nema veze s ovim, jer će kupaca uvijek bit bez obzira na konzolu na kojoj će igra izaći. Ovo vjerojatno rade jer time žele privući kupce za XboX pošto sada jedino za tu konzolu igra izlazi. Eh, sve je to jedan velik marketinški trik :(

Iskreno, briga me jer bi sigurno ionako dobili nekakav loš port na kojeg bi ljudi bezveze potrošili pare.

kulamasta
24-07-2009, 01:11
za xbox i ps3 kao nema piratije, daj molim te


Pa na PS3 mislim da nema bas...

Na XBox360 pun kufer manje nego na PC

A sta mislis, igru rade na PC i onda ju ne izdaju za istu platformu? Sta mislis zasto? Sigurno ne zato jer im je masni vjeran antipatican

Danas imaju svi PC... Neki uz njega imaju i konzolu... Igra izadje samo za konzolu... kupis original da te ne banaju sa x-box livea...

Ako igra izadje za konzolu i za PC, ne kupis verziju za konzolu vec ju skines sa Torrenta...

Sta mislite zasto igre prvo izadju za sve zive i nezive konzole a tek onda za PC?

Onome kome se igra kupit ce odmah konzolasku verziju... Kada oni koji misle kupit izdaju verziju i za PC...

Zbog cega se odgodio Dragon Age i ceka se konzolaska verzija?

Raz
24-07-2009, 01:18
Za ps3 uopće nema jer još čip ne postoji.
Xbox ima prilično, a samim time potpomaže činjenica da se može elegantno igrat bez problema, pošto za razliku od PC-a Xbox igre nemaju NIKAKVE zaštite.


A sta mislis, igru rade na PC i onda ju ne izdaju za istu platformu?

žele privući kupce za XboX pošto sada jedino za tu konzolu igra izlazi.


Zbog cega se odgodio Dragon Age i ceka se konzolaska verzija?

Jer je Dragon Age vjerojatno prvotno zamišljen kao PC naslov, no onda su odlučili napraviti port za konzole. A nekako nebi bilo pošteno prema konzolašima da dobe igru pola godine kasnije.

Arbiter of Change
24-07-2009, 01:22
Naravno... osim što mi tako dobijamo njihove portove.

Stvar je u tome da BioWare igra na svoju reputaciju i nada se da će svi gameri pokupovati igru zbog toga jer kad imaš odgodu između verzija onda ovi drugi imaju priliku pročitati dublje dojmove komune i više recenzija pa možda i neće kupiti ako im se ne sviđa jer ne kupuju na slijepo kao prva tura kupaca.

kulamasta
24-07-2009, 02:56
@RAZ

Xbox ima super zastitu, bana ti konzolu sa xbox livea

Nebi bilo posteno da konzolasi cekaju pola godine svoju verziju? A kada na PC portovi dodju i do godinu dana kasnije onda se nitko to ne brine?

Nema to veze sa postenjem, ovim ili onim vec cistom lovom...

Dragon Age je zamisljen kao cista PC ekskluziva... Onda je odjednom postao multiplatform naslov s time da prvo izlazi za Pc... I onda na kraju je stopirana verzija za PC i ceka se konzolaska... Uopce se nebi zacudio da potpuno otkazu PC verziju nakraju...

Na poslijetku, Alan Wake je najavljen ka PC eskluziva a na kraju, zatim multiplatform, a na kraju PC verzija potpuno odkazana :rotfl: jebenica

Da se isplati, sve bi igre izlazile i na PC i bile bi ekskluzive itd...

Cak i ID soft polako dize ruke od igranja na PC...

Jebote, jedan Witcher jedva prebacio milion primjeraka, a na konzolama svako drugo smece se proda toliko

Aral
24-07-2009, 06:31
Samo nek izlazi za konzole, da se kome igraju sve one igre ne konzolama vec bi odavno kupili ili xbox ili ps3. Kad dodje vrijeme, i ako dodje vrijeme za to, iako jos dugo nece, kupit cemo konzole i igrat cemo se. Ima dobrih naslova koje se isplati igrat.

Naravno, to ce bit kad udjemo u EU, kad ce nam 400kn bit sica dat za igre itd...znaci za jedno 30godina. A damn, tad cu vec imat 60 i nece mi se nis vise igrat.

Steta.

Ili se selimo u ju es of ej.

Samo ostanite vjerni PC gamingu :D

ssalG
24-07-2009, 11:35
Možda griješim, ali imam osjećaj da PC igrači i nisu nešto izgubili time što je otkazana PC verzija (iako će vjerojatno kasnije doći kao očajna konverzija).
Igra je najavljivana iznimno napet parapsihološki triler s posebnim naglaskom na priču dok je onaj nedavni trailer pokazao osrednju akcije s elementom korištenja svjetla, sada može biti da je igra ustvari onakva kakva je najavljivana, no taj trailer u kombinaciji sa ovim prelaskom na Xbox mi govori da će igra vjerovatno biti osrednja žalost koja bi se na PC-u zbog svoje nekvalitete i slavnog imena susrela sa golemom količinom piratstva.

Praetorian
24-07-2009, 11:46
I ja isto mislim da pc aši nisu nista izgubili sto Wake Alan nece doc za pc, pa ni nemora, a itak mi se igra nije cinila bas nesto posebno. Neka se konzolaši igraju, al zato oni nikad nece igrati neku kvalitetnu strategiju.

Deadwalker
24-07-2009, 11:52
To je sada ono famozno tjesenje kada ne mozes nesto imati, pa kazes da ionako ne valja... :P

Aral
24-07-2009, 12:17
Uglavnom! Tko zna, mozda Starcraft 2 ili Diablo3 otkazu za PC :rotfl:

kulamasta
24-07-2009, 13:23
Uglavnom! Tko zna, mozda Starcraft 2 ili Diablo3 otkazu za PC :rotfl:

Pa nesto se suska da bi Diablo 3 mogao i na konzolice...

Aral
24-07-2009, 13:24
Hm da, istina. Sto se mene tice nek ide, sad da ne pati gameplay zbog toga. Ili nek verziju za konzole izdaju pola godine kasnije :)

Ementaler
21-08-2009, 16:02
Vidim dugo se nije pričalo o Alan Wakeu. Vjerojatno zato jer ne dolazi na PC :). Što je tu je, Xboxaši će uživati, a mi PC gameri dobijemo igru možda koju godinu kasnije. Ipak se radi o MS-u, pa Games for Windows verzija itekako ima izgleda...

Da se malo više grizemo zato što igru nećemo igrati u isto vrijeme kao i Xbox 360 igrači, stigao je i novi trailer za Alan Wakea povodom ovogodišnjeg GamesComa. U biti je riječ o Developers Diary videu, a isti traje čak 5 minuta. Vrijedi pogledati pa bacite oko:

TRAILER:SAlan Wake GamesCom 09 trailer (http://www.hcl.hr/game-trailers-video-29-Alan_Wake_GamesCom_09_Sam_Lake_Dev_Diary.html)

Tsaя
21-08-2009, 16:40
Taj Xbox 360 treba spalit, a PC dignut iznad svega, tako da prvo sve dolazi na PC, a tek onda na konzole.
Na kraju ako je situacija ko kod ove igre, dobimo igru prerađenu s konzola, koja je užasno optimizirana i sva u kur**.

D.O.M.I.
21-08-2009, 17:01
kad vidim ovaj vidoe još više mi je žao šta ne dolazi na pc :S

DeusEx
23-08-2009, 13:18
Šteta što nedolazi na pc jer izgleda zanimljivo a i trailer dobro izgleda :cry:.

R@pt0r
01-09-2009, 16:39
Alan Wake - GC 09: Director Interview (http://www.gametrailers.com/video/gc-09-alan-wake/55308)

Kid A
01-09-2009, 17:01
/cut
Hm,to nisam znao...zelis reci da se na originalnom XBOX-u 360 mogu igrati cudesne igre iz cudesne sume bez problema?

BINUX
02-09-2009, 00:47
Ma briga me za Alan Vakea več sam ga i zaboravio.Ta igra če završit ko i Duke Nukem Forever. :)

Arbiter of Change
24-09-2009, 19:13
Evo dojmova konzolaške verzije... još ni glasa o PC verziji.
http://kotaku.com/5366775/alan-wake-imp ... flashlight (http://kotaku.com/5366775/alan-wake-impressions-bad-time-to-lose-the-flashlight)

Grim
24-09-2009, 19:18
Mah, i da igra izađe za PC bi bila veliki fail, ispodprosječna igra.

Hidraulicar Kreso
24-09-2009, 20:37
to je ispalo tako zbog dugogodišnjeg odgađanja igre, da je nisu toliko puta najavljivali i odgađali možda bi bilo bolje.

Raz
13-11-2009, 15:45
Exclusive Police Escape Gameplay Part I (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-police-alan-wake/58984?type=flv)
Exclusive Police Escape Gameplay Part II (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-police-alan-wake/58982?type=flv)
Exclusive Opening Gameplay Part I (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-opening-alan-wake/58978?type=flv)
Exclusive Opening Gameplay Part II (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-opening-alan-wake/58976?type=flv)
Exclusive Opening Gameplay Part III (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-opening-alan-wake/58974?type=flv)

Isusebože, koja atmosfera u prva dva filmića :pray: :pray: :pray:

Btw, jeli to otkazano za PC na kraju ili šta?

W3DR4N
13-11-2009, 15:47
Filmići su kul

Alan Wake će iduće godine kasniti pet godina. Mrak.

Raz
13-11-2009, 15:49
Hah, nebi se uopće čudio :)
Što se tiče opening gameplay-a, previše je dijelova sa napucavanjem što dosta uništava horror atmosferu.

Devil Dog
13-11-2009, 16:01
ova igra je najavljena u hackeru srpanj 2005 - do sad sam se vec totalno ohladio. 4 god je ipak predugo

Deadwalker
16-11-2009, 14:02
Ako nebude još kakvih odgoda, ovaj naslov možemo očekivatu u svibnju. Detaljnije ovdje (http://www.hcl.hr/vijesti-alan-wake-stize-u-svibnju-3602-15.html)

I ovaj topic bi mogao u Consoleum, pošto ništa od pc verzije.

Forbs
16-11-2009, 14:34
Vjerujem izlazak u pc verziju...

Deadwalker
21-12-2009, 20:22
Od pc verzije ništa, barem ne skorije vrijeme:
http://www.hcl.hr/vijesti-alan-wake-konacno-iduce-godine-na-policama-ducana-3697-15.html

Arbiter of Change
12-02-2010, 00:49
Novi trailer, a sama igra stiže ovog svibnja... za 360. :(
http://kotaku.com/5469942/more-alan-wak ... n-the-dark (http://kotaku.com/5469942/more-alan-wake-footage-more-flashlights-in-the-dark)

D.O.M.I.
12-02-2010, 08:10
ovoj igri sam se toliko veselio, a nakraju ju nemogu igrat :(

Ementaler
12-02-2010, 19:32
Evo stigli novi detalji o Alan Wakeu:
http://www.hcl.hr/vijesti-alan-wake-dat ... 54-15.html (http://www.hcl.hr/vijesti-alan-wake-datum-izlaska-trailer-pc-verzija-3854-15.html)

Datum izlaska za Eu, novi trailer i malo detalja o tužnoj PC verziji :(

Arbiter of Change
13-02-2010, 13:22
Yup, PC igrači su još jednom rogue-style obrađeni. Igra je X360 ekskluziva i ostaje takvom. :(
http://kotaku.com/5470976/alan-wake-won ... -on-the-pc (http://kotaku.com/5470976/alan-wake-wont-be-shining-a-torch-on-the-pc)

Some games are more suited for the intimacy of the PC, and others are best played from the couch in front of a larger TV screen. We ultimately realised that the most compelling way to experience "Alan Wake" was on the Xbox 360 platform, so we focused on making it an Xbox 360 exclusive. Both Microsoft and Remedy have long histories in PC game development. This decision was about matching this specific game to the right platform.

str1k3r
22-02-2010, 16:43
Alan Wake ipak moguć na PC-u? (http://www.megagames.com/news/remedy-explains-why-pc-alan-wake-was-cancelled-doesnt-rule-it-out)

Malo uvjerljivije objašnjenje od strane Remedy-a. Možda nakon X360 verzije bude i PC verzija.

str1k3r
23-02-2010, 16:14
Khm, khm.

Grim
23-02-2010, 16:20
Alan Wake ipak moguć na PC-u? (http://www.megagames.com/news/remedy-explains-why-pc-alan-wake-was-cancelled-doesnt-rule-it-out)

Malo uvjerljivije objašnjenje od strane Remedy-a. Možda nakon X360 verzije bude i PC verzija.
Iskreno.

Boli me kurac, kada su ovako zapostavili PC.

str1k3r
23-02-2010, 21:22
Svejedno je bolje objašnjenje nego: "Nije prikladan za igru na PC-u.".

Raz
23-02-2010, 22:00
Vjerujem da je dosta igrača izgubilo volju za igrom nakon silnih odađanja i naposlijetku najave da će ipak biti samo ekskluziva. Što se mene tiče, ne marim previše... ako dođe za PC dobro, ako ne... opet dobro.

Arbiter of Change
31-03-2010, 14:28
Zanimljivo, izgleda da se developer i izdavač ne mogu dogovoriti zaštoSigra neće izaći za PC. Što to znači? Znači da smo žrtve PR bullshita.
Osobno sam skloniji povjerovati realističnom objašnjenju Remedy-a.

http://kotaku.com/5506146/why-no-alan-wake-on-pc

Aral
05-05-2010, 09:13
Alan Wake Review (http://xbox360.ign.com/articles/108/1087706p1.html)

Kratko i zabavno? Al opet, nabijem ih jer nije došlo na pc.

Arbiter of Change
05-05-2010, 13:34
Ja vidim po dojmovima komuna da je izgleda failala igra. :(


Remedy:SMS, you're not gonna believe the shit we have... just look at our graphical engine driven by...
MS:SCUT THAT SHIT DOWN, THAT BEAUTIFUL GRAPHICAL DIRECTION WILL NEVER WORK ON THE XBOX 360 PORT. CATER TO US!
Remedy:SOk, well for the PC...
MS:SFUCK THEM. WE ALREADY HAVE A MARKETING STRATEGY IN PLACE THAT EXPLAINS THAT THERE IS NO NEED FOR A PC VERSION BY TELLING CONSUMERS THAT ITS MORE COMPELLING ON THE XBOX
Remedy:SOk, so we have this open world here...
MS:SREMOVE IT, ITS NOT MARKETABLE OR COMPELLING ENOUGH
Remedy:SWhat about this really long and intricate story...
MS:SCUT IT DOWN TO 6 HOURS AND THEN ADD ON WHAT YOU CUT FROM THE STORY IN LITTLE TINY SECTIONS, WHERE WE SHALL CHARGE A RIDICULOUS AMOUNT OF MONEY FOR.

1. Alan dies at the 80% completion mark. Hurr page 260 of 326.
2. You take control of his wife, book insight disappears.
3. Overly-long heavy-handed plot exposition that describes how the Taken are genetically-modified creatures ala Resident Evil or STALKER. Think Xenogears, except this isn't an RPG.
4. Alan is revived.
5. Cue forced sequel after a rushed ending (lol To be continued! xD). Alan is the enemy.
6. The "novel" comes with an epilogue that plays like a preview of the 2nd game. You have to go back to the main menu to access this and it's really awkward.

Grim
08-05-2010, 08:25
Očekivao sam to i nadao sam se tome, tako da sam sada zadovoljan. :D

Ementaler
18-05-2010, 20:04
Pa i nije baš fejlala :), mislim fejl je što je nema na PC-u i nasmijah se na Arbiterov post, jer ima čak i nešto istine u toj "zloći", ali daleko do toga da je igra fejlala.. ima prosjek od kojih 85/100 po ocjenama na netu... i igra je skroz dobra, tjera te da ju završiš, napeta, zanimljiva.. ima tu svačega.

Mi na HCL-u objavili recenziju pa bacite oko isto, ocjena bolja od prosjeka :friends:

HCL:SAlan Wake (http://www.hcl.hr/recenzije-alan-wake-x360-443-20.html)

Babitz
01-06-2010, 14:11
Već pomalo zaboravljena igra, prvenstveno jer malo tko ovdje ima box, al uglavnom, počeo sam igrat igru. Zasad su dobri dojmovi, a atmosfera vrhunska.

Bara
20-10-2010, 09:11
E ja imam Xbox360, it shall not be forgotten!

Ja ću je zaigrati 100 %, samo imam arcade pa mi je žao za sada uzimati običnu verziju za 20 funti kada mogu pričekati GOTY sa 2 DLC-a za 15 funti vjerojatno, ali ako mi dopizdi i ako je budem želio igrati prije, definitivno.


Šta ti kažeš king, je li vrijedno? Je li bolja od Fallouta 3, Gothica 3 i Obliviona? :)

Babitz
20-10-2010, 14:09
Nisam igrao DLC-e, al za 15 funti svakako vrijedi. Bolje je od navedenog, ofc. ^^

Nee Joe
20-10-2010, 14:54
Nisam igrao DLC-e, al za 15 funti svakako vrijedi. Bolje je od navedenog, ofc. ^^

odlična igra, dobro da sam kupio ^^

Bara
20-10-2010, 20:19
Došao danas 24inchni LED :twisted: :twisted:


Jebote... ono.... CRT WTF DUDE.... nemam riječi...

Dania
21-10-2010, 15:37
Why, oh why su otkazali za PC? :(
Znači, odlična je kako sam pretpostavila?

Babitz
21-10-2010, 16:42
Pa ono, nije baš odlična. Solidna, zabavna i atmosferična, al ne nešto pretjerano memorabilno.

Nee Joe
21-10-2010, 20:25
Pa ono, nije baš odlična. Solidna, zabavna i atmosferična, al ne nešto pretjerano memorabilno.

DLC-ovi to u neku ruku popravljaju, međutim igra je kratka do bola..... Ali atmosfera, grafika i način borbe- da ne spominjem.....

Deadwalker
14-12-2010, 13:03
Izgleda da je Alan Wake na gamespotovom izboru igre godine pokupio veliki broj nominacija.

nominacije za 2010. godinu by Gamespot (http://www.gamespot.com/best-of-2010/nominees/index.html)

Nee Joe
14-12-2010, 16:01
Izgleda da je Alan Wake na gamespotovom izboru igre godine pokupio veliki broj nominacija.

nominacije za 2010. godinu by Gamespot (http://www.gamespot.com/best-of-2010/nominees/index.html)

Glasao za atmosferu, grafiku i priču.... Def zaslužuje....

Bara
14-12-2010, 21:31
Ma samo da dođe GOTY edition sa svim DLC-ovima i glupostima pa da ga kupim...

Arbiter of Change
13-12-2011, 15:57
Ipak postoje glasine da stiže na PC, tj. Steam.
http://www.rockpapershotgun.com/2011/12 ... n-wake-pc/ (http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/13/headline-with-a-question-mark-alan-wake-pc/)

Rumour 1! Said Remedy’s Aki Järvilehto to a Finnish site on the subject of Alan Wake on PC: “We have received feedback from a lot of PC gamers, and I have to admit that yes, we somehow ignored that. Let’s see if in the near future we could have some positive news to tell you about dating!” (Positive news about dating? You mean she liked me after all?) This seems something of a change of tune.

http://i.imgur.com/kDYZu.jpg

Deadwalker
13-12-2011, 16:18
Još jedan razlog manje za kupnju Xboxa :)

Aral
14-12-2011, 18:00
Alan Wake PC confirmed, will arrive early next year (http://www.pcgamer.com/2011/12/14/alan-wake-pc-confirmed-will-arrive-early-next-year/)

Potvrda onog gore, možemo ovo lagano prebacit u gaming općenito.

bezimeni
14-12-2011, 18:05
Tko čeka , dočeka .Još samo RDR i gledanje prema nekoj konzoli se smanjuje na 0,00000001 % :D .Jadni PS3 igrači ...sad će morati kupiti PC :fof: .

Aral
14-12-2011, 18:07
Baš to, samo taj fakin RDR i to bi bilo to.

Arbiter of Change
14-12-2011, 19:08
Intervju povodom PC verzije.
http://www.rockpapershotgun.com/2011/12 ... c-preview/ (http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/14/alan-wake-pc-preview/)

Dakle; 1:1 port, izvlačenje o pitanju bolje grafike na PC-u i neće sadržavati DLC-ove koji su već duže vrijeme vani za 360. Thanks, but no thanks.

Windwalker
14-12-2011, 19:57
Jadni PS3 igrači ...sad će morati kupiti PC :fof: .
?

A zašto ne X360?
Tamo je igra već odavno.

bezimeni
14-12-2011, 20:15
Tak da ti imaš kaj pitati .Grizeš udicu pre lagano :D .

Windwalker
14-12-2011, 23:08
Damn! You deceived me.

No kad vidiš kakvu ćemo verziju dobit, žalit ćeš što nemaš X360, sve mi se čini.

Kid A
16-12-2011, 10:22
Tko čeka , dočeka .Još samo RDR i gledanje prema nekoj konzoli se smanjuje na 0,00000001 % :D .Jadni PS3 igrači ...sad će morati kupiti PC :fof: .
Bila je vec closed beta za RDR na PC-u, znam lika koji ju je igrao. Nemam pojma di su stali sad

Horny Devil
16-12-2011, 11:24
Fo' real?

Kid A
16-12-2011, 12:18
Bez zajebancije, cujem se s njim jednom mjesecno tak da ga nisam puno ispitivao al znam da su svi ucesnici bete imali ono kao za Diablo III da ne smiju nista pricati itd

Deadwalker
16-12-2011, 12:44
Pa ako to stoji, ne bih se čudio da Rockstar izbaci i RDR na PC. Interes je ogromni i ekipa je sigurno svjesna toga.

Sve u svemu, mislio sam odigrati Alan Wake na Xboxu, no vidim da za to nece biti potrebe.
Ako kontrole budu loše, imam X360 kontroler^^

Arbiter of Change
16-12-2011, 13:29
Bolje neka se Remedy čuva Aralove tužbe. Kradu njegov trademarkan backpedaling. :eyebrows:
http://www.rockpapershotgun.com/2011/12 ... ches-gfwl/ (http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/16/additionalan-remedy-on-couches-gfwl/)

“Some games are more suited for the intimacy of the PC, and others are best played from the couch in front of a larger TV screen”

..

Aki Järvilehto: First of all, that’s not our quote. With regard to why we are bringing it out on PC. There’s two reasons for that; now with Steam, we can do something like this, which we think is fairly awesome. At the same time, from a time perspective sometimes the stars just align that way and you have the possibility of doing something. We’re super-excited that we put out both games.

Deadwalker
16-12-2011, 13:32
Bojim se da će sve više izdavača pribjeći taktici - "prvo izdaj na konzolama, kasnije napravi second release i usput portaj igru na PC". Lijepo je vidjeti da ce Alan Wake biti na PC-u, ali to je jako jako kasno u usporedbi s konzolaškom verzijom igre.

Aral
16-12-2011, 15:14
Bolje ikad nego nikad. Uostalom, kaj se tiče mene, igra mi je potpuno nova, nemam pojma radnju niti niš, čim su je u potpunosti prebacili na konzole ona je za mene bila mrtva. Ipak, sad se lagano diže iz mrtvih.

Arbiter of Change
21-01-2012, 19:10
Malo više o PC verziji, najbitnije od svega da dolazi sljedeći mjesec.
http://forum.alanwake.com/showthread.php?t=7667

What are the minimum specs for the game?

We are still finalising the optimisations and graphics scalability, so some details can still change.

This is our current view:

OS: Windows Vista or Windows 7 (see below for Windows XP)
PROCESSOR: A dual core processor is required:

AMD: Athlon X2 2.8GHz
Intel: Core 2 Duo 2GHz

MEMORY: 2 GB
HARD DRIVE: 8 GB
VIDEO CARD: DirectX 10 compatible or later with 512MB RAM

AMD: ATI Radeon 3650, 4450, 5550, 6450 or higher (per series)
NVIDIA: GeForce 8600GT, 9500GT, GT120, GT430, GT520 (per series)

SOUND CARD: DirectX 9.0c compatible
INPUT: Mouse and keyboard, Xbox360 controller also supported

Aral
21-01-2012, 19:40
Da, to je bogme brzo. Nadam se dobrom portu i dobroj igri.

Arbiter of Change
02-02-2012, 18:03
Yup, došli smo i u tu fazu konačno - podesiva rezolucija i M&K se reklamiraju kao specijalni PC fičrsi umjesto nečeg očekivanoga.
http://www.rockpapershotgun.com/2012/02 ... -pretties/ (http://www.rockpapershotgun.com/2012/02/02/alan-wake-pc-gets-release-date-pretties/)

Here’s the full list of what’s new in the PC version:

- Experience Alan Wake’s Pacific Northwest in higher resolutions and higher fidelity than ever before
- Refined and fully configurable mouse and keyboard support (or if you prefer to play with the Microsoft gamepad connected to your PC, you can do that too!)
- A wide selection of customizable graphics settings and support for 4:3, 16:9 and 16:10 aspect ratios
- Multithreaded engine that takes advantage of quad core CPUs
- Additional options our fans have sought after, such as field of view adjustment as well as “hide HUD”.
- Works with AMD Eyefinity 3D 3-screen mode
- Works with NVIDIA NVISION2 Stereoscopic 3D

Aral
02-02-2012, 18:34
Ono, hu kers, to ovak i onak mora imat. Samo nek daju igru, da sperem ono razočaranje koje sam imao nakon kaj je igra bila otkazana za pc.

Kid A
16-02-2012, 19:11
Izaslo za Steam malopre, 20 eura. Mozda si i uzmem

EDIT

twin peaks referenca u achievementsima ^^

Deadwalker
16-02-2012, 19:17
GG, odigrat ću kada ulovim vremena za to :)

Aral
16-02-2012, 20:26
Počeo igrat i moram priznat da sam mega ugodno iznenađen. Ova igra je baš ono kak se i predstavlja - psychological thriller action. Lijepo ide, atmosfera odlična, zvuk ledi kosti...tek sam na početku pa nemam kaj puno komentirat za dalje al da se mene pita, jako jako zanimljiva igra.

Šteta kaj prije, odnosno kad je trebala, nije došla na pc. Ipak, nadam se da se čekanje isplatilo.

bezimeni
16-02-2012, 20:29
Šteta kaj prije, odnosno kad je trebala, nije došla na pc. Ipak, nadam se da se čekanje isplatilo.


Ali zato su je PCjaši dobili sa ekspanzijama , daleko najboljom grafikom , kontrolama koje mogu birati te uz najmanju cijenu .

Aral
16-02-2012, 20:39
Da, možda je i bolje da je došla kasnije. Igra stvarno dobro izgleda, pogotovo jer imam dobar feeling kad je igram.

Windwalker
16-02-2012, 20:41
I? Jesi već prošao?

Aral
16-02-2012, 20:49
Ne, tek sam na početku, ušao u onu benzinsku. Ovo fino polagano igram, taman još Syndicate dođe i onda skupa sa Amalurom kratim dane do ME3.

Točnije, prošao prvi chapter.

Sgt. Bull
16-02-2012, 21:19
Ovo je horor jel' tako? :(

wildje
16-02-2012, 23:10
Nije horor. Mislim da su je reklamirali više kao psihološki triler nego horor, a nešto takvog i jest.

Kid A
16-02-2012, 23:11
Nema danas vise horor igara, pomirite se s tim

hansi
16-02-2012, 23:24
amnezija 2 se radi

Windwalker
17-02-2012, 01:18
A neki bi rekli da su danas sve igre horror.

Aral
17-02-2012, 08:22
Pravi horor je old skul, danas ide sve na psihologiju.

Deadwalker
17-02-2012, 10:24
Šteta kaj prije, odnosno kad je trebala, nije došla na pc. Ipak, nadam se da se čekanje isplatilo.


Ali zato su je PCjaši dobili sa ekspanzijama , daleko najboljom grafikom , kontrolama koje mogu birati te uz najmanju cijenu .

Cijena je manja jer ipak, igra je stigla dosta kasnije nakon konzolaške verzije. No, nema tu ničeg lošeg. Onaj tko nije još odigrao AW, igra mu je sada veoma pristupačna po cijeni, a kada bude iduća rasprodaja na steamu, biti ce to manje od 100kn.

Aral
20-02-2012, 21:10
Alan Wake PC makes money back in 48 hours (http://www.eurogamer.net/articles/2012-02-20-alan-wake-pc-makes-money-back-in-48-hours)
:thumbs2:

GODSKILLER
20-02-2012, 22:13
i sad onda govore kako je PC mrtav,evo čitam po konzolaškim forumima da se dosta kvare konzole i još daju 1 godinu gare,a u svijetu pc-a gara započinje sa 3 godina,4 i po godine računalo mi več gura bez ikakvih zastoja,off topic je mislio uzeti konzolu ali poradi svega odustajem do sljedeće generacije a dotle konja za utrku imam

Deadwalker
21-02-2012, 08:31
Alan Wake PC makes money back in 48 hours (http://www.eurogamer.net/articles/2012-02-20-alan-wake-pc-makes-money-back-in-48-hours)
:thumbs2:

Odličan port i pozitivne kritike igrača su urodile plodom, kvaliteta igre je razumljiva sama po sebi. Vjerojatno ću uzeti na plaći, 20€ nije previše.

Aral
21-02-2012, 08:46
Da, stvarno je dobra igra. Uživam.

*Fila*
23-02-2012, 17:32
Malo igrao...šta je cijelu igru ta fora sa svjetlom i te spike?

Aerial
28-02-2012, 22:04
Jel inače u cijeloj igri prisutan ovaj element pomoći osobama s nedostatkom pažnje ili samo u startu?

Pričam o iritantnoj navici da igra/kamera svakih 10 sekundi zumira na neku osobu, predmet ili lokaciju i naracijom obasni o čemu se radi, za svaki slučaj da igrač ne primjeti tu jednu jedinu osobu u sobi :(

mravojed20
29-02-2012, 10:46
Jep, sve ti se kaže ili bar piše na ekranu.

Igru igram svaku večer po sat i neš, i sviđa mi se, ispod miminalne konfe sam skroz ali pokrenuo je i radi dobro, igrivo.

Najbolji dio igre mi je ustvari šetanje po šumetini i kad naletim na radio pa slušam šta pričaju, to su trebali dodatno razraditi, pridonijelo bi atmosferi.

Najveći fejl mi je što dosad nisam vidio ništa osim jednih te istih neprijatelja, koji meni nisu strašni nego iritantni, tj borba protiv njih kad nema municije je jako iritantna jer treba onako glupo trčat i dodgat ko debil, em su jači od mene, brži, nemam municije, mogu se zasprintat 10 sekundi...uuuu..

Uglavnom, dizajn neprijatelja je meni mlak, volio bi neš divlje, više životinjski, zamislite pse, medvjede, vukove, bilo šta takvog, u 'dark' obliku.

Sve u svemu, dobra igra. Ćemo vidit do kraja, sad sam na 3. epizodi.

Shepard
29-02-2012, 10:58
Sve si vidio već, imaš svega 5 vrsti neprijatelja. Obični, brzi, veliki, ptice i boss. S time da veliki dolaze u 2 varijante, sa motorkom i sa sjekirom, a obični dolaze također u 2 varijante gdje je jedan mrvu jači i sporiji, drugi skroz slab ali nešto brži :(

Neprijatelji na stranu, igra mi je bila vrhunska.

Aral
29-02-2012, 11:07
Tak i ja, svaki dan po sat vremena predvečer odigram, iako nisam sad zadnjih par dana. Sve u svemu, vrlo dobra igra.

m0dkayZ
29-02-2012, 13:16
Koliko traje prosječno prelaženje?

Aerial
01-03-2012, 00:05
Ajd ajd, natjerati ću se da odigram do kraja.
Sad sam na episode 2 i ... ne znam, ne valja mi igra. Objasnim kad završim :(

Aral
01-03-2012, 08:25
Onda ti ne paše takav štimung. Igra je stvarno zanimljiva.

Aerial
01-03-2012, 11:59
Ne paše mi to što ovo nije igra nego animacija :D
Eventualno stiskanje E tipke ili držanje W da pretrči 50 metara od točke A do B mi je... ne znam, nadam se da se malo poboljša igra u kasnijim epizodama :D

Isključio sam HUD malo prije, možda učini igru zanimljvijom.

Aral
01-03-2012, 12:04
Ova igra je baš ko da igraš priču, a ne igru :)

Falus
01-03-2012, 20:05
Totalno to trebamo! Moar story manje igre!

Marvin OCX
02-03-2012, 17:48
I like this. Zasad. A tek sam poceo. Gameplay mi je skro nebitan sve dok kontrole rade jer atmosfera je extra a to mi je nabitnije kad je ovakav tip igre u pitanju,narocito u danasnje vrijeme kad je svima muka od konzolaskog gameplaya. Zanimljiva igra.

Aerial
02-03-2012, 17:55
... sve dok kontrole rade ... narocito u danasnje vrijeme kad je svima muka od konzolaskog gameplaya

Š-...
Što, ček, jel to onda Alan Wake samo na *mom* kompu konzolaška igra?
Vama drugima je kamera normalna i kontrole u redu? :D

Shepard
02-03-2012, 18:34
Meni je bila apsolutno neigriva sa tipkovnicom i mišem, ali sa gamepadom mi je savršeno legla. Jako su loše portali kontrole, baš graniči sa neigrivim. Probajte sa gamepadom, iskrena preporuka.

Aral
02-03-2012, 18:36
Igram na tipkovnici i mišu, radi besprijekorno i ne vidim niti jedan drugi način na koji bi mogao to igrat.

mravojed20
02-03-2012, 18:38
Napisao ti je gore. S gamepadom.

Također igram gamepadom i doslovno je neigrivo smeće bez njega, trzavo ciljanje, okretanje nespretno, nema glatkih pokreta dok gledam okolo, ma koma.

S gamepadom je sve toliko glatko, svaka akcija je prirodna, biranje oružja, kretanje, sve sve.

Aral
02-03-2012, 18:49
To uopće nije istina. Igram s onim s čim sam napisao i radi odlično. Probao sam i gamepad al pošto ja nisam hartava ps generacija, neznam igrat na tome.

Auctor
02-03-2012, 19:55
Kontrole s mišom i tipkovnicom su apsolutno savršene i prošao sam igru bez najmanjeg problema. Kamera mi je jedino u samom početku predstavljala određeni problem ali to sam riješio pritiskom na TAB i micanjem lika na lijevu stranu ekrana. Igra skoro za 10 :bravo:

Aerial
02-03-2012, 19:59
Meni je kao Mravojedu.. prilično daleko od savršenog :D
I da, probati ću s tabanjem kamere iako do sad igram preko lijevog ramena... valjda bude prirodniji osjećaj preko desnog.

Aral
02-03-2012, 21:44
Kad sam počeo igrat bilo mi je retardirano s desnog pa sam prebacio na lijevo, al nakon nekog vremena sam se bacio na defaultni iako mi je logičnije igrat s desnog ramena.

Praetorian
04-03-2012, 22:03
I men je bolje s desnog ramena, uglavnom prešao sam igru. I ja sam ostao oduševljen i bolje je igra ispalla nego što sam ju zamišljao.

Xero
04-03-2012, 23:21
Knjiga po kojoj se Alan proslavio je ustvari priča Max Paynea. Eto da znate.

Devil Dog
09-03-2012, 21:47
Završio sad drugi chapter, part il kaj već. Više podsjeća na interaktivni film nego igru.
Sve je ok, samo mi flashbackovi idu na prozor, prokrvarit će mi uši od iznenadnog vrištećeg zvuka.

Aral
24-04-2012, 20:59
Alan Wake’s American Nightmare On PC (http://www.rockpapershotgun.com/2012/04/24/good-snooze-alan-wakes-american-nightmare-on-pc/)

armagedon
20-05-2012, 13:39
jel ima neko u igri low fps? :S

Marvin OCX
20-05-2012, 18:42
jel ima neko u igri low fps? :S

Na max postavkama sa konfom iz sigha nisam bio zadovoljan. Cesto je framerate brzo padao sa npr 50 na 25. Doduse sad imam drugu konfu i nemam tih problema.

armagedon
20-05-2012, 20:49
jel ima neko u igri low fps? :S

Na max postavkama sa konfom iz sigha nisam bio zadovoljan. Cesto je framerate brzo padao sa npr 50 na 25. Doduse sad imam drugu konfu i nemam tih problema.

pa meni se framerate uopce previše ne mijenja bez obzira kak podesim postavke :S zato se i čudim

Windwalker
09-12-2012, 23:28
Neznam kaj mi je došlo, skinem si ovo s GOG-a (kupio sam još davno s ekspanzijom na nekom popustu) i instaliram.
I iako piše u sys-req da nema šanse da mi radi i iako očekujem da mi ne radi, pa... radi!
Sve je na lowest of the low i svejedno odlično izgleda. Vrti se po mojoj procjeni na nekih dvadesetak FPS-a, što je jedno dvadeset puta bolje nego Witcher 2 ( :( ).
Kontroliranje je loše i trzavo, ali sad vidim da svi imate problema s time, pa mi je lakše (to ipak nije do mog kalkulatora, jel).
Probat ću spojit PS3 kontroler na komp, jer mi se čini da postoje neki programi za to (a službeni X360 ne namjeravam kupovat do kad ne kupim i novi komp).
No ne znam još jel da krenem igrat. Tko zna kako će kasnije radit, kad bude više spodoba na ekranu. A i bojim se da mi komp ne eksplodira.

Bara
10-12-2012, 00:00
Nemoj pokušavati, Alan Wake stvarno zna imati toliko jebenih scena da bi se doslovno moglo dogoditi da nešto pregori. Efekti flare guna, bengalki i flashbanga... Nezzz, iako znam koliko ne možeš čekati da je dalje igraš, rađe se strpi malo.

mravojed20
10-12-2012, 00:16
Ja sam na amd 4800+ X2, HD 3850 256mb i 2gb rama uspio ok odigrati na low. čak i to low izgleda super, a usporavanje nije bilo preveliko nikad. Neće niš pregorit :)

Windwalker
10-12-2012, 01:13
I did the despicable!
Spojio sam svoj predivni crni DS3 sixaxis s PC-om, skinuo programčić i namjestio ga u roku 2 minute i radi!
Zašto to nisam nikad prije napravio, a tako je jednostavno?

I kretanje je savršeno. Milijardu puta bolje od miša i tipkovnice.
E sad, samo da ne bude gubitak FPS-a veći, i mogao bih sasvim solidno odigrati igru.

Bezobraznici jedni nisu mi htjeli dati tu igru na PS3, a sad ću im je igrat s PS3 controllerom.
Damn right!

Arbiter of Change
22-05-2013, 20:29
Povodom Humble Bundlea. Feels bad.

qm8PP-Ic240

StormCr0w
29-05-2013, 10:01
Jel u ovom Collectors Edition i American Nightmare?

Maloki
29-05-2013, 10:19
American Nightmare ti ide odvojeno, al oba možeš dobit za dolar u bundleu.

Maloki
01-06-2013, 19:40
Odigrao zasad 3 epizode, počeo sa 4. i premišljam se jel bi nastavio igrat ili ne.
Igra je baš užasno jednolična. Svaki put kad dođeš do cilja samo dobiješ naputak da moraš hodat kroz jednoličnu šumu dalje do idućeg cilja.
Napucavanje je tu tek reda radi, da se povremeno razbije monotonija hodanja kroz šumu.
Jedini razlog zbog kojeg bi možda nastavio igrat je priča. I ajd, dost je atmosferično.

Bartuc
01-06-2013, 19:53
Ma nemaš ti pojma, hur dur :P Ali da, priča je ta koja vuče naprijed, mene je dovoljno prikovala da nisam primjetio da ima previše šume :D

Maloki
01-06-2013, 19:54
Ma kužiš interesira me priča ali opet lakše mi je onda pročitat ju na wikipediji nego odigrat igru do kraja :P

StormCr0w
01-06-2013, 19:56
Ja sam na polovici četvrte. Ovaj put mi je bolje legla, izgasio hud i lutam mrakom. Fora su mi radio prijenosi i onaj tv šou, nisam obraćao pažnju na to prošli put.

I da 4. je najbolja, ako je to ona s hevi metal koncertom, zaboravio sam.

Bartuc
01-06-2013, 20:19
Fora su mi radio prijenosi i onaj tv šou, nisam obraćao pažnju na to prošli put.

Ovo mi je bilo pre dobro, na 4:33 (Max Payne) :pray:

G8BhHou71pM


PS: Taj Sam Lake je isti Babić :D

StormCr0w
01-06-2013, 20:21
Jel to u drugoj epizodi? Fak, promaklo mi je :(

Bartuc
01-06-2013, 20:22
Hmmm, ne znam kad je točno, ali dao bi se kladiti da je pred kraj igre, bar koliko me sjećanje služi (davno sam to igrao).

StormCr0w
01-06-2013, 20:24
Moguće, sad tek vidim ovaj objective "Turn on the TV", toga nije bilo.
Bome, ne sjećam se ovog.

W3DR4N
01-06-2013, 22:33
Meni je Alan Wake bio neopisivno naporan i nisam ga uspio završiti.
Prepun praznog hoda, jednoličan i do bola spor u tempu.

Windwalker
02-06-2013, 00:18
Znači, kao MP3?
Šteta. :(

Maloki
02-06-2013, 07:08
Nije isto.
U Maxu neka hodanja, sve je riješeno animacijama.

Hexfire
02-06-2013, 09:56
Wake je dosta zanimljiv negdje do pola pa krene nizbrdo. Koliko se sjećam, nisam ni skužio koji vrag se uopće razriješi na kraju koliko je sve bilo konfuzno objašnjeno.

Ne mogu reći da me igra nije zabavila, ali da je nešto posebno, nije.

StormCr0w
02-06-2013, 10:01
Priča je odlična, treba samo pratit cutscene, telefonske razgovore, razgovore, televiziju i čitat one papire razbacane uokolo.

Deadwalker
02-06-2013, 12:45
Jel igra više klasična ili akcijska avantura?

StormCr0w
02-06-2013, 12:53
Akciona rekao bih.

Deadwalker
02-06-2013, 13:02
I mislio sam.
Nezz, nekako mi se ne daje lova za to, posebice nakon ovoga što je napisao Maloki.

Aral
02-06-2013, 16:30
Prva polovica igre je stvarno ok, tjera te neš da igraš, al kasnije sve krene nekak čudno i naopako, naporno štoviše...

StormCr0w
02-06-2013, 16:39
Istina, meni se neda više a pri kraju sam.
A ono, daj igri šansu, možda ti se svidi. Još ako imaš ikakav rispekt prema Kingu i starim hororima - go for it.

mravojed20
02-06-2013, 18:14
Meni je igra bila gušt, ima fora setting, one mračne šumetine i pilane, bageri, kuće, jako lijepo.

Ali da, negdje na 3. četvrtini postane kako bi rekao, previše čudnjikavo, i ima jedna stvar koja me posebno zasmetala:
riječi u zraku koje Wake 'utipka' u priču

Igra je dobra, akcijski horor ali više je interesantna nego strašna. Zabavna je. Samo joj fali još nešto da bude odlična, ne znam šta. Ali isplati se odigrati jer je fora iskustvo i nema ničeg quite like it.

StormCr0w
02-06-2013, 18:17
Eto ja igram drugi put pa se ne sjećam toga, vjerojatno ću preć igru sutra pa ću vidjet. Sad sam s helikopterom došao do babe.

Mislio sam još na Nightmare i skupit čitav manuscript ali neda mi se nekako. Mogo bi preko ljeta.

StormCr0w
05-06-2013, 07:04
Primakao se kraju. Igra mi je bolja nego prošli put kad sam igrao, baš me povukla priča (i one radijske emisije, serija itd) :)
Eda, igra ima skroz okej soundtrack. Totalno paše u igru.