PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomagaj brate! Dilema u pitanju



MindReader
21-08-2006, 13:01
Želim da bude što veći odaziv na ovu temu, da se tema ne locka/ne obriše, da se riješi moja dilema... dakle...

Jel bi bilo bolje da :

1. Kupim novi komp, onaj koji sam već složio... bla, bla, bla

(za one koji ne znaju: ABIT s.939, nforce 4 ultra, amd athlon 64 X2 4200+ 2200 MHz, 2x1 GB ram Kingmax ddr, hdd seagate barracuda 250 mb 16 mb c, ati radeon x1900xt fr 512 mb ) = Sve ukupno oko 8000-8500 kuna

2. Kupim bas gitaru Fender Squier MB-5 serija i Rumble pojačalo 60W - oboje košta 2600 kuna (dakle, zajedno 5200 kuna)

ja više ciljam na gitaru...jer - kompić će sam po sebi pojeftiniti za manje od mjesec dana... dolazi dx10... dolazi škola... nisam neki zagriženi gamer...

ja bih radije pričekao još godinu dana i onda si kupio 3x bolji komp... neće mi biti žao, imam neke igre koje ne mogu pokrenuti (SC2 - neam pixel shadere, BF2 - slaba grafa) ali one mogu još čekati... šta kažete?

ako kupim bas, nađem bend, i zaradim za komp :D

mravojed
21-08-2006, 13:15
Želim da bude što veći odaziv na ovu temu, da se tema ne locka/ne obriše, da se riješi moja dilema... dakle...

Jel bi bilo bolje da :

1. Kupim novi komp, onaj koji sam već složio... bla, bla, bla

(za one koji ne znaju: ABIT s.939, nforce 4 ultra, amd athlon 64 X2 4200+ 2200 MHz, 2x1 GB ram Kingmax ddr, hdd seagate barracuda 250 mb 16 mb c, ati radeon x1900xt fr 512 mb ) = Sve ukupno oko 8000-8500 kuna

2. Kupim bas gitaru Fender Squier MB-5 serija i Rumble pojačalo 60W - oboje košta 2600 kuna (dakle, zajedno 5200 kuna)

ja više ciljam na gitaru...jer - kompić će sam po sebi pojeftiniti za manje od mjesec dana... dolazi dx10... dolazi škola... nisam neki zagriženi gamer...

ja bih radije pričekao još godinu dana i onda si kupio 3x bolji komp...Sneće mi biti žao, imam neke igre koje ne mogu pokrenuti (SC2 - neam pixel shadere, BF2 - slaba grafa) ali one mogu još čekati... šta kažete?

ako kupim bas, nađem bend, i zaradim za komp :D


pa evo sam si odgovorio....kupi si gitaru. kad ćeš ionako kupit komp kasnije,i to kako kazeš puno bolji od ovog navedenog tu.

Joco
21-08-2006, 13:31
Kupi komp :killyou:

Helena
21-08-2006, 13:35
Gitaru kupi, više ti se sad to isplati, a za komp se strpi još malo. Sam veliš da nisi neki zagriženi gamer.

Fencing_LORD
21-08-2006, 13:44
POSTO SAM ALI MI SE NEŠTO ZAJEB...

KUPI GITARU

D.E.M.O.
21-08-2006, 13:53
kupi komp. ja sam imao elektricnu gitaru i band koji se raspao za 2 mjeseca. the end sada zalim sto za rodju nisam dobio nesto drugo :roll:

W3DR4N
21-08-2006, 14:01
ako kupim bas, nađem bend, i zaradim za komp :D

Ne računaj s ovime...

olio
21-08-2006, 14:05
gitara :gitara:

imaš vremena za skupiti za komp dok dođe dx10

21-08-2006, 14:05
Gitara..
Poslušaj,od kompa ne možeš zarađivat.

olio
21-08-2006, 14:09
Gitara..
Poslušaj,od kompa ne možeš zarađivat.Why? sve se može kad se hoće....

mEtAXa
21-08-2006, 14:10
uzmi gitaru ali nemoj se puno uzdati u to da ćeš zaradit od gitare za komp(zasada, dakako) :roll:

Wizard
21-08-2006, 14:13
Ode ti mi nemozemo pomoci, ja bih uzeo comp jer mi gtara netreba i nimalo me ne zanima, a ti ocito imasdrugo misljenje, samo ti mozes odluciti sto ti jebolje, meni se citi dabi radije gitaru, odluci sam, to je tvoj novac

MindReader
21-08-2006, 14:15
ako kupim bas, nađem bend, i zaradim za komp :D

Ne računaj s ovime...
de ovo je bila zezancija! :D

21-08-2006, 14:20
ja sam bassista...

uzmi ovo 2.,ali za 2.5k kuna se moze nac puuno bolja gitara od skvajera :roll:

Doggy
21-08-2006, 15:03
gitara ti bu nakon nekog vremena vjerojatno dosadila, al splati se uzeti gitaru i pocekati s kompom...
od gitare ne ocekuj neku zaradu (ak je uopce bude), a i takvi bendovi ti ne opsaju...

e, daj mi reci kakvu muziku sviras????

hellrider
21-08-2006, 15:11
Kupi gitaru..... :gitara:

Rocchiro
21-08-2006, 15:12
bas definitivno.bass pojacalo od 60 W?uhhh....pripremi se na prituzbe susjeda,mozda cak i intervenciju murje :rotfl:

21-08-2006, 15:43
bas definitivno.bass pojacalo od 60 W?uhhh....pripremi se na prituzbe susjeda,mozda cak i intervenciju murje :rotfl:
imam takvo doma,sve pohvale :gitara:

MindReader
21-08-2006, 16:02
gitara ti bu nakon nekog vremena vjerojatno dosadila, al splati se uzeti gitaru i pocekati s kompom...
od gitare ne ocekuj neku zaradu (ak je uopce bude), a i takvi bendovi ti ne opsaju...

e, daj mi reci kakvu muziku sviras????
ne vjerujem da će mi gitara dosadit, sviram već 2 godine i još je volim ko prvog dana
od gitare ne očekujem nikakvu zaradu! to sam ja provalio i sad svi komentirate :D
sviram punk, metal, funk, rock (najviše RHCP, onda offspring, metallica, deep purple, i tak neke rokerske...)


ja sam bassista...

uzmi ovo 2.,ali za 2.5k kuna se moze nac puuno bolja gitara od skvajera
nema veze... mislim da ciljaš na ibaneza il nešto... ne treba mi niš bolje.. već imam el.gitaru squier i nije loša roba :wink:


S- - - ne da mi se prepisivat - - -
rumbe pojačalo, by fender, 60 W.. mislim da će mi strop otić :rotfl:

emperror
21-08-2006, 18:00
ja bi kupio komp, al opet, ne postoji ta stvar koju bi ja radije kupio nego komp tih performansi :D

ja bi u tako tijesnoj situaciji bacio novcic, pa sta bude bude

Jerry
21-08-2006, 18:03
gitara :wink: :wink:
ja se učim na akustičnoj još 8) 8)

što se tiče kompa iako sam PC frik
znam da ćete me ubit no kupit ću PS2 neću nadogradit komp :cry:

Prince of Persia
21-08-2006, 18:04
kupi gitaru, 8k za komp, a ionako ce ti dosta kasnije ta kanta postat krama.
kužiš me?
komp uvijek moras nadogradjivat, jer uvijek nesto novo izmisle
osim toga, reko si da nisi bas neki zagriženi gamer...
si ikad cuo za System of A Down?
oni ti, po meni, imaju dobre bas linije, ali vise u starijim albumima...

Fencing_LORD
21-08-2006, 18:26
gitara :wink: :wink:
ja se učim na akustičnoj još 8) 8)

što se tiče kompa iako sam PC frik
znam da ćete me ubit no kupit ću PS2 neću nadogradit komp :cry:

daj adresu da te dođem ubit!!! :twisted:

Prince of Persia
21-08-2006, 18:30
e tek sad sam vidio jerriev post
nemoj da mu dodjem tamo s Daggertailom...
ps2, ma nemoj mi reć...

MindReader
21-08-2006, 18:55
ma ne, ja sam čvrsto odlučio kupit bass i amen...

Prince of Persia, čuo sam za SOAD, ne znam ko nije, al ih ne slušam... :roll:

emperror, vjeruj mi, nema ni za mene stvar koju bi radije kupio nego komp tih perforansi, ali sama pomisao da će isti taki komp za 4 mjeseca drastično pojeftiniti i da ću za te pare moći imati komp ohohoho performansi, me pomalo odvlači od kupovine...

@ svi - još jednom ponavljam , zezao sam se u vezi one zarade s bendom :D

@ svi - ah... ono što sam rekao da nisam "zagriženi gamer"... nisam baš mislio da se ne volim igrat,.. mislio sam reći da ja nemam tu želju imati sve nove igre i odmah igrati na high performansama... volim igrati, ali volim i imati nove igre "sastrane" i čekati dan kad ću ih upalit... (sad mislite da sam frik)

@ svi - hvala poono na savjetovanju :pray:

ludkopuska
21-08-2006, 19:04
zavisi od toga kolko ti je sad dobar komp. sigurno ima tona dobrih igara koje mogu i na slabijem kompu. naprimjer mojem (age: 4y :wink: ) tipa c&c, skoro svi ut-i i to. osim toga jeftinije ti je da si nabildas sadasnji nego da kupujes novi. a cak i ako ti je komp ono full shit (nesto u stilu 95-ica... vidio sam ga jednom, ne samo da sam se skoro rasplako nego sam ze jedno 3 puta vise ponosio mojim :D ) onda radje kupi neki osrednji komp cisto da mozes vrtit osnovne programe otprilike 1200 kn na dolje pa ubrzo pristedis za gitaru. nisam majstor u cjeni pa mi oprostite ako se nista za takve pare ne moze kupit. uglavnom ako sve to sviras uzmi gitaru :wink: .

Wizard
21-08-2006, 19:05
emperror, vjeruj mi, nema ni za mene stvar koju bi radije kupio nego komp tih perforansi, ali sama pomisao da će isti taki komp za 4 mjeseca drastično pojeftiniti i da ću za te pare moći imati komp ohohoho performansi, me pomalo odvlači od kupovine...
SA taj komp koji kupis za 4 mjeseca ce drsticno pojeftiniti i postati slab 2 mjeseca nakon sto ga kupis, pogotovo ako uzmes DX10, sto se toga tice da cekas da izadje nesto novo, ili da nesto pojeftini onda nikada neces kupiti komp, jer se razvija stalnom brzinom i uvijek ono sto je dans najbolje sutra vise nece biti, pa stoga nebi tako trebao gledati nakupnju compa, kod compa kupis ono sto je sada najbolje, za kasnije je lako

ludkopuska
21-08-2006, 19:08
evo to ti je moje misljenje... samo sam moro nest napisat... uzivaj :wink:

21-08-2006, 19:45
pa da,cljam na ibaneza...ne kažem da je skvajr od 2.5k kuna loš,ali za te pare rađe kupim nešto bolje ne ;)

MindReader
21-08-2006, 20:24
pa da,cljam na ibaneza...ne kažem da je skvajr od 2.5k kuna loš,ali za te pare rađe kupim nešto bolje ne ;)
čuo sam da ibanezice (basovi) nisu baš nešto.. i to od zagriženog bassiste... vidjet ćemo... sad sam još na MB-5 seriji, prekrasnoj crnoj bass gitari s 5 žica :pray: mljac :P

21-08-2006, 20:31
pa prije su bili :)

nist odo van,cyaz

ludkopuska
21-08-2006, 22:22
pa da,cljam na ibaneza...ne kažem da je skvajr od 2.5k kuna loš,ali za te pare rađe kupim nešto bolje ne ;)
čuo sam da ibanezice (basovi) nisu baš nešto.. i to od zagriženog bassiste... vidjet ćemo... sad sam još na MB-5 seriji, prekrasnoj crnoj bass gitari s 5 žica :pray: mljac :P
ne bih se htjeo mjesat jer ga ne poznajem nit se razumijem u bassoveali moje osobno mišljenje je da ako je zagrižen u nešto onda su mu kriteriji o tome podignuti. drugim rijećima ono što je tebi super njemu je možda smeće jer je vidio 3xbolje.

21-08-2006, 22:48
pa da,cljam na ibaneza...ne kažem da je skvajr od 2.5k kuna loš,ali za te pare rađe kupim nešto bolje ne ;)
čuo sam da ibanezice (basovi) nisu baš nešto.. i to od zagriženog bassiste... vidjet ćemo... sad sam još na MB-5 seriji, prekrasnoj crnoj bass gitari s 5 žica :pray: mljac :P
ne bih se htjeo mjesat jer ga ne poznajem nit se razumijem u bassoveali moje osobno mišljenje je da ako je zagrižen u nešto onda su mu kriteriji o tome podignuti. drugim rijećima ono što je tebi super njemu je možda smeće jer je vidio 3xbolje.
istina :)


ko da pitaš flea jel ok ibanez od 2.5k kuna...

a on ima igtaru po narudžbi od 2.5k dolara :D



ibanez je u svakom slučaju bolji od skvajera :wink:

Joco
22-08-2006, 03:19
kupi gitaru, 8k za komp, a ionako ce ti dosta kasnije ta kanta postat krama.
kužiš me?
komp uvijek moras nadogradjivat, jer uvijek nesto novo izmisle
osim toga, reko si da nisi bas neki zagriženi gamer...
si ikad cuo za System of A Down?
oni ti, po meni, imaju dobre bas linije, ali vise u starijim albumima...
Probaj sa Mudvayne-om,MNOGO su bolji od Systema(o basu i da ne pricam)

sexy peace
22-08-2006, 07:18
Sad gitaru i za godinu dana komp koji ce bit 40% jeftiniji.

L3VI4TH
22-08-2006, 13:21
Definitivno gitara...

goGAMERo
22-08-2006, 13:56
Totalno glup topic, bar meni, na forumu ima OKORJELIH gamer-a, koji će ti sigurno preporučiti komp, a ima i kežo gejmera koji vole mjuzu, onda ti on bum rekli za gitaru, lol, na tebi je da odlučiš, što ti je prečnije sada!

Fencing_LORD
22-08-2006, 14:46
Totalno glup topic, bar meni, na forumu ima OKORJELIH gamer-a, koji će ti sigurno preporučiti komp, a ima i kežo gejmera koji vole mjuzu, onda ti on bum rekli za gitaru, lol, na tebi je da odlučiš, što ti je prečnije sada!

istina, ali je logičnije da sad kupi girtaru(kako on hoće)

MindReader
22-08-2006, 15:13
dobro ljudi, modovi, admini, ja... tema se može lockati... ne treba mi više... riješio sam dilemu...kupujem gitaru.... znam kako je svijet računala okrutan prema svojim korisnicima, al šta ćeš, treba nekad kupit komp, malo potrošit para.... i onda nakon 7 mjeseci kupit novu grafu i rame... kompovi su nas osudili na propast.. al gitare nisu!!S:gitara: