PDA

Pogledaj cijelu verziju : Steam Box



Arbiter of Change
08-01-2013, 10:31
Steambox je ipak stvaran izgleda. :)
http://www.polygon.com/2013/1/7/3849284 ... am-box-xi3 (http://www.polygon.com/2013/1/7/3849284/piston-valve-steam-box-xi3)

Xi3 brought an early version of Piston to CES, but was tight lipped on details about the hardware currently in development with Valve. Xi3 chief marketing officer David Politis told Polygon that Piston will offer up to 1 TB of interal storage and offer modular component updates, including the option to upgrade the PC's CPU and RAM.

Xi3 wouldn't discuss price for Piston, but commented that the Steam Box is based on its "performance level" X7A offering, which is priced at $999. Xi3 declined to comment on what would differentiate Piston hardware-wise from a standard X7A.
http://i.imgur.com/1MPTJ.jpg

Xero
08-01-2013, 10:33
Valve konzolaši. Brišem steam.

Kid A
08-01-2013, 10:36
Al ne mozes obrisati Steam, silly

Xero
08-01-2013, 10:46
Shift delete na folder.

DelPiero
08-01-2013, 12:25
Ma kupujem odmah.
http://i.imgur.com/nAedz.jpg

Hexfire
08-01-2013, 13:43
Koja je točno korist od toga?

Sonic_Moronic
08-01-2013, 14:11
Može, samo se mora zvati Gabebox.

Arbiter of Change
08-01-2013, 14:16
Dokaz da ne haluciniram.

isfqiYG7wiI

Mirogamemasta
08-01-2013, 15:27
I kad je popust od -75% na kutiju? :) (Treba mi da si instaliram Win XP da halam starije igre, ali mi je laptop isplativiji, dobijem još jedan komp i nemam zajebancije sa kablovima.)

Deadwalker
08-01-2013, 15:38
Ako želim PC igre u boravku, ovo je bolje rješenje:

http://www.geforce.com/Active/en_US/shared/images/articles/project-shield-streaming.jpg

W3DR4N
08-01-2013, 17:07
I Piston i taj Shield i Ouya su smeća. Kupe sad višak pažnje u isčekivanju Microsofta i Sonya.

cham3leon
08-01-2013, 17:14
Zašto je tako malena? Oće to radit na principu ko OnLive ili tako nešto? Također je neobično što je bazirana na Linuxu za koji na Steamu još uvijek nema baš mnogo igara, pogotovo AAA naslova sa poštenim kontroler supportom.

WannabeClone
08-01-2013, 17:30
GabeCube?

Jel mi može netko pojasnit zašto bi netko to kupio, a ne običan PC + gamepad? Ozbiljno pitam, ne razumijem poantu ovoga.

Hexfire
08-01-2013, 17:37
Da, ne kužim ni ja kak ovo može biti isplativo.

cham3leon
08-01-2013, 17:51
Ok, istina, i ja bih radije složio neki jači stroj i nekako ga spojio na najbliži TV ili projektor, ali tako malo modularno računalo bi ako ništa drugo bilo savršeno embedded rješenje za male robote i ostale stvari. Ako je dovoljno jako za igranje, dovoljno je jako i da radi naprednu umjetnu percepciju i slično. A bilo bi super i kao sekundarni PC koji skoro pa stane u džep.

Windwalker
08-01-2013, 18:11
Još će PC snobovi postati konzolaši zbog ovoga. :rotfl:

Kad HL3 puste kao ekskluzivu na toj konzoli. Samo čekajte. :D

Deadwalker
08-01-2013, 18:17
I Piston i taj Shield i Ouya su smeća. Kupe sad višak pažnje u isčekivanju Microsofta i Sonya.

Ouya jest bezveze. Piston zbog Linuxa i koncepta nečega što nije ni konzola ni PC je isto upitne privlačnosti za igrače. Shield je s druge strane sve što Vita fejla biti.
Al mobilne igre na stranu koje me ne zanimaju, najviše mi se sviđa što streama PC igre na telku bez potrebe korištenja bilo kakvih kablova, osim HDMI-a s kojim spajaš kontroler i TV. Ako je stvarno istina da je latencija niska, pored Steama i Big Picturea bilo kakva konzola je apsolutno suvišna. Najbolja stvar ovogodišnjeg CES-a. Jedini problem je što će vjerojatno koštati ko suho zlato. S time da bi trebao GTX 550 zamijeniti s GTX 650 grafuljom. Sve skupa poprilična investicija.

W3DR4N
09-01-2013, 01:36
U svemu si u krivu. Al ovaj put ću si dati truda i argumentirati to.

Ouyu ne trebamo diskutirati. Android konzola je smeće već u ideji. Android je prvo telefon i zbog toga je 95% igara prilagođeno tom sučelju. Nema šta raditi na televizoru. Uostalom, ta tehnologija toliko brzo ide naprijed da bi Ouyu trebao mjenjati svake godine.

Piston uopće ne mogu razaznati kako misle ostvariti, osim kroz cloud. DirectX se ne može na silu portati u OpenGL, pa uređaj jedino što može raditi je kao streamer ili za mali broj igara koje će mu biti prilagođene.

Al ono bitno je Shield. CES općenito služi kao testni poligon za prototipe. Radi se u siječnju kad firme predstave gomilu prototipova i gledaju reakcije medija i kupaca. Većina toga ode u smeće, kao što će i Shield prije nego postane komercijalan proizvod. Za početak, to nije handheld. Ja bi prebio mrtvu geekčugu u tebi da u busu izvadiš jebeni kontroler. Vita izgleda kao normalan proizvod, ovo je gamepad s ekranom. Toliko neprijenosan, toliko vizualno odbojan i nepraktičan. I na kraju, na njemu vani možeš igrati samo Android igre. Android igre već imaš u džepu. Zove se telefon i svugdje ga nosiš. I ne izgleda sramotno.

Problem Vite je u Sonyevoj ambicioznosti. Toliko je ziheraški rađen da je baš zbog toga odbojan. Sony je išao na brutalno jak handheld s igrama klase kućnih konzola. Handheldovi trebaju biti slabiji i s drugačijim igrama. Većina Vitinih igara su zapravo PS3 igre, a za njih imaš PS3. Ili rijetke ekskluzive koje su sličnog izvođenja kao na PS3-u i to na handheldu ne valja. PSP je imao igre prilagođenije handheldu i zato je bio popularan. DS je popularan jer ima gomilu smeća i jeftin je. To je handheld.

Shield ne može uspjeti. Kad si doma, to nije praktična konzola. Jer osim tog dreka traži i skup komp s Keplerom. Onda će se većina i igrati na kompu. I kupiti gamepad za 300 kuna. Ionako promjeniš 2-3 gamepada jer se kvare, a ovo je preskupo mijenjati.

Još par razloga zašto Shield ne može uspjeti.
Komp se može spojiti na telku. Mrzim ljude koji to rade jer komp nije za dnevni boravak, ali može se, mada smrdi.
Shield bi se na telku spajao HDMI-om. HDMI ide otraga u televizor, debel je i grub kabel zbog izolacije, te kao takav nije praktičan kao kabel od gamepada. Konzole već 8 godina imaju bežične gamepade i sad se više ne vraćamo na žicu. Netko ti prođe ispred, zakači kabel i ode telka u vražju mater. Ne.
Skupi drek za Nvidijin ekosistem.

Sad zamisli kako je jedan Valve retardiran. Rade Piston, partnerstvo za Shield i ne znam još što. Sve što kripli trebaju napraviti je streamer aplikacija za Android i imaju parsto milijuna konzola već na tržištu.
Ovako se to radi.
U narednoj godini izlazi brdo jeftinih Android media boxova za telku. Jednostavan drek za pretvaranje telke u smart tv koji će koštati do 500 kuna, kao što ne košta niti jedna konzola, čak ni predpotopni PS2. To ima 1080p, wireless i USB priključke. Prištekaš to s HDMI kablom, gamepad na USB i uključiš komp u drugoj sobi za streaming. Sučelje prilagodiš Big Picture Modu i show može početi. Radi na bilo kakvom kompjuteru, a ne samo na biranim karticama. Cijeli projekt je gotov za mjesec dana. Kupio bih to isti dan. A na Piston i Shield se popišam.

Windwalker
09-01-2013, 01:57
Pa ovo što je rekao ima smisla. :shock:

1van
09-01-2013, 02:07
i ja isto gledam i nevjerujem

The Boz
09-01-2013, 02:23
U svemu si u krivu. Al ovaj put ću si dati truda i argumentirati to.
...i tako. To je to. Kraj.
Mislim da sada možemo zatvoriti forum.

Deadwalker
09-01-2013, 10:35
CES općenito služi kao testni poligon za prototipe. Radi se u siječnju kad firme predstave gomilu prototipova i gledaju reakcije medija i kupaca. Većina toga ode u smeće, kao što će i Shield prije nego postane komercijalan proizvod.


The Project Shield console will launch this Spring


SVita izgleda kao normalan proizvod, ovo je gamepad s ekranom. Toliko neprijenosan, toliko vizualno odbojan i nepraktičan. I na kraju, na njemu vani možeš igrati samo Android igre. Android igre već imaš u džepu. Zove se telefon i svugdje ga nosiš. I ne izgleda sramotno.

Djelomično se slažem. No na ovo gledam kao savršenu zamjenu za konzolu u boravku (mobilne igre me uopce ne zanimaju). Za ovo malo igara što bih igrao ne telki, HDMI uopce ne vidim kao smetnju (i telka mi utor ima sa strane, upravo za ovakve stvari koje se cesto moraju spajati/odspajati). Puno mi jednostavnije ovako prebaciti PC igre na telku, nego kantu iz sobe tegliti u boravak. Što se tiče skupog kompa s Keplerom, to sam i sam istaknuo kao problem. Zapravo nisam nazvao Shield komercijalnim uspjehom, nego odličnom alternativom za mene osobno. Iako ni ova tvoja ne zvuči nimalo loše.

...

Budem jos kasnije napisao neke stvari, ne mogu sada, na poslu sam.

Xero
09-01-2013, 11:03
Ja imam PC u dnevnoj sobi. Pobjedio sam sistem.

StormCr0w
09-01-2013, 11:07
u canot fab:DDDDDDDDDDDDDD

Xero
09-01-2013, 11:10
Koji je to jezik? Ja fabam kad hoću.

cham3leon
09-01-2013, 11:27
PS Vita i PSP po meni itekako imaju smisla i ne možeš ih usporedit sa Androidom i iOS-om. Angry birds i Doodle jump nisu igre nego nešto čime se zabavlja vaša nona, a pošteni gamer bi ih igrao samo iz krajnjeg očaja. Meni je itekako privlačna ideja mobilnog gaminga, da nekakvu mobilnu konzolu nosiš sa sobom. Da je Sony prvi PSP odmah nadogradio sa mogućnostima telefona, odmah bih ga kupio. Općenito sam se nadao da će se gaming doseliti na smartfone, ali to se još nije dogodilo.
Mislim, imam iPod touch i pronašao sam nekih desetak igara koje nisu kežual smeća, a one najbolje među njima su portovi starih igara sa plejke ili PC-a.

Deadwalker
10-01-2013, 15:15
Da se vratimo na temu.

Uglavnom, Gabe Newell je dao ekskluzivni intervjuu ekipi portala The Verge. Long-story short, Valve će imati svoje izdanje Steam Boxa, Piston je samo jedan od brojnih budućih "Steam Boxova". Kratke crtice cijele priče su:

1. Valveov Steam Box biti će svojevrsno server računalo, sposobno posluživati nekoliko televizijskih ekrana odjednom
2. Default OS Valveovog Steam Boxa biti će Linux, iako će korisnik moći na njega bez problema staviti i Windowse
3. Biti će tri kategorije uređaja - Good koji će biti skroz jeftin (ispod 99$) i preko njega će se moći samo streamati igra s računala na TV (koncept valjda sličan ovome od Shileda, samo mnogo jeftiniji i praktičniji), Better će imati svoj procesor i grafičku te će biti neki default za igrače, Best će biti za one koji ne pitaju za novce.
4. Steam Box će raditi i brojni hardverski partneri (tu spada projekt Piston) - ideja je zadržati otvorenost PC platforme tako da si kupac sam može izabrati koliko će njegov gaming uređaj biti zatvoren/otvoren. Valve ne želi dizajnirati platformu prema svojim potrebama, nego prema potrebama igrača. Sto ljudi, sto čudi, jel.
5. Steam Box će gotovo sigurno ponuditi i multimedijske mogućnosti (TV sadržaji, filmovi, glazba).
6. Valve će dizajnirati svoj kontroler - interakcija sa igrom temeljiti će se i na biometrijskim podacima.
7. Windows 8 je smeće.

O svemu više na poveznici (http://www.theverge.com/2013/1/8/3852144/gabe-newell-interview-steam-box-future-of-gaming)

The Boz
10-01-2013, 15:23
Čitam intervju i diram se.

Razzarach
10-01-2013, 17:05
Ček malo.
Gaming sistem sa Linuxom kao OS-om.
Ovo ce bit fail garant.

Deadwalker
10-01-2013, 18:09
SDefault OS Valveovog Steam Boxa biti će Linux, iako će korisnik moći na njega bez problema staviti i Windowse

Osim toga, Valve trenutno dosta resursa ulaže u Linux podršku.

Razzarach
10-01-2013, 18:23
Koja je sranje u svakom slucaju jer nema Direct X-a.

cham3leon
10-01-2013, 18:25
Pa ima već na steamu dosta igara za Linux, odnosno OpenGL. Ako toliko razvijaju Linux, valjda će ih biti i više.

Deadwalker
10-01-2013, 18:33
Ništa nije vječno pa ni DirectX.
Developeri će ulagati u tehnologije koje su financijski održive, a ako će to značiti igre na OpenGLu, biti će to onda OpenGL. Mislim da će se tijekom narednih 5 godina drastično promijeniti situacija na IT tržištu.
Gabe je i dalje genijalac.

StormCr0w
10-01-2013, 18:37
Money grabbing jews!

šcer od SAVE BAĆIĆA
11-01-2013, 10:07
Ma daj, ste vidjeli cijene? Za 6-7 somova kuna si složim zvjerčinu koja će biti X puta bolje nadogradiva, X puta bolje hlađena, brža, dugotrajnija i sl. Biti će večih dimenzija ali i ova mala kocka nije konačan proizvod. Gdje u to stane nekoliko hardova i sl.

Odlučili su zakomplicirati tržište totalno. Sada ćemo dobiti četvrtu, petu platformu za igranje :rotfl:

Deadwalker
11-01-2013, 12:28
Nigdje nije navedena nikakva cijena. Ako ciljaš na Piston, cijena od 999$ odnosi se na modularno računalo sličnih perfomansi. Osim toga, naveo sam gore kako će biti 3 kategorije računala - ako si želiš kantu sam slagati i dalje, naravno da ćeš moći, a za Big Picture na TV-u (ako ti treba) možeš si uzeti samo basic streaming uređaj.
Za razliku od konzola, ne vidim ništa loše da je veći izbor po pitanju nešto zatvorenijih sustava. Ako će to biti certificirani Steam Boxovi, opet je puno bolja opcija za developera da radi optimizacijski proces za primjerice 10 standarniziranih računala, nego za njih tisuću. Drago mi je da Microsoft gubi bilo kakav značaj po pitanju PC gaminga i da brigu oko platforme preuzima netko tko ima viziju kako to izvesti.

W3DR4N
11-01-2013, 17:30
Odlučili su zakomplicirati tržište totalno. Sada ćemo dobiti četvrtu, petu platformu za igranje :rotfl:

Neće. Kojeg je izdavača uopće briga za prljavu Linux konzolu za koju proizvođač najavljuje da će biti fragmentirana. Od toga se bježi kilometrima.
EA prvi neće imati nikakav ugovor.
Prvi će se na hypetrain priključiti jednako prljavi ljudi, odnosno indie zajednica. I Bethesda. Znači nebitno.

Sonic_Moronic
11-01-2013, 17:36
EA :pray:

Xero
11-01-2013, 17:41
Ne kužim vic.

StormCr0w
11-01-2013, 17:43
Pa nisu iej hipsteri.

Xero
11-01-2013, 17:44
Pa reko je EA neće ni štapom taknit tu konzolu.

Sonic_Moronic
11-01-2013, 17:45
Pa smiješno mi jer je Wedran i što je našao najgori mogući primjer da izazove raspravu, ono lol "neće EA napraviti ugovor", gaming je gotov :o

W3DR4N
11-01-2013, 17:48
EA je ono, valjda jedini bitan nečemu.

cham3leon
11-01-2013, 18:20
EA je ono, valjda jedini bitan nečemu.

*Canned laughter*


Uostalom, EA više ni ne prodaje preko Steama otkako su lansirali onu svoju žalost.
A bogami ni ne prave dobre igre više.

WannabeClone
11-01-2013, 18:22
inb4 "Više?"

šcer od SAVE BAĆIĆA
11-01-2013, 20:19
Nigdje nije navedena nikakva cijena. Ako ciljaš na Piston, cijena od 999$ odnosi se na modularno računalo sličnih perfomansi.

A sad pročitaj moj post još jednom i vidi što mogu napraviti sa tom lovom. Složiti računao po vlastitom ukusu koje će biti jače, bolje ohlađeno a time i dugotrajnije, modularnije itd.
Kućišta ima toliko da možeš napravti rapsodiju od izgleda za tu lovu. Da, biti će veće ali pročitaj moj post još jednom, tj. dio sa količinom hard diskova, optike i sve ostalo što ćeš morati na ovu kockicu priključivati u vidu periferije te također zakrčiti stol i dobiti slični volumen.

Ovo će kupovati konzolaši i apple korisnici. Ljudi navikli na pošteni PC, ne vjerujem. Debelo je pre skupo i djeluje glupavo.

Fora je Linuks i pokušaj da se skine monopolist sa tržišta, ali to je toliko optimistično i toliko sjebano za krajnjeg korisnika, da će mo na kraju dobiti još jednu platformu sa ekskluzivnim naslovima. Na kraju će jedini gubitnici biti krajnji korisnici dok se tržite ne iskristalizira.

Deadwalker
11-01-2013, 20:40
Ne znam jesi li preskočio ovo, no Piston nije Valveova konzola, na što se svodi cijela tvoja kritika. Kako će izgledati zapravo cijeli koncept, piše dolje.


Da se vratimo na temu.

Uglavnom, Gabe Newell je dao ekskluzivni intervjuu ekipi portala The Verge. Long-story short, Valve će imati svoje izdanje Steam Boxa, Piston je samo jedan od brojnih budućih "Steam Boxova". Kratke crtice cijele priče su:

1. Valveov Steam Box biti će svojevrsno server računalo, sposobno posluživati nekoliko televizijskih ekrana odjednom
2. Default OS Valveovog Steam Boxa biti će Linux, iako će korisnik moći na njega bez problema staviti i Windowse
3. Biti će tri kategorije uređaja - Good koji će biti skroz jeftin (ispod 99$) i preko njega će se moći samo streamati igra s računala na TV (koncept valjda sličan ovome od Shileda, samo mnogo jeftiniji i praktičniji), Better će imati svoj procesor i grafičku te će biti neki default za igrače, Best će biti za one koji ne pitaju za novce.
4. Steam Box će raditi i brojni hardverski partneri (tu spada projekt Piston) - ideja je zadržati otvorenost PC platforme tako da si kupac sam može izabrati koliko će njegov gaming uređaj biti zatvoren/otvoren. Valve ne želi dizajnirati platformu prema svojim potrebama, nego prema potrebama igrača. Sto ljudi, sto čudi, jel.
5. Steam Box će gotovo sigurno ponuditi i multimedijske mogućnosti (TV sadržaji, filmovi, glazba).
6. Valve će dizajnirati svoj kontroler - interakcija sa igrom temeljiti će se i na biometrijskim podacima.
7. Windows 8 je smeće.

O svemu više na poveznici (http://www.theverge.com/2013/1/8/3852144/gabe-newell-interview-steam-box-future-of-gaming)

šcer od SAVE BAĆIĆA
11-01-2013, 21:02
Gle, da košta 2000 kn opet za tu lovu složim bolje. Jedino ako će ju prodavati ispod cijene i gubiti na svakom prodanom primjerku, pa to probati nadoknaditi kroz ucjene putem softvera.
Što se mene tiče može prodavati muda pod bubrege ko i ostali konzolaši. Ja ću tako nešto kupiti jedino ako bude najisplativija i najbolja opcija. Pokusni kunić sigurno neću biti.

W3DR4N
11-01-2013, 21:17
Ovo će kupovati konzolaši i apple korisnici. Ljudi navikli na pošteni PC, ne vjerujem. Debelo je pre skupo i djeluje glupavo.


Konzolaš će i dalje kupiti konzolu.
Apple korisnik Apple.
PC-aš PC.

Ovo neće kupiti nitko.

Neven <R>
11-01-2013, 21:49
Osim tebe, ti sve kupiš.

StormCr0w
11-01-2013, 21:54
http://i47.photobucket.com/albums/f184/Schimid/THE-RAP-BATTLE.gif

Maloki
15-01-2013, 23:38
Pa u biti realno Steam Box neće bit nešto pretjerano važan nit će nudit neke ekskluzivne mogućnosti. Vjerujem da će sve mogućnosti koje dolaze sa Steam Boxom bit dostupne u samom Steamu pa tko će htjet sam slagati svoju konfiguraciju s koje će streamat na više ekrana i wut not će to i moć. I kupit Steamov kontroler. Želim Steamov kontroler.
Da imam para sve bi ja to kupio.

E i kul mi je Razerov tablet, sam ne znam kolko će mu baterija durat. Vjerojatno neće.

Deadwalker
07-02-2013, 00:13
Evo poduži osvrt The Vergea na Steam Box, zbilja vrijedi pročitati:

How Valve's Steam Box will reinvent the game console as you know it (http://www.theverge.com/2013/2/6/3958162/valve-steam-box-cake)

Also, preimenovao topic da naslov točnije opisuje temu.

Sickmanno1
20-06-2013, 11:24
Jel ovo umrlo ili koji vrag?