PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sinkronizacija igara



W3DR4N
03-01-2006, 21:53
Znači, pričamo o sinkronizaciji igara. Gasovi likova u igrama prvi put su se pojavili u osamdesetima. U širu gaming uporabu došao je sredinom devedesetih, kad su artikulirane zvukove počele primjenjivati sve tada moderne konzole te kućna računala. Danas je to praksa, gotovo je nezamislivo igrati igru gdje se sav tekst treba čitati (ukoliko se naravno ne radi o kakvom RPG-u). Puk je razmažen, više im nema pomoći :)

Pošto je anketa već bila postavljena na drugom gamerskom forumu, kojeg neću neklamirati ( protivi se pravilima :) ), zbog neočekivanih rezultata, ovdje će biti postavljena u nešto drugačijem obliku. Ovaj put, bit će izostavljeni neki glumci čiji su glasnovi jako popularni, te oni čije uradke vjerojatno nikad niste ni čuli. Tako mora biti iz jednostavnih i pametnih razloga. Obično glasove skupljaju samo Hayter, Armato i McCaffrey i onda se počnete svađati tko je najbolji.

Ne zaustavljajte se samo na navedenim osobama, cilj teme je produbiti poglede na sinkronizaciju igara jer je to daleko opširnija tema no što to igrači zapravo poimaju. Popričajmo...


Da vam olakšam posao, navest ću neke primjere gdje se glumci pojavljuju, tako da nema problema s surfanjem.

mravojed
03-01-2006, 22:39
ovome glumcu koji je posudio glas razielu se klanjam zauvijek.uživao sam u svim nastvacima legacy of kain,priča i njegov glas su učinili soul reaver za mene jednom od najboljih igri ikada.usporedi njega i tipa koji daje glas onom frajeru iz Far kraja..LOL

Arthas
03-01-2006, 22:47
medu navedenima definitivno Michael Bell

Ementaler
03-01-2006, 23:30
A di je Tony Plana? Glas Manny Calavere? :pray:

enivej od ovih ponuđenih Neil Ross..

v4MP1r3
03-01-2006, 23:34
vidish neki cist "official" naslov i pokraj toga anketa, mislis si, mozda je to on, ma neee, udjes vidis VEEEEEEEELIKI broj ponudjenih odgovora i full dugacko da se jos pri citanju ponudjenog umoris (od dosade) i skuzis... wedran opet pise...
opet se funjim na tebe sto nisi stavio AVANTURE i njihove likova...zato bit e jednostavno mogao prijaviti vlastima gameinga kako je to cista diskriminacija kod tebe, ja sam samo PRELETIO ovaj popis i stavio michael bellu glas zbog SR...
mogo si staviti barem trebu iz TLJ-a il lika za MI, mozda ne znam... FullThrottle? il Syberi-jinog lika...
TRAZIM PRERADU OVOG POSTA!!!

mrs.croft
03-01-2006, 23:35
ona ženska iz syberije

W3DR4N
04-01-2006, 00:16
@S][R, v4MP1r3


...Ovaj put, bit će izostavljeni neki glumci čiji su glasnovi jako popularni...

Naravno da ima avantura, ali su oni popularniji izbačeni zbog mogućnosti lake pobjede :)






Šta se tiče mojeg stajališta prema Soul Reaveru:

1. Tony Jay (legendarni Tonyev sablasni glas dovoljan je da ga stavi na prvo mjesto)
2. Simon Templeman (Kain je car svoje vrste, a njegov nas glas prati kroz ova serijala smještena u Nosgoth)
3. Michael Bell (njegova naracija produbila je ionako kvalitetnu igru)
4. Rene Auberjonois (Janosov glas je kvalitetan, ali on je ipak na popisu radi StarTreka)

dFixxx3r
04-01-2006, 08:37
nitko!

Rocchiro
04-01-2006, 11:20
:o

Sickmanno1
04-01-2006, 12:57
Ajd sad ozbiljno...gdje je Bill Roper?????, pa lik je legenda nad legendama, sto se tice blizzardovih igara...ovdje je dao sve glas:

# Warcraft III: The Frozen Throne (2003) (VG) (voice) .... Grunt Commander
# WarCraft III: Reign of Chaos (2002) (VG) (voice) .... Footman, Peon, Grunt
# Diablo II (2000) (VG) (voice) .... Diablo, Hadriel

# StarCraft (1998) (VG) (voice) .... Vulture, Goliath, Fenix, Zasz
# StarCraft Expansion Set: Brood War (1998) (VG) (voice) .... Fenix
... aka StarCraft Expansion Set: Brood War (USA)
# Diablo (1996) (VG) (voice) .... Diablo, Ogden
# WarCraft II: Beyond the Dark Portal (1996) (VG) (voice) .... Narrator, Danath, Grom Hellscream
# WarCraft II: Tides of Darkness (1995) (VG) (voice) .... Narrator, Footman, Archer, Peon, Grunt
# WarCraft: Orcs & Humans (1994) (VG) (voice) .... Narrator, Commander of the Human Armies, Warchief of the Orcish Horde

(copy-paste sa http://www.imdb.com/S :) )

Kuzite lik da Fenix-u glas i nema ga na anketi..ccccccccccc...a svi znamo da je Fenix najveci facer i ratnik:))

IgGy
04-01-2006, 14:02
Michael Ironside aka Sam Fisher je oke...

Ave Centurion
04-01-2006, 15:05
David Warner aka Jon Irenicus :pray:

ivan
04-01-2006, 15:35
Gregg Berger aka sgt. Moody :wink:

mravojed
04-01-2006, 17:39
A onaj Finac šta daje glas Max Pejnu? :D

ivan
04-01-2006, 17:39
A onaj Finac šta daje glas Max Pejnu? :D

odlično doprinosi ugođaju... i depresivnosti lika :rotfl: