PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mala pomoć vezana za izradu seminara (potrebna informacija)



Wolfwrath
06-11-2012, 17:27
Da ne gnjavim, ukratko, jel zna netko neku poveću tvrtku (po mogućnosti domaću, ali može i strana) koja je u zadnjih 20 godina drastično promijenila svoju proizvodnju (način,ili čak što uopće proizvodi).
Ukoliko je zanimljiv primjer, tim bolje.

Hvala unaprijed.

Electromaster
06-11-2012, 17:34
Jel baš mora bit 20 godina? :(
Ja znam da je Nokia proizvodila sve od drva do čizama... I da je Lego prije proizvodio drvene igračke dok im nije izgorila tvornica, ali to je sve dosta starije od 20 god. :(
Ali ovako općenito, tehnološke kompanije jako često mijenjaju fokus proizvodnje. Npr, Sony, Samsung ili Philips, proizvodili su fakat sve i svašta. Sony je prvo prodavao kuhala za rižu...

Hexfire
06-11-2012, 17:41
U novije vrijeme nekako mi OCZ prvi pada na pamet koji je kompletno prekinuo s prodajom RAM-a i okrenuo se SSD-ovim. Nije baš ogromna promjena tehnologije, ali riskantan potez.

Wolfwrath
06-11-2012, 20:21
Budem provjerio,hvala.

Trebaju mi novije s obzirom da je u naslovu seminara "suvremeni trendovi" , pa imam nekoliko primjera za obradit, jedino mi još ovo fali.

Hexfire
06-11-2012, 20:43
Valve koji se s izrade igara praktički skroz posvetio digitalnoj prodaji igara od drugih izdavača. Ako nije bitno da je neka firma za koju zna prosječni čovjek, ovo je isto fora primjer.