PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi s eksternim hardom



The Great Duck
31-12-2012, 12:39
Dakle, eskterni mi je ovaj:
http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=7875 (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_108&products_id=7875)
Uglavnom, dva problema:
1. Jednom prilikom sam ga trebao ištekati iz kompa da gledam film na tv-u. Safely remove je javljao da ga ne može odspojiti, pa sam ga, nakon što ga je više puta odbilo, svejedno ištekao (nisam imao nikakav upaljen program s harda, niti sam imao ijednu datoteku s harda otvorenu).Nakon što sam se vratio i opet ga uštekao, više ga nije prepoznavao, i od tada ga ne prepoznaje.
2.Zatim sam ga prikopčao na bratov komp, i tu je normalno radio, sve dok jedan dan nije pao (stoji na podu, pa na sreću ne s neke visine). Nakon toga, javili su se isti problemi, pa ga nisam koristio jedno 2-3 mjeseca. Međutim, pred par dana sam ga opet uštekao, i normalno je radio.No, kad sam išao vidjeti da li radi na mom kompu, slučajno mi je opet ispao, i od onda opet imam isti problem.

Ima tko kakvih savjeta? Inače, na XP-u sam.

marijanovic
31-12-2012, 13:05
Nije ti pao na dobar nacin. Takodjer, paran broj padova - ne valja ti to...

FaTaL_mRkvA
31-12-2012, 14:46
Zvekni ga u zid da bude neparno. Ili ga baci niz stepenice, ako imas neparan broj stepenica.

flander
31-12-2012, 15:19
Ima tko kakvih savjeta?

nemoj bit tolko šlampav :P

marijanovic
31-12-2012, 17:04
Probaj ga odnijet na reklamaciju, možda ne skuže da ti je ispadao pa dobiješ drugi...

The Great Duck
31-12-2012, 18:53
Ajde možete li molim vas biti ozbiljni.
Inače, pao je i više od dva puta. :P

marijanovic
31-12-2012, 19:05
Pa a kako da ti pomognemo? Ako si ga mislio bacati, trebao si uzeti SSD.

The Great Duck
02-01-2013, 03:35
Pa nisam ga bacao. Stajao je na podu kraj računala, i brat je gurnuo nogom pa je pao...Sad ne znam ima li tu kakve razlike za disk.
Sad, s obzirom da je dva mjeseca nakon prvog pada normalno proradio, pretpostavljam da nije izgubljen u nepovrat?

S druge strane, treba mi i rješenje za ovo kad komp ne prepoznaje eksterni nakon što je isključen bez safely remove...

marijanovic
02-01-2013, 12:54
I najmanje vibracije mogu oštetiti mehanički disk, a kamo li nekakva prevrtanje, padovi, udarci.
I može biti da "preživi" dva velika pada pa onda ode od jednog laganog dodira, to je vrlo osjetljiva mehanika.

Ako je isključen bez safely remove i nakon toga su nastali problemi - znači da je isključen tokom nekakvog rada koji nije trebao biti prekinut.