PDA

Pogledaj cijelu verziju : R.I.P. Playomania?



Outmind
22-12-2012, 13:44
Jučer me dok sam browsao maxtv-om iznenadila najava da playomanija prestaje sa emitiranjem od 1.1., te da će na njenom mjestu biti neki drugi, sličan program čije ime sam zaboravio.

Ne znam radili se samo o gašenju playomanije na maxtv-u, no nebi me čudilo da ljudi nažalost stavljaju ključ u bravu, s obzirom na to da program u zadnje vrijeme djeluje otužno - vijesti su im valjda 2 i pol mjeseca stare, i ne mijenjaju ih iz tjedna u tjedan kao prije, nema novih recenzija etc.

Možda sick ili netko drugi mogu malo više pojasniti stvari, no bojim se kako playomanija ipak ide u vječna lovišta...

W3DR4N
22-12-2012, 14:35
Iz moje perspektive kao suradnika u osam mjeseci, napravljen je samo jedan ogromni propust koji je odbio autore. Uredništvo je trebalo više fragmentirati poslove na više suradnika, neovisno o lovi na računu na kraju mjeseca. Prihvatiti uvjete suradnika i manje ih opteretiti. Manje više su svi na kraju pregorili.

To je pristup kakav ima vrhunski urednik kakav je Sečen, koji polazi iz perspektive autora i njegovih vremenskih okvira mogućnosti i drugih obaveza. Sa Sečenom je uvijek bio užitak raditi, dok je s uredništvom Playomanie, izuzevši Malenicu koji je korektan, bio popriličan napor.

I to ne velim jer se nalazimo na PC Play forumu, a ne na Playomania. Ja sam materijalist po naravi i uvijek radim posao iz koristi prije nego gušta, dok god se to uklapa u moj dnevni raspored.

Playomaniu vidim kao dobro iskustvo, ali nikad više.

Čux
22-12-2012, 15:01
Ono malo kolko sam sa njima imo posla su me jako jako razočarali. Osim par pojedinaca tamo koji su uvijek bili spremni na suradnju i oko svega smo se mogli dogovorit, ostalo je bio čisti kaos. Krivo mi je zbog tih ljudi koji su to iz gušta radili, al sve skupa nemogu reć da mi je žao jer uz neopisiv potencijal koji je to sve imalo je samo ostalo na tome.

šcer od SAVE BAĆIĆA
22-12-2012, 19:20
Objektivno takav program nema nikakvog smisla. Eventualno kada bi se uz gaming ubacio i hardver širokog spektra koji bi pokrio kompletnu multimediju sa recenzijama, edukacijama, najavama i sl. ali uz stručnu i objektivnu ekipu koja bi bila vrhunski plaćena, sve skupa bi možda uspjelo privući malo širi krug gledatelja i ulagača.

Takva televizija bi morala koristiti recezente iz časopisa BUG, gaming ekipu iz gamereporta, ekipu iz HD televizije.com i druge dokazane suradnike a ne ekipu sa foruma :pray: .

baldrick_
23-12-2012, 09:04
ako oces radit nesto ozbiljno tog tipa, trebaju ti dobre pare za honorare. 99 odsto ljudi koji rade za dz nisu toliko dobri

e sad, nemam pojma kako playomania stoji s tim, nek kaze vedran

Niko Bellic
23-12-2012, 10:10
99 odsto ljudi koji rade za dz nisu toliko dobri
WTF is dz? :scared:

Horny Devil
23-12-2012, 11:30
Džabe, tj. besplatno.

Deadwalker
23-12-2012, 14:15
Playomania je bio poprilično obećavajući projekt, atipičan za ove prostore. Osim ovog problema kojega je Weky istaknuo i s kojim se generalno slažem (sjećam se po sebi koliko je posla bilo, s time da su svi imali neke poslove sa strane i nisu mogli biti ovom poslu posvećeni 100% kao što sam ja bio skoro dvije godine), nedostajala je od početka jasna ideja i cilj koji se želi ostvariti. Ja sam u hodu na to pokušao utjecati u granicama u kojima sam mogao djelovati, al jbg, imao sam i ja svoje limite. Nedostajala je i kvalitetna marketinška politika koja je tek počela egzistirati ove godine. Kanal se nažalost ugasio, koliko sam ja upoznat, pretežito zbog više politike T-coma na koju se nije moglo nikako utjecati.
Što se tiče ljudi, dečki su bili dobri, iako im je poprilično nedostajalo novinarskog iskustva. Zato su se naknadno Weky i Nikola priključili da se mogu realizirati neke stvari. Žao mi je što nije bilo sredstava za veći kadar jer posla je bilo užasno puno, a i trebalo je konstatno dizati kvalitet priče što je zahtjevalo puno vremena i mojeg osobnog angažmana. Velika je razlika raditi s videom ili samo s tekstom, a naravno kako je na ovo potonje većina lokalnih gaming novinara naviknuta. Ono, profesionalna video montaža nije nešto s čime je upoznat baš svatko, da ne spominjem neke druge stvari.
Što se mene osobno tiče, bilo je to dobro iskustvo i zbilja mi nije žao. Dobro sam surađivao sa svima, trudio se biti prema svima maksimalno korektan. Potencijal je nažalost ostao neiskorišten, al jbg, ne ide u životu sve kako si čovjek zamisli.


Takva televizija bi morala koristiti recezente iz časopisa BUG, gaming ekipu iz gamereporta, ekipu iz HD televizije.com i druge dokazane suradnike a ne ekipu sa foruma .

Sa ekipom Gamereporta bila je dobra suradnja, iako osobno njihove recenzije su mi teško smeće. Bugovci pišu previše subjektivno i preoskudno. Ako ćemo već tražiti kvalitet na ovim prostorima, to može biti jedino HCL portal ili Reboot.

šcer od SAVE BAĆIĆA
23-12-2012, 17:50
Kada sam spomenuo BUG-ovce onda sam mislio na njihove hardverske recenzije. U tome nisu ni oskudni niti subjektivni nego najbolji na ovim prostorima što potvrđuje broj prodanih časopisa.

Hexfire
23-12-2012, 19:10
Meni su i recenzije igara u BUG-u sasvim solidne.

GDra
23-12-2012, 19:58
Slažem se, a ima i dobrih kolumna.

IgGy
23-12-2012, 20:01
Nisam pratio ovaj projekt, no bez obzira na propuste koje su naveli Veki i drugi, HT ga je trebao zadržati, barem zbog sadržaja koji pruža. Ako ništa drugo, da cijeli dan trailere puštaju uz tu i tamo koju TV recenziju, bilo bi super.

Držim palčeve da se Reboot održi na životu, pa ako se PC Play jednog dana vrati, opet bi imali kakvu-takvu gaming scenu u HR.

StormCr0w
23-12-2012, 20:06
Jel Rešo car u Rebootu?

Outmind
23-12-2012, 20:12
Evo našao sam čime će ga zamijeniti. Program se zove Ginx:

http://maxtv.tportal.hr/magazin/tv/36174/Ginx.html

IgGy
23-12-2012, 20:15
Nemam pojma. Nisam još kupio nijedan broj, no frend tamo novinarči (Darko Botić, Osiru$) i kaže da je zasad ok. Prethodni izdavač kod kojeg su bili (zaboravio sam kak su se zvali nakon Gameplaya) je ugasio projekt zbog neisplativosti, no eto ih opet. Nadam se da će se održati dulje od 5 brojeva...

Sjebano je tiskanom novinarstvu, posebice niši kao što je gaming. Paradoks je što kod nas svaki klinac/adolescent/odrasli gejmaju, no ne kupuju tiskovine. To je tak zbog torrenta. Jebiga, mi smo znali dobivat pisma di nam klinci seru da kak smo mogli objavit recenziju neke igre, a on je to već prošao.

Playomanija je bila ok ideja, no vjerujem da je i TV sadržaj odvratno skup za održavat.

U regiji je online za gaming novinarstvo najbolji izbor, no ne možeš naplatit online sadržaj.

StormCr0w
23-12-2012, 20:18
Darko Botić ti je frend? Faco :D

Ako nađem Reboot negdje kupit ću. Nisam baš primjetio da ga drže po trafikama ko Gameplay.

Deadwalker
23-12-2012, 20:36
Kada sam spomenuo BUG-ovce onda sam mislio na njihove hardverske recenzije. U tome nisu ni oskudni niti subjektivni nego najbolji na ovim prostorima što potvrđuje broj prodanih časopisa.

Dobro, ja sam mislio na recenzije igara :)

Kid A
23-12-2012, 20:38
Darko Botić ti je frend? Faco :D

Ako nađem Reboot negdje kupit ću. Nisam baš primjetio da ga drže po trafikama ko Gameplay.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=199 (http://pcplay.hr/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=199)

IgGy
23-12-2012, 20:50
Darko Botić ti je frend? Faco :D

Ako nađem Reboot negdje kupit ću. Nisam baš primjetio da ga drže po trafikama ko Gameplay.

Super dečko, odlično piše.

Ima ga na kioscima, no vjerojatno ih postavljaju na striktno birane lokacije.

cham3leon
23-12-2012, 20:55
Evo našao sam čime će ga zamijeniti. Program se zove Ginx:

http://maxtv.tportal.hr/magazin/tv/36174/Ginx.html

Aaawwww yeeeeaaaaahhhh! Sad mi je skoro i drago šta je stari odlučio produžit ugovor sa T-Comom.

Delirium
23-12-2012, 20:57
Ako je suditi po stanju njihovog foruma, Playomania je bila abortus od početka.

S obzirom da su se jedine kvalitetne rasprave vodile između članova koji su se već establiširali na ovom i dva tri druga foruma.
Većinom je preplavljen cancerom.

StormCr0w
23-12-2012, 20:57
Ginx je prozorSu svijet noviteta na gaming sceni.

:rotfl:

Arbiter of Change
23-12-2012, 20:58
Žena. :(

Neven <R>
23-12-2012, 21:53
Znači zamjenjuju playomaniju istim kokom? (samo strana produkcija)

Čux
23-12-2012, 22:30
Ginx je prozorSu svijet noviteta na gaming sceni.

:rotfl:
ahahahahahah

baldrick_
24-12-2012, 11:58
U regiji je online za gaming novinarstvo najbolji izbor, no ne možeš naplatit online sadržaj.
reklame?

btw, sto ti ne pises za reboot?

Deadwalker
24-12-2012, 12:13
Ne samo kod nas. Da bi naplatio sadržaj, tj. da bi ga kupac htio platiti, mora biti kvalitetan i u dobrom dijelu ekskluzivan. Uz mnoge besplatno dostupne gaming sajtove s kvalitetnim štivom, to postaje sve veći problem pa vodu jedino donekle još drže nekakve ekskluzive kakve primjerice ima Gameinformer. Online je bez sumnje budućnost. Da bi priča bila profitabilna, treba konstantno gledati nove tehnologije i imati tržište gdje bi sponzor u svojem oglašavanju vidio zadovoljavajući ROI (što je za naše tržište iznimno velik problem, posebice sada u vrijeme recesije). Kod nas časopisi još donekle prolaze jer živimo u sredini koja kasni za zapadom barem nekoliko godina. U Americi se već dnevna tiskovina prebacuje u digitalne vode. Zarada se danas teško može ostvariti na ograničavanju contenta pošto je sličan dostupan širom interneta, treba se okrenuti online marketingu i oglašavanju na socijalnim mrežama koje su de factoSglavna platforma za pristup sadržajima.

IgGy
24-12-2012, 13:43
U regiji je online za gaming novinarstvo najbolji izbor, no ne možeš naplatit online sadržaj.
reklame?

btw, sto ti ne pises za reboot?

Ne, otkud ti ta informacija?

Btw, lako je reći reklame, no kod nas je online reklame gotovo nemoguće naplatiti. Online oglašavanje kod nas čini oko 1% uloženog marketinga. Otkako je kriza, vjerojatno i manje. U razvijenijim tržištima je to druga priča. Tamo je online marketing koliko znam prešao tiskano oglašavanje. Troškovi su manji, oglasi mogu interaktivni i bolje personalizirani za klijenta itd.

baldrick_
25-12-2012, 12:07
ma, znam da ne pises za reboot, nego pitam zasto ne pises

Čux
25-12-2012, 12:32
Meni je ta reboot ekipa čudna malo, barem ova banda koja im administrira forum. Nekak se ugroženo osjećaju bez razloga i već su mi u par navrata brisali postove i topice tamo :/

A BUGovci nisu niš bolji, tamo sam i banove dobivo za najave ESL evenata i slično.

GODSKILLER
25-12-2012, 12:44
kupujem gamerske tiskovine od prvog broja PSX-a a to je od ozujka 1999.Znaci imam sve brojeve psx,gameplay,next level i vjerojatno trenutno 3 broja reboot-a

broj 5 izlazi za 3 dana a ja jos nisam kupio broj 4 i vrlo vjerojatno ni necu jer ODUSTAJEM hebiga sve te informacije koje su unutra dobijes na hcl.hr goodgame.com

u svijetu gaminga napredak tehnologije je vrlo bitan a to znaci da sad kad svaki gamer ima smartphone u dzepu da je vrijeme za digitalne tiskovine.

Igram se na racunalu spojenim na lcd 82cm pa evo vec 3 ure sam na internetu ne na njemu nego na galaxy note-u.
A sto se tice igara nekako osjecam zamor od tih "hardcore"igara sad mi vise odgovaraju ¨casual"igre sa android platforme

jednostavno triba ici na digitalni tisak,recimo stave godisnju pretplatu.Sad svi ovi casopisi mi koje skupljaju prasinu zauzimaju misto Ada je to u digitalnom obliku jednostavno smartphone,tablet i sve imas na jednom mistu

inace sam prije par dana kupio skener i namjeravam se onako za svoj gust zabavljati digitalizacijom tiskovina jer ponuda takvih materijala na rvatskom gotovo ni ne postoji

GODSKILLER
25-12-2012, 12:48
zaboravoh ova ekipa koja stvara te sadrzaje u pocetku su to radili iz entuzijazma a sad se jednostavno osjeti da to rade iskljucivo poradi love i to cak lose.

i dok si im prije mogao oprostiti bahatost sad vise ne mozes jer imaju web konkurenciju koja radi besplatno i uljudno

jednostavno mi je bolje jednostavnije i isplativije tih 300tinjak kuna koje dajem za gamer tiskovine potrositi za mobilni internet 50 kn 1GB sasvim dovoljno za misecnu dozu informacija is gaminga pa i dalje

nase trziste je pre malo i triba svastariti znaci da u casopisu imas sve od softwarea hardware tv mobitelni filmovi bluray ma casopis koji pokriva sve aspekte

Hexfire
25-12-2012, 13:07
Mislim da zasad jedino BUG ima digitalno izdanje časopisa.

Aral
25-12-2012, 13:31
Kaj nisu mene zvali, recenzirao bi im i realizirao bilo koji projekt, tko igra najviše i najduže i kuži se u to više od mene? Nitko.

Hexfire
25-12-2012, 13:31
E to bi bila brutala.

Maloki
25-12-2012, 13:59
Meni je ta reboot ekipa čudna malo, barem ova banda koja im administrira forum. Nekak se ugroženo osjećaju bez razloga i već su mi u par navrata brisali postove i topice tamo :/

A BUGovci nisu niš bolji, tamo sam i banove dobivo za najave ESL evenata i slično.
Kad si spammer :P

Al da, i ja sam dobio negativan dojam o bugovom forumu. Nisu me ni banali ni ništa, imam svega par postova tamo, ali nekako je sve previše uštogljeno i imam osjećaj da su tamo uglavnom likovi od 40+ godina koji su pobrali svu pamet svijeta za koju su si uzeli za pravo širit ga među ljudstvom.

Ali časopis je inače vgg, mislim da bi bilo vrijeme da se pretplatim.

Xero
25-12-2012, 14:01
Pa i časopis je takav.

StormCr0w
25-12-2012, 14:02
Xero šta radiš na forumu? Božić je.

Xero
25-12-2012, 14:10
Pa došao sam u 4 ujutro kući i spavao do 13. Ne znam gdje bih sada trebao ići.

StormCr0w
25-12-2012, 14:12
U crkvu.

Xero
25-12-2012, 14:13
A da baš.

Čux
25-12-2012, 14:42
Kad si spammer :P

Al da, i ja sam dobio negativan dojam o bugovom forumu. Nisu me ni banali ni ništa, imam svega par postova tamo, ali nekako je sve previše uštogljeno i imam osjećaj da su tamo uglavnom likovi od 40+ godina koji su pobrali svu pamet svijeta za koju su si uzeli za pravo širit ga među ljudstvom.

Ali časopis je inače vgg, mislim da bi bilo vrijeme da se pretplatim.
Časopis godinama nisam tako, ali mi je prije bio OK, ali im je community trul skroz, eventualno oglasnik na forumu nije za bacit, osim toga nemaš kaj vidjet.
Al ne samo ESL pa i kad sam ekipu zvao da idu na Gamescom sa nama, to su terminirali brzinom svjetlosti. Ko da ja zarađujem na tome pa se kao reklamiram, a svi smo u minus išli sa time a ne da bi lovu zgrtali...

Deadwalker
25-12-2012, 15:09
Bug ima odlične novinare, no community im je u banani. Što nije čudno, uzevši u obzir u kojoj količini se masa tamo skuplja.

Neven <R>
25-12-2012, 15:16
Ko da je PCPlay komjuniti bio dobar kad je časopis izlazio (i sada lol). Da i ja sam dio problema

Deadwalker
25-12-2012, 15:17
Iskreno, više se ni ne sjećam :D
Al ono, pravilo je da što više ljudi, to gore.

cham3leon
25-12-2012, 15:20
Ko da je PCPlay komjuniti bio dobar kad je časopis izlazio (i sada lol). Da i ja sam dio problema

Po kojoj logici si ti dio problema?

StormCr0w
25-12-2012, 15:25
Nije aktivan.


svaki gamer ima smartphone u dzepu

:( :( :( :( :(

Neven <R>
25-12-2012, 15:26
We're all part of the problem 8)

Deadwalker
25-12-2012, 15:26
Oduvijek govorim kako na ovom forumu nema normalnih :P

1van
25-12-2012, 16:28
nema da

Čux
25-12-2012, 16:33
i dalje je bolji od vecine toga :D

baldrick_
25-12-2012, 18:15
broj 5 izlazi za 3 dana a ja jos nisam kupio broj 4 i vrlo vjerojatno ni necu jer ODUSTAJEM hebiga sve te informacije koje su unutra dobijes na hcl.hr goodgame.com

iz svake kvalitetne recenzije dobijas informacije duhovne prirode i postajes pametniji. ako procitas jednu na internetu, koristi ti i da procitas jos jednu u casopisu

Hexfire
25-12-2012, 18:40
Al je upitno da li ta količina pameti koju dobiješ, vrijedi tih 30 kuna za časopis.

baldrick_
25-12-2012, 20:05
upitno. medjutim, garantujem da su na balkanu autori koji pisu za novine, i samim tim autori koji su placeni, kvalitetniji od onih koji pisu na internetu. tako da u sustini biras izmedju nikakve pameti i neke pameti za trideset kuna. naravno, ako zelis pamet na hrvatskom, a to mozes zeleti jer su hrvatski autori tebi ipak mnogo blizi po mentalitetu, a i ako volis hrvatski jezik

da smo englezi, onda vec i ne bi imalo mnogo smisla kupovati novine, ne pored zivih rock, paper, shotguna i eurogamera

StormCr0w
25-12-2012, 20:08
O čemu ti pričaš bokte? Kakva pamet?

baldrick_
25-12-2012, 21:59
ona koja se moze izvuci iz recenzija

cham3leon
25-12-2012, 22:19
Dobivanje pameti iz recenzija igara. Lol. Jedna od boljih u zadnje vrijeme.

btw, baldrick, to znači da ti kupuješ časopise? Zanimljivo.

W3DR4N
25-12-2012, 22:38
Misli na perspektivu. Svaki recenzent koji ne radi po šabloni može drugačije interpretirati igru i dati čitatelju posve nov uvid u prednosti i mane.

Babitz
26-12-2012, 01:43
Ne, samo će dobit flejmerske komentare trinaestogodišnjaka.

Hexfire
26-12-2012, 10:14
Pa nije mislio na tvoje recenzije.

baldrick_
26-12-2012, 11:32
Misli na perspektivu. Svaki recenzent koji ne radi po šabloni može drugačije interpretirati igru i dati čitatelju posve nov uvid u prednosti i mane.
to, a i odlicni recenzenti (kakvih u srbiji, a pretpostavljam i hrvatskoj ima malo) su uglavnom i zanimljivi u smislu da mozes da naucis od njih jos nesto sem igracke teorije. ja znam da sam duhovno mnogo bogatiji zato sto citam rock, paper, shotgun. takodje, ima u srpskom casopisu svet kompjutera jedan autor miodrag kuzmanovic. posle svakog njegovog teksta koji procitam, bogatiji sam barem za jedan kul izraz koji mogu da koristim u svakodnevnom zivotu


btw, baldrick, to znači da ti kupuješ časopise? Zanimljivo.
kupujem srpske casopise svet kompjutera i screenfun. kupovao sam i pcplay i next level dok su izlazili, a sada bih kupovao i reboot, nego nema ga u srbiji

nekad pozelim da se odmorim nakratko od kompa, pa legnem i cituckam casopise

cham3leon
26-12-2012, 12:02
Da žrtvuješ to čituckanje časopisa i zamijeniš ga za ne mnogo lošije recenzije i komentare na malo boljim gaming portalima, možda bi i uštedio za koju original igru pa ne bi morao piratizirat igre i za to optuživat državu. Just sayin.

baldrick_
26-12-2012, 13:28
i ovako ne moram

System
26-12-2012, 21:49
Ja mislim da su Svet kompjutera i kuzma jedini koji vrijede ista u Srbiji. SK je idealan prikaz kako sirok casopis koji daje informacije iz IT svijeta kao i iz gaminga. Zato se i odrzao najduze od svih. Problem casopisa je sto su usko fokusirani na gaming, a ako tome dodas internet i brzinu informacija dobijas ubitacnu kombinaciju za bilo koga.

Neven <R>
26-12-2012, 23:43
Svet kompjutera? Imam negdje na tavanu broj iz 1988., to još izlazi?

Sgt. Bull
26-12-2012, 23:59
Pa normalno. Dobre stvari ne umiru tek tako.

Hexfire
27-12-2012, 00:03
Ovaj forum je primjer toga.

Sgt. Bull
27-12-2012, 00:05
Ovaj forum je iznimka iz pravila. Doduše nećemo ni mi dugo. Još jedno pedesetak godina.

Kid A
27-12-2012, 01:04
Ovaj forum je Victor Meldrew

hansi
27-12-2012, 01:29
ovaj forum je srbija

StormCr0w
27-12-2012, 08:03
bog je srbin i on ce nas cuvati

baldrick_
27-12-2012, 08:08
Ja mislim da su Svet kompjutera i kuzma jedini koji vrijede ista u Srbiji. SK je idealan prikaz kako sirok casopis koji daje informacije iz IT svijeta kao i iz gaminga. Zato se i odrzao najduze od svih. Problem casopisa je sto su usko fokusirani na gaming, a ako tome dodas internet i brzinu informacija dobijas ubitacnu kombinaciju za bilo koga.
postoji i drugi razlozi zasto se sk toliko dugo odrzao. prvo, iza njega stoji velika izdavacka kuca - politika. drugo, stepen profesionalnosti s kojim urednici sk-a prilaze svom poslu stvarno je na svetskom nivou. ljudi se stvarno trude, a i imaju visedecenijsko znanje i iskustvo (ako pogledas, videces da je dosta urednika iz te 88. i dalje tu). kolicina sadrzaja je gargantuanska i nijedan tekst nije otaljavanje rada, kako u stilskom, tako i u sadrzinskom pogledu. casopis ima lektorku, a i redaktora, tako da su tekstovi maksimalno citki. s graficke strane, casopis izgleda lepo, verovatno najbolje sto moze, s obzirom na uslove. kad to kupite, odmah vidite da je u pitanju prava, profesionalna novina

ne znam da li je sk jedini koji vredi ista u srbiji. jedina grana racunarstva u koju se ja stvarno razumem, i koja me zanima, jesu igre. s te strane, sk je dobar. screenfun takodje nije los, mada bi tekstovi njegovih autora sigurno bili bolji kad bi prosli, pre svega stilsku, kontrolu urednika sk-a

koliko ja znam, imamo i nekoliko pretezno hardversko/softverskih casopisa, ali me nikad nije zanimalo da li su dobri

StormCr0w
27-12-2012, 08:13
Kolko stranica ima taj časopis?

Ja sam najduže pratio Gameplay, samo što su bile pretežno konzolaške novine a i recenzije nekih novinara su sakale.

baldrick_
27-12-2012, 08:50
poslednji broj ima 114 stranica. imaj na umu to da je font u pojedinim rubrikama sitan. jedna kritike igre na celoj strani ima 6000 karaktera, sto je odokativno kao cetri strane u pc playu. zbog toga po pitanju recenzija sk ne zaostaje za drugim gejmerskim casopisima

cham3leon
27-12-2012, 09:30
Jel ima toga za kupit u Hrvatskoj?

StormCr0w
27-12-2012, 09:35
Ima.

cham3leon
27-12-2012, 09:38
A gdje? Da ima na običnim kioscima, vjerojatno bih ga već zapazio.

StormCr0w
27-12-2012, 09:57
Pitaj, imaju sigurno.

kulamasta
27-12-2012, 21:24
Jel SK jos objavljuje natjecaje za pirata godine?

baldrick_
27-12-2012, 23:30
haha, ne

IgGy
28-12-2012, 02:44
ma, znam da ne pises za reboot, nego pitam zasto ne pises

Otišao u druge vode. A i da mogu/želim, ne bi mi se dalo recenzirat hello kitty pošto je tamo već ustaljena ekipa. Predugo sam bio u tom poslu da opet moram radit sve ispočetka, borit se za mjesto u takvoj redakciji. Nemam više energije za to.

cham3leon
07-01-2013, 23:23
Inače, nabavio Svet Kompjutera. Morat ću kupiti još koji broj da vidim da li je uvijek tako, ali ovaj broj je stvarno zakon. Baš svega imaju, raznovrsni članci, od recenzija hardvera i gadgeta, do how-to-ova, a bogami i što se tiče igara imaju dobre tekstove. VIDI mi je isto super, ali tamo pročitam nekih 50 do 75% članaka, a ovdje mi je gotovo svaki članak interesantan, mislim da sam cijeli časopis pročitao, baš ono, raznovrsnost i zanimljivost. Imaju dio i za Linux, za mobilne uređaje, baš svašta.
Interesantno je kako recenziraju igre od najvećih AAA naslova do malo poznatijih indie igara, i recenzije su im stvarno kvalitetne. Općenito je kvaliteta pisanja vrlo dobra i upada u oko kako ima ful puno teksta a jako malo slika. Malo me čak podsjeća na stari PCPlay kad je još imao dobre recenzije i raznovrsne rubrike.

9/10, will buy again.


PS: nemam ja ništa protiv srpskog jezika i to, ali ono kako pišete po Vuku kako se čita je fakat retardirano, NHF. Pa to nema niti jedan drugi jezik na svijetu.

System
08-01-2013, 00:07
E ne znas kakav je to pakao, kad hoces da nadjes ime nekog lika iz literature na netu. Jedino mozes da nagadjas po osjecaju kako se pise ime. Da se ja pitam pisalo bi oboje i kako se pise na originalnom jeziku i kako se izgovara.

keko
08-01-2013, 08:38
Kakav je ovaj novi program koji su stavili na max umjesto playomanie?

Outmind
08-01-2013, 11:21
Kakav je ovaj novi program koji su stavili na max umjesto playomanie?

Dobar. Jedino kaj se baziraju isključivo na recenzijama, no rade ih manje više profesionalno.

baldrick_
07-02-2013, 01:13
chameleonu, je l si kupio novi broj sveta kompjutera i kakvi su utisci?

cham3leon
07-02-2013, 09:02
Imam samo ovaj broj iz 1. mjeseca ove godine, nisam išao ni gledati je li došao novi kod nas, malo pauziram i VIDI i SK, nešto od toga ću kupit kad budem išao na kakav put pa da imam za čitat.

Death By Sexy
07-02-2013, 09:06
E, al kad vidim kakve web stranice imaju ti gamerski časopisi, drek mi uzavre.

beba nema zvečku
07-02-2013, 13:43
E, al kad vidim kakve web stranice imaju ti gamerski časopisi, drek mi uzavre.

baš su original 80ovski cyberpunk, nemaš pojma i smrdiš. :D