PDA

Pogledaj cijelu verziju : Headset



MoD
11-11-2012, 19:17
Otkad mi je frend linkao Razer Tiamat (http://www.razerzone.com/tiamat/en), jednostavno mi je želja za kupnjom G35-ice (http://www.logitech.com/en-us/webcam-communications/internet-headsets-phones/g35-surround-sound-headset)Spočela padati. Ono što me još uvijek drži u dilemi je razlika u cijeni (Logitech je gotovo 200 kuna jeftiniji, ovisi koj dućkas) te garancija; kod Logitecha je 2 godine, a Razera 1 mizerna godina. Još jedan problem je, čak i ako se odlučim za Razera, nisam siguran da li je ovo (http://www.links.hr/?naziv=slusalice-razer-tiamat-elite-7-1-crne&option=artikl&id_kategorija=10050635&id_artikl=100.506.469)Sstvarno 7.1 model koji tražim, a ne 2.2 slabiji model, rekoh - možda je neka navlakuša jer cijena malo smrdi...
Prijedlozi, ideje? :D

šcer od SAVE BAĆIĆA
11-11-2012, 19:43
Nadam se da si svjestan da kupuješ vrlo skupe slušalice koje su za slušanje muzike loše s obzirom na cijenu. U igrama i filmovima ćeš profitirati ali za slušanje muzike će biti ispod prosjeka kao i ostatak višekanalnih slušalica.

marijanovic
11-11-2012, 19:52
Pročitaj malo ovu temu:
http://boss-game.com/forum2/index.php?topic=217.0

I onda bez razmišljanja ako ti financijska situacija dozvoljava upikni:
Headset -> SteelSeries 7H
Zvučna -> Asus Xonar DG ili DGx

MoD
12-11-2012, 00:34
Svjestan sam ovoga što je šcer napisao, htio sam slušanje glazbe ipak malo žrtvovati za bolji ugođaj u igrama i filmovima. No, ne može biti tako loše, zar ne?
Pogledao sam link koji je marijanovic stavio; sve sam to uzeo u obzir - hvala! :D
No, što se tiče ovih slušalica, iako odličnih, čitam po netu da nisu bolje od G35. Bitna stvar je da su u gotovo istom cjenovnom rangu...
Zvučnu karticu nisam htio nabavljati, no i dalje nisam siguran o njenoj potrebi(u slučaju da se odlučim za G35, zvučnu nema smisla kupovati jer se dotični headset spaja isključivo preko usb-a), ipak sam matičnu dosta platio te Realtekov audio na njoj jako puno toga podržava i nije me uopće iznevjerio na 5.1 sustavu (Logitech Z506)... Razlog zašto uopće nabavljam headset je taj što me prednji desni zvučnik izdao, pa sam se mislio prebaciti na pošten headset. Ionako volim tu-i-tamo zaigrati kvalitetan multi sa ekipom... baj d vej, neovisno o temi... ako netko možda zna gdje bih mogao nabaviti prednji desni zvučnik (rabljenost nije bitna, funcionalnost jest), častim ga pivom.SWORD. :friends:

marijanovic
12-11-2012, 11:00
U tom slučaju SteelSeries 7H USB je ono sto trazis. Naspram G35 nebo i zemlja. Isto podržava virtualnih 7.1 (putem USB zvučne koja je za razliku od g35 odvojiva tj zaseban uređaj), a ima vece zvucnike i dost bolji zvuk.

MoD
12-11-2012, 15:40
Čini mi se da ću ipak uzeti baš taj. Sve više i više mi je sexy... :P
Javim sljedeći tjedan što sam kupio...
Marijanovicu, hvala!

marijanovic
12-11-2012, 21:10
Eh da, pogledaj na Youtube koju recenziju tog headseta. Najpoznatiji unboxer/reviewer Linus Sebastian s LinusTechTips i Ncix.com tvrdi da je to najbolji gaming headset te da se po kvaliteti zvuka bez problema nosi s audiofilskim slusalicama te ili blago vise cijene. I ja mu vjerujem.

MoD
15-11-2012, 14:28
Jučer kupih headset... Na kraju se ipak odlučih za SteelSeries Siberia v2 (http://steelseries.com/products/audio/steelseries-siberia-v2-usb). Razlog tomu su brojni korisnici koji su preporučili prije Sibir nego 7h, zbog par razloga; glavni je taj što navodno Sibir ima bolju kvalitetu zvuka. Ostalo što se spominje je "veća kvaliteta" Sibira te to što 7-ici crkne desni kod dobrog broja korisnika (koji su bogato piz**** na SteelSeries zbog toga). Na licu mjesta me, na kupnju Sibira, još više potaknuo nedostatak USB zvučne kod 7H (jednostavno je nigdje nemaju kod nas, očito).
Do sad sam dosta različitih žanrova glazbe isprobao i definitivno mogu pohvaliti kvalitetu stereo zvuka... Visoki i niski tonovi su čisti, bass je odličan...
Javim još dojmova o zvuku u igrama i flimovima, sa vremenom.
:D

marijanovic
15-11-2012, 15:18
Ok. Samo onaj tko ti je rekao da Siberia v2 ima bolji zvuk nego 7H ili ne zna sto prica (nije informiran ili nije isprobavao) ili te namjerno dezinformira. Jedino sto Siberia.v2 ima dobro je udobnost, nitko se ne zali da su neudobne. Sto se zvuka tice, prosjecan je i nista posebno, nije za usporedbu s audiofilskim slusalicama dok 7H jeste. Ali opet, za dobre slusalice treba i dobra zvucna, a kombinacija Siberia v2 + steelseries usb zvucna vjerojatno bolje zvuci nego 7h i prosjecna integrirana.

MoD
16-11-2012, 14:38
Puno je korisnika, i jednog i drugog modela, koji su se na raznim forumima izjasnili po pitanju zvuka. Općenito u usporedbi, oni (koji su koristili oba duže vrijeme, ne samo "isprobali") tvrde da je Siberia v2 overall bolji headset. Pogledaj sam ako ne vjeruješ. Osim toga, čak i onaj tvoj reviewer nije ni u jednom od svojih videa naglasio, ili uopće spomenuo, da je 7h bolji headset. Jedino u čemu je 7h bolji je zvučna izolacija.

Iskreno, u početku sam bio malo skeptičan, najviše zbog toga jer prvi puta koristim išta od SS-a, no nakon podosta testiranja definitivno mogu reći da sam zadovoljan.
Izvođenje glazbe je jako dobro, kao što već rekoh. U igrama headset blista na svoj način, virtualni 7.1 obavlja sasvim dobar posao. Planiram ga još bolje isprobati prvom prilikom sa ekipom u BF3.

Preporučam... :thumbs2:

EDIT: Ah da, glavni razlog zašto sam uzeo Siberiu v2, a ne Logitech G35 (oba imaju 24 mj. garanciju i praktički su iste cijene) je taj što je Sibera evidentno bolja u stereu, dakle reprodukciji glazbe. To je uglavnom zbog većih zvučnika (ima 50mm, a G35 - 40 mm).

marijanovic
16-11-2012, 19:13
Kad budes ako budes u bf3 htio koristiti surround moras pravilno podesit u Windowsima i driverima a u igri iskljuciti enhanced stereo i prebaciti s headphones na home theater da bi radilo 5.1.

A onaj “moj“ reviewer itekako spominje nadmoc 7h nad siberia. Ne gledaj samo videe o 7h nego opcenito videe o zvuku (zvucne, razni headseti) i live streamove.
Ne kaze nikad da je Siberia los headset vec da je prosjecan pogotovo za tu cijenu.

I dobro si izabrao Siberiu v2 naspram g35, nisi pogrijesio.