PDA

Pogledaj cijelu verziju : Potraga za ISP-om



cham3leon
13-12-2012, 18:00
Uskoro ističe ugovor kod T-Scuma, pa moram pronać dobrog provajdera za se prebacit. Nek tema slobodno bude općenita za sve ISP-like diskusije, mmkay?

Znači, na raspolaganju mi je B-Net i sva sila ovih drugih koji koriste T-comovu infrastrukturu. Kakva su vaša mišljenja i iskustva o:

-B-netu
-Iskonu
-H1 telekomu
-Vipu?

Koliko mi se čini, kod B-neta bih prošao najjeftinije, bar sa potpunim paketom sa TV-om i sve, a VIP mi je nekako fishy. I H1 mi se čini ok, pogotovo njihov TV, ali nekako su garantirane brzine neta slabe a ne znam ni koliko su općenito pouzdani kao provajder.

W3DR4N
13-12-2012, 19:05
Uz takvu ponudu, ja bih odjavio internet.

Super mi je i Optima. Tamo ti po ulici definiraju cijenu pretplate. Onda je susjedu u ulici do tvoje pretplata na net jeftinija 20-30%. Zovem i pitam zakej, vele lakše je dovesti priključak. Infrastruktura je postavljena prije 20 godina, a to što oni zovu priključak je onaj ruter što ide u običnu paricu.

Carp
13-12-2012, 19:24
Ja sam na b-netu. Za sada nije bilo vecih problema, tu i tamo pokoji dc, ali za 2 min se sve unormali

Neven <R>
13-12-2012, 19:37
Uz takvu ponudu, ja bih odjavio internet.

Super mi je i Optima. Tamo ti po ulici definiraju cijenu pretplate. Onda je susjedu u ulici do tvoje pretplata na net jeftinija 20-30%. Zovem i pitam zakej, vele lakše je dovesti priključak. Infrastruktura je postavljena prije 20 godina, a to što oni zovu priključak je onaj ruter što ide u običnu paricu.
Kaj nije to do toga da do susjeda ide Optimina infrastruktura, a kod tebe idu prek infrastrukture od T-coma?

I ponuda mu je super, ja imam doslovno samo t-com dostupan.

W3DR4N
13-12-2012, 19:45
Kaj nisi ti u Zagrebu rofl?

Neven <R>
13-12-2012, 20:09
Jesam, al Rudeš tretiraju ko zadnju pripizdinu jer su samo kuće tu.

Vedro
13-12-2012, 20:16
Ja sam isto iz starog dijela Rudesa i jedina opcija je T-com.
Bas kao u pripizdini nekoj.

Niko Bellic
13-12-2012, 20:42
Na koju je foru Rudeš pripizdina? Zar nije tamo McDonald's restoran?

W3DR4N
13-12-2012, 21:02
Ne, to je u Vrbanima. U Rudešu još uvijek drže pajceke.

Vedro
13-12-2012, 21:19
Od kojih rade hamburgere u McDonaldsu.

Niko Bellic
13-12-2012, 21:39
Bez brige, to meso pajceka nije ni vidilo. McDonald's ti radi burgere od ljudskih leševa. Sva ona ekipa koju grobari tobože sahrane ili kremiraju ustvari ide u jednu veliku flajšmašinu, a ono što ispadne iz nje ide u mix s okoštenim mesom ptice trkačice, koje burgerima daje onaj specifičan okus brze hrane.

@ drug kameleon

Drži se ti radije tekoma, oni bar dijele igračke.

Razzarach
13-12-2012, 23:12
Jebote moji starci (bilo bi retardirano reci ja.) placaju 300kn samo za mojih 4mbps/flat i sta naprave max pol sata razgovora na mjesec preko kucnog.
Jel moze to jeftinije kod nekoga?

Xero
13-12-2012, 23:14
Može kod svakog. Da nemam ugovor odmah bi mjenjao na bnet ili nešta tako.

cham3leon
13-12-2012, 23:34
Ovaj, mislim da mi Bnet otpada jer mi stari ima fobije od vučenja kabela po kući. U biti, samo treba par metara kanalica, ali neće on. Meni sasvim svejedno, nisu moje pare, a meni je interneti i ovako dobar. Samo šta su mi dali zadatak da nađem najbolju ponudu.

McPingvin_v2.0
14-12-2012, 00:08
B-net ima daleko najbolji omjer cijene i brzine. Čekam da mi se dotepu do zgrade, jer T-com mi je 500 kn/mjesečeno za 10/0.5 flat sa telefonom koji ne koristim.

Maloki
14-12-2012, 00:21
Bez brige, to meso pajceka nije ni vidilo. McDonald's ti radi burgere od ljudskih leševa. Sva ona ekipa koju grobari tobože sahrane ili kremiraju ustvari ide u jednu veliku flajšmašinu, a ono što ispadne iz nje ide u mix s okoštenim mesom ptice trkačice, koje burgerima daje onaj specifičan okus brze hrane.

@ drug kameleon

Drži se ti radije tekoma, oni bar dijele igračke.
Meso pajceka imaš samo u McCountryju i tu i tamo nekom specijalnom sendviču, ovi ostali su govedina (i piletina).

Čux
14-12-2012, 00:23
Metronet je vjerojatno vrh ponude, al je dostupan u 2-3 kvarta samo. B-net bi trebo bit dobar, sa time nemreš fulat a i cijene su ok. Od ovih ostali eventualno H1, al kod njih varira ovisno o infrastrukturi (bar je tak bilo prije jedno godinu dana). Ak imaju svoju svoju onda sve 5, al ak moraju prek T-koma ić onda je kurac.

@Maloki, "govedina" i "piletina" :P

McPingvin_v2.0
14-12-2012, 09:38
False. Gavrilović je vlasnik licence i fura svoju govedinu. Hrvatska ima, koliko god ovo nevjerojatno zvučalo, jedan od najboljih McDonald'sa u svijetu.

Da_killah
14-12-2012, 13:09
b-net, ili iskon, meni je ok, imam net, telefon i tv kod njih, još ako ubodeš neku božićnu akciju...

W3DR4N
14-12-2012, 14:35
Iskon je u vlasništvu T-HT-a. To je T-Com s drugim nazivom.

cham3leon
14-12-2012, 14:40
I čini mi se da nisu ništa jeftiniji.

I da, to sam još htio pitat. Ove cijene koje se navode na stranicama provajdera su bez PDV-a, jelda? U tom slučaju bi me većina toga došla isto koliko i T-com.

Zani
14-12-2012, 16:19
Imam Bnet već 9 godina, još od 2003. kad se zvao DCM, ako se itko toga sjeća.
Samo najbolje imam za reći. Devet godina nije mali vremenski period i s razlogom sam ostao na Bnetu do dana današnjeg.

U devet godina mogu nabrojat na prste jedne ruke koliko puta se disconnectao internet ili je bilo problema s brzinom. Za 350 kn mjesečno imam:
-telefon
-TV
-internet 20 mbps flat

Torrenti se uredno skidaju 2500 kbps ako ima dovoljno seedera tj. ako nema problema sa samim torrentom. Stvari poput disconnecta, sporog interneta, upozorenja o fair usage na flatu i ostalih klasičnih problema s ostalim ISP-ovima su nepostojeće. Bar za mene.

Ne znam kakve su druge mreže, ali ti preporučam bnet i samo bnet!

Da_killah
14-12-2012, 16:40
Iskon je u vlasništvu T-HT-a. To je T-Com s drugim nazivom.

so? jeftiniji je, u svakom slučaju

cham3leon
14-12-2012, 16:54
Koliko onda sve skupa plaćate iskon vi koji ga imate?

Shepard
14-12-2012, 16:56
jer T-com mi je 500 kn/mjesečeno za 10/0.5 flat sa telefonom koji ne koristim.

Meni je Iskon Duo sa takvim brzinama, neograničenim prometom i 2 telefonske linije oko 280 kuna. Nisam vezan ugovorom, davno je istekao, ali ne planiram otići od njih kad su pouzdani i dosta jeftini.

W3DR4N
14-12-2012, 17:15
Imam Bnet već 9 godina, još od 2003. kad se zvao DCM, ako se itko toga sjeća.
Samo najbolje imam za reći. Devet godina nije mali vremenski period i s razlogom sam ostao na Bnetu do dana današnjeg.

U devet godina mogu nabrojat na prste jedne ruke koliko puta se disconnectao internet ili je bilo problema s brzinom. Za 350 kn mjesečno imam:
-telefon
-TV
-internet 20 mbps flat

Torrenti se uredno skidaju 2500 kbps ako ima dovoljno seedera tj. ako nema problema sa samim torrentom. Stvari poput disconnecta, sporog interneta, upozorenja o fair usage na flatu i ostalih klasičnih problema s ostalim ISP-ovima su nepostojeće. Bar za mene.

Ne znam kakve su druge mreže, ali ti preporučam bnet i samo bnet!

Osim što je na DCM-u u centru Zagreba 2003. internet pucao na 2-3 dana.

Da_killah
14-12-2012, 17:16
meni mislim isto tako negdje iskon trio, 5Mbps

Zani
14-12-2012, 18:35
Osim što je na DCM-u u centru Zagreba 2003. internet pucao na 2-3 dana.

Vrlo moguće, objektivno svaka mreža ima svojih problema i mana i ne postoji savršenstvo već samo najbolje među puno nesavršenih mreža. Subjektivno, zapadni Zagreb nije mogao tražiti bolji pristup internetu zadnjih godina pored bneta.

WannabeClone
14-12-2012, 18:44
Zani, Bnet isto ima "fair use" ili kako već, OSIM ako nemaš duo ili trio paket sa max brzinom. Onda skidaj kolko hoćeš. Basically - što im više para daješ, veći ti je limit. Max para - nema limita.

Wizard
15-12-2012, 14:41
I ja se mislim sad prominit s Iskona na Bnet ili BTnet, al ne znan kakvi je ovi BTnet, jel ih pozna tko?

Zani
15-12-2012, 14:45
I ja se mislim sad prominit s Iskona na Bnet ili BTnet, al ne znan kakvi je ovi BTnet, jel ih pozna tko?

Nikad čuo za njih. Tko zna u čijoj su infrastrukturi, kakva im je kvaliteta ili tko su oni uopće. Ne daj se zavarati s niskim cijenama, idi na provjereno. Preporučam Bnet.

Neven <R>
15-12-2012, 15:58
Ak imaju optiku u tvom kvartu, možda se isplati provjerit.

Wizard
15-12-2012, 16:07
Upravo ta dostupnost optike mi je zanimljiva, 24/24Mbps za 180kn, hmm

loo
15-12-2012, 17:30
Kameleon, ako si još student, bnet ima neku foru s carnetom. Ja se sad prebacujem s T-coma na bnet. 160kn telefon + internet (11-16mbps), a sami internet je 112kn.

WannabeClone
15-12-2012, 17:33
NE NE NE NE NE CARNET NE CARNET NIKAKO. Pozdravite se sa IKAKVIM "ilegalnim" aktivnostima na CarNETu.

Razzarach
15-12-2012, 17:40
Kakvim ilegalnim aktivnostima?

Kid A
15-12-2012, 17:42
Da, mogao bi malo elaborirati post. Jel mislis na torrente ili kaj?

Dania
15-12-2012, 17:43
Zašto? Imam carnet već 4 godine i nemam nikakvih problema. Jeftinije mi je skoro 50 %.

WannabeClone
15-12-2012, 17:46
Evo quote direktno od ravnatelja CarNETa

Računalo: Priča se da CARNet kontrolira da li se skida sa torrenta, p2p ili bilo čega ilegalnog, pa da onda šaljete opomene, tj. isključujete ljude sa neta, budući je CARNet kao ustanova CERT članica i mora to prijaviti i logove obradit, zar ne?
Z.Stanić: CARNet ima mogućnost nadzora pojedinih veza i praćenja prometa koji se prenosi tim vezama. No, analiza prometa radi se trenutno jedino u preventivne svrhe kod analize stanja na mreži i opterećenosti veza i ne uključuje analizu aplikacija po korisniku. Konkretna tematika nije vezana uz CERT članstva. CARNet svoje usluge pruža članovima obrazovne i akademske zajednice i pri tome zahtijeva korištenje svoje infrastrukture i usluga na zakonom dozvoljen i prihvatljiv način opisan u dokumentu ftp://ftp.carnet.hr/pub/CARNet/docs/rules/CDA0035.pdf. Kao sto ste i sami rekli, razmjenjivanje ilegalnog (zakonom o autorskom pravu zaštićenog) sadržaja, protivno je zakonu RH. Ako CARNet zaprimi pritužbu od strane vlasnika autorskog prava o neovlaštenoj distribuciji zaštićenog sadržaja, i pri tome se koristi CARNetova infrastruktura, naša obveza je takve korisnike upozoriti, a one koji ni na više upozorenja ne reagiraju, sankcionirati.

http://www.racunalo.com/internetview-zv ... svagdanji/ (http://www.racunalo.com/internetview-zvonimir-staniae-carnet-na-svagdanji/)

Also this (https://www.google.hr/search?q=carnet+opomena+za+ilegalno&oq=carnet+opomena+za+ilegalno&aqs=chrome.0.57j60j59j60l3.3185&sugexp=chrome,mod=6&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=en&tbo=d&sclient=psy-ab&q=carnet+opomena&oq=carnet+opomena&gs_l=serp.3..0i30.10058.10058.1.10237.1.1.0.0.0.0. 127.127.0j1.1.0.les%3B..0.0...1c.1.BkwkaFT3nNU&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.1355325884,d.bGE&fp=a40470939b068650&bpcl=39967673&biw=1680&bih=935)

Razzarach
15-12-2012, 18:04
Pa to je totalno ok, svaki ISP bi tako trebao raditi a i hoće u budućnosti.

Kid A
15-12-2012, 18:10
Drzi se privatnih trackera i problem rijesen

cham3leon
15-12-2012, 18:28
Uf, ne znam. Nije da puno skidam sa torrenata ali ne pada mi na pamet plaćat za filmove i muziku pa ih ponekad ukradem, hihihi.

Al baš me zanimalo oko tog carnet paketa, to mogu imat dok god studiram, ne? Čim odem s faksa, gubim pravo na tu carnet ponudu i plaćam ful cijenu? I da li moram bit ja formalno vlasnik stana ili telefonske linije na mene ili nešto?

Razzarach
15-12-2012, 18:29
Drzi se privatnih trackera i problem rijesen
Šta fakat? Nije li svejedno dal je privatni ili public?

Kid A
15-12-2012, 18:30
Pa normalno da nije

Dania
15-12-2012, 18:33
Al baš me zanimalo oko tog carnet paketa, to mogu imat dok god studiram, ne? Čim odem s faksa, gubim pravo na tu carnet ponudu i plaćam ful cijenu? I da li moram bit ja formalno vlasnik stana ili telefonske linije na mene ili nešto?
Ja ne studiram već 2 god i još uvijek imam carnet, bilo im je bitno samo dok su postavljali konekciju zbog korisničkih podataka. A što se tiče stana, mislim da trebaš potvrdu o suglasnosti ak' stan nije tvoj, tako je barem u bnetu i iskonu.

WannabeClone
15-12-2012, 18:39
Al baš me zanimalo oko tog carnet paketa, to mogu imat dok god studiram, ne? Čim odem s faksa, gubim pravo na tu carnet ponudu i plaćam ful cijenu? I da li moram bit ja formalno vlasnik stana ili telefonske linije na mene ili nešto?
Ja ne studiram već 2 god i još uvijek imam carnet, bilo im je bitno samo dok su postavljali konekciju zbog korisničkih podataka. A što se tiče stana, mislim da trebaš potvrdu o suglasnosti ak' stan nije tvoj, tako je barem u bnetu i iskonu.

Ja sam za Bnet trebao potvrdu o suglasnosti samo o instalaciji ako se dobro sjećam, tj. da vlasnik stana daje dozvolu da mu tehničar dođe u stan provući kablove.

Carp
15-12-2012, 18:48
Yep. Ja sam se isto morao s tim jebavat.

Čux
15-12-2012, 18:54
I ja se mislim sad prominit s Iskona na Bnet ili BTnet, al ne znan kakvi je ovi BTnet, jel ih pozna tko?
Ja sam na BTnetu već dugi niz godina i varira im usluga. Oni su inaće kabelski operater i furaju svoju infrastrukturu po kvartovima. Ako imaš dostupnu optiku do doma baš, onda je sve 5, al ak nije onda ih nemrem preporučit jer nisam baš hepi zadnjih godinu dana. Problem kod optike je da je dostupna u nekoliko kvartova samo (vidi im kartu na siteu), kod mene jeiga nije (Dubrava) tak da sve gledam pobjeć nekam u skorije vrijeme.

loo
15-12-2012, 19:14
Uf, ne znam. Nije da puno skidam sa torrenata ali ne pada mi na pamet plaćat za filmove i muziku pa ih ponekad ukradem, hihihi.

Al baš me zanimalo oko tog carnet paketa, to mogu imat dok god studiram, ne? Čim odem s faksa, gubim pravo na tu carnet ponudu i plaćam ful cijenu? I da li moram bit ja formalno vlasnik stana ili telefonske linije na mene ili nešto?

Nisam siguran za ovo sa studiranjem, no siguran sam da ne moraš bit baš ti vlasnik stana. Ja živim s 2 cimera ko podstanar i kažu da im jedino treba potpis vlasnika na ugovoru.