PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomagaj Brate:ZVUK



GODSKILLER
21-10-2012, 13:04
Prije par dana mi se računalo samo od sebe ugasilo,nikad u ovih proteklih 5 godina.Nikako da se pokrene operacijski(vista)
Uspio uči u safe mod pa sam napravio back-up.Nakon toga sam instalirao windows 7.Ali s njom sam dobio mogučnost da mi javi da nikoju igru ne mogu instalirati pa je odlučih maknuti i ponovno instalirao vistu.

I sad dolazimo do problema da mi zvuk ne radi.Zvučnici su ispravni jer omogučuju spajanje više različitih izvora pa sam provjerio sa smartphonu i sve je ok.Ali onako ne radi,nakon toga maknuo vistu i instalirao xp i opet ista stvar zvučnici ne rade.Odnosno nako brisanja i instalacije drivera za zvuk čuje se slabašan zvuk iz desnog zvučnika ali ne iz livoga.Koliko god pojačao i pokrenia music player u desnom se čuje slabašan zvuk sa šumom ali u livom ništa.U ovo vrime jučer sve je bilo ok na sedmici.

marijanovic
21-10-2012, 14:34
Napravi čistu instalaciju sedmice (reparticioniranje, formatiranje) i ovaj puta nemoj zaboraviti staviti potrebne drivere (primjer obaveznih su grafički, za zvučnu, za čipset/matičnu, za mrežnu karticu). Ako je sve hardverski ispravno sve bi trebalo raditi.

Isto računalo pet godina? Bez nadograđivanja? Koliko često i kako održavaš?

GODSKILLER
21-10-2012, 16:35
Krivo sam se izrazio u proteklih 5 godina nisam imao takvo iskustvo.
Znači sad sam na windows vista ultimate x64,zadnjih 2 sata.

Prije dva sata odlučih se na ponovnu instalaciju,ovog puta na vistu ultimate x64

1.formatirao hdd
2.instalirao vistu x64 ultimate
3.instalirao drivere sa cd-a od matične
4.instalirao drivere sa cd-a od grafičke

Opet ista stvar,nema,odnosno čuje se slab zvuk u desnom zvučniku i velik šum dok u livom zvučniku samo šum.
sad jedino sutra viditi u dučanu da mi netko posudi zvučnu karticu,ali bi volia usb jer nemam mista za pci karticu

jel bi pomoglo resetiranje biosa,kako se to uopće radi(ako izvadim bateriju i nakon što je vratim jel tribam štogod instalirati......

Ma to je nevjerojatno,jučer sve ok sa zvukom ali sam imao učestala rušenje windowsa,a što je najgore nikad mi se windowsi u ovih 5 godina nisu rušili,koje god da sam imao(xp,vistu,7)
Dok se nije desio taj hebeni UTORAK 16.LISTOPAD ujutro,nakon toga što god da stavim imam nestabilni sustav i sad od jučer nemam zvuk.

Molim savjete od vas kolega sa većim iskustvom,da nije možda matična u pitanju.Sad sa hd tune provjeravam hdd,pod health status sve je pod ok,a trenutno provjerava error scan.
Sad najbolje da moram trošiti neplanirano lovu za zvučnu.