PDA

Pogledaj cijelu verziju : Regulacija broja okretaja ventilatora



weird1
03-01-2013, 10:46
Juce gasim komp sve normalno tiho, danas ga upalim ventilator se cuje. Inace sam ga drzo na 800-900 okr. sad je 1700-1800.

U biosu je podesen na manual. Ima od lvl 1 do lvl 9, koliko sam skuzio kad sam sa lvl 1 prebacio na lvl 9 nema razlike. to je SADA pretpostavljam da je prije radilo. Sto se moglo dogodit?

Hladnjak je scythe yasya i vent ima potenciometar, ali nije se on okrenio na jace. Smanjen je na minimum kad se pojaca ide do 2500 okr.

Problem i nije neki veliki, ali mi je to neobicno da je odjednom tako poceo radit. Okretaji su mjereni u biosu nemam nikakvih programa za regulaciju okretaja na OS-u
Ima tko kakvu ideju?

FaTaL_mRkvA
06-01-2013, 18:55
Meni komp koji je inače star godinu dana svakih otprilike mjesec dana pocne zujat s ventilatorima kad ga upalim i to traje nekih 2-3 min, valjda je to neko scheduled čišćenje od prašine, neznam. Možda se i tebi isto događa?

weird1
06-01-2013, 20:51
Mislim da nije to, hvala na odgovoru.
Kod mene je stvar da se ventilator prije stalno(od biosa do windowsa) vrtio na 800 okr/min, a sada na 1700 otprilike. A nisam nista mijenjao i temperature su ok. Regulacija broja okr u biosu je na manual, a ne na auto. Neznam sta je.
Znaci vrti se brze stalno, a nisam nista mijenjao.