PDA

Pogledaj cijelu verziju : isplati li se overclockanje???



Leoo
20-08-2006, 20:41
Eto mislim se u zadnje vrijem radit nešto na mašini...
Trenutna konfiguracija je:
Neka Epox-ova matična, neznam sad koja...
AMD Sempron 2800+
2x 512Mb DDR2 RAM (400Mhz)
Gecube Radeon X550 256MB

Pa sada neznam što da radim... Uglavnom želim poboljšati kantu pa vas pitam da li da kupim novi prosesor ili još rama...
Uglavnom mislio sam overclockat prosesor i grafulju te nadodati još Gb rama, ali uzmite u obzir da mi matična ima samo dva utora za ram...

I zna li netko kako se ponašaju semproi ili ovamoja grafička ako ih se overclocka??'
Unaprijed hvala!!!

GrannyKiller
20-08-2006, 21:30
Eto mislim se u zadnje vrijem radit nešto na mašini...
Trenutna konfiguracija je:
Neka Epox-ova matična, neznam sad koja...
AMD Sempron 2800+
2x 512Mb DDR2 RAM (400Mhz)
Gecube Radeon X550 256MB

Pa sada neznam što da radim... Uglavnom želim poboljšati kantu pa vas pitam da li da kupim novi prosesor ili još rama...
Uglavnom mislio sam overclockat prosesor i grafulju te nadodati još Gb rama, ali uzmite u obzir da mi matična ima samo dva utora za ram...

I zna li netko kako se ponašaju semproi ili ovamoja grafička ako ih se overclocka??'
Unaprijed hvala!!!

gle, overclockom ćeš vjerojatno izvuć maximum iz kompa, ali pošto je to Sempron, nećeš previše osjetiti razliku u igrama, isto kao i ako clockaš grafičku. možda dobiješ par FPS-a više....koji opet mogu značit puno.

frendu sam clockao radeonku x600. nakon clockanja dobio je taman tih par frejmova i sad mu te igre rade glatko. dapače, dobio je moju radeonku 9800pro u 3Dmarku...za 12 markova :rotfl:

na pitanje da li mijenjati procesor - obavezno.

DJ Ass Kicker
21-08-2006, 13:32
Sempron ima jako malo cache memorije (ako se ne varam isto kao i moj P4 star 4 godine) zato mijenjaj proc pod obavezno...

Sto se memorije tice ja svima koje znam lijepo kazem kupite si 1GB pa kasnije dodate jos jedan i imate 2x 1GB, ali ne ekipa uvijek kupi 2x 512MB (eto sad se moras muciti i prodavat ram umjesto da lagano usetas u trgovinu i kazes tipu koji radi daj mi 1GB rama i dodjes doma upiknes ga i budes happy...)

Sta da kazem...

Na greskama se uci...

Leoo
21-08-2006, 18:57
A overclockanje grafičke???

GrannyKiller
21-08-2006, 20:03
A overclockanje grafičke???

kao što rekoh, možeš izvuć nešto...jednostavan recept - clcokaj do granice stabilnosti.

btw. kakav ti je to potpis? :? i kako ga tu imaš, a gore u prvom postu ne?

Jerry
21-08-2006, 20:15
wtf. kakav ti je to potpis :? :?

e granny jeli se meni isplati klokat ATI RADEON 9250 pro 128 MB ?

Aerial
21-08-2006, 21:29
Sempron ima jako malo cache memorije (ako se ne varam isto kao i moj P4 star 4 godine) zato mijenjaj proc pod obavezno...

Sto se memorije tice ja svima koje znam lijepo kazem kupite si 1GB pa kasnije dodate jos jedan i imate 2x 1GB, ali ne ekipa uvijek kupi 2x 512MB (eto sad se moras muciti i prodavat ram umjesto da lagano usetas u trgovinu i kazes tipu koji radi daj mi 1GB rama i dodjes doma upiknes ga i budes happy...)

Sta da kazem...

Na greskama se uci...

Si znao da postoje matične koje ne mogu podnijeti "kekse" s deblje od 512 MB? :wink:
A pošto dosta ljudi ima takve ploče, onda tvoji prijatelji tebe ne mogu poslušati ni da hoće.

tomifish2002
21-08-2006, 22:11
nema ti smisla clockati ovo što imaš. nećeš puno dobiti. pikneš a64x2 3800 i 7600gt i onda se igraš.

g@mer4life
21-08-2006, 22:29
A overclockanje grafičke???



preporuka....makni potpis...kad ga wiking widi :-x

DJ Ass Kicker
22-08-2006, 10:03
Si znao da postoje matične koje ne mogu podnijeti "kekse" s deblje od 512 MB? :wink:
A pošto dosta ljudi ima takve ploče, onda tvoji prijatelji tebe ne mogu poslušati ni da hoće.

MOLIM?! Moja je maticna stara 4 godine i moze imati 3x 1GB...
Kvragu i sve ako danas rade maticne kojima je max 512MB...

DJ Ass Kicker
22-08-2006, 10:09
Jerry clockanje ATI Radeon 9250 Pro je u redu sto se mene tice, ali to ti je isto ko da u Yuga stavis chip4power, remus i neke bijesne alu felge... Pa stoga tko voli tuning...