PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC se neprestano resetira.



Chappi
06-11-2012, 20:38
Pozdrav ekipa...Uglavnom nedavno sam se selio, isto tako i komp sam sa sobom uzeo...sve je prije normalno radilo sve dok ga nisam ponovno spojio...Ušao bi u windows i ne bi npr mogao micati ikone, stalno bi štekao, ne bi ponekad ništa mogao stisnut...Zanimljvo je to da sam mogao bilo koju igru igrat na najvećim postavkama bez ikakvog fps drop-a...a obična ikona bi ga zezala...Nisam znao što je ali sam pretpostavljao da je do windowsa pa sam se odlučio ponovno ga friško instalirat i mislio da cu tako riješit problem...Ali pravi problem je nastao tek sad...uglavnom sam samo premjestio komp na drugo mjesto da provjerim dali svi ventilatori radi i dali se nešto pregrijava i onda da krenem sa instalacijom windowsa...upalio ga kad ono stigne do logo-a od matične i onda se resetira sam od sebe..ponovno se pali i opet dodje do logo-a i ugasi se...tako nonstop u krug...ne znam što bi moglo bit...probao sam vadit memoriju,jednu po jednu i mijenjat pozicije ali opet isto...jedino se to ne događa da se komp restarta je kad obadvije memorije izvadim..ali onda je naravno na ekranu samo crna slika..svi ventilatori se uredno vrte..malo ima prašine ali ništa strašno da bi ga moglo dovest do pregrijavanja pa da ze zbog toga pali gasi...sumnjam na napajanje ili oštećenu matičnu...iako mi napajanje baš i nije logično jer se komp upali ..da ne radi napajanje onda pretpostavljam da se komp nebi niti upalio...čitao sam malo po forumima da bi moglo bit do kondenzatora...meni svi kondenzatori uredno izgledaju..iako se sjećam da sam jednoga prije godinu dana otkinuo slučajno ali je sve normalno radilo do sad tako da ne vjerujem da je do njih.Uglavnom nemam alata pri sebi da malo dublje kopam tipa da pogledam procesor i tako to...Tako da mi je sad preostalo da vas "pametne" pitam :D...btw kad sam spojio svoj G5 miš na laptop isti problem je počeo zezat onako sa ikonama i štekanjem..ali ga izvadim i restartam laptop pa radi..tako da one prvotne greške je mogao miš uzrokovat..ali nije mi to više problem nego ovo restartiranje...

Konfiguracija:


Gigabyte P55-UD3R
Intel i5 750
2x2 GB Corsair DDR3
Sapphire HD 5850
HDD WD 750GB
CORSAIR 650W, TX Series

marijanovic
06-11-2012, 21:57
Neispravan tvrdi disk tj restarta se kada treba počet ulazak u Win...

Chappi
07-11-2012, 19:14
Misliš...a moguće da jer sam čuo neka krckanja od harda dok sam palio komp...ima koji način da provjerim dali je hard ispravan...jer trenutno nemam kod sebe zamjenskoga

marijanovic
07-11-2012, 19:54
Bootat neki s cd-a bootabilni linux i u njemu proči neki softver za provjeru diska ili jednostavno iskorisiti Hirens Boot CD i iz njega softver za provjeru diska.

WannabeClone
08-11-2012, 18:17
Moguće da je i napajanje, nema veze što se može upalit.