PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najgora igra ikad



Magnus
20-11-2012, 16:49
Eto, baš me zanima, koja je po vašem osobnom iskustvu igra najveće smeće koje ste ikad vidjeli i zašto?

Meni je to bila Myst 3: Exile, igra koju sam dobio na poklon, tada još nisam ni znao što su point'n'click avanture i to je bila prva koju sam igrao. Dobila je odlične ocjene na net-u i na početku sam mislio kako će mi se stvarno svidjet.

Sjećam se da je bilo užasno frustrirajuće, svijet mi se doimao prazan, mrzio sam konstantno gledat guideove jer nisam imao pojma što uopće trebam tu radit, i nije dugo trebalo da rage quitam od igre potpuno. Nije bilo niti malo zabavno.

Shvaćam kako bi se to nekom moglo svidjet, ali za mene je ta igra bila potpuni promašaj.

Eto, pa koji je vaš i koliko dugo ste patili u toj igri dok niste odlučili odustat od svega? :)

Windwalker
20-11-2012, 16:52
Assassin's Creed

Čak sam došo do drugog grada. No onda sam odlučio prestati s mazohizmom.

Bartuc
20-11-2012, 17:02
Prvo mi je na pamet pao Saints Row: The Third... vrlo vjerojatno ima i gorih igara, ali trenutno mi ne padaju na pamet. E da, i Manhunt je jebeno smeće, samo su killovi odlični. Ako se sjetim još nekog, baš ono govna, javim...

Aral
20-11-2012, 17:10
Dark Souls

Windwalker
20-11-2012, 17:15
How expected.

StormCr0w
20-11-2012, 17:19
Dark Souls

Magnus
20-11-2012, 17:30
Zanima me što će Vedran reć :D

Hexfire
20-11-2012, 17:35
L.A. Noire i Bioshock. Ok, Bioshock 2 je vjerojatno i veće smeće pošto su uzeli najgore iz lošeg prethodnika i od toga napravili cijelu novu igru, ali to nikad neću saznati.

W3DR4N
20-11-2012, 17:41
Na prste jedne ruke mogu nabrojati igre koje nisu najgore igre ikad.

Hexfire
20-11-2012, 17:42
Iskreno, očekivao sam više.

Bartuc
20-11-2012, 17:43
Ja sam mislio da će reći "Bartuc" ili nešto... valjda polako ulazi u Božićni duh.

IGoR_2803
20-11-2012, 17:45
hellgate london...

Hexfire
20-11-2012, 17:50
@Bartuc
Očekivao sam nešto tipa: sve što nije od Rockstara ili sve što igra Babić ili sve što je Aralu brutala.

@Igor
Joj da, tog vraga se više ni ne sjetim, a bio je stvarno ogroman fail. Znam da sam očekivao third person Diablo, a dobio veliko ništa. Al traileri su im bili na visokoj razini.

Marvin OCX
20-11-2012, 18:09
Uh pokusavam se sjetiti nekih novijih koje sam se bas tjerao da igram...
The darkness 2,FEAR 3,Kane and Lynch oba dijela,Max Payne 3,AC revelations je izuzetno losa igra...

Edi Sm187
20-11-2012, 18:14
Battlefield 3.

Koje smeće Isuse, totalno nebalansirani multiplayer, osjećaj napucavanja je nepostojeći, igrači na početku nemaju nikakve šanse protiv drugih malo iskusnijih igrača sa boljim oružjima. I mape su blaga katastrofa.

Hexfire
20-11-2012, 18:19
Evo Weky ovo je puno bolje.

cham3leon
20-11-2012, 18:23
Pa, zapravo, ne sjećam se. Kad razmislim, rijetko kad sam se našao u prilici zaigrati neku groznu igru jer sam uvijek unaprijed provjerio o kakvoj igri se radi, a kad je igra doista loša, za to će se znati.

Zato mi možda najprije padne na pamet FIFA, ne znam da li je bila 07, 06, možda i 05 koju me frend nagovorio da odigram s njim. Uglavnom, sjećam se da je to već bilo vrijeme PES-a 5 ili 6, a FIFA je bila skriptirano govno za koje je smiješno da je uopće izašlo u prodaju. Igra je bila toliko skriptirana da nisi mogao pogoditi gol ako nisi bio u 16 metara. Ako je igrina skripta odlučila da pada gol, onda je pao gol, pa čak i kroz prečku ako treba.

Ostalo su vjerojatno sve igre za koje sam mislio da će biti dobre a ispostavilo se da bar jednim segmentom žestoko sakaju. Jedan od takvih primjera je bio NFS Shift kad sam očajno htio nešto poput Gran Turisma na PC-u, a dotični je nekako imao ambiciju popuniti tu prazninu. Bio sam odmah skeptičan, ali sam odlučio igri dati priliku budući da je SMS navodno osnovan zahvaljujući bivšim developerima iz SimBina. Na kraju se ispostavilo da je u potpunosti neigriv jer auti plivaju i ljuljaju se kao želatina, a karijera nagrađuje razbijanje i općenito igra nalikuje na novije Codemastersove ispljuvke. Nastavak je bio gotovo jednako loš, ali on mi i dalje sjedi na disku jer nekoliko modera već duže vrijeme radi na poboljšavanju igre. Već sada igra ima potpuno popravljen handling koji više liči na CARS, samo još čekam finalnu verziju Career Moda.
Najfriškija igra koja me tako iznenada razočarala je bio Saboteur. Privukao me setting i sandbox gameplay koji je nudio naizgled sve što čovjek poželi - penjanje, stealth, pucanje, vožnju. Ali kurac. Penjanje je u redu, čak mi je malo draže od AC-a, ali kontrole su nelogične i ne nude dovoljno slobode u kretanju, npr. ne možeš čučnut i fali neki jednostavni cover sistem. Stealth je ok, ali kad te otkriju, a uvijek te otkriju, dolaziš u pucnjavu koja nema uopće smisla. Lik na najvećoj težini pije metke ko spužva i nema nikakav vidljiv health, nego samo najednom umre. Vožnja je pak još gora. Auti su nekako tromi i neokretni i imaju daleko prevelike collision boxove koji omogućavaju da pogaziš nekoga iako si pola metra pokraj njega prošo. Školski primjer kako ne napraviti vožnju.

Kid A
20-11-2012, 18:43
Vanishing Point za PsOne.

Igra se tad reklamirala u svim previewima kao 'GT Killer" sto mi je bas privuklo paznju jer sam tad bio mlad i naivan pa ono, nemoguce da je to reklama, cim je u casopisu sigurno ima nepobitan kredibilitet i mora biti istina.
Dao sam 40 kuna za piratsku kopiju cim je izasla (necete vjerovati ali bilo je vrijeme kad su piratske kopije bile triput skuplje u usporedbi s igrama sa Steam salea) i nisam mogao vjerovati sta kasnije igram.

Prva stvar, moglo se igrati samo s analognim joypadom (sto je bila poprilicna rijetkost imati tad analogni joypad za PsOne jer je bio uzasno skup) i upravljanje je bilo uzasno. Auto drifta, proklizuje na ravnoj povrsini i previse zanosi. Zapravo razlike izmedju voznih modela samo mozemo svesti na to koji je bio vise neupravljiv. Grafika je takodje smijesna za porediti je s Gran Turismom. Daleko je ovo bilo od "GT Killera". Bar sam se ponadao da mu parira u drugoj stvari koj je krasila Gran Turismo; soundtrack. Jok. Neki nebulozni mix iritantnog i neprobavljivog trancea koji bi prosjecni rejver mogao slusati u 4 ujutru nakon sto je stigao s zurke i klone u naslonjacu dok silazi s ekstazija. Uzas.
Vozila si otkljucavao tako sto samo pobjedjujes u utrkama, nikakve naknadne customizacije ili nesto.

Sad dolazi na red nesto sto mi nikad nece biti jasno u ovoj igri dok sam ziv - utrke. Tehnicki, natjeces se protiv ostalih suparnika na stazi ali ne znam jel uopce igra neku ulogu ako ih preteknes sa 20 sekundi razlike jer i najmanji sudar te vraca s prvog na 56to mjesto. Zapravo mislim da je cijeli princip utrka bio time trial samo sto vidis ostala vozila u nekom paralelnom univerzumu s tim da su oni vec zavrsili utrku a to sto ti vidis su neki hologrami. Ne znam.

Evo tog govneta:
http://media.giantbomb.com/uploads/1/11419/714702-vanishingpoint.jpg

StormCr0w
20-11-2012, 18:51
Meni je Driver bio daleko zabavnija trkalica od GT-a :|

cham3leon
20-11-2012, 18:57
Meni je Driver bio daleko zabavnija trkalica od GT-a :|

Kako to dvoje uopće uspiješ staviti žanrovski blizu jedno drugome?

Falus
20-11-2012, 19:37
Ne nužno najgora, ali igra koja je pokupila tolike hvalospjeve a saka badly - Bioshock. Ne mogu vjerovati da sam čak uspio proć jedan dio igre, barem 3-4 sata, ali to je bilo tako forsirano i čisto da dođem napokon do zanimljivog dijela, kojeg naravno nije bilo. Jednostavno je osjećaj pucanja očajan, one magije očajne, zvuk oružja loš, baš bad bad baad.

DelPiero
20-11-2012, 19:46
Batman 64.

MasaKrisT
20-11-2012, 19:59
Superman na ovome.

kvI8I-nfRpA

Xero
20-11-2012, 20:00
Darksiders 2. Počasna mjesta: GTA IV, Max Payne 3 jer su precjenjeni do nebesa i jer su od Rockstarsa.

WannabeClone
20-11-2012, 20:04
Horrid Henry :|

Horny Devil
20-11-2012, 20:35
Need for Speed Undercover.

Prijatelj ničim izazvan donio da igram. Urgh. Doslovce jedina igra koju sam deinstalirao nakon 5 minuta.

Maloki
20-11-2012, 20:40
Bio je već par puta al evo i ja ću - BioShock.
Nije da je toliko smeće koliko je igra precijenjena. Na dosta toga sam zažmirio (sam smećasti početak kad dobiješ moći) i uspio sam dogurati do mega twista kad ispadne da si ti samo programiran i da si kreten. To je bilo nakon nekih 8 sati igre. Ne znam ono, najgore potrošenih 5 eura na Steamu.

Isto tako cijeli TES serijal je precijenjeno govno. Jedino me Skyrim uspio zadržat nekih 30 sati ali i dalje nije toliko dobar koliko ljudi drkaju na njega.

Hexfire
20-11-2012, 20:44
@Horny
Je to onaj NFS gdje su "pravi glumci" "glumili" i to je bilo u igri umjesto klasičnih in game filmića?

Maloki
20-11-2012, 20:45
Zar nije prvi takav NFS bio onaj sa canyon raceovima?
Nemrem se sjetit kak se zove ;(

StormCr0w
20-11-2012, 20:47
Zove se Carbon.

Also, u Undercoveru ste mogli pravim parama kupovat in-game novac :rotfl:

Horny Devil
20-11-2012, 20:48
@Horny
Je to onaj NFS gdje su "pravi glumci" "glumili" i to je bilo u igri umjesto klasičnih in game filmića?

Da, iako je tih lošosti bilo i u ostalim "underground" NFS-ovima.

Xero
20-11-2012, 20:48
Pa već Most Wanted je imao prave glumce?

1van
20-11-2012, 22:31
ovako top 3 iz glave; lol, wow i dark souls jer su jebeno precjenjeni.

Edi Sm187
20-11-2012, 22:40
Pa već Most Wanted je imao prave glumce?

Imao je i Underground 2.

Gothmog
21-11-2012, 09:22
Iz starije ere gejminga, izdvajam Space Dude (xiydRhOuRW8)S...iskonska WTF igra.
Od novijih mi nikako nisu sjele STALKER (samo mi je atmosfera odlična) i Dead Space (kojem pak ne mogu naći niti jednu pozitivnu osobinu).

mravojed20
21-11-2012, 10:19
Pošto je tema skroz fulana i ljudi nabrajaju svoja najveća razočaranja 'kao najgore igre ikad' što nema veze sa zdravom pameti ali od nje smo se već odavno pozdravili na ovoom forumu, da se nadovežem s 'najgorim igrama ikad' iako to ni blizu nisu objektivno jer se takvim imena ni ne sjećam.

Warhammer 40k: Dawn of War mislim da se zove, i nastavak. Najgora vrsta RTS-a uvjerljivo, neko prekenjavanje sa kontrolnim točkama i squadovima a sve što želim je napravit ogromnu bazu i razrušit protivničku.

CoD od MW pa nadalje, nema veze sa igrivom pucačinom.

Sve Red Faction igre nakon prve.

Svi F1 naslovi ikad, najsterilniji najružniji prikaz utrka ikad.

Starcraft multiplayer....koji k...

Torchlight 1 i 2 jer budimo realni to nema veze s ničim, ko ni D3, nit je priča dobra nit je zanimljiv svijet, nit je loot kako spada.

Ogame i svi oblici takvih igara. :twisted: :fof: :D

ARMA igre, zašto sve u tim igrama mora bit tako usrano nezgrapno? 1/10.

Gothmog
21-11-2012, 10:47
Mislim da se u ovoj temi i traži osobno mišljenje, zar ne?

Da se traži najgora igra u povijesti industrije, onda tema i ne bi puno živila...samo bi trebali odrediti standarde po kojim bi tražili najgoru igru.

Babitz
21-11-2012, 10:59
Ima dosta igara o kojima bih mogao pisati disertacije koliko su grozne i promašene na svakom ili gotovo svakom polju dizajna. Igre kao Bioshock, svaki cover šuter ikad, TES serijal, Arcanum, prvi NWN, MGS 2 i 4, itd.

Ipak, postoji jedna igra koja je toliko loša da sve ove zavrijeđuju nagrade kad se uspoređuju s njom. Ta igra ima voice acting gori od TES serijala, Deus Exa i Resident Evila. Govorim o igri koja je prelagana za ljude bez ruku. Igra u kojoj priča ima rupa više od švicarskog sira koji je karao neki fetišist iz Nizozemske. Igra u kojoj je svaka linija dijaloga maloumna, svaki NPC morbidno retardiran. Gdje je borba toliko retardirana da cheatovi gube smisao. Igra u kojoj cijeli svijet nema ni trunku smisla ni logike iza sebe. Estetski ružniju i odvratniju igru vjerojatno nisam vidio, a o gotovo nepostojećim animacijama likova da ne pričam. Ugrubo rečeno, igra koja je očigledno kreirana tako da je netko predložio neku dobru ideju i dizajneri su počeli trčati u suprotnom smjeru. Nema ni jednu jedinu dobru stvar zbog koje bi ta igra vrijedila ijedan prelazak, a bome niti 2€ na Steamu. Ta je igra, naravno, pokupila nebrojene GOTY nagrade, između ostaloga i nagradu za najbolju priču i dan danas stoji kao primjer odličnog spisateljstva i savršeno kreiranog svijeta. Većina ste vjerojatno skužili dosad o kojoj igri pričam. Ako niste, to je Fallout 3.

Bartuc
21-11-2012, 11:08
Onak, zar Fallout New Vegas nije sve isto to, samo sa boljim dijalozima? :D Dajem lijevo jaje da je i ona pre lagana čak i ako mišem upravljaš pomoću spuštenog pimpeka, animacije su vrlo vjerojatno iste kao u F3 pošto sumnjam da su se jebavali sa gotovim dizajnom koji im je serviran na pladnju... to su sve stvari predefinirane lošim engineom. Jedino što vjerujem da su popravili su dijalozi i eventualno radnja, iako opet sumnjam da je orignalna pošto danas takvo što ne postoji.


No kako bilo, budem je valjda odigrao još ove godine pa javim dojmove... Za sada se ravnam samo po googlanju i čitanju raznih foruma na temu F3 vs NV... i velika većina ljudi tvrdi da je F3 bolja igra, pa me to pika. Ovaj forum kaže jedno, strani forumi kažu drugi, kome vjerovati :D

1van
21-11-2012, 11:14
ovom forumu. babiću di ti je mas efekat

Bartuc
21-11-2012, 11:22
Ahh, ovaj forum... :D

Babić guru RPG-a, a nije nikad odigrao Baldur's Gate, benchmark kvalitete RPG-a :P Koliko se sjećam, niti Witchera nije odigrao do kraja, stao je u Act3 ili negdje (sam u pravu)...

Babitz
21-11-2012, 11:28
Mass Effect serijal je remekdjelo najviše kategorije naspram Fallout 3.

Bartuče, svaka osoba koja kaže da je F3 bolja igra nije osoba s kojom želiš imati posla u životu.
Da, NV isto ima šitnu grafiku i smeće animacije.
S druge strane, ima najbolju quest strukturu ikad, odličnu priču i sidequestove, zanimljive NPC-e i kompanjone. Svijet ima smisla i strukturu. Ima nešto poboljšanu borbu (iron sights, yay) koja je i dalje smeće, realno gledano. VATS je bolji jer nije cheat mode više, al je i dalje smeće i nisam ga uopće koristio. Izazovnija je igra mnogo, skaliranje je mnogo, mnogo bolje odrađeno, tj. manje je primjetno i mnogi nepriajtelji ne skaliraju ispod i iznad određenog "nivoa". Npr. sretno ti bilo ko lvl 5 protiv jednog Deathclawa. Od jedno 10-og levela nadalje (i prije ako znaš kaj radiš), igra je opet retajno lagana, čak i na Hard s hardkor modom. Ako igraš na Normal i bez hardkor moda, zavrijeđuješ neku utješnu nagradu jer očiti nisi sposoban ništa postići u životu. Nakon levela 40 borba postaje bolno dosadna jer svatko počinje imati tri milijarde HP-a, naročito Deathclawi, al pomaže opet Sawyerov (glavni dizajner igre) patch / mod koji napravi razne promjene i rebalansira čitavu igru (u biti znatno nerfa igrača).
To je samo malen dio razlike između F3 i F:NV. Igre su nebo i zemlja, osim ako si tipičan jutub retaj koji tvrdi da F3 ima bolju i osobniju priču.

edit
Dao sam priliku prvom BG-u 3-4 puta, al svaki put odustanem jer je dosadniji od kurca. Dvicu nisam nikad igrao jer nisam htio bez igranja jedinice. :(
Witcher ima najgoru strukturu questova gdje 90% igre provedeš trčajući i radeći MMO fedex questove zbog čeg mi je dosadio. Šteta, jer inače igra nije loša, izuzev šitne borbe i šitnih questova.

Bartuc
21-11-2012, 11:41
Što se tiče Witchera, te fetch questove preskoči, nebitni su i sve što nose je nešto brži levelup i nešto više nebitne love. Ništa ne gubiš ako ih preskočiš.

Za NV te držim za riječ, ako nebu valjao, oteti ću ti macu tak da moj Ogi ima kaj za pojebati prije nego ga uškopimo.

cham3leon
21-11-2012, 11:46
Ne znam što svi baš toliko pljuju po F3. Prošao sam ga i bio mi je sasvim ok osim silnih bugova koje je imao. A da je NV bolji, bolji je, ali opet ne miljama.

Petlare
21-11-2012, 12:10
ne znam koja je, ali morem vam rec od koje sam bljuvo, quake 2 :rotfl:
bilo je nesto u pixelima te igre da su mi dizali želudac, ne kontam zast, al nekak mi je bilo cudno gledat u krajolik te igre cak i kad smo picili mp u skoli, sto rec cudno sam ja stvorenje

W3DR4N
21-11-2012, 12:33
Često me pitate za najbolje i najgore igre, pa evo, žderite.
Neke godine imaju previše smeća, pa da ipak imaju male šanse, birao sam samo jednu godišnje.

Najgore od najgoreg: Dota, LoL, SAMP, Minecraft, Terraria(...) Ali to je toliko sramotno da praktički ne ulazi u definiciju računalne igre.

One koji igrati "to", trebali bi se sramiti vlastite sjene.





Sad ostatak za normalnog svijeta.

2012.
Najbolja igra: Max Payne 3
Najveće smeće: Mass Effect 3

2011.
Najbolja igra: Dark Souls
Najveće smeće: Saints Row: The Third

2010.
Najbolja igra: Bayonetta
Najveće smeće: BioShock 2

2009.
Najbolja igra: Batman: Arkham Asylum
Najveće smeće: Empire: Total War

2008.
Najbolja igra: Grand Theft Auto IV
Najveće smeće: Fallout 3

2007.
Najbolja igra: Uncharted: Drake's Fortune
Najveće smeće: Assassin's Creed

2006.
Najbolja igra: Okami
Najveće smeće: The Elder Scrolls IV: Oblivion

2005.
Najbolja igra: Shadow of the Colossus
Najveće smeće: F.E.A.R.

2004.
Najbolja igra: The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay
Najveće smeće: Prince of Persia: Warrior Within

2003.
Najbolja igra: Beyond Good & Evil
Najveće smeće: Broken Sword: The Sleeping Dragon

2002.
Najbolja igra: No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way
Najveće smeće: Unreal Tournament 2003

2001.
Najbolja igra: Silent Hill 2
Najveće smeće: Final Fantasy X

2000.
Najbolja igra: Chrono Cross
Najveće smeće: The Sims

1999.
Najbolja igra: Legacy of Kain: Soul Reaver
Najveće smeće: Hidden & Dangerous

1998.
Najbolja igra: Metal Gear Solid
Najveće smeće: Mission: Impossible

Bartuc
21-11-2012, 12:49
Ajde, napokon konkretan i realan odgovor od tebe, nastavi tako.

1van
21-11-2012, 12:55
šta reći, slažem se s wedranom u vezi svega osim FEAR-a i dote, ali jbg, vjerojatno su ga malo jako naguzili u doti, a od fear-a nije mogo spavat :(

Xero
21-11-2012, 12:56
Saints Row najbolja igra ikad. Mrš hejteri Wiking je na mojoj strani banat će vas sve.

1van
21-11-2012, 12:58
saints row ti je najbolja igra ikad, ako si 12 godišnje djete koje zabrijava na gangsta rap.

Bartuc
21-11-2012, 13:24
Mene je osvojio sa Saints Row, zbilja smeće da nemere biti veće :D

Windwalker
21-11-2012, 13:24
Pa ovaj Wekyjev post čak ima smisla. :shock:

Jedino FEAR i POP:WW nisu najveća smeća, ali to mu opraštam.

Sonic_Moronic
21-11-2012, 13:42
I ja sam šokiran, s obje strane ima dobrih igara ali "najbolja igra" su većinom puno bolje. Zažmirit ću na Hidden & Dangerous, a UT2003 je smeće samo u usporedbi sa nastavkom.

Wizard
21-11-2012, 13:43
More i on nekad nešto smisleno napisati, kad se potrudi.

hansi
21-11-2012, 15:03
da, idemo otvorit temu u kojoj cemo jos dalje sirit elitizam na ovom forumu, svaka jebena cast
gadi mi se vecina postova ovdje, jebena sramota.

Maloki
21-11-2012, 15:19
Čovjek sa Dir En Grey avatarom priča o sramoti.

I FEAR je isto apsolutno smeće.

Sgt. Bull
21-11-2012, 15:25
Wedran
> liste
> d fuq?

Deadwalker
21-11-2012, 15:40
Čovjek sa Dir En Grey avatarom priča o sramoti.

I FEAR je isto apsolutno smeće.

Jebem vas neobrazovane. Jedina pucačina unazad 10 godina koja ima AI koji zapravo vrijedi nešto za razliku od današnjih skriptiranih govana. Al ne čudim se pošto Weky ne može ni smisliti Stalkera.

Maloki
21-11-2012, 15:45
Jebem ja tebe u dupe.

Hexfire
21-11-2012, 15:46
Yep, FEAR je stvarno nešto posebno. Nisam siguran da je nakon njega izašao i jedan FPS koji je bio toliko dobar. Ostatak liste je čist ok.

Deadwalker
21-11-2012, 15:47
Jebem ja tebe u dupe.

Kud baš u dupe? :(
Baš mi moraš otežati i ovo malo hodanja što imam dnevno.

Maloki
21-11-2012, 15:48
A di ću te drugdje.

Crysis je odličan FPS, meni najbolji nakon Half Life serijala.

Hexfire
21-11-2012, 15:50
Je Crysis je bio ok.

Deadwalker
21-11-2012, 15:51
A di ću te drugdje.

Crysis je odličan FPS, meni najbolji nakon Half Life serijala.

Nabavi si lutku za napuhavanje, samo si nacrtaš moju facu.

Crysis rula, iako postane smeće nakon što krene spika sa alienima.


Witcher ima najgoru strukturu questova gdje 90% igre provedeš trčajući i radeći MMO fedex questove zbog čeg mi je dosadio. Šteta, jer inače igra nije loša, izuzev šitne borbe i šitnih questova.

Te questove obavljaš samo ako ti zatreba lova, u protivnom ih u potpunosti ignoriraš. Borba je ok, iako akcijski pristup dvojke mnogo više odgovara serijalu pošto igra u srži ni nije pravi RPG.

cham3leon
21-11-2012, 16:32
Kad smo se već dotakli Witchera ja sam od te igre odustao baš zbog borbe koja uopće nema smisla. Klikanje u pravi trenutak i to. Dobro, postoji neki dodge, ali kad god sam ga izveo, opet sam primio hit.

Ali još više mi smeta "izbor" oružja. Witcher ima obični mač za ljude i srebrni mač za čudovišta. I sad, postoje i neka druga oružja, nailazio sam na sjekire, bodeže i tko zna što sve ne, ali nijedno od tih oružja nema smisla jer je naprosto slabije od witcherovog mača. Ako su odlučili napraviti fiksnog lika s kojim se može igrati i ne ponudili korisnog izbora u korištenju naoružanja, čemu cijela ta RPG mehanika? Mogli su od toga napraviti običnu akcijsku avanturu sa questovima i dobro.

Maloki
21-11-2012, 16:37
Da, ta dodatna oružja su promašaj. A uz te svoje standardne mačeve imaš i još jedan set jačih mačeva koje dobiješ dosta kasno u igri, kao i još jedan prejebeni armor set kojeg isto dobiješ tek pred kraj :)
Borba nije nešto, to stoji, ali naracija, priča, atmosfera, mogućnost izbora i sranja su me zadržali uz igru.
U dvojci je kombat usporediv sa Dark Soulsima, mogućnost izbora je još veća (grananje na kraju 1. acta :)) i ima više izbora između armora i mačeva.

FaTaL_mRkvA
21-11-2012, 16:55
Neznam nemogu objektivno reći jer uvijek postoji neka žnj igra koja je lošija od najlošije...

Igre koje mi se jednostavno ne svidaju (nije mi se dalo igrati ni jednu dulje od 2-3 sata koliko kod se trudio i cekao da postane zanimljivo) su naprimjer Witcher i Dragon Age 2. Jednostavno su mi bezveze i nije mi nikad bilo jasno što je ljudima tako super u njima. Možda jednostavno nisam za takve igre, možda sam glup, možda sam trebo dulje igrat, možda su u šumi...

Jednostavno dok igram Witchera ili DA2 osjećam se ko da su mi svi umrli i nikad više neću biti sretan.

whiskey
21-11-2012, 16:59
Diablo 3. Rame uz rame za najvece govno ikadCEdOqYEwcT8. Mrzim sebe zbog tog šta ga igram još.

cham3leon
21-11-2012, 17:00
Da, ta dodatna oružja su promašaj. A uz te svoje standardne mačeve imaš i još jedan set jačih mačeva koje dobiješ dosta kasno u igri, kao i još jedan prejebeni armor set kojeg isto dobiješ tek pred kraj :)
Borba nije nešto, to stoji, ali naracija, priča, atmosfera, mogućnost izbora i sranja su me zadržali uz igru.
U dvojci je kombat usporediv sa Dark Soulsima, mogućnost izbora je još veća (grananje na kraju 1. acta :)) i ima više izbora između armora i mačeva.

Da, priča i setting mi je zakon, ali nije mi se radi toga dalo odigravati monotonu borbu.

Maloki
21-11-2012, 17:21
Neznam nemogu objektivno reći jer uvijek postoji neka žnj igra koja je lošija od najlošije...

Igre koje mi se jednostavno ne svidaju (nije mi se dalo igrati ni jednu dulje od 2-3 sata koliko kod se trudio i cekao da postane zanimljivo) su naprimjer Witcher i Dragon Age 2. Jednostavno su mi bezveze i nije mi nikad bilo jasno što je ljudima tako super u njima. Možda jednostavno nisam za takve igre, možda sam glup, možda sam trebo dulje igrat, možda su u šumi...

Jednostavno dok igram Witchera ili DA2 osjećam se ko da su mi svi umrli i nikad više neću biti sretan.
Ne poznam nikog kome je DA2 dobar :)

Windwalker
21-11-2012, 17:33
Ja dok igram Witchera, ne želim se više vraćati u stvarni svijet.

Aral
21-11-2012, 20:12
DA2 je ok, baš sam ga instalirao neki dan, moram ga konačno preć.

Raz
21-11-2012, 21:11
Far Cry 2

Najgori fps ikad. Da vidimo...

- smeće priča
- karakterizacija likova = 0
- loš osjećaj napucavanja
- grozan AI
- neprijatelji koji ostaju živi nakon što na njih ispraznite čitav spremnik
- konstantna respawnanja istih neprijatelja
- repetitivne misije
- previše vozikanja
- objectivi koji su obično na drugoj strani otoka (jej, vožnja!)
- kombinacija gore navedenih stvari
- upgradeovi od kojih nema koristi
- malarija
- duljina igre

+ ništa

Dobro, ajde. Grafika je dobra, super je optimizirana i širenje požara je kul. Ali i dalje je najveće smeće.
Najbolje je odigrati demo verziju, jer igra nakon tih početnih pola sata ionako nema ništa drugo za ponuditi. Osim mnogo frustracije.

cham3leon
21-11-2012, 21:24
Joj, da, kako sam mogao Far Cry 2 zaboravit? Uvjerljivo najgori FPS zadnjih par godina.

Mnogi su ga pljuvali najviše radi repetitivnosti, ali po meni, model kontrole lika i mehanika pucanja su zapravo najveći minus igre. Ne bih imao ništa protiv niza sličnih misija na različitim lokacijama u afričkoj divljini tako da stalno iznova mogu haračiti po neprijateljskim kampovima, šuljati se na dobru poziciju pa ih skidat snajperom, paliti im požare. Problem kod toga je što gameplay koji bi to trebao omogućiti djeluje 20 godina zastarjelo. Nema ležanja, nema leananja, protivnici piju metke...

DelPiero
21-11-2012, 21:34
Kreed,odvratna pucačina.

W3DR4N
21-11-2012, 21:35
Far Cry 2 je u usporedbi s prvim F.E.A.R.-om najbolja igra ikad. Da biram samo jednu igru koja je kralj govana, onda je to F.E.A.R. i niti jedna druga.

DelPiero
21-11-2012, 21:40
meni su rekli da ću se sasrati igrajući tu igru,ništa od toga,ali stvarno ne znam po čemu je toliko govno,možda samo malo precjenjena

Aral
21-11-2012, 21:49
Prvi FEAR se lagano može mjerit sa HL-om kad je izašao, i dan danas vrhunska igra sa vrlo zanimljivim AI-em. Šteta kaj su se kasnije srozali, iako ni dvojka nije bila previše loša, osim kaj je patila od konzolitisa.

A Far Cry 2...neću trošit vrijeme na to :)

Sonic_Moronic
21-11-2012, 22:28
Kreed,odvratna pucačina.

Sjećam se kad sam prije čitao PCPlay i isto vrijeme su izlazili Breed, Kreed i još neka igra na tu foru. Neznam, bilo je smiješno.

Najgore igre ikad su Psychonauts i Stalker jer sam popustio hajpu, a ispale su mediokriteti. Kod prvoga, nikakav setting ne može spasiti loše platforming mehanike, a Stalker odiše nedorađenošću na svakom koraku.

Windwalker
21-11-2012, 23:18
A sad je Aral rekao nešto smisleno! :shock:

Znaci su tu! End is nigh!

The Boz
21-11-2012, 23:21
Često me pitate za najbolje i najgore igre, pa evo, žderite.
...
Nisi spomenuo Far Cry 2, a sereš po FEARu?
I am disappoint.

1van
22-11-2012, 00:39
sere po FEAR-u jer je fear u stvari i dobra igra.

W3DR4N
22-11-2012, 00:47
Često me pitate za najbolje i najgore igre, pa evo, žderite.
...
Nisi spomenuo Far Cry 2, a sereš po FEARu?
I am disappoint.

Far Cry 2 je izašao 2008., kad je konkurencija smeća bila prejaka.

Babitz
22-11-2012, 06:37
Ja sam razočaran jer smatraš UT2003 gorim od Morrowinda. Ne kažem da je UT2003 dobra igra, ali...

Bara
26-11-2012, 17:39
A ima ih... Onakve stvari tipa "Dark Sector", "Inferno", "Final Fantasy VII Dirge Of Cerebrus", ima ih na svakom koraku...

Vedro
26-11-2012, 18:53
Sjetio sam se ovog dreka i davno najave u Pcplayu.Takvih bagova i nedoradenosti nisam nikad vidio.

CxRbhdkLVlo

MasaKrisT
26-11-2012, 19:10
Sjećam se i ja te najave, gledam video sad i ne vjerujem koje smeće:)

Četvrtasti kupus
20-01-2013, 16:12
The graveyard lol.