PDA

Pogledaj cijelu verziju : Server



str33t6l0w
27-11-2012, 01:47
Pozdrav stari drugovi :D duuuugo me nije bilo, zaboravio šifru foruma, zaboravio šifru maila, zaboravio mail ma sve zaboravio kao da imam 300 godina :D

Ugl. radi se o sljedećem:

treba mi za firmu jedan server... dakle na njega bi se spremali svi podaci iz firme kao backup ako se nešto dogodi.. on bi bio spojen sa LANom na mrežu i na njega bi svi sa ostalih 8 računala mogli spremati podatke... dakle treba mi nešto sa što više mjesta i po mogućnosti da pravi još jednu kopiju svega što se kopira na drugi disk...

totalno sam ispao iz forme, ne pratim računala i komponente već neko vrijeme pa vas molim za pomoć.. dakle šta bi sve trebalo ići u njega (SVE od a do ž :D ) na koji način bi to bilo najbolje spojiti, koliko to košta i tako..

sve bi se trebalo kupiti u linksu u osijeku ili u nekoj trgovini u blizini... koliko znam, zasada nema mogućnosti da naručim iz nekog drugog grada ali provjerim uskoro (možete napraviti još koju ponudu iz nekog drugog shopa)

dakle napravite par ponuda (2-3 od nekih jeftinijih do nekih skupljih), sve treba biti NOVO iz trgovine i da može ići preko R1 računa.

računalo može biti i već neka gotova i sastavljena konfiguracija sa onime što meni treba.

Nadam se da mi možete pomoći. Hvala!

ezav
27-11-2012, 07:04
Za firmu i za 8 kompova zaboravi rucno slozeni storage server .
Takva resenja nemaju ni dovoljnu pouzdanost niti dovoljnu podrsku .

Najbolje resenje da netko zaduzen u firmi kontaktira IBM hrvatsku ili HP hrvatsku ili nekog od njihovih partera i da vam se napravi ponuda primjerena za vasu firmu .

str33t6l0w
27-11-2012, 08:50
aha.. hvala ezav

a da onda pojednostavim i bolje napravim da je samo jedno računalo povezano na server koji bi služio samo kao backup podataka i ništa više, tj. da spojim računovodstvo gdje ionako svi podaci sa ostalih računala završe? i onda se sa tog jednog računala samo kopira na backup... da li je tako moguće izvesti?

ezav
27-11-2012, 09:00
Moguce je i tak :D

Ali onda ti je opet jednostavnije i bolje uzeti jedan NAS za cisti backup :D

marijanovic
27-11-2012, 12:08
Pogledaj ovo:
GMrG9Q_Ozik

Razzarach
27-11-2012, 13:09
Pogledaj ovo:
GMrG9Q_Ozik
>Server
>Windows
Why?