PDA

Pogledaj cijelu verziju : LAN, router, hub, nešto?



Electromaster
15-01-2013, 17:32
Imam B.Net modem iz kojeg se spajam LAN kabelom na komp. Spomenuti modem ima samo taj 1 izlaz, a moj komp samo 1 ulaz. Nadalje, u komp je spojena moja bezvezna USB wi-fi kartica koja služi primarno za spajanje moje PSVite na net, te koristi mogućnost shared konekcije u Winsima.
Ono što bi sad trebalo, jest spojiti i drugo računalo, u drugoj prostoriji. Ono isto ima wi-fi karticu, ali signal je malo šitan i to nije najbolje rješenje. Koja bi bila bolja opcija? Prvo sam mislio kupiti PCI karticu s dodatnim LAN utorima pa napraviti shared connection preko crossover kabela, no, koliko sam shvatio, Winsi dozvoljavaju samo jedan takav, pa ne bi mogao koristiti wireless za Vitu.
Postoji li možda kakav jeftin LAN hub ili nešto, kojim mogu iz jednog LAN kabela signal splittati na 2 kompa?

Neven <R>
15-01-2013, 17:43
Je'l ovak (http://www.iqcentar.hr/36367-edimax-5-port-ethernet-switch-100mbps)Sneš trebaš?

Electromaster
15-01-2013, 19:27
Da, tako neš, thx.

Čux
18-01-2013, 08:48
To sad ovisi kak su Bnetovci raspoloženi sa postavkama. Ja imam neš slično (cable modem, 1 port) i najviše sam mogo 2 IPa dobit iz njega. Sa 2 kompa sam mogo komotno stavit switch nakon modema i sve 5, ali kad se treći spoji je no go. Ak je tak i kod tebe onda ti je router the way to go.

Electromaster
18-01-2013, 09:40
Pa ne, samo mi 2 i treba, za 2 kompa, dok je treća stvar wireless za Vitu, koji pak ide iz kompa preko shareanja njegove konekcije.

Čux
18-01-2013, 12:55
Svejedno provjeri, znam neke priče od ranije da je Bnet imo takvu konfiguraciju da nisi više od jedne adrese mogo dobit iz modema tak da imaj i to na umu. Ja sam se recimo začudio kad sam kod sebe dvije uspio dobit, pogotovo jer su manje više bile static.