PDA

Pogledaj cijelu verziju : tehničar za računalstvo



problem
05-12-2012, 06:08
evo zanima me moj frend je daltonist i želi u srednju tehničar za računalstvo kao i ja da li on može u tu školu upisat se
odgovorite pls hitno je
hvala

Lord Ragnarok
05-12-2012, 09:20
ne

Zeko149
05-12-2012, 11:19
ja san 4 raz elektrotehnicke u splitu smjer tehnicar za racunalstvo i u razredu iman daltonista...ne razlikuje samo par boja npr: smeda crvena narancasta

problem
05-12-2012, 14:46
znači može bit daltonista zeko

problem
05-12-2012, 14:48
ja sam isto daltonista i želim u tu školu a brkam npr:smeđu,crvenu,i rijetko rijetko plavu i zelenu inače želim u tu školu tehničar za računalstvo to mi je hobi ne želim ništa drugo upisat

Hexfire
05-12-2012, 14:54
Otiđeš u školu i pitaš dal će biti kakvih problema. Da ne bi bilo nismo znali.

cham3leon
05-12-2012, 16:29
Koliko ja znam, smjer tehničara za računalstvo u srednjim školama nema nikakve veze sa računalima.

Btw, epik tema.

problem
05-12-2012, 17:36
kak nema i jel bi mogo

W3DR4N
05-12-2012, 17:38
Najgora škola ikad lol.

Niko Bellic
05-12-2012, 17:50
Idi za vatrogasca uškolu.

cham3leon
05-12-2012, 18:03
kak nema i jel bi mogo
Pa bio je tu bar jedan koji je završio takvu školu, možda Predator ili netko.

A šta uopće očekuješ da ćeš radit u toj školi? Imat ćeš isto matematiku i hrvatski i sve druge predmete, samo možda više elektrotehnike ili fizike ili nečega. A na praksi nećeš slagat kompove ili nešto slično nego ćeš turpijat itd.

Markecgrad
05-12-2012, 18:07
Koliko ja znam, smjer tehničara za računalstvo u srednjim školama nema nikakve veze sa računalima.

Btw, epik tema.

Nama je prof. iz računalstva rekao da od sljedeće godine kreću sa novim programom tehničara za računalstvo. Maknuti će praksu i još par predmeta i dodati nekoliko novih vezanih isključivo za računala. Taj program će biti najizraženiji u prvom i drugom razredu.
Eh sad, koliko ima istine pojma nemam, no koliko lik to spominje čini mi se da bi stvarno mogli ostvariti takvo nešto.

problem guy, nekako sumnjam sumnjam da bi ti i frend mogli normalno funkcionirati na praksi ako ne možete razlikovati boje, no bolje vam je da se raspitate u školi u koju planirate ići nego da tražite odgovore na forumima.

also, trenutni tehničar za računalstvo saka žešće.

W3DR4N
05-12-2012, 18:08
Pa bio je tu bar jedan koji je završio takvu školu, možda Predator ili netko.

Npr. svi admini. Boz, Pingvin, ja.

Zeko149
05-12-2012, 19:40
Je od sljedece godine krece novi program u kojem se moze birat izmedu 2 vrste tehnicara za racunalstvo, cini mi se da je jedan za web a drugi vise nesto ka baze podataka i to....bar mi se cini, a sto se tice prakse znaci prvu godinu san turpija pila busia i na kraju dobia 5 za pilu za metal(znaci cilu godinu radis pilu za metal element po element)...drugi razred malo napredujes pa spajas jednostavne elektricne krugove zvona lampice i slicno a drugi dio druge godine na praksi radis neki svoj sklop npr semafor od 3 ledice ili light show stroboskop ili sta god ti oces...cetvrti razred isti ko i treci praksa al sad ne radis sa kiselinon i crtas po plocici nego crtas na kompu.....
toliko o praksi....razlika izmedu elektrotehnicke i gimnazije ti je ta sto u ets imas strukovne predmete ka osnove elektrotehnike, mjerenja u elektroteh., analogni i digitalni sklopovi itd. a u gimnaziji neke jezike i bog zna sta. ono bitno je da ako mislis ic na neki fakultet iz racunalstva gimnazijalci su u prednosti prve dvi godine jer imaju vise matematike u srednjoj ( mi ucimo iste stvari, ali oni vise sati imaju za vjezbat) druge dvi nastupa struka sto je njima novost a mi nesto i znamo...
a ako mislis da ces nesto naucit u toj srednjoj razocarat ces se, neke osnove o djelovima i uglavnom programiranje...u mojoj skoli je 3 i 4 godinu tesko ista naucit kako je profesor malo slabiji za objasnit i iz nekog razloga ocekuje da mi sve znamo kad dodemo u njegov razred al jbg to je moj problem, tvoj samo ako upises to u splitu :P

Razzarach
05-12-2012, 20:09
ja sam isto daltonista i želim u tu školu a brkam npr:smeđu,crvenu,i rijetko rijetko plavu i zelenuSinače želim u tu školu tehničar za računalstvo to mi je hobi ne želim ništa drugo upisat
Lel.
Neces moc ja mislim.

šcer od SAVE BAĆIĆA
05-12-2012, 20:14
ja sam isto daltonista i želim u tu školu a brkam npr:smeđu,crvenu,i rijetko rijetko plavu i zelenu inače želim u tu školu tehničar za računalstvo to mi je hobi ne želim ništa drugo upisat

Ako si u stanju raspoznati boje na npr.UTP kabelu i pravilno ga "zakrimpati" ona nemaš frke. Ako to nisi u stanju onda imaš problem.


klik (http://www.pcchip.hr/krimpanje-za-pocetnike/)

cham3leon
05-12-2012, 20:33
Ne znam da li je toliko bitno, ja imam na računarstvu kolegu koji je totalno slijep, čovjek rastura.

Čux
07-12-2012, 22:51
Pa bio je tu bar jedan koji je završio takvu školu, možda Predator ili netko.

Npr. svi admini. Boz, Pingvin, ja.
Ima nas ;)

Xero
07-12-2012, 23:13
Bolje bit slijep nego tehničar za računalstvo.

SharpDressedChevap
08-12-2012, 09:51
Ja sam u mehatronici, meni je super, ali ti likovi za računalstvo su veći strojari od nas.
Prvu godinu sam imao strojarsku praksu i to je bilo podnošljivo, a sad imam isključivo elektrotehničku praksu. Oni i dalje turpijaju.


E sad, meni nema predmeta u školi a da mi nije drag, jer tu su i zakon profesori.Često nas podsjećaju da imamo manje vremena/sati od npr. drugih smjerova i škola pa nam sukladno tome i program bolje objašnjavaju. Uostalom, crtao sam, radio baze podataka, simulirao, evo sad ću i programirat i modelirat - skroz sam zadovoljan što se tiče tog dijela školovanja.

cham3leon
08-12-2012, 11:28
Bolje bit slijep nego tehničar za računalstvo.

:pray: :pray:

pskoda
08-12-2012, 12:16
Ako mislis nakon srednje upisati Informatiku ili Računalstvo odi u MIOC .