PDA

Pogledaj cijelu verziju : kupnja preko amazona, carina i poštarina



Outmind
08-11-2012, 13:39
Namjeravam za božićne darove kupiti par knjiga sa amazona, pa me zanimaju neke stvari:

Hoće li biti ikakvih problema sa carinom? Ljudi većinom tvrde da za tih 2-3 knjige nebih trebao imati nikakve probleme, no ipak je bolje pitati jer nisam do sada od njih kupovao ništa fizičko.

Plaćam li poštarinu odmah prilikom kupnje, ili pouzećem?

EDIT - ako uzimam više knjiga od razlčitih "dućana" na amazonu, nešto novih, neštp rabljenih itd, dolazi li to sve u jednom paketu, ili svaka dođe kad dođe zasebno, pa za svaku plaćam posebno poštarinu?

flander
08-11-2012, 14:46
ovo za poštarinu brijem da ti odma uzmu pare, tj. prilikom checkouta ti piše poštarina

narucival sam knjigu koja je koštala cirka 10 eura + 4 eura poštarina, odma mi je skinulo 14 eura sa pay pala, poštar je samo dofural i to je to

WannabeClone
08-11-2012, 18:15
^
Do 160kn se ne carini, a dalje ne znam za PDV i carinu koliko je, to nek ti netko upućeniji odgovori. Iako, preko špeditera sam prilično siguran da svakako carine, a ako ide preko HP-a, onda ako imaš sreće neće ni pogledat.
Dolaze ti zajedno pošiljke od svakog dućana zasebno. PRETPOSTAVLJAM, nema smisla drukčije. Iako mislim da možda i postoji opcija da ako recimo nemaju sve naručeno na lageru da ti pošalju što ima, a ostatak kad dobiju, ili da čekaju da stigne sve što si naručio pa da zajedno pošalju. Tako nešto.

W3DR4N
08-11-2012, 18:32
Knjige ne ulaze u sustav carinskog postupka. Poštarinu ćeš platiti Amazonu.

WannabeClone
08-11-2012, 21:36
Pitanje, i ne trollam ni ništa, ali. Audio knjige se ubrajaju pod knjige ili CD-e?

Outmind
08-11-2012, 22:51
Pretpostavljam pod cd-e, budući da jedino to ima smisla ako knjigu ne preuzimaš u digitalnom obliku.

I da, imali ste pravo, odma su mi uzeli poštarinu, i to 8 dolara.

W3DR4N
08-11-2012, 23:40
Pitanje, i ne trollam ni ništa, ali. Audio knjige se ubrajaju pod knjige ili CD-e?

Pod snimljeni medij.